Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 12, 2019, 19:39:36
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cattleya - zdjecia, uprawa cz. 2  (Przeczytany 66379 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #240 : Październik 30, 2011, 21:25:38 »

Iwonko, ja też testuję, tym bardziej,że większość kattlejastych mam dopiero od wiosny a wspólnym sumptem może dojdziemy do jakiś wniosków. Teraz czekam na temat uprawy  C. dowiana bo trudnawa troszkę a już ją mam i chciałabym jej ogromne kwiatuchy pooglądać i powąchać...

Muszę natomiast wkleić tego malucha co kupowałaś za morzami i lasami, wziął się okropnie do roboty i produkuje pseudobulwę za pseudobulwą...i tak sobie myślę czy nie planujesz znów podobnych zakupów na wiosnę ... Chętnie bym znów się podczepiła Smile

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #241 : Październik 31, 2011, 01:09:43 »

Małgosiu jak na razi nie planuję zakupów, moje dendrobium pichaya chyba nie będzie tym dendrobium, jak tak będzie to nie będę już kupować za oceanami
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #242 : Listopad 01, 2011, 09:01:49 »

Cattleykowe pąki troszkę podrosły, strasznie lubię się w nie wgapiać

Al_Inka
Gaduła

Suwałki, strefa klimatyczna 5b

« Odpowiedz #243 : Listopad 01, 2011, 09:31:57 »

Wcale się nie dziwię, bo widok piękny i wielce obiecujący  Very Happy
Zainspirowana Twoimi skrzyneczkami do storczyków, wyprodukowałam wczoraj 3 sztuki. Dziękuję za wspaniały pomysł  Cool

domowe
działka
"Natura to zielone schronisko okaleczonych dusz." Anne Louise Stael-Holstein
Pozdrawiam, Alina
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #244 : Listopad 01, 2011, 09:43:21 »

Ja już się nie mogę doczekać, jak pąki jeszcze troszkę zgrubieją to może rozchyli się choć troszkę pochewka  Laughing

a co do skrzyneczki to proszę bardzo, rozmiarowo można sobie ją modyfikować np. pod jednego storczyka
szkoda że pomysł skrzyneczoko-szklarenki marnie przemyślałam i okazał się porażką ale myślę nad jego poprawą i jak coś wymyślę to wstawię nowe zdjęcia
Al_Inka
Gaduła

Suwałki, strefa klimatyczna 5b

« Odpowiedz #245 : Listopad 01, 2011, 09:46:07 »

............
szkoda że pomysł skrzyneczoko-szklarenki marnie przemyślałam i okazał się porażką ale myślę nad jego poprawą i jak coś wymyślę to wstawię nowe zdjęcia
Czekam zatem na nową inspirację  Very Happy

domowe
działka
"Natura to zielone schronisko okaleczonych dusz." Anne Louise Stael-Holstein
Pozdrawiam, Alina
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #246 : Listopad 01, 2011, 14:18:42 »

druga pochewka u żółtej cattleya zapowiada się obiecująco

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #247 : Listopad 02, 2011, 05:24:56 »

Małgosiu dopiszę Ci jeszcze odnośnie nawożenia zimą, doradzono mi by przez jesień, zimę aż do końca marca przejść na nawóz jesienny np. Florovit do roślin domowych i nawozić połową dawki raz w miesiącu

lub ogólnie na nawóz do roślin kwitnących nie zawierający azotu, ja dostałam do tej mojej cattleya dwa nawozy, jeden na wzrost którego mam używać wiosną i latem, drugi na kwitnienie który mam używać jesienią i zimą do wszystkich storczyków prócz tych co w tym czasie śpią

nawóz z azotem mam odstawić już w połowie sierpnia i zacząć używać ten na kwiatuszki

obecnie robię tak że namaczam storczyki we własnych osłonkach w czystej wodzie, po jakimś czasie przelewam podłoże jeszcze raz wodą z osłonki i czekam aż obcieknie, w nowym wiadrze mam przygotowaną wodę z nawozem i przelewam nią każdego storczyka z osobna, czekam aż obcieknie i odstawiam na miejsce
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #248 : Listopad 02, 2011, 06:01:42 »

To jeszcze coś dopiszę żeby nie zapomnieć, na którejś stronie wyczytałam po czym poznać że poziom światła jest odpowiedni, nowy przyrost powinien być jasno zielony i rosnąć pionowo w górę, wzrost pod kątem lub prostopadle do doniczki i ciemno zielone liście oznacza za mało światła co zazwyczaj może być powodem braku kwitnienia
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #249 : Listopad 02, 2011, 06:16:13 »

Dobrym przykładem takiego wzrostu jest zdjęcie cattleya maleństwa, nowy przyrost pierw delikatnie rósłby przy podłożu gdyby nie koniec doniczki gdzie nowe korzonki wrosłyby się w podłoże a później wybił prosto do góry co świadczy o odpowiednim poziomie światła dla tej cattleya

u mojej cattleya poziom światła był niższy ale wystarczający do inicjacji kwiatuszków

Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #250 : Listopad 02, 2011, 07:03:40 »

Więc u mnie światła mają dość. A jakie te dwa nawozy dostałaś? Masz może jakiś opis, nazwę...ja używam zwykły do storczyków ale bardzo minimalną dawkę i rzadko i raczej zapominam o nim więc przenawozić ne przenawożę ale jakby można było coś ulepszyć... Smile

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #251 : Listopad 02, 2011, 07:26:19 »

Nawozu troszkę mnie zszokowały bo są to do pelargonii Planton K i do roślin o ozdobnych liściach Planton Z, nie wnikam, ufam że ten Pan wie coś więcej na ten temat skoro sam wyhodował tak śliczną cattleya, podłoże zresztą też dostałam ich produkcji i przypadło mi do gustu, muszę tylko odszukać namiary na Nich i sobie zamówię, jest fajne do tych o drobniejszych korzonkach
Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #252 : Listopad 02, 2011, 08:14:46 »

Już kiedyś polecał te nawozy na FF w związku z innymi storczykami więc chyba coś w tym jest. Jak będziesz miała namiary to chętnie skorzystam choć podłoże staram się sama komponować i jak na razie jest OK.

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #253 : Listopad 02, 2011, 08:57:55 »

GOŁĘBIOWSCY ANNA I STANISŁAW Gospodarstwo Ogrodnicze z Częstochowy, niestety nie mają własnej strony internetowej ale znajdziesz na internecie telefon i email, ja wysłałam do Nich zapytanie czy wyślą mi podłoże i czy mają jeszcze jakieś fajne cattleya  Very Happy czekam na odpowiedź
Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #254 : Listopad 02, 2011, 09:00:21 »

Jak otrzymasz jakąś odpowiedź to napisz Smile

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #255 : Listopad 02, 2011, 12:25:30 »

Pąki zajmują już 2/3 wysokości pochewki, jeszcze tydzień i powinny zacząć wychodzić poza

malenstwo38
Rezydent

świętokrzyskie Pozdrawiam Bogusia

« Odpowiedz #256 : Listopad 02, 2011, 13:09:00 »

Petra wiesz co to za odmiana czy to niespodzianka? Przepraszam jeśli o tym pisałaś.

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #257 : Listopad 02, 2011, 14:39:36 »

maleństwo moja to żółta wielkokwiatowa hybrydka z różową warżką
malenstwo38
Rezydent

świętokrzyskie Pozdrawiam Bogusia

« Odpowiedz #258 : Listopad 03, 2011, 10:10:42 »

To już czekam na jej kwiaty! Domyślam się, że są nieziemsko piękne! Smile

Część 3

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9   Do góry
  Drukuj