Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 14, 2019, 00:38:32
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Lipiennik (Liparis)  (Przeczytany 1662 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Wiktor
Rezydent

Małopolskie, strefa 6b.

« : Listopad 07, 2010, 18:17:42 »

Czy Ktoś z Was ma w Swojej kolekcji tego Storczyka? Chodzi mi dokładnie o Liparis latifolia. Z tego co wiem jest to Storczyk gruntowy, zastanawiałem się czy nie założyć tego wątku właśnie w dziale ze Storczykami gruntowymi  Confused Czy jest On "łatwy" w uprawie, jaka temperatura w Zimie, podłoże itd? Czy taki początkujący Storczykarz sobie z Nim poradzi? Wink Nie ma zbyt wiele informacji o Nim w języku polskim w internecie.
Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #1 : Listopad 07, 2010, 19:51:22 »

Znalazłam takie informacje:

światło: rozproszone, miejce cieniste choć niekiedy potrafią rośnąć na eksponowanym miejscu w słońcu
podłoże: równomiernie wilgotne, duża wilgotność powietrza lecz potzrebna jest też dobra jego cyrkulacja
nawożenie: w czasie wzrostu - raz w tygodniu. Podczas dwumiesięcznego przechłodzenia - bez

Dobrze rosną w doniczkach wypełnionych mchem torfowcem. Można uprawiać na podkładce pod warunkiem,że nie będzie przesuszany.

Tyle z netu. Ja też o nim myślę Smile Choć wyczytałam,że kwiaty nie są zbyt trwałe...ale może coś nie tak zrozumiałam Confused

myszorek
Gaduła

Kiełczów - strefa 7a

« Odpowiedz #2 : Listopad 07, 2010, 20:10:58 »

Mam w orchidarium od niedawna  Razz Ale to młoda roślinka, jak na razie nie mam z nią kłopotów  Smile

Wiktor
Rezydent

Małopolskie, strefa 6b.

« Odpowiedz #3 : Listopad 07, 2010, 21:40:29 »

Sam nie pomyślałem żeby spojrzeć Tu: Orchidarium.
Ciągle się zastanawiam czy wymaga jakiegoś szczególnego traktowania Zimą, niższej temperatury i kiedy ten dwumiesięczny spoczynek Confused Choć z tego co tu piszą, przez cały rok powinien mieć takie same warunki. Tyle że tam jest opis innego gatunku, ale myślę że traktować trzeba podobnie.
Myszorku - a jakie warunki ma Twoim orchidarium?
myszorek
Gaduła

Kiełczów - strefa 7a

« Odpowiedz #4 : Listopad 07, 2010, 22:21:38 »

Wiktor, miejsce ma oświetlone, podlewam co dzień po troszku, bo szybko przesycha - ruch powietrza od wentylatorka, temperatura w dzień 19-24, nocą poniżej 19. No i wilgotność ok.75%-90%
Kupowałam w OrchidGarden z oznaczeniem M, czyli młoda roślinka  Smile

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: