Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Październik 23, 2014, 17:30:03
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ficus Microcarpa Ginseng -co go zjada?:/  (Przeczytany 4432 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kasia.pe
Nowicjusz
*

« : Listopad 23, 2010, 21:48:02 »

Witam wszystkich,
jestem nowa na forum, doświadczenie w pielęgnacji roślin-raczej słabe, dlatego też zwracam się do Forumowiczów z gorącą prośbą o pomoc.
Zrobię to może dość nietypowo, bo wkleję link do innego forum (z góry przepraszam za formę, ale usunęłam już z komputera zdjęcia, które tam zamieściłam, a przyznam też, że nie odpanowałam jeszcze wstawiania zdjęć na tym forum:/). Kilka dni temu pytałam o to samo na innym forum, gdzie niestety nie otrzymałam odpowiedzi:/

http://bonsai.kamcio.com/viewtopic.php?f=21&t=6027

Chodzi oczywiście o te białe kropeczki na spodzie liści. To "cuś" nie rusza się i jest go dość sporo prawie na każdym listku.

Jeszcze raz przepraszam, że powołałam się na link innego fora, ale zależy mi na szybkiej odpowiedzi, a zanim fotosik i te sprawy.... to mógłby mi kwiatek zemrzeć;)

Kasia
Amarylka
Rezydent

Pozdrawiam Anetka

« Odpowiedz #1 : Listopad 23, 2010, 21:51:44 »

Liść wygląda jakby był lekko srebrny. Jak patrzę na takiego liścia, to wydaje mi się, że gdy go odwrócę, by obejrzeć jego spodnią stronę, zobaczę tam wciornastki. Ale TY twierdzisz, że nic tam się nie rusza...  Confused Przydałyby się mimo wszystko lepsze zdjęcia.   Smile
Widać jednak, że to nie wciornastek, ale ewidentnie coś roślinie wysysa soki. Możesz użyć preparatu na szkodniki ssąco-gryzące (?) - preparatem podlać roślinę i jednocześnie spryskać liście od spodniej strony. Trudno tylko mi doradzić, jakiego preparatu użyć  Embarassed

kasia.pe
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #2 : Listopad 23, 2010, 22:38:36 »

Dziękuję za szybki odzew:)
Przyglądam się i przyglądam... ale nie rusza się to to. Bardzo tycieńkie białe kropeczki i kreseczki, które łatwo można zetrzeć palcem, liście są po tym wyblakłe i matowe. Postarałam się na szybko coś ze zdjęciem pokombinować i tyle na dziś mi się udało. Czym to dziadostwo pogonić?:/

małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #3 : Listopad 24, 2010, 09:57:48 »

To przędziorek, opryskaj Talstarem, lub i innym akarycydem 2-3 razy.
Poczytaj trochę o przędziorku / skorzystaj z wyszukiwarki /, bo walka z nim jest trudna.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
kasia.pe
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #4 : Listopad 25, 2010, 10:37:42 »

Małgosiu, bardzo Ci dziękuję za diagnozę:) Wyczytałam, że jest kilka specyfików, m.in. też Magus - spróbuję coś poszukać po sklepach i kupię co będzie bardziej dostępne.
A czy o tej porze roku moge przycinać moją roślinkę? -zauważyłam, że wypuszcza właśnie sporo listków i nie chciałabym czegoś sknocić.
małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #5 : Listopad 25, 2010, 12:16:26 »

O formowaniu bonsai nic nie wiem, ale teraz skupiłabym się na pozbyciu szkodników.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: