Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 16, 2019, 03:39:16
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hortensja  (Przeczytany 10303 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
KrysKa
Rezydent

« : Kwiecień 11, 2011, 05:40:03 »

Krzysztofie, czy hortensja jest rośliną niebezpieczną dla ludzi?
Dla mojego 14-to letniego kota okazała się bardzo groźną.
Jego złe samopoczucie, czerwone poduszeczki łapek,czerwone dziąsła, pokładanie się,
chowanie po kątach, ślinotok, spowodowały, że nieunikniona była wizyta u weterynarza.
I od razu sugestia pani weterynarz, że się czymś zatruł.
Kwiatów u mnie dużo; myślenie jaki, szukanie w internecie.
Znalazłam winowajcę.To ta cudna hortensja:

Wystarczyły niewielkie podgryzienia liścia.

Bardzo proszę o więcej informacji na temat tych kwiatów.

Fiołkowisko Wink

Zapraszam - Krystyna
Herbalist
Ekspert ogrodowy

Wielkopolska 6B

« Odpowiedz #1 : Kwiecień 12, 2011, 23:13:09 »

W pisanych źródłach nie znalazłem informacji o trujących właściwościach hortensji (Hydrangea sp.) dla ludzi.. W internecie natomiast jest wiele informacji o zatruciach kotów, które jadły liście hortensji. , a także ptaków śpiewających.  Znalazłem też krotką notkę o niebezpieczeństwie jakie może grozić dzieciom.
Najczęściej objawami zatrucia są bóle głowy, nudności, biegunka. W takich przypadkach trzeba skontaktować się z lekarzem.

Wszystkie części hortensji, a w szczególności pąki kwiatowe zawierają glikozydy cyjanogeniczne. Po spożyciu występuje  ból żołądka, wymioty i osłabienie - informuje forum pieski świat.

Moje ogrodowe pasje - slideshow tu
==
Szczęście to po prostu dobre zdrowie i zła pamięć (Ernest Hemingway)
Denerwować się to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych (?)
KrysKa
Rezydent

« Odpowiedz #2 : Kwiecień 13, 2011, 05:19:45 »

To może trzeba ten wątek skasować?
W "kocim" już o tym wpisałam.

Fiołkowisko Wink

Zapraszam - Krystyna
Herbalist
Ekspert ogrodowy

Wielkopolska 6B

« Odpowiedz #3 : Kwiecień 13, 2011, 15:03:37 »

Wątek może być bo mimo, że doniesień o zatruciach hortensją u ludzi nie słyszymy to jednak zawiera ona w sobie trujące substancje gdy spożyje się je w nadmiarze.

Tak na marginesie koty wolno chodzące, w ogrodzie wybiorą do obgryzania czy wąchania zamiast hortensji kilka innych roślin (np. kocimiętka, trawy), nieco inaczej jest w mieszkaniu bo wybór ograniczony  Smile

Moje ogrodowe pasje - slideshow tu
==
Szczęście to po prostu dobre zdrowie i zła pamięć (Ernest Hemingway)
Denerwować się to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych (?)
Roszpunka
Aktywny
**

Pozdrawiam, Gosia.

« Odpowiedz #4 : Lipiec 14, 2011, 12:27:58 »

Zmartwiłam się tym, co tu napisaliście. Hoduję dwa koty i jednego psa. Mam też w ogrodzie hortensję. Mam nadzieję, że nie przyjdzie im do głowy podgryzanie jej. Dotychczas żadnych objawów zatrucia u moich zwierzaków nie zauważyłam.

Siłą mężczyzny jest jego charakter, siłą kobiety – mężczyzna z charakterem.
                                 – Matka Teresa z Kalkuty
małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #5 : Lipiec 14, 2011, 14:59:31 »

Nie martw się i zaufaj inteligencji zwierząt.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
teli
Rezydent

mazowsze 6b

« Odpowiedz #6 : Lipiec 15, 2011, 18:35:36 »

Nakarm psy i koty ...nie będzie problemu   Smile Smile

Moja sunia , lata w te i wewte ,. po cąłym ogrodzie i ...chyba nie w głowie jej podgryzanie , obym ją poganiała  Smile Smile   tylko to jej w głowie  Very Happy... akurat , przy hortensjach ...czai się na mnie ..

tomeh
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #7 : Sierpień 20, 2012, 14:06:36 »

Mam w domu ten kwiat i trudno uwierzyć aby miał działanie szkodliwe - chyba że dla astmatyków lub uczulonych na jego pyłek.

Portal infomiasto.eu - pomocne treści i filmy
Fraszka
Aktywny
**

« Odpowiedz #8 : Grudzień 22, 2014, 22:37:46 »

Odgrzebuję:)
Zimowałam hortensję (sadzonkę) w domu i kotka nawet ją podgryzła Smile śmiem twierdzić, że stroną, która bardziej ucierpiała był kwiatek Wink

Natalia Very Happy
Michalina88
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #9 : Sierpień 10, 2018, 08:19:30 »

A ja własnie sobie posadziłam hortkę Smile cisów się pozbyłam i na ich miejsce wrzuciłam kwiatek. Zamówiłam sobie krzewiastą na Podkarpackich Sadach mieli taką różową. Może one nie jest taka trująca? Albo tylko lekko?
basia_styk
Gaduła

« Odpowiedz #10 : Sierpień 10, 2018, 10:20:23 »

Mam kilkanaście hortensji w ogrodzie (ogrodowe, piłkowana, drzewiasta, bukietowe, miękkowłosa), pies stale jakiś od 30 lat, koty z sąsiedztwa na przychodne i nic, wszystkie zwierzaki żyją i cieszą się znakomitym zdrowiem. To jakiś temat chyba na sezon ogórkowy, jak potwór w Zalewie Zegrzyńskim Smile

B.
Michalina88
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #11 : Sierpień 22, 2018, 11:33:25 »

Nie chodzi o to, że są śmiertelnie trujące ale mają jakieś tam właściwości idealne na leniwe hipisowskie popołudnie Very Happy

basia_styk
Gaduła

« Odpowiedz #12 : Sierpień 22, 2018, 17:42:18 »

Hipisów mogę poczęstować owocami wilczego łyka Smile A hortensje są zdecydowania do oglądania, nie podjadania Wink

B.
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: