storczyk reanimacja

Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Sierpień 14, 2018, 09:23:28
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: storczyk reanimacja  (Przeczytany 16366 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
justaaa24
Aktywny
**

« Odpowiedz #30 : Marzec 26, 2013, 20:38:40 »

Ja osobiście stanowczo odradzam ratowanie storczyka w perlicie, gdyż jest za drobny. Zbyt bardzo zasypie i ściśnie korzenie. Spróbuj kory przeznaczonej do storczyków lub kermazytu. Storczyki lubią gdy w doniczce jest trochę luźno (ale też nieprzesadnie) aby powietrze swobodnie mogło przepływać. Życzę powodzonka Smile

Justyna
Pozdrawiam wielbicieli Phalaenopsisów Smile
salatka
Aktywny
**

« Odpowiedz #31 : Marzec 27, 2013, 07:01:10 »

Ok dzięki za info
Zakupię keramzyt  Smile

Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową ...
patrysia789
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #32 : Czerwiec 30, 2014, 21:08:50 »

Prosze pomóżcie mi, nie wiem czy piszę w dobrym wątku jeśli nie to prosze mnie przenieść, jestem tu nowa i jeszcze się nie orientuję, nie wiem co się dzieje ale od około miesiaca mój storczyk wygląda coraz gorzej jestem zupełnym laikiem i nie wiem jak go można jeszcze uratować, bardzo prosze o jakieś porady ;)
sylwia
Aktywny
**

« Odpowiedz #33 : Lipiec 01, 2014, 17:18:34 »

Zobacz jaki jest stan korzeni. Może coś się z nimi dzieje. Zrób im zdjęcie.
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #34 : Lipiec 01, 2014, 18:15:37 »

Ten storczyk jest przelany, ma zasolone podłoże i poparzenia słoneczne. Stożek wzrostu jest zdrowy, bo z tego co widzę to wyrasta nowy listek.
Oto co trzeba zrobić: wyjąć ze starego podłoża, wyciąć zgniłe korzenie, posadzić do nowego podłożą w czystej doniczce, po tyg namoczyć delikatnie. Pilnować żeby nie zalać znowu pozostałych korzeni. Przy odrobinie szczęścia i ogromnej cierpliwości można go jeszcze wyprowadzić na ładną roślinę.

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
klakierowa
Aktywny
**

« Odpowiedz #35 : Lipiec 26, 2014, 21:01:14 »

Kupiłam w jednym z dużych sklepów powyprzedażowe storczyki, po zł za sztukę. Liście są jędrne, ogólnie stan ich jest nie najgorszy. Co powinnam zrobić, żeby odwdzięczyły mi się kwitnieniem?

kiwis
Aktywny
**

« Odpowiedz #36 : Lipiec 27, 2014, 06:27:08 »

Takie dwa phalaenopsisy  w kwietniu wstawione w osłonki kilka razy dziennie zalewałem po brzegi wodą na ok. godzinę dotąd aż woda stała się bezbarwna. Na początku po moczeniu miała barwę mocnej herbaty. Teraz moczę przez godzinę co mniej-więcej dwa dni, jak tylko podłoże przesycha. W godzinę po moczeniu dodatkowo wylewam resztkę wody z osłonki.   Obie rośliny już kwitną. Nie nawożę wcale do doniczki. W tym czasie dostały ze 3 razy cieniutki roztwór florowitu dolistnie. Jako, że rośliny stoją w biurze używam kranówki przepuszczonej przez filtr brita - ale u nas woda jest dobrej jakości ma ok. 200ppm. W Warszawie może się to nie udać bo tam kranówka ma 600 do 1000 ppm. Nie wiem jaka jest u Ciebie. W wodociągach powinni Ci powiedzieć jakie są parametry wody.

Marek
klakierowa
Aktywny
**

« Odpowiedz #37 : Lipiec 27, 2014, 09:55:40 »

Z wodą u mnie jest ciężki temat bo mamy studnie głębinową a tym samym twardą wodę. Moja siostra ostatnio poradziła mi, żeby podlewać storczyki wodą mineralną, ona tak robi od jakiegoś czasu i kwitną jej jak szalone.
Czemu ma służyć to zalewanie, oczyszczeniu czy nawilżeniu?

kiwis
Aktywny
**

« Odpowiedz #38 : Lipiec 27, 2014, 11:55:43 »

i jedno i drugie ale bardziej oczyszczeniu

Marek
klakierowa
Aktywny
**

« Odpowiedz #39 : Lipiec 27, 2014, 12:18:16 »

Spróbuję, może uda mi się coś z nich wyhodować Smile

kiwis
Aktywny
**

« Odpowiedz #40 : Lipiec 28, 2014, 13:24:10 »

Tak wyglądają dziś dwa phalaenopsisy o których wyżej

Stoją na południowym oknie pod klimatyzatorem który pracuje od 8.00 do 18.00. Nie przesadzałem ich z lenistwa. Koleżanka przyniosła je z domu bo "nie chciały rosnąć". Miesiąc temu przyniosła trzeciego i ten też już ma malutki pęd kwiatowy.
Klakierowa - woda żywiec też ma ok. 200ppm.

Marek
Dakota
Aktywny
**

« Odpowiedz #41 : Sierpień 04, 2014, 13:35:50 »

Śliczne kwiatki, nic tak nie cieszy człowieka jak samodzielnie uratowany storczyk Smile Very Happy

Pozdrawiam, Asia
Anula2007
Gaduła

Wołają do mnie: "Shino":)

« Odpowiedz #42 : Styczeń 13, 2015, 20:10:25 »

Nie wiem co mi z tego wyjdzie ale... jednego falenopsisa zastałam z wodą w osłonce, paskudną, aż zieloną. Wyciągnęłam biedaka i niestety musiałam wyciąć wszystkie korzenie bo zgniły. Została sama łodyżka, namoczyłam w anty grzybie, wsadziłam do nowej doniczki i zasypałam kamykami. Teraz go tylko przelewam wodą i czekam. Da radę odbudować korzenie? Pytam bo wiem, że tu są osoby doświadczone, a ja laik w storczykach.

Pozdrawia cieplutko
                           Anna;)
dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #43 : Styczeń 13, 2015, 22:23:55 »

To i ja się podpytam.
Mam takiego kilkuletniego falka, co to rośnie w zwykłej ceramicznej doniczce.Falek jak falek  z tych co to się pokłada i przy okazji zajmuje o zgrozo!, pół cennego parapetu. Po kilku latach wziął się i wypiętrzył i wygląda według mnie koszmarnie. Postanowiłam go odmłodzić, w najbardziej prosty sposób, tzn. ciachnąć górę i do podłoża, tak jak się robi sadzonki. Przejdzie taki numer?. Oczywiście nie teraz,tylko na wiosnę.

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=44804.0

„Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy” (1Tym. 6:7).
basienka41
Gaduła

« Odpowiedz #44 : Styczeń 14, 2015, 18:40:34 »

Taki numer nie przejdzie,musisz zostawić parę korzeni,więc raczej ciachnij dół,a korzenie napowietrzne schowasz do podłoża.

Basia
Kocham storczyki i góry Smile
Pozdrawiam Smile
Anula2007
Gaduła

« Odpowiedz #45 : Styczeń 14, 2015, 18:53:43 »

A mój da radę odbudować korzenie? Póki co liście ma jędrne ale korzeni zero  Sad.

Pozdrawia cieplutko
                           Anna;)
hszonszcz
Gaduła

Hszonszcz

« Odpowiedz #46 : Styczeń 18, 2015, 00:07:10 »

Tak  wyglada moj pierwszy kwiatek.Fujarka  mi go dala  do wychodowania z bardzo powatpiewajaca mina. Mad Obcielam badylka kwiatowego i zasypalam ciecie  cynamonem,ma troche  uschlych korzeni ale wypuscil  ladny zdrowy, bedzie stal w pralni (,cieplo i  duzo swiatla) przesadzic  go do wiekszej doniczki,przezroczystej??obciac  te  wyschniete korzenie??

Wszystko jest  trudne  zanim stanie sie proste;-)
Anula2007
Gaduła

« Odpowiedz #47 : Styczeń 18, 2015, 00:28:05 »

Mario liście wyglądają na zdrowe ale jednak dla pewności przełożyłabym w przezroczystą doniczkę, widać korzenie i jaką wilgotność ma podłoże. Przy okazji wycięłabym suche, jeśli takie są, korzenie.
E, no to ta Fujarka nie taka okrutnica  Wink, jak dała pierwszy to myślę, że masz otwartą drogę do innych zielonych  Smile.
Czytam ten wątek na bieżąco i ubaw mam nie raz po pachy. Fajna z Ciebie, pogodna kobieta  Cool.
Powodzenia  Smile.

Pozdrawia cieplutko
                           Anna;)
hszonszcz
Gaduła

Hszonszcz

« Odpowiedz #48 : Styczeń 18, 2015, 01:20:39 »

E, no to ta Fujarka nie taka okrutnica  Wink,
Powodzenia  Smile.
Dzieki   Very Happy
Okrutnica bo dala  do wychodowania Jak sie nie uda (tfu tfu) to moj  blad,  jak sie uda  to zabierze  i u siebie  gdzies postawi.
Ale dobrze ze sie tak stalo  bo przy okazji   wpadlam  na pomysl ze skoro  pralnia  to moje  krolestwo ( a  mam tam duze okno i ladny parapet i rog polki) to  moge  sobie jakies  roslinki tam zaczac  przemycac....delikatnie  po  cichutku,po jednej doniczce,cos  latwego w uprawie  zebym sie  nie  zblamowala  Smile
Yeeeeee,fiolki  minaturki od  Roba  Very Happy

Anula2007
Gaduła

« Odpowiedz #49 : Styczeń 18, 2015, 11:32:56 »

No i tak trzymaj, jak ona taka Fujarka to może nie zauważy  Smile.

Pozdrawia cieplutko
                           Anna;)
hszonszcz
Gaduła

Hszonszcz

« Odpowiedz #50 : Styczeń 18, 2015, 17:12:07 »

jak ona taka Fujarka to może nie zauważy  Smile.
5 fiolkow i hoja  Confused  trudno  bedzie  nie zauwazyc  Smile   ale  mysle  ze bez problemu pozwoli

Anula2007
Gaduła

« Odpowiedz #51 : Styczeń 18, 2015, 17:19:18 »

To już "dobra Twoja"  Cool Smile. A na moim falku pokazał się malusi korzonek skierowany do dołu  Very Happy. Jest nadzieja  Smile.

Pozdrawia cieplutko
                           Anna;)
hszonszcz
Gaduła

Hszonszcz

« Odpowiedz #52 : Styczeń 18, 2015, 18:09:01 »

. Jest nadzieja  Smile.
I tego sie trzymaj   Very Happy a ja o wynikach  napisze.

Anula2007
Gaduła

« Odpowiedz #53 : Styczeń 18, 2015, 21:35:17 »

Ja też się pochwalę jak będzie czym  Wink

Pozdrawia cieplutko
                           Anna;)
AgataD
Aktywny
**

« Odpowiedz #54 : Listopad 19, 2016, 11:47:50 »

Nie wiem gdzie zadać pytanie... chyba tutaj :/ mam dwie małe bulwy oncidium, z podgnitymi korzeniami, z liśćmi. Na razie wyglądają ok, chociaż nigdy nie miałam tego storczyka więc nie jestem pewna czy liście są dość sztywne. Pytanie moje: jako że akcja ratunkowa była błyskawiczna, podłoże kupię dopiero w poniedziałek, w co mam je teraz wsadzić? w wodę? w keramzyt? pomocy!!!!
AgataD
Aktywny
**

« Odpowiedz #55 : Listopad 19, 2016, 13:28:38 »

Zrobiłam zdjęcia..

Korzeni nie a wcale Sad bulwy pomarszczone, jedna w ogóle brązowa cała :(myślicie, że da się to uratować???

Strony: « 1 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: