Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Kwietnia 17, 2021, 03:57:43
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Coś dla wielbicieli roślin - AKWARIUM cz 6  (Przeczytany 70915 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ajania
Gaduła

« Odpowiedz #240 : Czerwca 24, 2011, 20:45:08 »

Też mam 200 litrów i pływają cztery skalary i cztery kiryski.
Za ramirezy cena normalna.

Al_Inka
Gaduła

Suwałki, strefa klimatyczna 5b

« Odpowiedz #241 : Czerwca 24, 2011, 20:57:14 »

Ale oczywiście 200l akwarium zostawiam, w nim pojawi się przedziałka tworząca niby dwa akwaria ale ciągle to będzie jedno, ale szczelnie oddzielone. W jednej części będą sobie żyły żółwie i rybki a w drugim będą sobie krewetki i chyba ramirezki

Łukasz, jakoś czarno to widzę. Przedtem umknęło to mojej uwadze. Lepiej byłoby,żeby żółwie były oddzielnie.

domowe
działka
"Natura to zielone schronisko okaleczonych dusz." Anne Louise Stael-Holstein
Pozdrawiam, Alina
luki1993pies
Gaduła

Małopolska

« Odpowiedz #242 : Czerwca 24, 2011, 21:04:35 »

Ale co ciemno widzisz to że przedzie akwarium?? czy to że żółwie będą razem z rybkami??

Wszystko co zielone i się rusza jest piękne;];]
Kwiaty domowe:
część 1 

część 2
Moje ogrodowe kwiaty Very Happy

część 1
Al_Inka
Gaduła

« Odpowiedz #243 : Czerwca 24, 2011, 21:09:27 »

To, że będą razem z rybkami.
Po pierwsze nie wiem czy nie dadzą rady sforsować tego przepierzenia.
Po drugie mocno brudzą wodę, przegroda nie będzie chyba na tyle szczelna, żeby woda nie mieszała się ze sobą.

domowe
działka
Pozdrawiam, Alina
luki1993pies
Gaduła

Małopolska

« Odpowiedz #244 : Czerwca 24, 2011, 21:15:12 »

Przegroda czyli dodatkowa szyba będzie przyklejona szczelnie silikonem akwarystycznym. A co do brudzenia to muszę powiedziec, że woda jest przejrzysta od kąt mam ten filtr zewnętrzny.
A co do rybek, to już są przy żółwiach konkretnie:
-5 karasi srebrzystych (kupione jako żywa karma a żyją i żółwie się do nich nie dobierają)
-1 karaś złoty
- 1 karaś koi
- Bocja siatkowana
- 3 glonojady
- Kirys czarnoplamy
Chyba wszystkie wymieniłem i te rybki żyją z żółwiami bez niczego Smile Więc nie mam obawy że zostaną zjedzone Smile

Kwiaty domowe:
część 1 

część 2

część 1
Al_Inka
Gaduła

« Odpowiedz #245 : Czerwca 24, 2011, 21:27:24 »

Ramirezy wrażliwe są na jakość wody, trzymane w zbiorniku z innymi rybami pierwsze zareagują na wahania parametrów.  Jeżeli na silikon, to może rzeczywiście będzie szczelnie.

domowe
działka
Pozdrawiam, Alina
luki1993pies
Gaduła

Małopolska

« Odpowiedz #246 : Czerwca 24, 2011, 21:29:50 »

Oczywiście, że na silikon Smile Ramirezy będą tylko z krewetkami Smile
Krewetki i ramirezy będą miały osobny filtr wewnętrzny. Co do grzałki przez cały rok nie używam wszystko ma temperaturę pokojową Smile
A czym karmić ramireze żeby jej odpowiadało??

Kwiaty domowe:
część 1 

część 2

część 1
Al_Inka
Gaduła

« Odpowiedz #247 : Czerwca 24, 2011, 21:34:07 »

Tym samym co i inne rybki  Smile
Ja już zmykam, bo codziennie późno się kładłam ostatnio i wcześnie wstawałam. Padam już na nos. Napiszę jutro jak wypadł rekonesans w zoologu. Dobrej nocy.

domowe
działka
Pozdrawiam, Alina
luki1993pies
Gaduła

Małopolska

« Odpowiedz #248 : Czerwca 24, 2011, 21:41:36 »

Dobrej nocy Smile
Napisz jutro napisz, będę czekał na relację z zoologicznego Smile

Kwiaty domowe:
część 1 

część 2

część 1
Al_Inka
Gaduła

« Odpowiedz #249 : Czerwca 25, 2011, 15:15:40 »

Zdaję relację.
Ramirezek nie było, ale inne małe ryby od 4 do 7 zł. Zapytałam tez o cenę najtańszego filtra "kubełkowego" - odpowiedziano mi, że około 300 zł. I jak tu nie kupować na allegro. Tym bardziej, że gwarancja tez będzie i to na 2 lata.

domowe
działka
Pozdrawiam, Alina
luki1993pies
Gaduła

Małopolska

« Odpowiedz #250 : Czerwca 25, 2011, 18:28:52 »

Mi w zoologicznym po znajomości mówili że 280zł i prosto z mostu mi powiedzieli, że na allegro taniej Smile
A ceny rybek idą do  góry i to bardzo Sad Kiedyś gupik kosztował 1,50 a u nas teraz kosztuje 3,50. Sad

Kwiaty domowe:
część 1 

część 2

część 1
Al_Inka
Gaduła

« Odpowiedz #251 : Czerwca 25, 2011, 19:29:10 »

U mnie gupik w tej chwili w podobnej cenie. Małe po 3,50, większe 4,50.
Filtr kupię ten tańszy, mam nadzieję, że też będzie działał dobrze i cicho.

domowe
działka
Pozdrawiam, Alina
luki1993pies
Gaduła

Małopolska

« Odpowiedz #252 : Czerwca 26, 2011, 16:42:04 »

Mam pytanie czy żabka akwariowa (karlik) może przebywać z krewetkami??

Kwiaty domowe:
część 1 

część 2

część 1
boswell
Rezydent

« Odpowiedz #253 : Czerwca 26, 2011, 19:55:31 »

Luki- zdecyduj się z tymi roslinami skoro zaczałeś na PW warto by powiedzieć jasno-biore-albo zmnieniłem zdanie bo tak to lekko lekceważące....

Odnoszę wrażenie że robisz jakis totalny miszmasz nie pasujący do siebie wymaganiami. Żaby nie żyją w głębokiej wodzie, musza mieć na co wychodzić,tak samo przerybienie to męczenie zwierzat. W krewetkariach trzyma sie krewetki a nie i to i owo....a stabilna temperatura (utrzymywana grzałką z termostatem) to postawa dobrego samopoczucia zwierząt a nie tylko wegetacji. Chyba że to wszystko jest w osobnych akwariach to cofam wszystko Smile

luki1993pies
Gaduła

Małopolska

« Odpowiedz #254 : Czerwca 26, 2011, 20:07:28 »

Żaby będą miały na co wychodzi, ale najpierw muszę się dowiedzieć  czy mogą żyć z krewetkami...
boswell ja nie mam krewetkarium.... Ja prowadzę akwarium mieszane jak wiele osób. Wiem o tym że przerybienie to męczenie zwierząt, ale ja nic nie mówiłem że mam przerybione...
A co do grzałki, to nie mam i na razie nie myślę o kupnie. Temperatura wody ma temperaturę pokojową... Nie będę jej zwiększał gdyż zwiększę parowanie a to prowadzi to powstawania grzyba...
A co do roślinek to dam Ci jutro znać, nic nie odpisywałem bo jutro jadę do zoologicznego i tam znajoma jak ma nadmiar roślin pływających to mi daje... Jak nie będzie miała to Ci wtedy napiszę... Tak ciężko jest zaczekać dwa dni na odpowiedz?
Jak na razie to to było w osobny akwariach, ale jak napisałem kilka postów wcześniej muszę zlikwidować 3 akwaria ze względu na powstawanie grzyba na ścianie Sad Inaczej bym nie likwidował...

Kwiaty domowe:
część 1 

część 2

część 1
salatka
Aktywny
**

« Odpowiedz #255 : Czerwca 26, 2011, 21:20:19 »

Myślę że żabki zjedzą Ci małe krewetki Sad

Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową ...
luki1993pies
Gaduła

Małopolska

« Odpowiedz #256 : Czerwca 26, 2011, 21:46:22 »

To to są agresorki:( No nic to żabek nie kupuje.
Dziękuje za informację Smile

Kwiaty domowe:
część 1 

część 2

część 1
salatka
Aktywny
**

« Odpowiedz #257 : Czerwca 26, 2011, 21:50:10 »

Wiem że nie agresorki ale moje małe żabki połykały żywe jedzonko (które było większe od małej krewetki) bez problemu więc sądze że mogłyby nawet przypadkiem wciągnąć małą krewetkę  Smile

Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową ...
boswell
Rezydent

« Odpowiedz #258 : Czerwca 26, 2011, 22:28:03 »

Luki-ciężko poczekać bo można to było od razu na moje pw napisać....jak pisałam muszę się szybko pozbyć bo robię porzadki i albo wyślę komuś albo w kosz......

Nie żartuj z tym grzybem.....mam mały domek w pokoju akwa 900litrów, w kuchni 100l. a całkiem niedawno sprzedałam 500l bo już czasu troche nie miałam na nie... W setce jest standardowe 25 st i jest bez pokrywy (to krewetkarium) w 900 do tej pory było 32 st (paletki) teraz 25 , mam je od wieeelu lat i nie mam żadnego grzyba w domu...Parowanie przy pokrywie jest minimalne-akurat w sam raz żeby w domu nie trzeba było uzywać nawilżaczy powietrza....
Więcej pary idzie na dom przy gotowaniu obiadu Smile
Naprawde myslisz że 7 karasi i 2 glonojady dorastające do dosc potężnych rozmiarów w dwusetce to tak mało by dokupic cos jeszcze Confused

luki1993pies
Gaduła

Małopolska

« Odpowiedz #259 : Czerwca 26, 2011, 22:56:18 »

Te 7 karasi w sierpniu ląduje do oczka a póki co są małe, kupione na żywca do wędkowania... I lepiej żebyś od razu zapytała się jakich rozmiarów są to ryby a nie od razu z zarzutami że przerybiam akwa...
Z grzybem nie żartuje, co do pokrywy to nie mam... Nie wierzysz co do grzyba, to ja już na to nic nie poradzę... Farba lateksowa go trochę maskuje....

Kwiaty domowe:
część 1 

część 2

część 1
ajania
Gaduła

« Odpowiedz #260 : Czerwca 27, 2011, 10:40:31 »

Luki, pozwolę sobie dołączyć się do tematu bo ...nie masz racji. Zgodzę się z moimi przedmówczyniami. Fajnie, że lubisz zwierzęta, akwarystyka to piękna pasja ale..No właśnie - po pierwsze nie można mieć wszystkiego - żółwie, ryby, krewetki, żabki - zawrotu głowy można dostać. Może zdecyduj co na prawdę lubisz, dla jakich zwierząt masz odpowiednie warunki albo jesteś w stanie je zapewnić. Poza tym w akwarium z organizmami ciepłolubnymi musi być grzałka z termostatem bo jaka jest w Twoim mieszkaniu temp. pokojowa w zimne dni? Albo zimą? A wahania temperatury? Jeśli boisz się grzyba to zastanów się w ogóle na posiadaniem zbiornika, który paruje. Poza tym połączenie krewetek z karlikami jest delikatnie mówiąc 'nieszczęśliwe'. Wierzę, że jesteś młodym człowiekiem z pasją i fajnie ale decydując się na posiadanie zwierząt w domu, trzeba zrobić wszystko aby zapewnić im warunki zgodne z wymaganiami. Pozdrawiam.

Al_Inka
Gaduła

« Odpowiedz #261 : Czerwca 27, 2011, 13:51:26 »

Luki, ....................Fajnie, że lubisz zwierzęta, akwarystyka to piękna pasja ale..No właśnie - po pierwsze nie można mieć wszystkiego - żółwie, ryby, krewetki, żabki - zawrotu głowy można dostać. Może zdecyduj co na prawdę lubisz, dla jakich zwierząt masz odpowiednie warunki albo jesteś w stanie je zapewnić.

Podpisuję się pod tym obiema rękami. Choć jestem stara baba, ale nie raz sama chciałabym, mieć tyle różnych ryb, bo piękne lub interesujące, ale niestety nie da się. Nie wszystkie ryby da się ze sobą połączyć w jednym zbiorniku, bo żyją w różnych biotopach i w związku z tym maja różne wymagania jeżeli chodzi o parametry wody, temperaturę i oświetlenie.
Poza tym w akwarium z organizmami ciepłolubnymi musi być grzałka z termostatem

Jeżeli akwarium jest przykryte, to nie zawsze grzałka jest niezbędnym elementem. Raczej latem przydałby się jakiś wiatraczek do chłodzenia wody. Zimą w pomieszczeniu temperatura też nie spada tak drastycznie i samo oświetlenie nagrzewa wodę do temp około 25 - 28 stopni - przynajmniej u mnie tak jest.

Jeśli boisz się grzyba to zastanów się w ogóle na posiadaniem zbiornika, który paruje
Pewnie rodzice Łukasza uważają, że zbiorniki są przyczyną grzyba. Wg mnie pewnie przyczyny należy szukać gdzieś indziej. 

Łukaszu, jeżeli rzeczywiście nie dasz rady przekonać rodziców, żeby zostawić choć niektóre akwaria, to zrób jedno piękne, na które będzie przyjemnie popatrzeć, niech będzie ono ozdobą Twojego pokoju i nie dziel go na pół. Pomyśl nad obsadą.  Nie obrażaj się na nas za te uwagi, chcemy doradzić Ci jak najlepiej, a nie urazić  Smile

domowe
działka
Pozdrawiam, Alina
luki1993pies
Gaduła

Małopolska

« Odpowiedz #262 : Czerwca 27, 2011, 19:20:17 »

Dziękuje za wasze rady. Rozumie że nie można mieć wszystkiego ale ja się zawsze pytam co może być trzymane z jakimś innym zwierzęciem. Jeśli dowiedziałem się że nie może być żabka trzymana to jej nie kupiłem. A co do akwarium to wszyscy którzy wchodzą zawsze podziwiają, więc wiem że jest wystarczającego piękna.
Nagrzewania nie potrzebuję, zimą temperatura wody w pokoju wynosi 26 stopni i taka jest w akwarium, gorzej latem bo nie raz jest wyższa ale przeważnie utrzymuje mi się w granicach 26 stopni. Dlatego też nie kupuje grzałki...
Też nie mam wszystkiego co bym chciał miećbo tak jak mówicie jak coś nie może żyć z innym stworzeniem to ja nie kupie takiego... Więc nie mówcie że mieszam, bo jak coś może być to mam to z innymi.
Ajania każde zwierzątko ma u mnie zapewniane jak najlepsze warunki, gdyż staram się stworzyć im warunki zbliżone do naturalnych.
Poza tym połączenie krewetek z karlikami jest delikatnie mówiąc 'nieszczęśliwe'.
Dlatego zapytałem się czy mogą być razem, dowiedziałem się że nie więc nie kupiłem.

Kwiaty domowe:
część 1 

część 2

część 1
ajania
Gaduła

« Odpowiedz #263 : Czerwca 27, 2011, 19:48:24 »

Luki, nie chcę wchodzić z Tobą w bezsensowna polemikę ani Cię krytykować - nie taki jest mój cel. Dla wyjaśnienia - akwarium mam z małą przerwą w domu od 30 lat. To nie znaczy, że w tej dziedzinie pozjadałam wszystkie rozumy, bo są sprawy, których nadal nie wiem ale o większości mam jako takie pojęcie. Przez ten czas też przechodziłam różne fascynacje. Najważniejsze czego się przez ten czas nauczyłam to to, że na żywych organizmach nie można się uczyć, czy eksperymentować. Pytasz o sprawy podstawowe, czyli w tej dziedzinie nie posiadasz elementarnej wiedzy, znaczy - nie możesz hodować określonych gatunków. Piszesz 'zapytałem', więc gdyby ktoś Ci napisał: "spoko, można trzymać razem", to byś pognał do zoologa i kupił...?
A co do akwarium to wszyscy którzy wchodzą zawsze podziwiają
Łatwiej jest zaspokoić wrażenia estetyczne niektórych osób niż zapewnić odpowiednie warunki zwierzętom. W poprzednich wątkach pisałeś o sytuacji z raczkami - to jednak świadczy o Twojej niewiedzy, więc nie mów, że stwarzasz zwierzakom warunki jak naturalne. Popełniasz błędy i wyciągnij z nich naukę.

Zastanów się co jest Twoim celem: czy chcesz 'mieć' jakieś zwierzątko bo jest fajne, ciekawe i pan za rogiem je sprzedaje czy też chcesz stworzyć sobie w domu 'wycinek przyrody', gdzie Twoi podopieczni będą mieli stworzone warunki, maksymalnie zbliżone do ich naturalnych. Pozdrawiam Cię i trzymam kciuki za to by Twoja pasja rozwinęła się w odpowiednim kierunku.

luki1993pies
Gaduła

Małopolska

« Odpowiedz #264 : Czerwca 27, 2011, 20:03:11 »

Ja nie eksperymentuje na zwierzętach, ale pytam się najpierw tych którzy wiedzą lepiej niż ja czy mogę trzymać jakieś zwierzę z innym... I jak pojawia się odpowiedz nie to nie kupuje i już.....
Tak jak by mi ktoś powiedział że mogę trzymać to bym kupił bo dziś byłem w zoologicznym...
Co do raków, pytałem co mogło być tego przyczyną na innych forach... Odpowiedz jaką dostałem, w naturalnych warunkach często raki są zjadane przez inne, prawa natury najsilniejszy przetrwa... To jest odpowiedz jaką dostałem na akwarystycznym forum... Gdybym miał braki wiedzy na temat raków to nie doczekał bym się młodych...
Co do warunków naturalnych to stwarzam i dalej się tego będę trzymał, bo staram się żeby miały wszystko to  co mają w naturze... I z tego co czytałem krewetki w naturze nie żyją same tylko występują inne organizmy w tych miejscach gdzie one są, ryby też tam są... Wiedz z rybami mogą być trzymane, ale z odpowiednimi, dlatego pytam się żeby im nie zaszkodzić...
Ja nigdy nie kupuje zwierzątka bo jest fajne, tylko najpierw zastanawiam się czy mogę mu stworzyć odpowiednie warunki, dlatego się zawsze pytam na forach... Ale niestety po moich pytaniach zostałem skrytykowany więc chyba lepiej nie pytać....

Kwiaty domowe:
część 1 

część 2

część 1
Al_Inka
Gaduła

« Odpowiedz #265 : Czerwca 27, 2011, 20:52:09 »

.. Ale niestety po moich pytaniach zostałem skrytykowany więc chyba lepiej nie pytać....
Łukaszu, źle odbierasz te wszystkie uwagi. To nie są żadne złośliwości. Dojdzie do tego, że na pytania innych osób, nie tylko Twoje, nikt nie zechce dawać odpowiedzi  Confused

domowe
działka
Pozdrawiam, Alina
luki1993pies
Gaduła

Małopolska

« Odpowiedz #266 : Czerwca 27, 2011, 21:13:49 »

Bo ja nie rozumie tego skoro ja zapytałem czy coś może byc trzymane z krewetkami, a ktoś mi mówi że zwierzę u mnie ma złe warunki, a wcale tak nie jest... Może według was mam przerybione zaniedbane wszytko i nic w akwariach a wcale tak nie jest... Staram się by każde zwierzę miało u mnie jak najlepsze warunki i zdaje sobie sprawę z tego że nigdy nie będzie miało tak jak w naturze bo tego nikt nie jest w stanie odtworzyć...

Kwiaty domowe:
część 1 

część 2

część 1
boswell
Rezydent

« Odpowiedz #267 : Czerwca 27, 2011, 23:00:31 »

Nie zarzucaj mi Łukaszu że nie pytam jakiej wielkosci sa karasie- bo wystarczy mi że wiem jakiej wielkości są zbrojniki błekitne...... Ryby docelowo rosnące duże nie moga być trzymane w małych akwa(choć niestety sa często) bo karłowacieją męcząc się.
Wystarczy wziąć dobry atlas ryb, posiedzieć, poczytać co ma jakie wymagania, jaki litraż na 1 rybę i wtedy dobierać obsadę....

Ciężko mi uwierzyć że nocą kiedy  świetlówki nie grzeją woda dalej ma 26st..... ale oczywiście sporo ryb "zniesie" takie skoki które u innych zakończyłyby się chorobą co najmniej.
Grzyb w domu pewnie jest-nie neguję! ale na pewno nie od akwariów Very Happy

Przeleciałam 5 stron(na więcej nie mam czasu) dlaczego wogóle nie wklejacie tu zdjęć swoich zbiorników??? I dla pochwalenia się, zobrazowania problemu itd....

Al_Inka
Gaduła

« Odpowiedz #268 : Czerwca 28, 2011, 06:54:35 »

boswell, moje zdjęcia są na stronie 2 tego wątku. Może się z lekka zdezaktualizowały - zarósł mi nieco zbiornik - niestety latem mam mniej czasu na prace przy nim, ale nie jest źle, już wykoszony i wygląda normalnie. Padła mi tylko jedna z roślin -Blyxa Japonica- z powodu braku światła przy dnie.  
Jeżeli chodzi o podgrzewanie wody, w naturze noce też są chłodniejsze i temperatura wody spada o 2-3 stopnie. Wydaje mi się, że jest to normalne. Większych skoków w moim zbiorniku nie zauważyłam, Sprawdzałam rano przed włączeniem świateł, temperatura była niższa właśnie o 2-3 stopnie.

domowe
działka
Pozdrawiam, Alina
luki1993pies
Gaduła

Małopolska

« Odpowiedz #269 : Czerwca 28, 2011, 09:30:00 »

Też sprawdziłem temperaturę rano i była niższa o 2 stopnie, ale myślę że to nie zaszkodzi żyjątkom Smile
O matko ile ja mam małych krewetek, bardzo szybko się rozmnażają Smile
Al_Inka ja chyba dopiero dziś zauważyłem twój zbiorniczek jest piękny taki roślinny Very Happy
Ja dostałem tyle roślinek od Pethro a te małe raczki mi je zjadły Sad

Kwiaty domowe:
część 1 

część 2

część 1
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: