Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 08, 2019, 01:14:18
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: pólnocny balkon - wyzwanie, prośba o pomoc  (Przeczytany 36268 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Tama
Aktywny
**

« Odpowiedz #60 : Maj 12, 2011, 09:47:50 »

Widoki mojego balkonu

Pierwszy prywatny Smile - no coś tam juz stoi i cieszy oczy:)

Niestety widok publiczny nie przypomina zdjęć Tellerki Sad
w zblizeniu costam widać- fuksję i tak muszę odstawić głęciej  bo pierwszy deszcz ja połamie.

Z daleka to po prostu nic nie widać. A wiecie że jest dzielnicowy konkurs na najładniejszy balkon i ogródek przydomowy? daja coś po 300 zł Smile Ale  póki co to za wysokie progi
 ta zielenizna obok, u sąsiada to plastikowa

nie mam fiołkozy,  hipkozy,  tylko

wybiórczą hojozę pachnacą 
północny balkon
tellerka
Administrator

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #61 : Maj 12, 2011, 10:12:22 »

Żeby wygrać konkurs to byś musiała mieć chyba coś z tych Mediolańskich Smile

Fuksje najlepiej powiesić na bocznej ścianie.

Planujesz połozyć glazurę i coś na kształt parapetu(na zewnatrz) na balkonie? Confused
Przy dużej liczbie kwiatów pewne 'przecieki' będą nieuniknione i zniszczą Ci, nadwątlony już, balkon.

Są w płytkach przeznaczonych na zewnątrz takie udające parapecik, które bedzie łatwiej położyć niż faktyczny, metalowy.

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
Tama
Aktywny
**

« Odpowiedz #62 : Maj 12, 2011, 10:35:33 »

Tellerka Smile  Mogłabyś nie przygladać się balkonowi Wink
Nie nic nie planuję, Jestem stachliwa, a zgodnie z przepisami  to są jakies chore gigantyczne kwoty, Pewnie za kilka dobrych lat bedzie remont balkonów uchwała jest ok kilku lat.  Na razie we wspólnocie brak pieniedzy bo
będzie remont fasady od ulicy- też chciałam wymienić tam  okna, ale zobaczymy co na wymienione nielegalnie przez sasiadów powie konserwator zabytków.  Bo grzywne mogę zapłacić chyba ok 5-10 tys, ale wymieniać na takie jakie oni chcą to nie ma mowy.
Poki co ok  póltora miliona to koszt fasady. Podobno ma być zaczete w tym roku bo plamy pozwolenia kredyty itp podobno już są

północny balkon
tellerka
Administrator

« Odpowiedz #63 : Maj 12, 2011, 11:46:54 »

Ja tam się nie przyglądam, ale to Ty chciałabyś wyjść, usiąść w zieleni Smile
Położenie 2m2 płytek to nie jakaś gigantyczna kwota Cool nawet jeśli przyjdzie je zerwać przy okazji remontu fasady.
Jakieś super grysy kosztują 50 zl za m2.
Z mojego doświadczenia wynika, że powinnaś chcieć raczej ciemniejsze Smile
Zaraz poszukam przykładowych propozycji....

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
tellerka
Administrator

« Odpowiedz #64 : Maj 12, 2011, 12:15:15 »

Opis ogólny
http://www.dom.pl/co-na-taras-gres-czy-klinkier.html

Z tymi poradami ułożysz płytki sama:
http://muratordom.pl/budowa/podlogi-i-schody/7-zasad-ukadania-pytek-na-tarasie,114_2023.html

Chodziło mi o to, żeby na końcu, przy barierce, położyć takie, jak na schody, to sie nazywa stopnica z kapinosem, masz wówczas ładnie wykończony brzeg Cool

Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
raflezja
Moderator Globalny

Kraków i okolice

« Odpowiedz #65 : Maj 12, 2011, 13:10:52 »

Tama!
Pewnych rzeczy nie przeskoczysz. Ale rozumiem, że jak macie wspólnotę, to mieszkanie jest Twoje i gdy zadbasz o balkon, to Ci zostanie.
Fajnie, że go pomalowałaś. Te płytki. o których pisze tellerka, to niezły pomysł. Będą ładnym tłem dla donic stojących na ziemi.
Dodaj więcej roślin. Tak ze trzy razy tyle.
A nie masz problemów z ptakami?

Tama
Aktywny
**

« Odpowiedz #66 : Maj 12, 2011, 13:45:17 »

Wyjść i usiąść w zieleni to raczej za ciasno Smile
Haki w ścianie mam, podejrzewam,że słonia by utrzymały więc fukcję powieszę. jak tylko gdzies zobaczę ładne fuksyjki- bo tej juz nie chcę ruszać
 Tellerka w sumie masz rację-wiem, że lepiej wygladałobyna zadbanym balkonie-chociaż wszelkie ruiny zawsze były dla mnie romantyczne.

A tak na serio to nie jest takie proste- bo wszystko sie sypie-  sąsiad z naprzeciwka robił sobie balkon (ten obudowany) i ja miałam nerwowe rozwlonienie i w ogóle - bo wygladało to tak, że majster leżał na Brzuchu (100kg żywej wagi) odkuwał co trzeba, zakładał szalunki itp. a  chłopak trzymał go za kostki, żeby nie spadł.
KOSZMAR
A tak wygladał w trkacie ich balkon- zrobiłam zdjecie bo chiałam zobaczyć jak to sie robi i co jest pod spodem Smile

U mnie też sie sypie i też trzeba by wylewkę.

północny balkon
tellerka
Administrator

« Odpowiedz #67 : Maj 12, 2011, 13:48:03 »

Tama, dlatego pomyślałam, że zamiast solidnego remontu, na który pewnie kiedyś się skusisz... być może proste przyklejenie kafelków da Ci poczucie komfortu. Bo zalany w trakcie podlewania beton wkrótce zrobi sie nieładny Cool
Nie musisz ściągać barierki.

Ale zrobisz jak zechcesz Smile

Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
Tama
Aktywny
**

« Odpowiedz #68 : Maj 12, 2011, 14:05:48 »

Tellerko doceniam Twoje starania. Własciwie to masz rację... ale mam jeszcze mnóstwo takich róznych pracek w domu (jak np obudowanie wanny bo juz przesz ło rok czeka) i parę innych. Balkon musi poczekac w kolejce Smile
Beton ogólnie mi nie przeszkadza- w czasie upałów po polaniu wodą doskonale chłodzi- gdyby tylko lepiej wygladał na brzegach.  a tu kescze trzeba by było obciąć drzwi podwyższyć próg...

Pracuję w kuchni - tu mam kompa- więc jak tylko słyszę gruchu -gruchu to odwracam się, żeby pogonić.  Gorzej jak coś spada z gołębia z góry, ale na to nie mam wpływu ;(

północny balkon
raflezja
Moderator Globalny

Kraków i okolice

« Odpowiedz #69 : Maj 12, 2011, 14:10:10 »

Ja jednak żałuję, że Ci nie "wcisnęłam" tych moich bluszczy, którymi wzgardziłaś Very Happy.
Ukorzeniałąm w donicach dla koleżanki i już zaczynają pięknie wypuszczać młode pędy. Miałabyś więcej zielonego.

małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #70 : Maj 12, 2011, 14:38:26 »

Układanie płytek nie jest wielką filozofią, ale jeśli na razie nie chcesz tego robić to proponuję położenie sztucznej trawy. Wbrew pozorom całkiem dobrze to wygląda na balkonie.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
Tama
Aktywny
**

« Odpowiedz #71 : Maj 12, 2011, 15:03:39 »

Położenie czegokolwiek czego nie można spłukać wrzątkiem jest niemozliwe. Spadające z wyskoka odchody gołębie, a czasem choć rzadziej  inne mało apetyczne rzeczy (zsypy sa na balkonach) powodują, ze balkon musi być  łatwy do oczyszczenia. Niekturzy kładą wykładzinę czy tzw gumolit, ale wtedy wszystko zaczyna się ruszać od rybików Smile

To wracamy do tematu-
Poszukam gdzieś fuksji- jakie odmiany szybko rosną? zwisające?

Co jeszcze?
poczatki są , ale zazieleniony to on nie jest a to juz połowa maja.

północny balkon
raflezja
Moderator Globalny

Kraków i okolice

« Odpowiedz #72 : Maj 12, 2011, 15:50:25 »

Jedź na Plac Imbramowski. Tam można kupić ładne fuksje za niewielkie pieniądze. I co najważniejsze - dość duże.
Wybierzesz sobie takie kolory, jakie Ci będą pasować.

A gdybyś zakupiła sobie większego cisa, albo dwa i posadziła w dużych donicach (najlepiej drewnianych, można je ocieplić od wewnątrz styropianem) to byłoby ładne tło dla innych roślin?
 Może jednak zdecydujesz się na popularny winobluszcz pięciopalczasty? Wiem, że to prawie chwast, ale rośnie szybko.

lemonka
Rezydent

« Odpowiedz #73 : Maj 12, 2011, 20:45:17 »

Winobluszcz jest świetny. Chwast, nie chwast...ale za to jaki ładny i romantycznie wyglądający Smile

Tama
Aktywny
**

« Odpowiedz #74 : Maj 12, 2011, 21:54:52 »

Miałam ochotę na Cisa, ale mam wątpliwosci czy nie jest za duzy. W sensie donicy na moim małym balkoniku. Pojadę ma Plac, ale dopiero w poniedziałek.  Znowu dokucza mi oko Wrr..  ale mam  masci i kropelki to moze przejdzie. W weekend jadę do Przemyśla na  gody do teściów.  Jutro musze kupiś prezent i w ogóle do tyłu jestem z czasem- a taka ładna pogoda Smile

północny balkon
Tama
Aktywny
**

« Odpowiedz #75 : Maj 19, 2011, 14:43:40 »

Kupiłam na Imbramowskim fuksję- podobno zwisajacą. Rozmiar po byku Smile ale własnie duzo zieleni mi trzeba 20 zł wiec przyzwoita cena

nie wiem dlaczego na fotkach kwiatki wychodzą jakies takie  małe- ledwie doniosłam do domu

Przyszły też zamówione przez internet.Zawsze wiem,że to ryzyko i fakt sie akurat sprawdził Sad
Stawierziłam,że zaryzykuję z wiciokrzewami- ale ponieważ nie wiem który u mnie bedzi rosł kupiłam kilka i winobluszcz i 2 hederki bo były tanie i mieściły sie w przesyłce

północny balkon
małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #76 : Maj 19, 2011, 15:00:08 »

Zaszalałaś z tymi wiciokrzewami, jak się rozrosną to nie wciśniesz się na balkon, a będziesz chciała tam przebywać kiedy zakwitnie caprifolium. Zaopatrz się od razu w środek na mszyce, bo wiciokrzewy i mszyce to zgrany duet.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
Tama
Aktywny
**

« Odpowiedz #77 : Maj 19, 2011, 15:08:38 »

Jeszcze będzie kilka pytań bo  roslinki w kiepskim stanie- jak otworzyłam paczkę to myslałam,ze to łażnia parowa. Ale UPC ma czarne samochody 

północny balkon
Tama
Aktywny
**

« Odpowiedz #78 : Maj 19, 2011, 16:26:38 »

Więc tak, najbardziej niepokoi mnie caprifolium.  
czy młode liście mają plamki?
Jest też dziwny eliptyczny listek z kółeczkiem czyżby przekwitnięty kwiatek, a własciwie przylistek?.

na młodych pędach u dołu ich nie ma, a na górnych są.
Chyba muszę posłużyć się lupką i pooglądać gratisy
Winobluszcz nadal zwiędnięty, odżyły tylko stare liście. Chyba się ugotował. Sad  Sad

Bluszcze przeżyły podróż w dobrym stanie, ale żyły chyba w ekstremalnych warunkach- sporo pędów połamamych-dawno- bo zdążyły już uschnąć. Na pędach długie korzenie, ale suche- myslałam, że to jakies nitki czy torf.

północny balkon
Tama
Aktywny
**

« Odpowiedz #79 : Maj 19, 2011, 19:40:41 »

Nikt się nie odzywa Sad
A potrzebuję pilnie POMOCY...
 Przędziorki jak byki, tyle, że co dziwne, żadnej pajęczynki. Mam Magus 200sc- taką saszetkę na roztwór 1,5 litra. Starczy to do opryskania całych zakupów. bo były w jednej paczce.
A POMOCY potrzebuję jak to zrobić bo balkon mam w kuchmi i tam też akwarium. a w instrukcji napisali, że niebezpieczne wyjątkowo dla organizmów wodnych.
O karencji jest niewiele OKRES KARENCJI (okres od dnia ostatniego zabiegu do dnia zbioru i przeznaczenia do
konsumpcji):
jabłka – 28 dni,
śliwka – 14 dni
porzeczka czarna, truskawka – nie dotyczy.
OKRES PREWENCJI DLA LUDZI ZWIERZĄT I PSZCZÓŁ (okres zapobiegający
zatruciu): NIE DOTYCZY.  Wyjdę na balkon spryskam i co mam tam siedzieć 28 dni? ! Laughing
Ok, trochę przesadzam, ale dopóki płyn nie wyschnie na roslinach? Razz
Nigdy nie stosowałam nawet wkładek antykomarowych do komtaktu bo bałam się o akwraium.
A praktycznie jak takie cos się robi? roztwór robic pod zlewem? w wannie? nie chciałabym sie otruć.  Co zrobić jak zostanie resztka- można spryskiwać tym samym roztworem po tygodniu? czy musi być swieżo zrobiony?

północny balkon
luki1993pies
Gaduła

Małopolska

« Odpowiedz #80 : Maj 19, 2011, 19:59:34 »

Miałem też problem z przędziorkiem, i z tego co wiem przędziorek nie lubi przeciągów dając go do miejsca w którym wieje pozbędziesz się jakieś jego części i opryskiem go dobijesz Smile
Albo można dać do zimnego miejsca na jakiś tydzień, po tygodniu znika Smile Ja tak robiłem że dawałem go do piwnicy bo tam mam zimno i jeszcze  opryskałem i nie było ani śladu.
A trzecim sposobem jaki ja zrobiłem, był dosyć drastyczny, w moim adenium oberwałem wszystkie liście i je spaliłem a cały pieniek z zalążkiem liścia opryskałem i się nie pojawił Smile

Powodzenia, wiem że walka z przędziorkiem jest ciężka Sad

Wszystko co zielone i się rusza jest piękne;];]
Kwiaty domowe:
część 1 

część 2
Moje ogrodowe kwiaty Very Happy

część 1
Tama
Aktywny
**

« Odpowiedz #81 : Maj 19, 2011, 20:04:40 »

Na parapetowcach po prostu myję, zanurzam roślinę w wodzie z ludwikiem ( do góry nogami) i po 2-3 takich zabiegach problem zmika- z resztą atakuje mi tylko pasiflorę . Ale tu  mycie raczej tego nie załatwi. za dużo wiotkich liści.

północny balkon
luki1993pies
Gaduła

Małopolska

« Odpowiedz #82 : Maj 19, 2011, 20:10:59 »

Tama to masz jeszcze lepszą metodę, kiedyś wypróbuje jak przędziorek wróci, ale go nie zapraszam nie jest u mnie miłym gościem Smile
Ja bym na twoim miejscu wyniósł na balkon opryskał po 2-3 dniach ponowił i potem po tygodniu, i myślę że problem zniknie. Bo z tego co wiem to oprysk zabija żywe przędziorki, a te które są w jajkach to nie, więc trzeba ponawiać Smile

Kwiaty domowe:
część 1 

część 2

część 1
Tama
Aktywny
**

« Odpowiedz #83 : Maj 19, 2011, 20:15:15 »

Roślinki do pryskania sa na stałe na balkonie. Ale akwarium... znam przypadki połozenia systemu przy malowaniu, kuciu czy stosowniu elektro-płytek na komary itp Chyba bedę królikiem doswiadczalnym.

północny balkon
luki1993pies
Gaduła

Małopolska

« Odpowiedz #84 : Maj 19, 2011, 20:21:26 »

Tama to moje akwaria to dziwne przypadki Smile Oprysk nic im nie zrobił, stosowanie różnych rzeczy przeciw komarom podłączanym do prądu też im nie nie zrobiło, używanie kostek takich na muchy wolno stojących też im nic nie zrobiło Smile  Więc myślę że możesz śmiało pryskać Smile

Kwiaty domowe:
część 1 

część 2

część 1
małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #85 : Maj 19, 2011, 22:05:57 »

Tama, jeśli nie ma pajęczynek, to skąd wiesz że masz przędziorki ?
Możesz wstawić wyraźne zbliżenie liścia z obu stron ?

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
Tama
Aktywny
**

« Odpowiedz #86 : Maj 19, 2011, 22:49:35 »

Wziełam po prostu lupę- wiem jak wyglada przedziorek, ale zdjęcie mu trudno zrobić. zrobię jutro dokładniesze fotki liscia- moze to nie tylko przedziorek..

północny balkon
tellerka
Administrator

« Odpowiedz #87 : Maj 20, 2011, 09:02:58 »

Chemia na owady powinna zabić wszystkie... Jeśli drzwi balkonowe i ew. okno  na czas oprysku zamkniesz, nic nikomu się nie stanie. Wybierz mało wietrzną porę Cool

Stosowałam magus w domu wielokrotnie, jeśli tylko będziesz stosować się do instrukcji co do rozcieńczania, to będzie ok.

Mszyce i przędziorki będą często Twoimi towarzyszami na balkonie - są przynoszone z wiatrem.

Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
Tama
Aktywny
**

« Odpowiedz #88 : Czerwiec 10, 2011, 16:41:15 »

Moje zielska mają sie dobrze, bluszcze juz zaczęły rosnąć ,  Serrotina bedzie mieć 2 kwiatuszki. Tylko winobluszcz mnie rozczarował, ani drgnął od zakupu. Nie mam miejsca na balkonie na nierosnace rosliny- postanowiłam go wyrzucić i zobaczyć co było przyczyną takiego stanu. Wyjmije z doniczki, a tam... gąszcz pieknych zdrowych korzeni. Oj, napracował się ... dam mu jeszcze szansę

północny balkon
tellerka
Administrator

« Odpowiedz #89 : Czerwiec 10, 2011, 17:54:15 »

Super, pewnie się odwdzięczy Cool

Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
Strony: « 1 2 3 4 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: