Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 05, 2019, 16:37:59
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Skrzyneczki do storczyków, Instrukcja wykonania  (Przeczytany 5117 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Petra
Rezydent

« : Luty 27, 2011, 19:28:11 »

Instrukcja wykonania skrzyneczki, a oto i ona

do zrobienia jednej skrzyneczki potrzebuję 2 łat niestruganych o wymiarach 10 x 30 x 2400 mm ( kupuję je po niecałe 3 zł, wcześniej kupowałam strugane po 9 zł ale doszłam do wniosku że te tańsze jak najbardziej mogą być)

wycinam deseczki ( w cm.)
4 x 31,5
4 x 11,5
6 x 29,5
6 x 14,5
2 x 13,0

pierw zbijam ścianki boczne, na jedną ściankę wykorzystuję deseczki
2 x 11,5 i 3 x 29,5

później  wykorzystuję 6 listewek o wymiarach 14,5 przybijam pierw górne ale podkładam też te na dole by nie wybić już przybitych deseczek ze ścianek bocznych

a tak to wygląda po zbiciu góry

przewracam to do góry nogami i przybijam pozostałe 3 listewki, po zbiciu mam coś takiego

a teraz wykorzystując 4 listewki o wymiarach 31,5 przybijam dno

dokładam pozostałe 2 listewki i ustawiam je tak by były równe szczelinki, zaznaczam sobie położenie listewek ołówkiem

i po kolei każdą przybijam, na koniec przybijam 2 nóżki wykorzystując listewki o wymiarach 13,0

i skrzyneczka gotowa, ja boki dodatkowo zszywam takerem dla wzmocnienia

całą skrzyneczkę pokrywam bejcą w kolorze jaki mi odpowiada

a następnie pokrywam lakierem

jeżeli byłaby przeznaczona dla vand, to po wyschnięciu dodałabym druty by można ją było zawiesić

natomiast dla storczyków o drobnym podłożu środek skrzyneczki pokrywam siateczką i ją pokrywam lakierem a następnie dodaję druty by można było zawiesić skrzyneczkę lub zostawiam tak jak jest gdy mam zamiar ustawić skrzyneczkę na parapecie

a tu moje kolejne 2 vandy w takiej skrzyneczce, dno skrzyneczki wyłożę im mchem
Chani
Gaduła

« Odpowiedz #1 : Luty 27, 2011, 19:54:17 »

Petro  Very Happy
Doskonały pomysł i doskonała instrukcja  Very Happy
Rozumiem, że storczyki inne niż vandy sadzisz bezpośrednio w skrzyneczce?? W sensie, napełniasz ją podłożem? Czy każda z roślinek ma własną doniczkę i tylko wstawiasz je do skrzyneczki?
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #2 : Luty 27, 2011, 20:08:19 »

Inne niż vandy sadzę bezpośrednio do skrzyneczek które wyposażam w środku w siateczkę by podłoże nie wypadało

górę uzupełnię mchem jak tylko przyjdzie, tak by zakrył korzenie
Sylwia M.
Aktywny
**

« Odpowiedz #3 : Luty 27, 2011, 20:22:35 »

Pomysł SUPER Smile

kasiuniaap
Aktywny
**

« Odpowiedz #4 : Luty 27, 2011, 20:38:57 »

Wow... Petra, ale z Ciebie majster Smile
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #5 : Luty 27, 2011, 20:44:19 »

kasiuniaap, Sylwia M. dzięki  Very Happy

mam już pomysł na kolejną do sedirea japonica, możliwe że zbiję ją w ciągu 2 dni jak kupię wszystkie potrzebne rzeczy, jej zdjęcia też z chęcią wstawię

a te skrzyneczki u góry to w większości dla katlejastych, będę je wynosić na balkon a w między czasie zaplanuję dla nich stałe wiszące miejsca na zimę co bym później nie musiała się zastanawiać gdzie je upchać, no i cymbidia też dostaną podobne skrzyneczki, wyższe i na jedną roślinę
Sylwia M.
Aktywny
**

« Odpowiedz #6 : Luty 27, 2011, 20:49:37 »

Petra,wstawiaj instrukcję dokładną,  będziemy się uczyć od Ciebie Smile

Chani
Gaduła

« Odpowiedz #7 : Marzec 08, 2011, 15:39:32 »

A czy podlewanie nie jest problematyczne w takich skrzyneczkach?  Smile
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #8 : Marzec 08, 2011, 16:27:19 »

Te skrzyneczki wylądują na balkonie wiosną a podlewać będę konewką, w chwili obecnej wlewam wodę do brodzika i je wstawiam,  właśnie się moczą  Mad
Chani
Gaduła

« Odpowiedz #9 : Marzec 08, 2011, 16:40:10 »

Rozumiem Smile czyli jak zwykłe doniczki.
iwona.b
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #10 : Kwiecień 02, 2011, 15:19:25 »

Perta, jesteś genialna. Też myślałam o zrobieniu własnych skrzyneczek ale jakoś pomysłów technicznych  zabrakło... Sad  Tak sobie pomyślałam, że gdyby środek skrzyneczki wyłożyć zamiast tej siatki z włókna szklanego - czarną nylonową siatką przeciw owadom - do okien (np. w OBI) po wypełnieniu podłożem nie byłoby jej widać między szczebelkami.
Miałaś się pochwalić skrzyneczką dla sedirea? Nie mogę się doczekać.
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #11 : Kwiecień 02, 2011, 21:28:02 »

Jeszcze jej nie ukończyłam, napotkałam kilka problemów technicznych i nie miałam za bardzo czasu by się z nimi uporać, następnym razem zrobię kwadratową to obejdę wszystkie te utrudnienia  Very Happy

a pomysł z siateczką super, mnie lepiej było z tą budowlaną bo się sama klei to nie miałam problemu z jej wstępnym przyczepieniem, jak uzupełniłam skrzyneczkę podłożem to ta siateczka nie rzuca się w oczy  Very Happy
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: