Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Styczeń 19, 2020, 17:38:25
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Odfiołowani  (Przeczytany 57545 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #60 : Styczeń 20, 2011, 23:22:43 »

wolę dmuchać na zimne i podlać trochę mniej niż za dużo. I nie leję na ślepo, wszystkie jednako
Bardzo dobrze Cool Wróżę ci karierę fiołkomaniaka Smile

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
DragonLady
Rezydent

« Odpowiedz #61 : Styczeń 20, 2011, 23:27:37 »

Ojoj, ale by było fajnie Wink. One mi się strrrasznie widzą Wink.

iza-gdz
Aktywny
**

woj. kujawsko - pomorskie, strefa klimatyczna 6b

« Odpowiedz #62 : Styczeń 20, 2011, 23:38:51 »

Ooooo, no właśnie tak jak Jey prawi Cool Równomiernie wilgotne Cool
Robiłam fiołkom sucho - ogrom poszło do kosza, jak zasuszyłam to potem na dokładkę zalałam Sad Kolejne odeszły w zaświaty Sad Wyrzucałam do kosza ze łzami w oczach. Przez kilka dni miałam lekkie odfiołkowanie, doła kompletnego ...
Głęboki oddech, przemeblowanie na regale, bardziej mokro niż sucho, lampy i wiatr we włosach - jak nie kochać fiołkowych ślicznotek - nie potrafię się odkochać i dobrze mi z tym Laughing Rodzina może nie do końca zadowolona -cóż, nie można mieć wszystkiego Smile

JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #63 : Styczeń 20, 2011, 23:41:31 »

lampy i wiatr we włosach
O matko Laughing

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
iza-gdz
Aktywny
**

« Odpowiedz #64 : Styczeń 21, 2011, 00:18:40 »

Lampy na regale Smile Wiatr z radości - fiołkom się zdecydowanie poprawiło, nie muszę już wyrzucać takich ilości doniczek Smile Może to zbliżająca się wiosna, może zrozumiałam o co chodzi małym fiołkowym stworkom, może w końcu im lepiej u mnie Confused
Ostatnimi dniami moje serce przepełnia wielka radość, optymizm zagościł na dobre. Wszystkim tego życzę Laughing

JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #65 : Styczeń 21, 2011, 00:21:35 »

Tobie się wątki pomyliły Smile

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
iza-gdz
Aktywny
**

« Odpowiedz #66 : Styczeń 21, 2011, 00:33:38 »

Było odfiołowanie Sad
Rodzinka już zaczynała się cieszyć, że regał zniknie z pokoju, nie będzie światło po nocach się paliło, zrobi się więcej miejsca ... Dać im taką satysfakcję - never Confused
Tupnęłam se nogą a nawet dwiema - co z lampami, co z regałem, ma stać pusty Smile Chcę wreszcie na własny oczy zobaczyć kwiaty Różowej Pantery i Smokey Moon'a i wiele innych Laughing

haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #67 : Styczeń 21, 2011, 12:18:01 »

"Chcę wreszcie na własny oczy zobaczyć kwiaty Różowej Pantery i Smokey Moon'a i wiele innych Laughing"

Iza też mam takie pobożne życzenie. Smile

lawenda2212
Aktywny
**

« Odpowiedz #68 : Styczeń 21, 2011, 14:25:09 »

(To gadanie o podobieństwie do kaktusów to zdaje się moje herezje Razz)

JeyDee, być może Twoje też...ale pamiętam jakiegoś faceta gdzieś na wizji, ewentualnie zdjęcie w jakiejś prasie...który porównywał fiołki do kolczastych.
W każdym bądź razie też się nie odfiołkuję.  Smile  Smile  Smile

Pozdrawiam ciepło!
Joanna
DragonLady
Rezydent

« Odpowiedz #69 : Styczeń 21, 2011, 14:28:45 »

Ło matko, kolczasty fiołek O_o. Dziękuję. W imieniu mojej wyobraźni, dziękuję. Wink

lawenda2212
Aktywny
**

« Odpowiedz #70 : Styczeń 21, 2011, 14:36:00 »

Ło matko, kolczasty fiołek O_o. Dziękuję. W imieniu mojej wyobraźni, dziękuję. Wink

Ja o podlewaniu, podlewaniu...nie o kolcach.  Smile    Smile

Pozdrawiam ciepło!
Joanna
DragonLady
Rezydent

« Odpowiedz #71 : Styczeń 21, 2011, 14:47:41 »

Ja WIEM. Moja wyobraźnia też WIE. Tylko ona wie lepiej, co powinnam zobaczyć czytając o takim porównaniu Wink.
... nie zwracajcie uwagi. Może nawet tego nie narysuję. :>

tellerka
Administrator

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #72 : Styczeń 21, 2011, 15:03:32 »

Nawet nie będę próbować sobie wyobrazić co tez mogłaś sobie wyobrazić... bo i tak mnie zaskoczysz Smile

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
bonsai
Rezydent

« Odpowiedz #73 : Styczeń 21, 2011, 16:20:18 »

Dragon narysuj... ja ciebie pięknie proszę - narysuj Smile. Bo ja chcę pomysły naszych wyobraźni porównać Razz.

Mee
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #74 : Styczeń 21, 2011, 22:13:09 »

Zgłaszam się jako kolejna odfiołkowana:( Niestety, chyba przyjdzie mi tylko zdjęcia pięknych kwitnących fiołków oglądać. Jestem zakochana w ich kwiatkach i listkach też, ale nie potrafię ich "wyczuć", podleję - od razu pojawia się pleśń albo cuś, nie podleję - usychają. I są dla mnie zbyt delikatne, cały czas się boję, że je połamie, a tu pączki się oderwą. ;( A i przeszkadza mi jeszcze, to że są tak na wszystko wrażliwe :/ bardzo szybko widać po nich moją zła opiekę  Sad storczyki to co innego  Very Happy są dla mnie bardzo wyrozumiałe, raczej ciężko mi jest je doprowadzić do tego, że padną (nie licząc jakiś trudniejszych botanicznych i jak dla mnie vand:/), ale na kwitnienie trzeba sobie u nich zasłużyć  Very Happy
DragonLady
Rezydent

« Odpowiedz #75 : Styczeń 22, 2011, 21:19:25 »

Proszę bardzo. Chciałyście Wink.

tellerka
Administrator

« Odpowiedz #76 : Styczeń 22, 2011, 21:25:47 »

Wiedziałam, że nie zgadnę Wink
Jesteś niessssssamowita Smile
Teraz kolej na Dolli? Wink

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
lilithbb
Rezydent

« Odpowiedz #77 : Styczeń 22, 2011, 21:27:41 »

Mee może masz złą ziemię?  Confused
DL straszna ta wizja xD

DragonLady
Rezydent

« Odpowiedz #78 : Styczeń 22, 2011, 21:28:39 »

Dolli już rysowałam. Naleśniczki. Ale bez fiołków.

tellerka
Administrator

« Odpowiedz #79 : Styczeń 22, 2011, 21:30:38 »

Mówię o tym, że wzajemnie się inspirujecie... co ona napisze, to ty 'widzisz'... Tu może być odwrotnie Wink
Ale chyba Dolli tu nie zagląda Wink

Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
DragonLady
Rezydent

« Odpowiedz #80 : Styczeń 22, 2011, 21:38:09 »

Kolczasty fiołek chyba nie zadziała Wink

JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #81 : Styczeń 22, 2011, 22:31:40 »

Za to jest w sam raz na logo tego wątku Laughing

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
Iren
Rezydent

« Odpowiedz #82 : Styczeń 22, 2011, 22:47:46 »

Smocza Damo - fiołek pięęęęęękny!
A przy tym, mam wrażenie, obronny  Confused  Laughing

pozdrawiam - Irena
Mee
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #83 : Styczeń 22, 2011, 23:16:53 »

Fiołek piękny  Very Happy Takiego to bym chciała mieć i już by nikt więcej mi kwiatków nie przestawiał  Very Happy Z ziemia raczej powinno być wszystko ok, był perlit i takie tam   Sad one po prostu za mną nie przepadają Sad
bonsai
Rezydent

« Odpowiedz #84 : Styczeń 23, 2011, 07:04:34 »

Dragonku kochany, ja ciebie błagam, ja ciebie przekupiam... pozwól mi tego fiołeczka cudnego wziąć na awarek Smile...

DragonLady
Rezydent

« Odpowiedz #85 : Styczeń 23, 2011, 09:30:54 »

A bier sobie Wink.
Sama przerobisz czy trzeba pomóc?

oslo
Gaduła

« Odpowiedz #86 : Styczeń 23, 2011, 09:41:42 »

Ten fioł robaka w ziemi ma, z daleka widać !!!

Marzena Smile

Parapety
Dolli
Rezydent

« Odpowiedz #87 : Styczeń 23, 2011, 09:53:07 »

Proszę bardzo. Chciałyście Wink.

Ooo, mój! Tak wyglądał nim wziął i ostatecznie przestał kwitnąć. Prowokator i przywódca fiołkowego strajku. Nie słuchałam jego orędzia, ale wiem jedno - po nim żaden fiołek już nigdy nie zakwitł w moim mieszkaniu. Kilka miesięcy cieszyłam się kwiatami Różowej Pantery od Małgosi. Już się cieszyłam. Już byłam na mostku, już witałam się z gąską. Gdzie tam! Przekwitł i stoi. I tak każde, zawsze. Mają bardzo jasno, mają ciemniej. Mają więcej wody, mają mniej. Gdy mi JD przysyłała fiołki i radziła, jak komu mądremu, jakiej ziemi winna jestem używać - to oglądałam nadesłane przez nią mieszanki bez mała przez lupę. Kombinowałam mieszałam, dbałam i chuchałam. W chwilach zwątpienia - zostawiałam na pastwę losu. Myślę: wystraszą się, to ruszą. A w życiu. Jak krew w piach. Mowy nie ma.
Żeby chorowały - ale nie. Rosną jak kapusta, aż mi się mąż irytuje, że coś takiego, to mi z warzywniaka przyniesie. Jak widzę kolejny liść, to mi ciśnienie skacze. I nawet nie trudźcie się z radami. Wprawdzie Chuck Norris przeczytał cały internet, ale ja i tak nie pozostaję za nim daleko w tyle - przeczytałam bez mała cały dział o agrotechnice fiołków i radziły mi najtęższe zafiołkowane głowy. Wszystko na nic.
Odfiołkowałam się na amen. Storczyki, troszkę hoi, kliwia i grudniczki - koniec. Nie będę walczyć z przeznaczeniem.

Tellerko, nie doceniasz mnie. Ja wszędzie zaglądam, tylko nie do ogródków i nie do skrętników. Ogródka nie mam, a skrętników jakoś nie mogę polubić. Ładne, owszem, ale jakieś takie troszku rachityczne. U mnie kwiat musi mieć porządny korzeń (taki jak falki, na przykład), porządną łodygę (weźmy hippeastra) i dorodny liść (kerri jest najlepsza).  Very Happy

Kamyczek
Gaduła

« Odpowiedz #88 : Styczeń 23, 2011, 10:19:17 »

Nie mogę ze śmiechu z miny tego fiołka, co za opryszek. Laughing
DragonLady
Rezydent

« Odpowiedz #89 : Styczeń 23, 2011, 10:28:48 »

No widzisz, Dolli, a mnie akurat storczyki niekoniecznie - ładne, fakt, ale jakoś ich nie czuję Wink. Fioły za to strasznie mnie kuszą, chociaż na razie mam małe doświadczenie z nimi. Ale kwitły, przynajmniej kundelki, więc jestem optymistką. I wiosną będę próbowała się dofiołować Wink.

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: