Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 15, 2019, 03:21:01
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ciąć czy nie ciąć łodygę kwiatową Phalaenopsis ?  (Przeczytany 52042 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
justaaa24
Aktywny
**

« Odpowiedz #90 : Grudzień 02, 2012, 21:47:07 »

Ja od dłuższego zostawiam łodygi w spokoju, dla ich własnego wyboru czy chcą pozostać zielone i przedłużać kwitnienie lub czy zechcą uschnąć. Kwiaty na wypuszczonych pędach bocznych są zawsze tej samej wielkości jak na pędach głównych. Ba! czasem nawet zdarza się iż taki odrost kwitnie dłużej. Mam storczyka, w którym kwitnienie wtórne trwa nieprzerwanie od przeszło półtora roku. Bo co jakieś kwiaty opadną to pojawiają się nowe, przez co łodyga ma ok.80 cm długości. Może i dziwnie to wygląda, ale skoro storczyk kwitnie i kwitnie to na pewno nie pozbawię jego tego kaprysu Very Happy

Justyna
Pozdrawiam wielbicieli Phalaenopsisów Smile
herbaciana
Aktywny
**

Włóczykij pospolity, odmiana doniczkowa.

« Odpowiedz #91 : Grudzień 03, 2012, 11:56:45 »

U mnie trwa odwieczna bitwa o łodygi, moi współmieszkańcy mówią, że mamy w oknie same zielne badyle Razz ale kiedy wszystkie łodygi zakwitną, jest na co popatrzeć.

: )
Czuhina
Gaduła

« Odpowiedz #92 : Grudzień 04, 2012, 02:12:46 »

Justaaa24, a pokażesz to cudo? Proszę..

Dukra13.. nie zawsze grubość świadczy o jakości, hi, hi, hi..  Smile    
Dowód:

Uploaded with ImageShack.us

A jak ktoś się uprze, to można policzyć kwiatki..

" A przed nimi było wszystko.. "  Andrzej S. "Pani Jeziora"

Oo.Smile

balkon pod kogutkiem i małe 'conieco'
justaaa24
Aktywny
**

« Odpowiedz #93 : Grudzień 04, 2012, 19:18:59 »

Izabela zrobiłam fotkę specjalnie na Twoje życzenie, mam nadzieję, że coś widać  Smile I jeszcze moje małe sprostowanie, bo po dokładnym zmierzeniu okazało się, że łodyga boczna ma 90 cm, a razem z łodygą główną mierzy sobie 117 cm !!! Aby wykonać zdjęcie musiałam odpiąć łodyżkę od kijka podtrzymującego, bo gdyby nie on to mało estetycznie by to wyglądało. On chyba zamierza kwitnąć w nieskończoność  Smile oto ten cudak koloru białego:

Justyna
Czuhina
Gaduła

« Odpowiedz #94 : Grudzień 04, 2012, 23:34:56 »

Uaaa, aż mnie zatchnęło  Shocked

Faktycznie, takiego cudaka jeszcze nie widziałam.. Gdy zakwitnie drugi pęd, to dopiero nam wylezą gały  Very Happy
Kwiaty ma piękne.
Dziękuję!! Very Happy

Oo.Smile

justaaa24
Aktywny
**

« Odpowiedz #95 : Grudzień 05, 2012, 17:42:25 »

Szkoda tylko, że jak się wstawia zdjęcia przez ImageShack to robią się one takie brzydkie. Drugi pęd już się szykuje do rozkwitania  Very Happy Niebawem się pochwalę. Twój łososiowy storczyk również zrobił na mnie wrażenie. Bardzo obfity kwiatostan  Very Happy

Justyna
Czuhina
Gaduła

« Odpowiedz #96 : Grudzień 30, 2012, 01:08:39 »

Justaaa, jak tam drugi pęd??

U mnie zakwitło keiki, którego by nie było, gdybym obcięła pęd po kwitnieniu i jego mamusia.

Oo.Smile

justaaa24
Aktywny
**

« Odpowiedz #97 : Styczeń 01, 2013, 13:55:52 »

*Izabela* niestety chyba przechwaliłam tego białego storczyka, bo z dnia na dzień zaczął mi chorować Sad Na dzień dzisiejszy ma już tylko dwa listki, gdyż resztę musiałam wyciąć. Ale i te co zostały marszczą się. Najprawdopodobniej ma jakąś chorobę grzybową. Wczoraj zakupiłam na allegro Topsin i będę go ratować, ale nie wiem czy się uda. Ten długi pęd całkiem zgubił kwiaty, więc byłam zmuszona go obciąć żeby jeszcze bardziej nie osłabiać rośliny, a na drugim pędzie zakwitły jedynie trzy kwiatki, reszta pączków odpadła. I taka to z nim historia Sad Ale widzę, że Twoje keiki świetnie sobie radzi i chociaż tym można oko pocieszyć Smile

Justyna
Czuhina
Gaduła

« Odpowiedz #98 : Styczeń 01, 2013, 22:27:33 »

Tak mi przykro Sad

Ratuj go, bo jest śliczny!
Obejrzałaś korzenie??

Oo.Smile

justaaa24
Aktywny
**

« Odpowiedz #99 : Styczeń 02, 2013, 00:02:46 »

Już kiedyś był raz przesadzany, bo zalęgły się w nim skoczogonki. Jakiś czas było ok, a teraz choroba spadła na niego jak grom z jasnego nieba. Jak dostanę preparat grzybobójczy to jeszcze raz będę go wyjmować. Nie wiem czy on to przetrwa  Sad Korzenie w doniczce wyglądają niby dobrze, ale za to powietrzne jakby się zapadają i wysychają. Obawiam się, że mam do czynienia z fuzariozą, ale będę o niego walczyć z uporem !  Mad

Justyna
dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #100 : Styczeń 02, 2013, 13:58:22 »

I po co?
Takich kolorystycznie falków jest na pęczki za przystępną cenę. Tylko będziesz siebie i domowników truć agresywną chemią, a choroba i tak będzie się rozłazić. Przy takim szybkim zejściu rokowania są złe.

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=44804.0

„Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy” (1Tym. 6:7).
Czuhina
Gaduła

« Odpowiedz #101 : Styczeń 02, 2013, 15:23:58 »

A względy sentymentalne?
Przecież to jest domownik, rodzina. Co z tego, że, jak powiedziałaś:
"Takich kolorystycznie falków jest na pęczki za przystępną cenę"..

Tu chodzi o tego konkretnego, jedynego.. Oj, ktoś nie czytał "Małego Księcia" Sad

Oo.Smile

justaaa24
Aktywny
**

« Odpowiedz #102 : Styczeń 02, 2013, 19:21:32 »

Jest to bardzo ważny storczyk zarówno dla mnie jak i mojej mamy, gdyż podarowałam jej go w Dniu Matki. A wierzę w jego regenerację, bo w przeszłości dwa okazy po całkowitej stracie liście i korzeni powietrznych jednak podjęły próbę odrośnięcia i to zakończoną powodzeniem. Jeśli chodzi o kolorystykę storczyków to jest ona u mnie na dalszym planie. Liczy się to, abym nie straciła żadnego z obecnie posiadanych, bo każdy ma jakąś swoją historię i o każdego będę walczyć do końca.

Justyna
Czuhina
Gaduła

« Odpowiedz #103 : Styczeń 02, 2013, 21:05:51 »

Tak trzymaj Cool Cool Cool

To bardzo ważne, co powiedziałaś- "każdy ma swoją historię"..

Też uważam, że trzeba walczyć, dopóki się da.

Nie sztuką jest jednego dnia zapełnić parapety, a drugiego je opróżnić, bo rośliny zbrzydły lub moda nie taka..
Sztuką jest pielęgnacja i doglądanie, pokonywanie trudności i radość z naszych własnych kwitnień Very Happy Very Happy Very Happy

Oo.Smile

justaaa24
Aktywny
**

« Odpowiedz #104 : Styczeń 02, 2013, 23:02:38 »

No to widzę, że ktoś mnie rozumie i wspiera. Dzięki za słowa otuchy Smile na pewno nie odpuszczę sobie.

Justyna
Strony: « 1 2 3 4   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: