Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Kwietnia 17, 2021, 04:04:59
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Coś dla wielbicieli roślin - AKWARIUM cz 6  (Przeczytany 70916 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
tellerka
Administrator

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #270 : Czerwca 28, 2011, 10:45:27 »

Przeleciałam 5 stron(na więcej nie mam czasu) dlaczego wogóle nie wklejacie tu zdjęć swoich zbiorników??? I dla pochwalenia się, zobrazowania problemu itd....

Bo nikt nie prosi - tu siedzą sami akwarysci zapatrzeni w swoje zbiorniki Smile

Masz rację, ja poproszę o aktualne zdjęcia dla napasienia oczu!

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
cynamon
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #271 : Czerwca 28, 2011, 19:34:16 »

To ja pokaże swoje skromne akwarium z przed 5 lat, razem z tatą hodowaliśmy wtedy parę pielęgnic pawiookich.
Było to jeszcze przed moją hodowlą razbor klinowych. Wiele wiedzy akwarystycznej uciekło mi z głowy, ale kiedyś wiedziałem o akwarium dość sporo. Smile Wprawdzie nieaktualne (bo teraz już rybek nie hoduje) ale jedyne zdjęcie akwarium jakie się zachowało.

Zawsze znajdzie się ktoś kto cię bezpodstawnie skrytykuje, gdy raz opinię masz zepsutą wszędzie się potykasz.
luki1993pies
Gaduła

Małopolska

« Odpowiedz #272 : Lipca 01, 2011, 10:59:07 »

Wiecie co macie. Macie rację co do grzałki, przez tą pogodę na polu opadła temperatura w domu a że w lecie się nie pali w piecu, to temperatura zbiornika opadła do 22 stopni, i podgrzałem już ale nie mam grzałki z termostatem, będę musiał zakupić.

Wszystko co zielone i się rusza jest piękne;];]
Kwiaty domowe:
część 1 

część 2
Moje ogrodowe kwiaty Very Happy

część 1
edytafala
Gaduła

niufomaniaczka

« Odpowiedz #273 : Lipca 21, 2011, 18:24:14 »

Mój roślinniak

Krewetkarium z krewetkami Crystal red

Mieszkańcy

Krewetki

I jeszcze coś tam Wink Nie mogę odszukać fotek.

W 54 l krewetkarium Crystal red od gradacji A po SSS oraz Blue pearl
W 133l śmietnik. Czyli zielsko niepotrzebne, rybki do wydania i młode pielęgniczki Apistogramma baenschi po rodzicach z odłowu ( chów własny)
W kolejnych 54l para Apistogramma agassiza dzika forma Flamenco- z odłowu
To tyle.  Wiem sporo o roślinnych akwariach oraz o rybach z biotopów wód miękkich.  Jak urządzać akwarium, jak dbać aby problemów nie było itd. Słuzę radą.

britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #274 : Lipca 21, 2011, 19:02:50 »

A pstrążenica to w którym zbiorniku mieszka?

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
edytafala
Gaduła

niufomaniaczka

« Odpowiedz #275 : Lipca 21, 2011, 19:13:05 »

Pstrążenica Myersi czyli Carnagiella Myersi mieszkała w 200l. To akwarium poszło w inne ręce niedawno temu. Opieka nad roślinniakiem to codzienna dłubanina, nawożenie itd. A ja zapracowana jestem. No i mam jednego psa  w chwili obecnej i musiałam popracować nad tym aby były znowu dwa.  To jest mój priorytet. Reszta baniaków jest małoobsługowa Wink Chociaż krewetki też chyba pójdą pod młotek bo się gadziny mnożą jak szalone  Confused
W 200l mieszkały neony czerwone, pstrążenice, kiryski pigmejki, Apistogramma baenschi z odłowu i krewetki karłowate kundelki jako pokarm dla pielęgniczek. Rybek w sumie było 33 szt. - czyli max na tą wielkość baniaka. No i wszystkie były małe Wink I z jednego biotopu.

britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #276 : Lipca 21, 2011, 20:02:32 »

Rybek w sumie było 33 szt. - czyli max na tą wielkość baniaka. No i wszystkie były małe Wink I z jednego biotopu.

A jakiż to przelicznik był zastosowany?

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
edytafala
Gaduła

niufomaniaczka

« Odpowiedz #277 : Lipca 22, 2011, 06:09:27 »

Przelicznik życiowy. Nienawidzę dostawać oczopląsu. Zakładam że skoro ja muszę mieć miejsce do życia to i kazde inne stworzenie tak samo.
A tak naprawdę to im mniej ryb tym łatwiej dbać o akwarium. Tym łatwiej o równowagę biologiczną . Miałam rybki z Peru więc nie lubiące NO3. Z kolei był to roślinniak, wiec musiałam to NO3 podawać tak czy siak. Ale wolałam podać niż mieć goowienek nadmiar.
A najcudowniejsza była obserwacja. Neony się tarły bez moich zabiegów w tym kierunku. Pstrażenice nad kępą mchu co jakiś czas o wschodzie słońca odprawiały tańce i setki miniaturowej ikry opadał na dół. Pielęgniczki tarły się odchowywały maluchy. Kiryski pigmejki przechodziły same siebie w prokreacji.
Nigdy nie miałam chorób.  Przerybienie nie sprzyja zdrowiu i rozwojowi Wink

boswell
Rezydent

« Odpowiedz #278 : Lipca 22, 2011, 07:38:17 »

Na forach akwa sa sami akwaryści...a zdj.duzo....
to tak jakby na tym fo nie było zdj roślin no bo wszyscy się na ich w jakimś stopniu znamy;)....

Bardzo fajne zieleniactwo:) Mój tez teraz zaniedbany i chyba wyposażenie zrestatruje całkowicie, bo pozbyłam sie paletek i teraz w niższej temp.moge wrócić znów do mchów itp...
Z tego co pamietam(bo nie chce mi się szukac) przelicza się litry wody na centymetr długosci ryby jaki osiąga docelowo jako dorosła.
 Na pewno niektóre ryby zniosą takie wahania temp.ale jakby mi paletkom z 30-32 stopni spadło drastycznie i to co noc to szybko pożegnałabym się z obsadą......

Mnożeniem sie krewetek bym sie nie przejmowała-przerabiałam to wielokrotnie i kolega też.W pewym momencie-nie wiem czy niedoborów pożywienia dla tylu czy najprawdopodobniej braku dolewu świeżej krwi do populacji-większośc wyzdycha znienacka, jak sie doda wtedy kilka nowych z zakupu to populacja znów odbudowuje sie do kolejnego wymierania.Ja jestem właśnie po tej aturalnej redukcji-z setek zostało nie wiem-kilkanascie? Za to gupiki sie tam rozmnażają jak zwariowane i juz zastanawiam sie do którego sklepu je wypchąć....

900tka jak była z tęczankami

fragment akwa z okresu z paletkami

<script src='http://img703.imageshack.us/shareable/?i=dscf5838o.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript></noscript>

kasia
Rezydent

« Odpowiedz #279 : Lipca 22, 2011, 08:54:49 »

esytafala-bardzo ladny roslinnik.Niedlugo sie wyprowadzam i sprzedalam juz swoj duzy zbiornik.Cholercia,brak mi go  Sad Musze zadowolic sie malutkim zbiornikime,gdzie przenioslam tymczasowo sadzonki roslin,ktore chce zachwoac.

edytafala
Gaduła

niufomaniaczka

« Odpowiedz #280 : Lipca 22, 2011, 14:33:37 »

boswell - chyba nie bardzo bym chciała aby krewetki o wysokiej gradacji mi popadały Wink Muszę po prostu posprzedawać z setke i już się miejsce zrobi. Tylko że ja handlarz jestem od siedmiu boleści to raz, a dwa że nie bardzo potrafię sie rozstać z tym co sama wyhodowałam Smile
900l piękny zbiornik. Paletki mnie nie kręcą. Za mało do obserwacji.  Wole dzikie pielęgniczki i rybki tego typu. Wtedy TV niepotrzebne bo ma się Animal Planet w trówymiarze na żywo .
kasia- dzięki.  Chciałabym kiedyś do roślinniaka wrócić , ale to naprawdę wymaga masę pracy codziennie.  W chwili obecnej najlepszym akwarium jest korzeniowisko z parką dzikusów i tyle. Krewetkarium zarosło masakrycznie i najwyzsza pora przetrzebić zielsko. Fotek nie zrobię bo z premedytacją dla świerzo wyklutych maluchów zapuszczałam zielenice na szybach rok. Ciężko było i musiałam doświetlać ponad normę aby chciały rosnąć  Smile
To akwarium z parką dzikusów. Fotka zaraz po podmianie i woda niewyklarowana. To takie a'la BW Wink Z wodą kwaśną o pH sporo poniżej 6 i twardosciami zerowymi.

boswell
Rezydent

« Odpowiedz #281 : Lipca 22, 2011, 18:40:55 »

U mnie obie obsady ze zdjęć już są "byłe" teraz bedzie restart roślinności i pomyslimy co by tym razem w obsadzie zamieszkało.....Ja bardziej lubiłam teczanki a oprócz tego popularne bocje,brzanki(mszyste i różowe) było kolorowo i ruchliwie-paletki były przez półtora roku-zachcianka męża:)

Nie chce ktoś valisnerii americany i ricci fluitans? mam nadmiar....(oczywiscie za darmo)

lidka
Gaduła

Podkarpacie 6a

« Odpowiedz #282 : Lipca 22, 2011, 19:15:18 »

Boswell ja chętnie przyjmę nadwyżkę,co w zamian? Z akwariowych nic Ci nie zaoferuję ale może z domowych albo ogrodowych  Confused
A waszej dyskusji przysłuchuję  się z zaciekawieniem i cały czas się uczę.
Piękne te wasze baniaczki   Very Happy
edytafala
Gaduła

niufomaniaczka

« Odpowiedz #283 : Lipca 22, 2011, 20:03:05 »

Ja mam na zbyciu mchy i subwassertang. Mam nawet mini pelie- rarytas. Jakby ktoś miał sadzoneczke fiołka afrykańskiego na zbyciu a potrzebował tego ziela do akwarium to możemy się wymienić Wink Ale to po moim powrocie z urlopu Wink

kasia
Rezydent

« Odpowiedz #284 : Lipca 22, 2011, 20:04:27 »

Co do pracy to masz racje.Szczegolnie teraz przy raczkujacym dziecku ciezko u mnie z pielegnacja mojego holendra.Prawie wszystko mam zautomatyzowane ale na reszte brak czasu.
Uwielbiam takie same mroczne klimaty jak ty.I uwielbiam pielegniczki.Kiedys namietnie rozmnazalam wszelkie pyszczaki wlasnie dla samej frajdy obserwacji.Ale problem ze zbytem szybko mnie zniechecil.U mnie tez sie musi cos dziac.Jak wszystko widac golym okiem to akwarium jest nudne,a takie mroczne klimaty zawsze cos ukrywaja.Tu wyplynie rybka,tam sie schowa itp.

edytafala
Gaduła

niufomaniaczka

« Odpowiedz #285 : Lipca 23, 2011, 06:12:26 »

Oj przy maluszku jest pracy masa i czasu brak. Ale za to jaka ta praca słodka Wink
Najbardziej lubię zieleniaki. Takie z ogromnym oświetleniem, maksimum podawania CO2  i do tego ile wlezie nawozów . Oczywiście tylko sole . Tylko że to codziennie najpierw trzeba poobserwować czego brak zielsku. Potem przegłówkować co podać i ile .  Pousuwać obumarłe cząstki ziela, przyciąć to i owo. Codziennie godzina mi schodziła. Fakt- ziele rosło pięknie, rybki były chyba zadowolone bo jakieś mutanty porosły. Ale.... Do tego filtr RO umieszczony w łazience na dole i podmiany wody 50% czyli 100l. I ja dźwigająca te wiadra na piętro do pokoju....
Kręgosłup wysiadł, czasu brakło i żal się zrobiło pracy. Sprzedałam wszystko w zestawie  - niech cieszy moja praca kogoś innego Wink

kasia
Rezydent

« Odpowiedz #286 : Lipca 23, 2011, 09:36:24 »

Akurat wody nie dzwigalam Laughing Waz wkladalam bezposrednio do wanny i podlaczalam potem do kranu. Smile

edytafala
Gaduła

niufomaniaczka

« Odpowiedz #287 : Lipca 23, 2011, 11:14:43 »

U mnie niemożliwe, bo ja czyste RO podmieniałam. W zbiorniku było utrzymywane pH 6, KH 2 i GH do 5.  Woda z tego akwarium była magazynoiwana w butlach 5-litrowych do podlewania kwiatów. Nafaszerowana odpowiednią ilością nawozów powodowała wzrost zielska szalony.

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: