Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Październik 23, 2014, 16:06:43
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Do wszystkich Forumowiczów:

FORUM służy wymianie wiedzy. Nowicjusze nie mają dostępu do działów wymiany, gdzie zaufanie do innych Forumowiczów powinno być podstawą.

1. Prośba o wypełnienie w Profilu rubryk: płeć i miejsce zamieszkania. Nie jest to obowiązkowe, ale znakomicie ułatwia komunikację między Forumowiczami.

2. Na tym forum wymagamy używania poprawnej polszczyzny. Mający z nią kłopoty powinni korzystać z opcji 'sprawdź ortografię'. Tych, którym to się nie podoba prosimy  o nie rejestrowanie się. Jeśli ktoś się jednak zdecyduje dołączyć do naszej społeczności, a nie będzie reagował na zwrócenie mu uwagi przez poprawienie na niebiesko błędów, musi się liczyć z tym, że jego posty będą usuwane. Jeśli i to nie pomoże usuniemy taką osobę z naszej forumowej  społeczności.

3. Nie piszmy jednowyrazowych postów w stylu "piękne", "śliczne" i tym podobnych. Takie posty nic nie wnoszą. Posty jednowyrazowe będą kasowane.

4. W wątkach tematycznych piszemy wyłącznie na temat danej rośliny. Wszelkie dygresje na tematy innych roślin lub inne tematy będą usuwane.

Pozdrawiamy, Administratorzy
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Skrętnik - cz.19  (Przeczytany 18842 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Lolek
Rezydent

« Odpowiedz #150 : Styczeń 13, 2011, 17:55:27 »

zosiu jasne, że chcę  Very Happy każdego czerwonego a gdybyś ukorzeniała hototogisu i była jakaś sadzonka na zbyciu to również bardzo chętnie  Embarassed Nie wiem ale chyba niczym Cię u mnie nie zaskoczę  Smile gdyby jednak to rzeknij tylko słowo i zacznę ukorzenianie  Smile
didi polecam się łaskawej pamięci... red hot chili  Embarassed no i chyba nie muszę pisać, że jak coś jest u mnie a  ładnie wyglądałoby u Ciebie to.... rzeknij tylko słowo  Very Happy  

zosia-w
Aktywny
**

« Odpowiedz #151 : Styczeń 13, 2011, 18:59:03 »

Deirdre dzięki za doping Very Happy wściekłam się i doszłam są podpisy pod kwiatkami a moja pomoc techniczna dostanie po uszach Mad Cała trudność polegała na tym, że ten mój album na picasa jest umieszczony w galerii mojego syna i synowej, pomoc techniczna powiedziała mi to se wejdziesz zrobisz edytuj i opiszesz ale że trzeba się zalogować i podać hasło to tego już nie Mad Synowa pilnuje remontu mieszkania, syn na wyjeździe służbowym i dogadać się z nimi nie mogłam ale obeszłam to wszystko i jest już dobrze (jeżeli chodzi o sprawy komputerowe to jestem bardzo uparta kombinuję tak długo aż osiągnę to co chciałam).
Lolek Rita trzyma się na razie dobrze i główna roślina i sadzonki co będzie dalej nie wiem ale jedną rezerwuję dla Ciebie jak tak chcesz mieć czerwone - ona taka bardziej ciemnoczerwona Very Happy Hototogisu mam w szklarence po ciastkach i może z tego coś będzie a jak nie to przy rozsadzaniu bo mam dwa coś się odsadzi Very Happy Jak jeszcze nie byłam czynnym uczestnikiem forum tylko czytelniczką to pokazywałaś zdjęcie takiego pięknego waniliowego, biały z żółtym gardziołkiem tak jakoś mi się przypomina - piękny był. Jak masz coś takiego to jestem bardzo chętna Very Happy

http://picasaweb.google.com/114905856028955585500/ZosiaKwiatki?feat=directlink#

waga1980
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #152 : Styczeń 13, 2011, 19:41:02 »

Witam,Lolek bardzo dziękuję za nasionka skrętnika.Dzisiaj właśnie doszły do mnie.Przepraszam że jeszcze zapytam bo to jst takie długie czy można to razem z tym wsadzić do szklarenki??? czy to rozcinać ??? bo ja mam zamiar z tą oslonką wsadzić ale jeszcze pytam .Pozdrawiam i bardzo dziękuję raz jeszcze
Lolek
Rezydent

« Odpowiedz #153 : Styczeń 13, 2011, 20:22:18 »

waga tego strączka wyrzuć  Smile bo w środku już chyba nic nie ma -  nasionka to są te drobinki przyklejone do woreczka - to nie drobinki ziemi tylko takie mikroskopijne nasionka. Nie wiem jak uda Ci się to wytrzepać na podłoże. I mam nadzieję, że wzejdą - moje jakoś tak po miesiącu chyba zazieleniły się. Czytałam gdzieś, że do nasionek skrętnika stosuje się jakieś zaprawy czy coś. Ja nie stosowałam nic, wysiałam na ziemię i był busz  Very Happy czego i Tobie życzę  Very Happy

waga1980
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #154 : Styczeń 13, 2011, 20:35:58 »

Witam acha już rozumiem ale te nasionka są strasznie BIG Smile Smile Smile fajnie je widać pod światło.Tak też słyszałam że poddane muszą być stratyfkacji czy jakoś tak bo z Panią Ochotnicką rozmawiałam mówiła mi że trudno schodzą nasionka no zobaczymy,ona po 1,50zł sprzedaje paczkę nasionek.A mam pyatnie Lolek czy na wiosnę będziesz mieć jakieś listki do ukorzenienia???
Lolek
Rezydent

« Odpowiedz #155 : Styczeń 13, 2011, 20:46:23 »

Ja już się tak ucieszyłam z udanej reanimacji marnotek, że dziś kupiłam dwa opakowania na ciasto i zrobię z nich w sobotę szklarenki - jak tylko listki się ładnie ukorzenią to oczywiście pamiętam o Tobie  Smile

waga1980
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #156 : Styczeń 13, 2011, 22:10:03 »

Z góry już BARDZO DZIĘKUJĘ !!!! Jesteś kochana,na wiosnę podeślę ci spis roślinek które jako sadzoneczki mogę Ci dać to sobie wybierzesz,no i od wiktora chyba będę mieć 1 bulwkę kohlerii ale się cieszę Very Happy Very Happy Very Happy Dzisaj własnie robiłam przekopy ziemne listki które kupiłam na allegro fiołki zwykłe niebieski-fiolet i biały po mc bardzo ładnie mi się ukorzeniły także blizej wiosny też mogę się podzielić fiołeczkami.pozdrawiam serdecznie
myszorek
Gaduła

Kiełczów - strefa 7a

« Odpowiedz #157 : Styczeń 14, 2011, 10:12:24 »

Pan Piotr wystawił skrętniki na allegro  Smile Rany... chyba zbankrutuję  Shocked

Lolek
Rezydent

« Odpowiedz #158 : Styczeń 14, 2011, 17:23:21 »

Nie idę  Smile nie patrzę nawet  Smile  Smile

Poszłam jednak.... ale szybko się wyleczyłam jak zobaczyłam ceny  Confused

zosia-w
Aktywny
**

« Odpowiedz #159 : Styczeń 14, 2011, 17:54:23 »

Ja zobaczyłam od razu bo pan Piotr i pani Grażyna to moje źródło zaopatrzenia w skrętniki, czasem jeszcze się skuszę na zakup na Allegro od innej wcześniej sprawdzonej osoby ale na widok cen mnie trochę zmroziło Sad Nowości zawsze bywały po 15 zł znane już po 10 zł a teraz nowości po 20-25 zł Shocked do tego dochodzi koszt  przesyłki to trochę dużo Confused Chociaż patrzyłam na nowości w Dibleys i też są po £3.00 - £3.50 + przesyłka do Polski wychodzi chyba na to samo Confused Od rana intensywnie myślę czy się skusić chociaż na dwa i zbankrutować jak myszorek czy sobie dać spokój Confused Sama nie wiem co robić a skrętniki piękne Very Happy
http://

Lolek
Rezydent

« Odpowiedz #160 : Styczeń 14, 2011, 18:32:39 »

Ja odpuszczam  Mad w zeszłym roku się przekonałam, że super skrętniki można kupić na śląskiej giełdzie kwiatowej (Tychy) w dobrej cenie  Smile

iwona55
Rezydent

łódzkie strefa 6b

« Odpowiedz #161 : Styczeń 14, 2011, 18:38:48 »

A może wybierzemy sobie po dwie sztuki-każdy co innego i wymienimy się jesienią sadzonkami z listka?
Każdy by miał po kilka nowych odmian a kupiłby np.tylko dwie.

Lolek
Rezydent

« Odpowiedz #162 : Styczeń 14, 2011, 18:56:05 »

O i to jest myśl  Very Happy

Deirdre
Gaduła

Madrid, klimat podzwrotnikowy, kontynentalny suchy

« Odpowiedz #163 : Styczeń 14, 2011, 21:01:21 »

Kto tam na skrętniki łasy, Wink od tygodnia siedzą liście w szklarni i o cudzie jędrne i nie "robaczywieją" ani nie czernieją. Hura, że tak powiem. Very Happy

Zosiu fajnie że podpisałaś, idę śledzić co jest co.

Co do Dibleysa, przed wakacjami dziewczyny się już organizowały z wielką, spółkową paczką od nich. Coś z 50 i więcej roślin przyszło. Do sezonu spory kawałek czasu, może znowu się zmówią i nowe skrętnikowe się podczepią? Bo te kilka funtów to nawet nie tak wiele za odmianowce...  Pan Piotr pewnie podniósł ceny z powodu podwyżek mediów Wink   Ale te nowe jego skrętniki z kropkowaną dolną warżką są cudne!

NIE MAM POLSKIEJ KLAWIATURY. Polskie litery w zakresie, li i jedynie, na jaki pozwala "poprawiaczka orto"

pozdrawiam, Didi    moje chwasty cz6 Wink    oraz SPIS moich saintpaulii
Lolek
Rezydent

« Odpowiedz #164 : Styczeń 14, 2011, 21:14:48 »

Didi kropkowanego mam Geronimo jakby coś  Wink

zosia-w
Aktywny
**

« Odpowiedz #165 : Styczeń 14, 2011, 22:16:25 »

iwona55 to jest dobra myśl niech każdy kupi po 2 i wymienimy się. Ja się przymierzam do Anny i Barwy Indii Very Happy Anna mi się bardzo podoba a Barwy Indii są bardzo podobne do Inki, którą zamordowałam (przelałam) i nie dało się odratować. Niestety na więcej zakupów nie mogę sobie pozwolić bo zbankrutuję w tym miesiącu Mad
Lolek ja wiem, że na śląskiej giełdzie kwiatowej w Tychach można dużo kupić nawet skrętniki i mimo, że mieszkam na śląsku to nie potrafię się tam dostać komunikacją miejską (nie mam samochodu) Sad Tam trzeba być wcześnie rano a ja pracuję, natomiast w soboty moja komunikacja jeździ tak jak by wcale Mad Śląsk ma najgorszą i najdroższą komunikację w Polsce Sad

iwona55
Rezydent

łódzkie strefa 6b

« Odpowiedz #166 : Styczeń 14, 2011, 22:27:16 »

Ja bym wybrała któreś z tych odmian : Bella-(biała ,choruję na nią od roku)  i może  Kahinta lub Bridie ,chociaż

Modry też mi się podoba.

Barwy Indii mam dostać po niedzieli listka ,więc będę mieć na jesieni sadzonki.(mam nadzieję,że nie padnie Smile )

Lolek
Rezydent

« Odpowiedz #167 : Styczeń 15, 2011, 09:28:28 »

Ale poczekajmy jeszcze co? nie musimy zamawiać teraz już  Smile to dopiero pierwsze wystawione przez p. Piotra a i tak wydaje mi się, że za wcześnie. Jeżeli dostałabym o tej porze roku takie sadzonki jak ostatnio to nie uchowam  Smile

Andzia
Aktywny
**

podkarpacie , 6a

« Odpowiedz #168 : Styczeń 15, 2011, 12:14:13 »

Ja bym wybrała któreś z tych odmian : Bella-(biała ,choruję na nią od roku) 

Belle mam , z chęcią wymienię na coś innego . Jak coś to pisz na PW Smile

Pozdrawiam Aneta
Skrętniki
Domowe cz.2
zosia-w
Aktywny
**

« Odpowiedz #169 : Styczeń 15, 2011, 13:35:26 »

Ja kupowałam sadzonki skrętników od pana Piotra w różnych okresach roku, wiosną, latem, jesienią nawet wczesną zimą jak nie było mrozu i zawsze udało mi się je utrzymać czyli rosły. Następnie sama doprowadzałam do tego, że odchodziły czyli przelewałam i jeszcze teraz mi się to zdarza (Marica, Inka, Sofia). Korespondowałam jakiś czas temu z panem Piotrem właśnie w tej sprawie podlewania, on nie bardzo chętnie zdradza tajemnice hodowli ale dowiedziałam się, że każdą odmianę należy traktować indywidualnie jeżeli chodzi o podlewanie. Mimo, że ten sam gatunek to jedne odmiany potrzebują więcej wody inne mniej i należy to wyczuć. Pani Grażyna Ochotnicka radzi (bo też korespondowałam), podlewać na podstawek i najpóźniej do godziny zlać wodę jak nie wypije i mówi to samo co pan Piotr, że każda odmiana wymaga indywidualnego traktowania. Staram się stosować do wszystkich rad, zlewam wodę z podstawka, obserwuję który większy pijak a który potrzebuje mniej wody a i tak parę odmian uśmierciłam Mad Miałam i Bellę i Biankę ale odeszły w niebyt Mad Z moich obserwacji wynika, że białe wymagają mniej wody a ciemne w odcieniach fioletu trochę więcej, natomiast różowe i czerwone (buraczkowe) tak pośrednio. Wierzcie mi naprawdę trudno to wszystko rozgryść Confused Ale staram się bo jak kwitną to wynagradzają mi wszystko Very Happy
Ja się nareszcie zdecydowałam kupuję Annę i Barwy Indii. Jak podrosną to będzie co wymieniać Very Happy
Nikogo do niczego nie namawiam. Andziu ja też byłabym chętna na Bellę ale to na wiosnę a Ty zdeklaruj się co chcesz z tego co posiadam Very Happy

Lolek
Rezydent

« Odpowiedz #170 : Styczeń 15, 2011, 15:17:18 »

Ja się wstrzymuję od zakupów do czerwca. W czerwcu jadę do Łodzi na wystawę skrętników i mam nadzieję wtedy ulżyć sobie w portfelu  Mr. Green

iwona55
Rezydent

łódzkie strefa 6b

« Odpowiedz #171 : Styczeń 15, 2011, 16:11:28 »

To będzie bolesna wyprawa (dla portfela oczywiście) Smile . Wybrałam się w tamtym roku do p.Piotra - ciężko było wyjść ,mój M też zarażony więc naprawdę było ciężko - ale przyjemnie.

Lolek
Rezydent

« Odpowiedz #172 : Styczeń 15, 2011, 16:21:50 »

Mój mąż nie podziela mojej pasji (łaskawie toleruje  Mad) więc do Łodzi jadę ze znajomą  Razz

Wiktor
Rezydent

Małopolskie, strefa 6b.

« Odpowiedz #173 : Styczeń 16, 2011, 17:04:23 »

Czy pan Piotr od Skrętników, na Allegro to kleszcz*? Bo widzę tylko jednego sprzedawcę Confused

Pozdrowienia!
Wiktor.  Smile
Mój album
oslo
Gaduła

« Odpowiedz #174 : Styczeń 16, 2011, 17:09:05 »

Poszukuję ruletek w kolorach, czyli Roulette niebieskiego, czerwonego, różowego. Panie Potrze, będą? ;P

Marzena Smile

Parapety
Lolek
Rezydent

« Odpowiedz #175 : Styczeń 16, 2011, 17:11:26 »

Czy pan Piotr od Skrętników, na Allegro to kleszcz*? Bo widzę tylko jednego sprzedawcę Confused
Tak "kleszcz" to p. Piotr od skrętników.

RudaAB
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #176 : Styczeń 19, 2011, 07:09:41 »

Poszukuję ruletek w kolorach, czyli Roulette niebieskiego, czerwonego, różowego. Panie Potrze, będą? ;P
Ja mam z fioletową obwódką Smile nawet teraz kwitnie, tzn. ma 1 kwiat, ale obwódka, tylko na dolnej części...

Śrubka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #177 : Styczeń 19, 2011, 13:29:06 »

Ja Was na pewno niczym już nie zaskoczę, nie mam czym się wymienić  Sad wszystko macie  Sad
Jeszcze dziś zauważyłam, że chyba przelałam listka od Tango i gnije mi  Mad a korzonki miał  Sad
Przyjmę każdego listeczka, zwrócę koszty wysyłki, wsjo, co kto zechce, mogę wysłać, bo moje listki jakby w ramach wyrównania wszystkie wypuściły małe odnóżki Smile - w zamian za te, których nie mam Smile
A jeśli jeszcze któraś z Was posiada grudniki albo wielkanocniki kolorowe (biało-różowe, bras(z)il czy inne) to oddam nawet dorosłego skrętnika Smile albo zamienię na grudnika w kolorze łososiowym, bo takiego posiadam.
Taki mały krzyk rozpaczy  Smile

zaczynamy od nowa Smile
alucha1327
Gaduła

« Odpowiedz #178 : Styczeń 19, 2011, 16:14:48 »

Śrubeczko,na mnie możesz liczyć   Wink

Pozdrawiam,Alucha
Alucha1327 przedstawia część swoich podopiecznych;)
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=20967.new#new
zosia-w
Aktywny
**

« Odpowiedz #179 : Styczeń 19, 2011, 16:38:22 »

Śrubko nie płacz Very Happy ja nie mam Tanga i chętnie się do Ciebie uśmiechnę Very Happy o sadzoneczkę albo listka, chociaż ukorzenianie listków słabo mi idzie Mad Grudniki posiadam biało różowy też, nawet są jakieś ukorzenione ale problem w tym, że teraz nie kwitną i nie wiem co jest co Confused Wielkanocnika też mam ale już 2 rok czyli od nastania u mnie nie kwitnie i nie wiem jaki to kolor. Dostałam od znajomej, której też nie kwitł i rośnie sobie a ja żyję w nieświadomości koloru Smile Jak tylko wyrazisz ochotę mogę Ci przesłać i jedno i drugie nie widzę w tym żadnego problemu Very Happy A jeżeli chodzi o skrętniki to zobaczymy na wiosnę jak towarzystwo się rozbudzi, pewnie łatwiejsze będzie ukorzenianie i się wtedy powymieniamy Idea   

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: