Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 06, 2019, 21:29:07
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Reanimacja phalka bez lisci  (Przeczytany 5550 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Anka
Aktywny
**

Gdzie można kupić radość?

« : Październik 11, 2010, 17:15:49 »

Czy jest szansa na uratowanie phalka, który stracił wszystkie listki? Korzenie są zdrowe.

Wiosno przyjdź...
Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #1 : Październik 11, 2010, 17:54:59 »

Zawsze warto próbować, może wypuści basal keiki lub nowe liście Confused

Anka
Aktywny
**

« Odpowiedz #2 : Październik 11, 2010, 18:30:27 »

Sad Ale jak o niego dbać? Zostawić w podlożu i podlewać tak jak zawsze, czy przesadzic w keramzyt?  Sad

Wiosno przyjdź...
Wiktor
Rezydent

Małopolskie, strefa 6b.

« Odpowiedz #3 : Październik 11, 2010, 19:10:17 »

Możesz przesadzić w gruboziarniste podłoże, oczywiście wcześnie wyciąć wszystkie korzenie zgniłe (jeśli takie są, bo piszesz że są zdrowe), albo do keramzytu. Ja zawsze w keramzycie "reanimuje" Falenopsisy. W dobrych warunkach wypuści basalkeiki. Ma być ciepło i wilgotno (bez przesady oczywiście   Cool).
Anka
Aktywny
**

« Odpowiedz #4 : Październik 13, 2010, 11:40:12 »

Tak to niestety wygląda... myślę, że nie uda mi sie nic uratować... Ale cóż, niech sobie stoi, może...

Wiosno przyjdź...
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #5 : Październik 13, 2010, 12:17:56 »

Nie poddawaj się, jest możliwe że wypuści keiki
goska28
Aktywny
**

« Odpowiedz #6 : Październik 13, 2010, 12:24:45 »

Ja miałam gorszego zdechlaka całe wakacje stał na balkonie i zaczął wypuszczać listki i korzonki . Trzymam kciuki.
Anka
Aktywny
**

« Odpowiedz #7 : Październik 13, 2010, 22:01:01 »

Dzieki dziewczyny za wsparcie Smile Będę sie starać go ratować... Sad

Wiosno przyjdź...
kiczulka
Rezydent

« Odpowiedz #8 : Listopad 12, 2010, 22:53:36 »

Proszę o poradę co zrobić z phalenopsis, który stożek wzrostu? Falek był podczas reanimacji w otwieranym woreczki, żeby było wilgotniej i chyba przesadziłam,  bo ostatni liść odpadł, a pod nim odsłoniła się zgnilizna. Niby sytuacja bez szans, tylko, że w tym woreczku falek wypuścil pęd kwiatowy (na razie ma około 1,5 cm). Wymoczyłam kikut w previcurze i włożyłam do woreczka z powrotem. Nie wiem jednak czy dobrze czy źle? Poradźcie Confused

Pozdrawiam,
Ania
dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #9 : Listopad 19, 2012, 16:23:57 »

Mam dwie doniczki z dorodnymi korzeniami od falków  Smile. Niestety góry niet.. Coś w podobie jak na powyższych zdjęciach, tylko dużo więcej pięknych korzeni.  Ile czasu mogę czekać aż coś tam wypuści ?. Sami wiecie o tej porze miejscówka na parapecie cenniejsza od biletu lotniczego na kompost. A i falki pospolite.

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=44804.0

„Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy” (1Tym. 6:7).
Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #10 : Listopad 19, 2012, 19:08:28 »

Możesz postawić w chłodnym i niezbyt jasnym miejscu i tylko delikatnie podlewać raz na jakiś czas. U mnie po chyba dwóch miesiącach pojawiło się basal keiki. Teraz już jeden rok rośnie samodzielnie.

dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #11 : Listopad 19, 2012, 19:24:34 »

Dziękuję  Merghen, tak zrobiłam, tylko się zastanawiałam, czy może czymś potraktować dodatkowo.
Latem zawsze wynoszę falki na dwór i mocno spryskuję deszczówką. Potem schną w cieniu. O tych dwóch  zapomniałam i po południu słońce je przyprażyło.

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=44804.0

„Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy” (1Tym. 6:7).
Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #12 : Listopad 19, 2012, 19:32:04 »

U mnie takie traktowanie pozwoliło na nową roślinę. Może i u Ciebie wystarczy?

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: