´╗┐ Miltonia

Strona glˇwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Sierpień 14, 2018, 09:23:53
Witamy, Go┼Ť─ç. Zaloguj si─Ö lub zarejestruj.

Zaloguj si─Ö podaj─ůc nazw─Ö u┼╝ytkownika, has┼éo i d┼éugo┼Ť─ç sesji
Aktualno┼Ťci:
Informujemy, i┼╝ na Facebooku zosta┼éa utworzona grupa o nazwie floraforum , kt├│ra umo┼╝liwi nam szybk─ů komunikacj─Ö.  Grupa ma status ÔÇ×tajnaÔÇŁ i ma przede wszystkim zrzesza─ç cz┼éonk├│w tego Forum. Ka┼╝d─ů osob─Ö ch─Ötn─ů do uczestnictwa prosimy o podawanie namiar├│w na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Wa┼╝ne merytorycznie tematy ro┼Ťlinne i Wasze cenne spostrze┼╝enia w tym zakresie nadal mi┼éo b─Ödziemy widzie─ç na forum, kt├│re pozostaje dla nas warto┼Ťciowym i d┼éugoterminowym ┼║r├│d┼éem informacji. ┼╗eby u┼éatwi─ç wrzucanie zdj─Ö─ç z fb bezpo┼Ťrednio na forum (z pomini─Öciem hosting├│w) podajemy instrukcj─Ö.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do do┼éu
  Drukuj  
Autor W─ůtek: Miltonia  (Przeczytany 5071 razy)
0 u┼╝ytkownik├│w i 1 Go┼Ť─ç przegl─ůda ten w─ůtek.
stynka0207
Aktywny
**

Wiadomo┼Ťci: 491

Moja c├│reczka :)

« : Marzec 08, 2011, 09:22:05 »

Witam  Very Happy
Kupi┼éam sobie miltoni─Ö ,kt├│ra teraz ju┼╝ przekwit┼éa.Mam pro┼Ťb─Ö do posiadaczy tych ro┼Ťlinek,by udzieli┼éy mi wskaz├│wek jak post─Öpowa─ç z ni─ů by znowu tak pi─Öknie zakwit┼éa .

Petra
Rezydent

Wiadomo┼Ťci: 2347

« Odpowiedz #1 : Marzec 08, 2011, 10:00:37 »

Zajrzyj tu
http://www.orchidarium.pl/rodzaje/index.html
po prawej stronie wybierz Miltoniopsis

miltonia jest ci─Ö┼╝kim storczykiem, ja mam kilka ale i tak sprawiaj─ů mi ogromny problem, jak co┼Ť si─Ö dzieje ze storczykiem to trzeba szybko reagowa─ç bo mo┼╝e pa┼Ť─ç w ci─ůgu 2 dni, bardzo lubi─Ö jej kwiaty i b─Öd─Ö pr├│bowa─ç do skutku Tobie r├│wnie┼╝ ┼╝ycz─Ö powodzenia
stynka0207
Aktywny
**

Wiadomo┼Ťci: 491

Moja c├│reczka :)

« Odpowiedz #2 : Marzec 08, 2011, 14:41:56 »

Dzi─Ökuj─Ö za odpowied┼║ i link Wink

ajania
Gaduła

Wiadomo┼Ťci: 1867

« Odpowiedz #3 : Czerwiec 11, 2011, 14:18:12 »

Czy to normalne, ┼╝e li┼Ťcie Miltonie s─ů blado zielone i od spodu delikatnie przebarwiaj─ů si─Ö na taki fioletowy odcie┼ä. ┼╗adnych szkodnik├│w nie zauwa┼╝y┼éam a kwiatka kupi┼éam niedawno i nie bardzo wiem co jest norm─ů a co nie. Wygl─ůda ┼éadnie, w┼éa┼Ťnie kwitnie ale ten kolor li┼Ťci mnie troszk─Ö niepokoi.

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #4 : Czerwiec 11, 2011, 17:16:59 »

Fioletowawe zabarwienie li┼Ťci oznacza ┼╝e poziom ┼Ťwiat┼éa jest maksymalny i wi─Ökszego ro┼Ťlina ju┼╝ nie zniesie
ajania
Gaduła

« Odpowiedz #5 : Czerwiec 11, 2011, 18:33:28 »

To dziwne, bo ona stoi na parapecie p├│┼énocnego okna  Confused. S┼éo┼äce ┼Ťwieci tam przez godzink─Ö przed samym zachodem. Jeszcze ma za jasno  Confused ?

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #6 : Czerwiec 11, 2011, 18:44:09 »

tu jest fragment ze strony Orchidarium o miltoniopsis

Li┼Ťcie Miltoniopsis├│w s─ů znakomitymi wska┼║nikami stanu ro┼Ťlin, trzeba tylko umie─ç odczyta─ç, co przekazuj─ů. M├│wi─ů nam, czy poziom ┼Ťwiat┼éa jest odpowiedni (lekko r├│┼╝owawe zabarwienie), czy za wysoki (czerwone, br─ůzowawe lub ┼╝├│┼éte), czy nie ma nadmiaru soli w pod┼éo┼╝u (czerniej─ůce ko┼äc├│wki li┼Ťci) i czy poziom wilgotno┼Ťci powietrza nie jest za niski a wody za ma┼éo (zwijanie si─Ö w harmonijki li┼Ťci na m┼éodych przyrostach). Takie harmonijki pozostan─ů ju┼╝ na zawsze, b─Öd─ůc przypomnieniem o zaniedbaniu ro┼Ťliny.
ajania
Gaduła

« Odpowiedz #7 : Czerwiec 11, 2011, 19:27:32 »

To bardzo ciekawe, nie zdawa┼éam sobie sprawy, ┼╝e miltonie to takie m─ůdre ro┼Ťlinki  Very Happy. Teraz to ju┼╝ nie wiem jak zakwalifikowa─ç ten kolor li┼Ťci mojej miltoni - czy mo┼╝na powiedzie─ç, ┼╝e to jest r├│┼╝owy i znaczy, ┼╝e jest jej ok, czy br─ůzowo - r├│┼╝owy i ju┼╝ jest ┼║le  Confused. No naprawd─Ö ale zagadka  Smile  Confused.

dzika
Gaduła

Wiadomo┼Ťci: 1409

« Odpowiedz #8 : Sierpie┼ä 04, 2011, 19:32:50 »

A ja mam pytanie z innej beczki. Skoro miltonidium nale┼╝y traktowa─ç jak miltoni─Ö, to powiedzcie mi prosz─Ö co zrobi─ç z przekwitni─Ötym p─Ödem. Obci─ů─ç, czy czeka─ç a┼╝ sam uschnie?

Al_Inka
Gaduła

Wiadomo┼Ťci: 1927

Suwałki, strefa klimatyczna 5b

« Odpowiedz #9 : Sierpie┼ä 04, 2011, 21:22:29 »

Ja poczeka┼éabym a┼╝ uschnie i potem wyci─Ö┼éa tak nisko jak tylko si─Ö da, ale ostro┼╝nie, ┼╝eby nie uszkodzi─ç ro┼Ťliny.

domowe
działka
"Natura to zielone schronisko okaleczonych dusz." Anne Louise Stael-Holstein
dzika
Gaduła

Wiadomo┼Ťci: 1409

« Odpowiedz #10 : Sierpie┼ä 04, 2011, 22:21:27 »

Ja poczeka┼éabym a┼╝ uschnie i potem wyci─Ö┼éa tak nisko jak tylko si─Ö da, ale ostro┼╝nie, ┼╝eby nie uszkodzi─ç ro┼Ťliny.

Dzięki Smile Na razie stoi i nie usycha. Trochę mnie denerwuje, taki łysek. Ale wytrzymam Smile

doda07
Gaduła

Wiadomo┼Ťci: 1072

« Odpowiedz #11 : Sierpie┼ä 15, 2017, 17:08:55 »

Miltonia Sunset- jedyna, z kt├│r─ů si─Ö dogaduj─Ö Smile

Pozdrawiam,
Renata
Strony: 1   Do g├│ry
  Drukuj  

Skocz do: