Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Sierpień 06, 2020, 01:50:13
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Odfiołowani  (Przeczytany 59050 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dolli
Rezydent

« Odpowiedz #180 : Marzec 29, 2011, 10:38:08 »

Reasumując mój przydługi wywód - serio, może to jest rodzaj recepty?... Jak i w innych roślinach - nie chuchać, nie drżeć, nie przedobrzyć  Smile Pozostawione same sobie moje fiołki muszą uruchomić własny survival i adaptować się do ekstremów  Smile

Przede wszystkim - WITAJ!! Tęskniłam za Tobą jak mops.
Co do fiołków - koleżanka, jak wspomniałam, podarowała mi trzy. Trzy, które należy liczyć i... jeszcze jeden. Totalnie zabiedzony. Przesadziłam do kaktusianki. Postawiłam i zapomniałam, wychodząc z założenia, że i tak nie zakwitną. Bo nie zakwitną.
ALE - dzisiaj sobie zaglądam między doniczki, bo coś tak ładanie kapuścieje i zielenieje. Patrzę ci ja - a to ten zabiedzony. Dumnie się pręży. Całkiem ładny się zrobił.

Krystal
Moderator Globalny

« Odpowiedz #181 : Marzec 29, 2011, 17:19:31 »

ALE - dzisiaj sobie zaglądam między doniczki, bo coś tak ładanie kapuścieje i zielenieje. Patrzę ci ja - a to ten zabiedzony. Dumnie się pręży. Całkiem ładny się zrobił.
Witaj, witaj, witaj, Dollinku!  Very Happy I wzajemnie, Kochana - tęskniłam okrutnie, tym bardziej, że tylko z doskoku na cudzych laptopach podczytywałam, co się dzieje i co porabiasz. Cmok wielki, Mopsiku! Wink

A ten prężący się Całkiem Ładny pewnie zaraz kolor pokaże  Cool
herbaciana
Aktywny
**

Włóczykij pospolity, odmiana doniczkowa.

« Odpowiedz #182 : Kwiecień 01, 2011, 10:49:25 »

Wróciłam z kilkumiesięcznego wyjazdu i okazało się, że wszystkie moje fiołki udało się moim mężczyznom ukatrupić Sad nie było ich wiele, raptem pięć, ale widok pustych doniczek straszy. Trzeba się będzie znów przespacerować do Obi i zaopatrzyć w jakieś listki...
Co sądzicie o kupowaniu listków na aukcjach? Widziałam tam wiele fantastycznych odmian, le trudno mi powiedzieć, czy z tego listka napewno  na pewno akurat to urośnie. Poszukam jeszcze na forum, może ktoś będzie miał liściątka do oddania, a następnym razem zabieram je ze sobą. Storczyki się na szczęście uchowały, ale te ciężko zasuszyć.

: )
bonsai
Rezydent

« Odpowiedz #183 : Kwiecień 01, 2011, 12:20:45 »

herbaciana wiele osób z forum sprzedaje listeczki na allegro - wystarczy się chociaż trochę rozejrzeć Wink. Ewentualnie popytać w dziale dot. allegro, kto sprzedaje listki z naszego forum lub kto jest sprawdzonym i polecanym sprzedawcą Smile.

bakcylla
Rezydent

Zachodniopomorskie - strefa 7a

« Odpowiedz #184 : Kwiecień 01, 2011, 12:24:31 »

Jak to listki w Obi  Confused Obi nie sprzedaje listków.  Mad

lilithbb
Rezydent

« Odpowiedz #185 : Kwiecień 01, 2011, 12:27:14 »

Nie popieram skubania kwiatków w sklepach  Mad

Mirabella
Aktywny
**

Nigdy nie mów nigdy.. :)

« Odpowiedz #186 : Kwiecień 03, 2011, 19:19:21 »

A ja ograniczę się do podziwiania Waszych cukiereczków Smile Mam w sumie całe dwa fiołeczki i na tym etapie zostanę Smile Co do skubania czegokolwiek.. Hmm ja bym nie chciała kupić czegoś oskubanego.

Pozdrawiam. Agnieszka.
goll
Rezydent

« Odpowiedz #187 : Kwiecień 03, 2011, 19:37:27 »

Eee, no kurę bez piór chyba kupujesz Laughing..
Już stąd uciekam.

Wwwiola
Rezydent

« Odpowiedz #188 : Kwiecień 03, 2011, 19:49:20 »

Eee, no kurę bez piór chyba kupujesz Laughing..
Smile Smile Smile Smile

Mirabella
Aktywny
**

Nigdy nie mów nigdy.. :)

« Odpowiedz #189 : Kwiecień 03, 2011, 20:26:11 »

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy W sumie nie wiem kura czy kurczak, ale faktycznie bez piór Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Pozdrawiam. Agnieszka.
marangai
Rezydent

« Odpowiedz #190 : Kwiecień 04, 2011, 10:56:33 »

Wiecie co, ja chyba odfiołkuję... Jakoś ze storczykami lepiej mi idzie, ba, nawet ceropegia mi świeci lampioniskami, a fiołki to tylko w zależności od pochodzenia - pięknie rosną tylko z trzech czy czterech źródeł (w tym od naszej przemiłej, zapracowanej Forumki), a reszta ledwo zipie, już nie mam do nich zdrowia... Sad. Jeszcze perlitu ciągle trafić nie mogę, grrr!

Opór jest bezcelowy
Co by tu dosadzić...?
bonsai
Rezydent

« Odpowiedz #191 : Kwiecień 04, 2011, 11:16:17 »

marangai a próbowałaś poszukać perlitu w zoologicznych Wink? Wiem, że u mnie w sklepie takie cudo da się znaleźć - szukaj w dziale terrarystycznym Razz.

iwona43
Aktywny
**

« Odpowiedz #192 : Kwiecień 04, 2011, 11:22:11 »

Iza nie poddawaj się    Smile , a perlit  Confused , perlit  to nie problem , na allegro jest go duzo a ceny przystepne
marangai
Rezydent

« Odpowiedz #193 : Kwiecień 04, 2011, 11:27:02 »

W moich osiedlowych nie mają, a do większego nie mam jakoś czasu się wybrać. Zaglądam regularnie do CNOS-u, ale zamawiać chyba przestali, czy co... Zimą mieli wory "producenckie", jeszcze trochę i zacznę żałować, że nie kupiłam takiej kobyły, choć jak bym ją tramwajem dowiozła - wolę sobie nawet nie wyobrażać... Smile

Iwonko, perlit to ta kropelka, bo ja już się chyba jednak naprawdę tym razem poddam... Wczoraj robiłam trochę porządku, cała paleta mi się zwolniła i wcale mnie ten "przybór" miejsca nie ucieszył... Podlałam wszystko confidorem - tak na wszelki wypadek, przecież im nie zaszkodzi, i zobaczymy... Żeby mnie dobić fiołkowo, dziecię, które normalnie kwiatków nie dotyka, wsadziło paluszki akurat w miniaturowe listeczki od Ciebie... Cudem przeżyły...

Opór jest bezcelowy
Co by tu dosadzić...?
Aga1
Gaduła

« Odpowiedz #194 : Kwiecień 04, 2011, 13:30:03 »

Kup na sieci w Rominco, przysyłają pocztą, nie trzeba tarmolić.

herbaciana
Aktywny
**

Włóczykij pospolity, odmiana doniczkowa.

« Odpowiedz #195 : Czerwiec 06, 2011, 20:00:01 »

Ja tydzień temu władowałam liście do ziemi z kompostu, jedynie pozbawiłam jej dżdżownic Very Happy ale niesiona przekonaniem że fiołek zbyt żyznej gleby nie lubi, kupiłam jakąś zwykłą ziemię w sklepie. Wyciągam liścia z kompostu a tam 3 cm pięknych korzeni...No i wrócił do swojej znienawidzonej zbyt żyznej gleby, z takim przyrostem, same rozumiecie Smile

: )
Dolli
Rezydent

« Odpowiedz #196 : Czerwiec 25, 2011, 11:10:06 »

Reasumując mój przydługi wywód - serio, może to jest rodzaj recepty?... Jak i w innych roślinach - nie chuchać, nie drżeć, nie przedobrzyć  Smile Pozostawione same sobie moje fiołki muszą uruchomić własny survival i adaptować się do ekstremów  Smile

Co do fiołków - koleżanka, jak wspomniałam, podarowała mi trzy. Trzy, które należy liczyć i... jeszcze jeden. Totalnie zabiedzony. Przesadziłam do kaktusianki. Postawiłam i zapomniałam, wychodząc z założenia, że i tak nie zakwitną. Bo nie zakwitną.

I ma PĄCZKI!!! aAAAAA!! Pierwszy raz mi - być może - zakwitnie fiołek. Very Happy Very Happy Na razie nie oddycham, bo się boję, że zasuszy kwiatki.

DragonLady
Rezydent

« Odpowiedz #197 : Czerwiec 25, 2011, 11:18:47 »

Oddychaj, oddychaj, bo mi wyobraźnia podsuwa obrazki dziwne Wink. Kojarzy ktoś Pepe z komiksu z Asterixem, który wstrzymywał oddech (Pepe, nie Asterix) jak chciał kogoś do czegoś zmusić i wskutek tego nabierał coraz ciekawszych kolorków? ... no właśnie.
Mój fioł był zasuszył Wink. Ale nie z mojej winy, widać się obraził że pojechałam sobie w świat.

Dolli
Rezydent

« Odpowiedz #198 : Czerwiec 25, 2011, 19:46:21 »

No właśnie dlatego nie mogę oddychać. Bo weźmie i zasuszy. A wtedy to ja dopiero zacznę zmieniać kolorki.

DragonLady
Rezydent

« Odpowiedz #199 : Czerwiec 25, 2011, 20:22:19 »

Jak nie zaczniesz oddychać to też zaczniesz. Kolorki, znaczy, zmieniać. Wink

czarodziejka
Gaduła

« Odpowiedz #200 : Sierpień 25, 2011, 22:42:26 »

Ja na razie przystopowałam z nowymi odmianami,chociaż kusza tak bardzo ze aż unikam allegro i forum Smile
Ale fakt faktem-storczyki są chyba mniej wymagające niż fioły...
A to ziemia nie taka,a to robactwo a to mączniaki i inne cuda Sad
Fiola można dostać Smile

Mędrzec to ten, kto na drodze pełnej kolców wyhodować potrafi różę.

Moje fiolki:)
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=18387.0

Storczyki:)
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=16379.msg399150#msg399150
bonsai
Rezydent

« Odpowiedz #201 : Sierpień 25, 2011, 22:53:48 »

Czarodziejko uważaj, bo cię jeszcze odwiedzę z fiołeczkami Wink... aż jestem ciekawa, czy każesz mi z nimi wracać do domu Very Happy

czarodziejka
Gaduła

« Odpowiedz #202 : Sierpień 25, 2011, 23:17:58 »

Smile aaaaaa kysz Smile  Razz

bonsai
Rezydent

« Odpowiedz #203 : Sierpień 25, 2011, 23:46:53 »

Ech... a już miałam nadzieję, że będę miała okazję poznać twojego psiego, rudego potworka Razz.

Swoją drogą nie wiem, czy wiesz, ale... jak dla mnie jesteś osobą od której się ZACZĘŁO. To właśnie od listków, które mi parę lat temu [2?] wysłałaś zachorowałam na fiołkozę Very Happy.

czarodziejka
Gaduła

« Odpowiedz #204 : Sierpień 26, 2011, 09:25:41 »

Smile upssssssss Razz moja wina  Smile
 rude się nie nadaje do pokazania Smile wygląda jak mis polarny a mi się go nie chce przy tych upałach robić Cool
Ale jak byś się wybierała na pielgrzymkę to zapraszam hahah Smile

bonsai
Rezydent

« Odpowiedz #205 : Sierpień 26, 2011, 11:54:01 »

Jak możesz tak mówić? Przecież rude jest zawsze najpiękniejsze Wink

czarodziejka
Gaduła

« Odpowiedz #206 : Sierpień 26, 2011, 16:28:47 »

Smile aj nol;D Bo ja sama zmieniłam kolor włosów na rude nie dawno Smile

bonsai
Rezydent

« Odpowiedz #207 : Sierpień 26, 2011, 16:41:17 »

Ja od niedawna rudzielcem już nie jestem... ufarbowałam włosy na brąz [zbliżony do naturalnego koloru] i postanowiłam dać im trochę odpocząć...

Swoją drogą - gdzie podział się mój piękny blondzik Sad.

Kerstin2309
Zrezygnował

« Odpowiedz #208 : Październik 20, 2011, 00:00:49 »

Hmmmm, ciekawe o czym one gadają?  Confused Farbują ''się'', czy fiołeczki?  Wink Smile Smile Razz Ale jaja! Znalazła się żaba co nie kuma!  Smile Smile Laughing
lilithbb
Rezydent

« Odpowiedz #209 : Październik 20, 2011, 05:52:00 »

Mi się też rudzielce podobają, zawsze miałam czerwone włosy, teraz strzeliłam rubin, ale jest za ciemny jak na mój gust :/

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: