Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 14, 2019, 22:20:07
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: mini phalaenopsisy cz. 2  (Przeczytany 108290 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kola
Aktywny
**

« Odpowiedz #390 : Grudzień 03, 2014, 13:51:29 »

No to sypnę Smile Dzięki Smile

Zielony kącik Koli

Kwiat jest uśmiechem rośliny Smile

pozdrawiam - Natalia
Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #391 : Grudzień 03, 2014, 18:33:46 »

Miałam kupić identycznego ale skusiłam się na innego bo był jeden a tych co kupiłaś kilka Razz Pewnie u Ciebie było na odwrót... Jutro wstawię zdjęcia, dziś już ciemno.

kola
Aktywny
**

« Odpowiedz #392 : Grudzień 03, 2014, 20:03:19 »

pokaż tego Twojego Very Happy ten mój był u mnie tylko jeden, mam nadzieję, że ta zmiana na trzonie okaże się niegroźna i ładnie się zasuszy, bo bardzo długo siedziała mi w głowie miniaturka z listkami w ciapki i nie chciałabym jej stracić Smile

Zielony kącik Koli

pozdrawiam - Natalia
Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #393 : Grudzień 04, 2014, 14:15:58 »

Proszę, oto on Smile

kola
Aktywny
**

« Odpowiedz #394 : Grudzień 04, 2014, 15:08:22 »

o raju, jaki super!!! rewelacja!! też bym takiego nie wypuściła z łapek, zazdroszczę pozytywnie! Smile

(i słońca też zazdroszczę, bo u mnie od 4 tygodni praktycznie zero, ciągle szarobure chmurska i mgły)

Zielony kącik Koli

pozdrawiam - Natalia
marcin227
Aktywny
**

« Odpowiedz #395 : Styczeń 01, 2015, 20:25:02 »

A to moje dwa maluszki

Jest na świecie ta­ki rodzaj smut­ku, które­go nie można wy­razić łza­mi. Nie można go ni­komu wytłumaczyć. Nie mogąc przyb­rać żad­ne­go kształtu, osiada cias­no na dnie ser­ca jak śnieg pod­czas bez­wiet­rznej nocy.
kola
Aktywny
**

« Odpowiedz #396 : Styczeń 03, 2015, 19:04:04 »

Moja "philadelhiopodobna" miniaturka w końcu się rozwinęła Smile puściła pęd z 3 bocznymi odgałęzieniami, na początku listopada wyglądało to tak:

Miała 18 pąków, niestety z powodu szarościerkowatej pogody kilka ususzyła. Tu początek grudnia:

Ostatecznie rozwinęła 12 kwiatków:

Zielony kącik Koli

pozdrawiam - Natalia
Fraszka
Aktywny
**

« Odpowiedz #397 : Styczeń 04, 2015, 12:02:43 »

Ale piękny bukiet Smile

Mój na razie skromnie, ma jeden kwiatek Smile pokazywałam go też w swoim wątku kolekcjonerskim Smile

Natalia Very Happy
Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #398 : Styczeń 05, 2015, 20:03:21 »

A ja nie wiedzieć czemu poszłam na dział roślinny LM pod koniec grudnia i znów przytachałam trzy maleństwa z wyprzedaży. I znów mam problem gdzie je upchać...

W sumie dwa mają prawie identyczne kwiaty - mocno bordowe tylko ten jest peloric.

i ten trzeci

Było sporo i wszystkie po 3 z groszami.

A tak zakwitła mi jedna z moich ulubionych Smile Na wschodnim parapecie jej liście są prawie bordowe w delikatne kropki.

Inne też kwitną ale w wiszących koszach i nie chcę ich ruszać do zdjęć.

kola
Aktywny
**

« Odpowiedz #399 : Styczeń 05, 2015, 22:43:12 »

Merghen, ta Twoja jedna z ulubionych jest identyczna jak moja, ta z posta wyżej Smile moja też ma  prawie bordowe, lekko nakrapiane listki i bardzo chętnie kwitnie Very Happy A nowości piękne, w środę muszę podjechać do mojego LM zobaczyć, co tam słychać po tych wszystkich wolnych dniach Very Happy

Zielony kącik Koli

pozdrawiam - Natalia
storczykowa2
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #400 : Styczeń 06, 2015, 13:13:48 »

Witam!

Dostałam na urodziny takiego maluszka jak poniżej.

Nie jestem do końca pewna czy to miniaturka, ale podejrzewam, że tak  Smile
Jestem zielona jeśli chodzi o kwiatki więc stąd moje pytania.
1. Czy on urośnie?
2. Czy mogę go przesadzić do innego podłoża (kory) jeśli dostałam go w mchu?

Dziękuję za odpowiedzi!
Fraszka
Aktywny
**

« Odpowiedz #401 : Styczeń 06, 2015, 13:36:54 »

Merghen, za tyle to szkoda da nie brać Very Happy ja byłam wczoraj w LM w Bonarce, ale rodzina odciągnęła mnie od działu roślin  Mad

Storczykowa, miniaturka zostanie miniaturką Wink urosną jej nowe liście i korzenie, ale rozmiaru nie zmieni Smile
Twój jest miniaturką z tego co widzę, choć przydałoby się coś dla porównania skali Smile moje rosną w mchu, i póki co mają się dobrze (choć podłoże trzeba wymieniać raz na jakiś czas). Poza tym, Twój kwitnie, więc przesadzanie mogłoby zaszkodzić kwiatom Wink

Natalia Very Happy
storczykowa2
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #402 : Styczeń 06, 2015, 13:54:42 »

Fraszko, wczoraj ta miniaturka zaczęła już gubić kwiatki. Jak przyjdzie czas wymiany podłoża to mogę wsadzić go w korę czy lepiej poszukać sphagnum?
kola
Aktywny
**

« Odpowiedz #403 : Styczeń 06, 2015, 17:49:54 »

To już zależy od Ciebie. Niektórzy trzymają we mchu, inni wolą w korze. Ja wszystkie swoje miniaturki przesadzam w korę, jak mają kiepskie korzenie albo ogólnie coś mi się nie podoba to od razu po przyniesieniu ze sklepu, bez względu na kwiaty i porę roku. Przeważnie znoszą ten zabieg bezboleśnie. Z ostatnich nabytków - jeden z wyprzedaży, już wymęczony sklepem kupiony na koniec października i natychmiast przesadzony trzymał kwiaty do połowy grudnia. Drugi, kupiony 03.12 i również przesadzony tego samego dnia ma kwiatki do tej pory. Przesadzam w drobną korę (jeśli nie mam, to rozkruszam palcami większe kawałki), do tej samej doniczki, oczywiście dokładnie umytej. Przy okazji usuwam wszystkie pogniłe korzenie i zasypuję cięcia cynamonem. Aklimatyzują się bardzo ładnie. Parę postów wyżej masz fotkę mojej aktualnie kwitnącej miniaturki - kupiona rok temu, od razu przesadzona w korę, postanowiła się odwdzięczyć bukietem kwiatów Wink Jakoś nie jestem przekonana do sphagnum, jakoś nie umiem go wyczuć, zwłaszcza kiedy jest mocno upchane, zbite w doniczce.

Zielony kącik Koli

pozdrawiam - Natalia
Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #404 : Styczeń 06, 2015, 18:52:58 »

Ja też przesadzam do kory i w koszyki wiklinowe. A z miniaturkami różnie bywa bo ... nektóre potrafią urosnąć i przestać być miniaturkami. Mam dwóch takich delikwentów ale nie są jakoś wielkie. Teraz raczej bym nazwała je midi i już tak trwają kilka lat więc się już nie zmienią.

Na zakup dostałam przyzwolenie męża. Jak się potem przy kasie okazało moje zakupy były najtańsze Smile

Fraszka
Aktywny
**

« Odpowiedz #405 : Styczeń 06, 2015, 19:04:19 »

A to nie wiedziałam, że miniaturka może się wyrodzić Wink
Rodzina tolerowała moje szaleństwo do czasu remontu i przenoszenia doniczek  Smile

Natalia Very Happy
Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #406 : Styczeń 06, 2015, 19:05:18 »

My już po remoncie u dalej toleruje więc ... Very Happy

Fraszka
Aktywny
**

« Odpowiedz #407 : Styczeń 06, 2015, 19:25:55 »

Ja mam w planach cichutkie zakupy: pojechać do marketu, kupić kilka roślinek (najchętniej storczyków), postawić i powiedzieć: "Ale to już tu stoi od dawna"  Laughing

Ale nie za dużo, bo mnie też dały się we znaki wszędobylskie doniczki z zawartością Very Happy

Natalia Very Happy
kola
Aktywny
**

« Odpowiedz #408 : Styczeń 06, 2015, 23:26:46 »

Ja też mam jedną miniaturkę, która raczej będzie midi, ale to już w chwili zakupu było widać - ma większe listki i wyraźnie dłuższy i grubszy pęd, niż inne typowe mini. Co do tolerowania zieleniny, to u mnie najgorzej jest zimą w kwestii otwierania okien, bo warczę, żeby nie otwierać jak mnie nie ma w domu - bo M. nie zdejmie sam kwiatków z parapetu. Jak ja jestem, to pozdejmuję i wtedy można otwierać Smile

Zielony kącik Koli

pozdrawiam - Natalia
sylwia
Aktywny
**

« Odpowiedz #409 : Styczeń 07, 2015, 22:50:03 »

Ja w domu też tak mam. Nikt nie chce ściągać kwiatów z okien tylko otwierają okna. Później mówią, że wszystko jest ładnie wywietrzone oczywiście kwiatki dostają wtedy w kość.
kola
Aktywny
**

« Odpowiedz #410 : Styczeń 18, 2015, 15:32:26 »

Pojechałam do LM po wiosenne doniczkowce dla babć na dzień babci i wróciłam z takim "żonkilem":

Zdjęcie bez lampy niestety kiepskie, bo pogoda do niczego. W każdym razie na żywo jest intensywnie, słonecznie-żonkilowo żółty, woskowy, ma lekko włochatą warżkę i pachnie Smile

Zielony kącik Koli

pozdrawiam - Natalia
ajania
Gaduła

« Odpowiedz #411 : Styczeń 18, 2015, 18:14:24 »

Cudny, słoneczny kolorek  Very Happy.

Lolek
Rezydent

« Odpowiedz #412 : Styczeń 18, 2015, 21:32:49 »

Piękny żonkil  Smile

kubasia
Nowicjusz
*

pod Warszawą

« Odpowiedz #413 : Styczeń 19, 2015, 15:27:29 »

kola przepiękny  Very Happy a moja wczorajsza wyprawa po ziemię skończyła się tak  Razz

kola
Aktywny
**

« Odpowiedz #414 : Styczeń 19, 2015, 15:54:21 »

też śliczny, taki delikatny Smile mój żółtek już w korze siedzi, bo oczywiście sklepowe sphagnum było ubite na kamień i ociekało wodą :/ U mnie, przy pochmurnej pogodzie, wilgotności 70-80% i temp ok 20 stopni pewnie by schło ze 3 tygodnie albo i lepiej :/ Ale korzonki ładne, zdrowe i dużo, kilka aktywnych czubków, więc nie powinien mieć kłopotów z "przesiadką" do kory Smile

Zielony kącik Koli

pozdrawiam - Natalia
ajania
Gaduła

« Odpowiedz #415 : Styczeń 19, 2015, 20:03:45 »

Kasiu, Twoja wygląda zupełnie jak Dtps. liu's tri prince, śliczna  Very Happy.

rozgwiazda
Aktywny
**

« Odpowiedz #416 : Styczeń 20, 2015, 11:49:22 »

Przepiękna ta żółciutka kaczuszka!!

pozdrawiam Joanna
Lolek
Rezydent

« Odpowiedz #417 : Styczeń 20, 2015, 12:07:50 »

Kubasia jaki subtelny  Very Happy nie spotkałam chyba dotychczas takiego połączenia kolorów  Smile

Herbatka
Aktywny
**

« Odpowiedz #418 : Styczeń 20, 2015, 12:23:17 »

Kubasia - śliczny! To też mini?
Loluś - podpisuję się obiema rękami!

Kola - faktycznie, taki wielkanocny!  Smile
Pachnie, czyli phalenopsis też potrafi.
Swego czasu ze zdziwieniem wywąchałam zapach u jednego z moich dużych.

Pozdrawiam i zapraszam.
Parapetówka u Herbatki - aktualny teleport.
kubasia
Nowicjusz
*

pod Warszawą

« Odpowiedz #419 : Styczeń 20, 2015, 12:38:06 »

Lolek, byłam zdziwiona, jak M  mi go pokazał (to jego zdobycz), bo do tej pory głównie różowe widziałam.
Herbatka, mini tylko na takie mam obecnie miejsce.

część 2

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: