Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 15, 2019, 02:03:31
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hoja  (Przeczytany 354961 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #30 : Kwiecień 06, 2006, 09:09:18 »

to napiszcie co chcecie bym napisała po niemiecku to wam wkleje tu na forum

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #31 : Kwiecień 06, 2006, 09:11:54 »

Zapytaj czy wysylaja hoje do polski i ile bedzie kosztowac przesylka, no i jaki sposob zaplaty za towar jest dla nich najdogodniejszy, a takze czy pokazane rosliny to sadzonki czy moze ich nasiona.
Pozdrawiam Iwona
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #32 : Kwiecień 06, 2006, 09:58:46 »

Sehr geehrte Damen und Herren!

Versenden Sie hoja carnossa auch nach Polen? Falls ja, wieviel VersandgebĂźhr
 berechnen Sie dafĂźr?
 In welcher Form wollen Sie die Bezahlung abwickeln?
 Werden Sie mir die Blumen in Form von Ablegern oder als Samen zuschicken?

Mit freundlichen Grüßen

mam nadzieje ze o to chodziło

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #33 : Kwiecień 06, 2006, 10:15:13 »

Tak, dzieki Kasiu zaraz to wysle.
Pozdrawiam Iwona

Juz wyslalam, jak dostane odpowiedz to dam znac.
MAGDA
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #34 : Kwiecień 06, 2006, 12:44:10 »

PePozdrawiamtra jak dostaniesz odpowiedż to daj znać sama chętnie zamowilabym kilkaPozdrawiam

Magda----a naprawde Bernadeta{strasznie}
MAGDA
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #35 : Kwiecień 06, 2006, 17:11:39 »

wlaśnie siedowiedziałam za 2 m-c sie wyprowadzam co zrobić zeby hoja nie odczula zbyt tej przeprowadzki wlaśnie dzis zobaczyłam ze wypuszcza nowe pedyporadżcie Confused  Very Happy

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #36 : Kwiecień 06, 2006, 17:18:02 »

W nowym miejscu musisz jej znajsc miejsce jak najbardziej zblizone do tego w ktorym zyla dotychczas, podczas transportu zapakuj ja delikatnie do kartonu by ja nie przewialo, no i na doniczce zaznacz sobie kreska miejsce ktorym byla skierowana w strone swiatla i w nowym pomieszczeniu ustaw ja tak by kierunek padania swiatla na nia sie nie zmienil, moze troszke pochoruje, ale nie sadze bo jest wiosna, ruszyla wegetacja wiec sie przystosuje.
Pozdrawiam Iwona
MAGDA
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #37 : Kwiecień 06, 2006, 17:46:10 »

Przewiać to raczej ją nie powinno to będzei już czerwiec ale najgorsze jest to ze tam na razie nie ma internetu!!!!! kto mi pomoże, wyslucha!!???z reszta poradze sobie twoje inf zapisałam dzieki wielkie
 Very Happy

Zoe
Gość
« Odpowiedz #38 : Kwiecień 06, 2006, 18:16:30 »

Jeśli będziesz miała telefon stacjonarny to neostradę załatwisz w maksimum 3 dni. Pracuję na niej i bardzo sobie chwalę. Działa naprawdę szybko.
MAGDA
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #39 : Kwiecień 06, 2006, 20:05:20 »

wlaśnie sie dowiedzialam że tam jest chello- nie wiem jak sie pisze--jak sie podłącze napewno dalej was pomęcze ale teraz jeszcze jestem tutaj!!!

agawa
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #40 : Kwiecień 07, 2006, 12:58:20 »

a moja hoja zakwitnie lada dzien, juz ma piekne kwiatostany, szkoda, ze tylko dwa - bywalo wiecej, ale i to oko cieszy:)

Ciekawa jestem odpowidzi z Czech, rzeczywiscie maja piekne odmiany, nawet nie wiedzialam, ze jest ich taka roznorodnosc.
Pozdrawiam
Agnieszka
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #41 : Kwiecień 09, 2006, 11:56:54 »

Witam
Niestety do tej pory nie dostalam jeszcze zadnej odpowiedzi ze strony czechow. Poczekam jeszcze kilka dni i wysle jeszcze raz zapytanie.
Pozdrawiam Iwona
probeta
Administrator

« Odpowiedz #42 : Kwiecień 09, 2006, 21:29:02 »

Witam wszystkich
mam dla was kilka ciekawych stron o hojach - może was zainteresują
http://www.hoyor.net/
http://www.simones-hoyas.de/Eigene%20Hoyas.html
http://www.bigislandgrowers.com/AHcomp/AHsunr1.php
http://www.robsviolet.com/hoyas.htm
http://www.myhoyas.com/Hoya%20salweenica%20min.htm
http://www.collectorscorner.com.au/Cacti/Hoya.htm
http://www.international-hoya.org/
http://www.hoyanoya.se/mina_hoyor_i_ord_och_bild.htm
http://www.bigislandgrowers.com/ghp/AHcompdex.php
http://web.telia.com/~u42205557/startsida.htm
http://www.stenasa.se/bildarkiv/hoya/
http://www.succulent-plant.com/hoya.html
Nie wiem czy dokładnie czytaliście kwietnik kilka miesięcy temu ale u nas w kraju jest kobieta która ma z 200 gat hoi i sprzedaje sadzonki (jedyny ból że są niesamowicie drogie - już chyba bardziej by się opłacało zrobić ten transport w czechach i powiem szczerze że z chęcią bym się podłączyła - dodam że w Warszawie na giełdzie na Łopuszańskiej pojawiła cię hoja calycina.
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #43 : Kwiecień 09, 2006, 21:58:14 »

Witam
Nie wiesz moze w jakich cenach, i masz moze jakies namiary na ta Pania
Pozdrawiam Iwona
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #44 : Kwiecień 10, 2006, 13:15:27 »

Witam
Znalazlam prywatny adres mail do osoby z czech i wyslalam ponowne zapytanie, mam nadzieje ze tym raze nie zostanie bez odpowiedzi, chociaz pocalujcie mnie w .....  Wink  to bym wiedziala ze mail doszedl.
Oprocz hoi maja takze sukulenty, niektore wpadly mi w oko (wyszly by z nich fajne bonzai) , wiec moze jak odpowiedza to zlozymy zamowienie zbiorowe by obnizyc koszty wysylki, napewno kilka osob chcacych zamowic sie znajdzie, moze zechca zapisac sie do moneybokers to wysylka pieniazkow bylaby ubezpieczona, nie dostali by kasy poki nie otrzymalibysmy przesylki. Nic bede czekac nadal i wciaz ponawiac zapytanie, jestem cierpliwa, poczekam. Mam nadzieje ze cos z tego wyjdzie bo moja lista roslin do zakupienia sie powieksza Very Happy tylko miejsca wciaz brakuje, z nim jest na odwrot strasznie szybko sie kurczy.
Zoe
Gość
« Odpowiedz #45 : Kwiecień 10, 2006, 13:50:09 »

Petra co to jest moneybokers. Wyjaśnij w miarę dokładnie.
Przyznam, że jestem zielona a moja nieufność do dostawców często powstrzymuje mnie od zakupu z powodu sposobów zapłaty.
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #46 : Kwiecień 10, 2006, 14:13:44 »

To jest internetowa forma platnosci, cos jak paypal, internetowe konto obslugujace platnosci prawie ze w kazdej walucie, przez moneybokers moge przelewac pieniazki do innych krajow, ja wplacam w zlotowkach podaje gdzie maja przelac kase i w jakiej formie, ile a oni wysylaja je w odpowiedniej walucie, moge kase zablokowac do mometu az dostane przesylke i dopiero wtedy dostawca moze pobrac pieniazki. W skrucie mniej wiecej tak to wyglada.
Pozdrawiam Iwona
Zoe
Gość
« Odpowiedz #47 : Kwiecień 10, 2006, 14:22:07 »

Z tym , że sprzedawca się na taką formę musi zgodzić?
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #48 : Kwiecień 10, 2006, 15:43:33 »

Tak
 Very Happy
probeta
Administrator

« Odpowiedz #49 : Kwiecień 10, 2006, 16:59:24 »

Witam,
Namiary do tej Pani to: Zmienione przez petra
i teraz w jakiej cenie? podam przykładowe h. magnifica , h. lauterbachi , pozostałe to od 30 do 80 w zależności od różnych cech - np od szybkości wzrostu. Sadzonki sprzedaje ukorzenione w spagnum - ale małe być może bardziej popularne w większych pęczkach ale te dwie co wymieniłam na początku to przyszły mi sadzonki po 2 listki.
Jest jeszcze jedno miejsce gdzie w dość przyzwoitej cenie można kupić hoje kerii

Zmienione przez petra
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #50 : Kwiecień 10, 2006, 17:17:50 »

Witam
To rzeczywiscie bardzo drogie, ta pani pewnie sadzi ze skoro u nas niedostepne to trzeba zarobic na kolekcjonerach, jak to sie mowi znajdzie sie glupi co kupi. Trudno poczekam na odpowiedz z czech, a jak nie to poszukam innego zrodla.
Dziekuje za odpowiedz
Pozdrawiam Iwona
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #51 : Kwiecień 10, 2006, 18:10:27 »

Spoko, jak sam raz mam jednego liscia, a co jestes chetna?
Moge zejsc z cena na 70, to jak stoi Wink
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #52 : Kwiecień 10, 2006, 19:32:57 »

Dobry tylko jakby storczyki sie tak chetnie rozmnazaly jak hoje to by bylo swietnie.
A w obi to nawet 7 kupisz niekwitnacych.
probeta
Administrator

« Odpowiedz #53 : Kwiecień 10, 2006, 21:25:12 »

Tylko nie wszystkie hoje tak dobrze i szybko rosną jak popularna carnosa, h. kerii (ta o sercowatych liściach rośnie jak...lepiej nie mówić - poprostu irytująco wolno, dlatego uważam że ta ze str o hydroponice jest w przyzwoitej cenie i jest to dokładnie hoja ze zdjęcia na ich stronie) , wiele hoi wymaga wilgotnego powietrza i jest bardziej wrażliwa od storczyków, i wiele hoi wymaga sporego chłodu i będzie dobrze rosła tylko w Orchidarium (np h. serpens).
Ale macie rację że sporo jest innych równie pięknych i dość szybko rosnących co nie sprawią kłopotu - tylko gdzie znaleść takich ...(zapaleńców) by mieć na nie zbyt?
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #54 : Kwiecień 10, 2006, 21:49:16 »

Dobre ceny a i zbyt bedzie, moja lista poszukiwanych to ok 20 roznych gatunkow hoi, na tym forum jest napewno wiecej zapalencow, wszyscy czekaja niecierpliwie na odpowiedz z czech bo ceny sa naprawde dobre, no i wybor tez niczego sobie.
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #55 : Kwiecień 11, 2006, 16:41:14 »

Witam
Znalzlam numer komorkowy do osoby z czech i wyslalam zapytanie po czesku i podalam moje adresy email, moze tym razem dostane odpowiedz bo wiadomosc zostala dostarczona.
MAGDA
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #56 : Kwiecień 13, 2006, 20:10:00 »

Co z tymi "Pepikami"??? nie chcą nam dac sie nacieszyc nowymi hojami???

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #57 : Kwiecień 13, 2006, 20:50:42 »

Facet nie odpowiada, trudno okreslic co jest grane. Powysylam mu jeszcze troszke maili to moze sie wkurzy i odpowie dla swietego spokoju.
MAGDA
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #58 : Kwiecień 13, 2006, 22:31:06 »

masz racje pomęcz go jeszcze faceci sa wszyscy tacy sami---odpowiadają dla świtego spokoju

probeta
Administrator

« Odpowiedz #59 : Kwiecień 14, 2006, 06:23:22 »

Dziewczyny są święta - a znając choć troszeczkę zamawianie (co prawda z firm niemieckich) to tak szybko to nie idzie, czasami na odpowiedź czeka się i 3 tygodnie. Potem czeka się na potwierdzenie listy zamówienia, potem na potwierdzenie przelewu i ostatnie czekanie na paczkę - sumując to oczekiwanie na roślinki to około plus minus 2 miesiące.
Tak swoją drogą to życzę wszystkim kolorowych pisanek i mokrego dyngusa.
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: