Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 15, 2019, 00:39:36
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1 2 3 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Bulbophyllum  (Przeczytany 18518 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
werka
Aktywny
**

Zielone jest piękne

« : Styczeń 30, 2011, 20:58:00 »

Mam tylko jedno Bulbophyllum  (myślę że to falcatum) od jakichś 3 lat, kupiłam je bo ma małe przyrosty. Więc rośnie sobie w moim małym zaadoptowanym dla storczyków akwarium, zraszam jak trochę rośliny podeschną i doświetlam w zimie. No i dzisiaj mnie zaskoczyło, trzy końcowe przyrosty zamiast kłączy wypuściły pędy Very Happy .

Właściwie kupowałam kota w worku, bo były tylko cztery przyrosty i cena 15 zł na którejś wystawie i nawet sprzedawca nie wiedział co to będzie.
Jak myślę - warunki mu odpowiadają, bo rośnie sobie w cieple i wilgoci. Zarasta pozostałe rośliny niesamowicie - aerangisa i angraecum już prawie nie widać. Sad Szkoda tylko że ten afrykański storczyk ma takie malusie kwiatki, nie wiem czy uda mi się im zrobić zdjęcia Shocked
A tymczasem widok tych olbrzymich pąków  Smile z góry oczywiście   Smile

obuwik1
Aktywny
**

« Odpowiedz #1 : Styczeń 30, 2011, 21:57:21 »

Bardzo ładny zdrowy egzemplarz. Czy to Bullbophulum falcatum hmmm...???? Kwiatostan trochę przypomina mi na ten gatunek, ale tak jakoś nie do końca. Przydało by się wyraźniejsze zdjęcie Wink jeśli to możliwe. Gdy zbytnio się rozrośnie chętnie go przygarnę Wink u mnie w szklarni na pewno miejsca mu nie zabraknie Wink
marangai
Rezydent

« Odpowiedz #2 : Styczeń 31, 2011, 10:24:28 »

Gratulacje! Smile
Ja wypatrzyłam sobie kilka bulbo i właśnie się poważnie zastanawiam, czy im sprostam... Będę musiała trochę popatrzeć po sieci...

Opór jest bezcelowy
Co by tu dosadzić...?
werka
Aktywny
**

Zielone jest piękne

« Odpowiedz #3 : Styczeń 31, 2011, 23:52:09 »

u mnie w szklarni na pewno miejsca mu nie zabraknie Wink
Wierzę, wierzę, widziałam jak tam dużo storczyków, mój na pewno by chciał do nich dołączyć, tylko ja nie wiem czy jestem gotowa na rozstanie Sad
Ale na poważnie - na wiosnę się odezwę i chętnie odwiedzę tą dżunglę Very Happy, może coś wypatrzę Smile
Ja wypatrzyłam sobie kilka bulbo i właśnie się poważnie zastanawiam, czy im sprostam...
Na pewno tak, jeśli masz dla nich miejsce zbliżone do ciepłego orchidarium, mnie zachwyciło bulbophyllum longiflorum i od razu kupiłam gościa z tej rodziny Smile, właściwie to nawet nie wiedziałam co z niego wyrośnie  Confused. Grunt że zakwitł Cool Very Happy Cool

marangai
Rezydent

« Odpowiedz #4 : Luty 03, 2011, 10:20:28 »

Z ciepłem nie ma problemu, bardziej się martwię o wilgotność, bo ja tak lubię sobie zapominać o zraszaniu np... Wypatrzyłam b. plumatum, fascinator x eberhardtii i Louis Sander... Chyba przynajmniej na jedno się skuszę, na razie tak na próbę Smile
Czekam na następne fotki Twojego cuda! Smile

Opór jest bezcelowy
Co by tu dosadzić...?
werka
Aktywny
**

Zielone jest piękne

« Odpowiedz #5 : Luty 09, 2011, 21:45:06 »

Co do wilgotności, to ja rano zraszam za pomocą ręcznej psikaczki z pompką i faktycznie trzeba o tym pamiętać Sad.

Ale te Twoje wybory są piękne, jak się skusisz, to chętnie popatrzę  Very Happy
A rano u mnie otworzyły się dwa kwiatki, wieczorem już cztery Very Happy

ale ten najstarszy jakoś dziwnie wygina płatek okółka zewnętrznego - jak dobrze widzę Confused

no chyba że te żółte usteczka się inaczej nazywają Smile

marangai
Rezydent

« Odpowiedz #6 : Luty 10, 2011, 13:24:40 »

Jakie słodziutkie...!!! Masz do nich dobrą lupę? Smile Smile

Opór jest bezcelowy
Co by tu dosadzić...?
werka
Aktywny
**

Zielone jest piękne

« Odpowiedz #7 : Luty 11, 2011, 20:53:23 »

Niestety żeby nie 20 krotny zoom, to widziałabym nadal tylko strączek fasoli Smile Very Happy

kasiuniaap
Aktywny
**

« Odpowiedz #8 : Luty 11, 2011, 21:24:53 »

No to gratuluję fajnego strączka Very Happy
Mee
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #9 : Luty 20, 2011, 10:00:48 »

Śliczny  Very Happy Żeby nie zakładać nowego wątku wetnę się tutaj dobrze? Czy ktoś wie co mu jest? to Bulbophyllum lobbii:
https://picasaweb.google.com/edyt96/Zdjecia?authkey=Gv1sRgCNbrn76yy9OhYQ#5575693251583087282
https://picasaweb.google.com/edyt96/Zdjecia?authkey=Gv1sRgCNbrn76yy9OhYQ#5575693312237125234
Na prawie każdym dorosłym liściu są takie plamki i na jednej psb. 
werka
Aktywny
**

Zielone jest piękne

« Odpowiedz #10 : Luty 21, 2011, 17:15:26 »

Lobbii - ma śliczne pachnące kwiaty Very Happy
Piszą: klimat ciepły i gorący, rośnie na pniach i w gałęziach drzew, pewnie najlepiej czułoby się na podkładce lub w doniczce z bardzo dobrym odpływem (ale widzę, że taką ma), nawozić trzeba umiarkowanie, nadmiar wody i nawozu spowoduje grzybka Sad
Na pierwszym zdjęciu - coś jakby poparzenie słoneczne, ale na środku to chyba grzybek i na drugim też.
Z ciepłolubnymi jest ten problem, że gdy robi się chłodniej (a wystarczy raz przewietrzyć pokój), to bezpieczniej jest ograniczyć podlewanie i zraszanie  Cool
Teraz to może spróbuj Topsinu Smile, chyba że zmiany się zatrzymają Very Happy

No i jeszcze tajemnica ciepłolubów - powinny być namaczane lub zraszane wodą w temp. co najmniej 36,6, czyli przyjazną również dla nas Smile - no chyba przesadziłam, ale ja zawsze dolewam ciepłej.

Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #11 : Sierpień 22, 2011, 13:53:16 »

Porządek musi być, niniejszym uzupełniam więc zaległości.
Tak zakwitło u mnie bulbophyllum tingabarinum (około miesiąca temu).
Niewielkie, o ładnym pokroju. Kwiaty mają intensywny kolor pomarańczu i pachną lekko startą marchewką.
Utrzymują się około tygodnia.

Obecnie czekam na powtórkę.

PEla
Rezydent

« Odpowiedz #12 : Sierpień 22, 2011, 15:11:52 »

Okropniście podobają mi się kształty tych kwiatów.  Cirrhopetalum... ma podobne.
Kolor super! Gratuluję! Very Happy
Musi być w orchidarium?  Sad

Florki Peli cz. 1
Florki Peli cz. 2
uczę się, uczę          pozdrawiam
Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #13 : Sierpień 22, 2011, 18:23:41 »

U mnie rośnie na parapecie. Very Happy
To bulbo daje sobie radę w takich warunkach, ale są i takie, które tylko w orchidarium.
Cirrhopetalum ściśle są związane z bulbophyllum, do niedawna zaliczano je nawet do rodzaju bulbophyllum. Smile

marangai
Rezydent

« Odpowiedz #14 : Sierpień 22, 2011, 21:06:25 »

Aaależ piękne! [no i masz, nowe chciejstwo!]

Opór jest bezcelowy
Co by tu dosadzić...?
sbb28
Aktywny
**

17 marzec już nie razem :(

« Odpowiedz #15 : Sierpień 27, 2011, 14:33:57 »

Basiu  Cool
cudo cudo
O nazewnictwo i taksonomię cuda nie zabiegam  Laughing
przecie NAJWIĘKSZE Światowe  Sad  storczykowe autorytety spieraja się o niuanse taksonomiczne "czy to je to czy inne bo kropka na warżce jest w innym miejscu  Sad"
Dla mnie przepiękne są Twoje kwitnienia  Very Happy obojętnie jak zwał  Laughing
Wiesz że specjalistą w uprawie Bulbo jest Krasnal  Cool "pozytywnie zakrecony na nie nmormalnie jest  Laughing"
pozdrawiam
Małgorzata

Per aspera ad astra - przez ciernie do gwiazd
pozdrawiam
Małgorzata
Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #16 : Sierpień 28, 2011, 13:28:23 »

Z taksonomią to rzeczywiście nie sposób dojść do ładu i to nie tylko odnośnie storczyków.
Ale przecież "Czymże jest nazwa? To, co zowiem różą, pod inną nazwą równie by pachniało;" Razz
Mnie to bulbophyllum urzekło kolorem kwiatów i ich kształtem.
Pierwszy okaz nie przetrwał, ale tym mam nadzieję cieszyć się dłużej. Very Happy

Aki
Gaduła

« Odpowiedz #17 : Kwiecień 22, 2012, 12:53:34 »

Bulbophyllum hirundinis poszalało wiosennie i zaczęło się rozrastać. Mam nadzieję, że jak już się rozrośnie to pomyśli o kwiatach Wink

Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #18 : Kwiecień 22, 2012, 13:51:51 »

To razem będziemy czekać, bo moje też się ładnie rozrasta, ale kwiatów ani widu...

marangai
Rezydent

« Odpowiedz #19 : Kwiecień 22, 2012, 18:24:20 »

Moje wszystkie w tym roku tylko rosną, a kwitnąć ani im w (pseudo)bulwach! Chyba je za ciepło trzymałam zimą...

Opór jest bezcelowy
Co by tu dosadzić...?
Aki
Gaduła

« Odpowiedz #20 : Kwiecień 25, 2012, 19:40:44 »

No tak, cieszy jak rosną ale jeszcze bardziej jak kwitną Wink 

dorotakol
Gaduła

Pozdrawiam Dorota!!!

« Odpowiedz #21 : Kwiecień 25, 2012, 21:42:33 »

Jestem posiadaczką Bulbophyllum phalaenopsis i zupełnie nie wiem jak się nim opiekować. W internecie są bardzo zdawkowe informacje i niewiele mogę z tego wysnuć Shocked Wyczytałam, że dopóki nie ma świeżych przyrostów to nie należny go intensywnie podlewać tylko zraszać tak żeby nie dopuścić do pomarszczenia liści. Na razie nic nie puszcza co robić?

Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #22 : Kwiecień 28, 2012, 07:25:48 »

Nie mam doświadczenia z tym rodzajem, ale na pewno możesz trochę przelewać podłoże i zraszać.
Długo je masz? Może ono potrzebuje więcej czasu na aklimatyzację?
Ale myślę, że już niedługo powinnaś zobaczyć jakiś młody przyrost.. Smile

dorotakol
Gaduła

Pozdrawiam Dorota!!!

« Odpowiedz #23 : Maj 09, 2012, 20:02:57 »

Niedługo bo jakieś 4 miesiące. Dalej nic nie puszcza Confused, ale też i nie więdnie Confused

Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #24 : Maj 29, 2012, 17:20:32 »

Z bulbophyllami różnie idzie, jedne podsychają, inne rosną ładnie - ale nie kwitną, a inne zaskakują kwiatami. Very Happy
Właśnie zakwitło u mnie - czym wprawiło mnie w zachwyt - bulbophyllum forrestii. Razz
Prawie zemdlałam na początku maja, jak dostrzegłam pędzik kwiatowy.
Nie spodziewałam się kwitnienia, gdyż roślina jest u mnie dopiero rok i warunków nie ma idealnych.
Ale jak widać - nie jest to rozkapryszony okaz. Razz

stefka
Rezydent

« Odpowiedz #25 : Maj 29, 2012, 18:02:23 »

Piękny, i liściorki i kwiat niesamowity 

Musiałam zmodyfikować mój post   Najpierw napisałam o bulbophyllum forrestii, ale teraz przejrzałam Twój wątek storczykowy i troszkę oczka mi wyszły na wierzch   
Masz wspaniałe okazy, musisz im nieźle dogadzać skoro tak pięknie kwitną 
Ja to tylko mam zwykłe falki marketowe 

marangai
Rezydent

« Odpowiedz #26 : Maj 29, 2012, 20:08:01 »

Stefko, wszystkie tak zaczynałyśmy! Smile
Basiu, piękne bulbo, gratuluję! Moje czeka oprysk, bo znowu wdał mi się czerwony pajączek... Skąd się to dziadostwo bierze...!

Opór jest bezcelowy
Co by tu dosadzić...?
Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #27 : Maj 29, 2012, 22:10:54 »

Phalaenopsis marketowym też nic nie brakuje Razz
Z tym dogadzaniem to bardzo różnie u mnie bywa, delikatnie określę to tak, że mogłoby być lepiej...
Ale najwyraźniej storczykom nie przeszkadza to aż tak i nawet kwitną.

Iza - nie zazdroszczę walki z przędziorem, to paskudztwo jest niełatwe do wytępienia.. Evil or Very Mad
A jakie masz bulba?

PEla
Rezydent

« Odpowiedz #28 : Maj 30, 2012, 05:29:51 »

Very Happy  Super, że Ci się udaje, brawo!  Też tak po prostu na parapecie? Będą inne?  Rolling Eyes
Są niezwykłe i mam do nich słabość, ale nie zaryzykuję.  Smile

Florki Peli cz. 1
Florki Peli cz. 2
uczę się, uczę          pozdrawiam
probeta
Administrator

« Odpowiedz #29 : Maj 30, 2012, 09:02:25 »

Pelu bardzo polecam Ci na początek bulbophyllum rothschildianum - kwitnie chętnie na parapecie bez specjalnych zabiegów - jedyna jego wada że troszkę się rozłazi ale można sobie z tym nawet poradzić Smile - gwarantuję że po nim nabierzesz ochoty i odwagi na inne. Latem wystarczy często zostawiać je na podstawce z wodą - zimą tylko często podlewać i samo rośnie Smile
Strony: 1 2 3 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: