Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Wrzesień 22, 2014, 21:13:27
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Do wszystkich Forumowiczów:

FORUM służy wymianie wiedzy. Nowicjusze nie mają dostępu do działów wymiany, gdzie zaufanie do innych Forumowiczów powinno być podstawą.

1. Prośba o wypełnienie w Profilu rubryk: płeć i miejsce zamieszkania. Nie jest to obowiązkowe, ale znakomicie ułatwia komunikację między Forumowiczami.

2. Na tym forum wymagamy używania poprawnej polszczyzny. Mający z nią kłopoty powinni korzystać z opcji 'sprawdź ortografię'. Tych, którym to się nie podoba prosimy  o nie rejestrowanie się. Jeśli ktoś się jednak zdecyduje dołączyć do naszej społeczności, a nie będzie reagował na zwrócenie mu uwagi przez poprawienie na niebiesko błędów, musi się liczyć z tym, że jego posty będą usuwane. Jeśli i to nie pomoże usuniemy taką osobę z naszej forumowej  społeczności.

3. Nie piszmy jednowyrazowych postów w stylu "piękne", "śliczne" i tym podobnych. Takie posty nic nie wnoszą. Posty jednowyrazowe będą kasowane.

4. W wątkach tematycznych piszemy wyłącznie na temat danej rośliny. Wszelkie dygresje na tematy innych roślin lub inne tematy będą usuwane.

Pozdrawiamy, Administratorzy
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kosodrzewina  (Przeczytany 1807 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
venga2
Nowicjusz
*

« : Lipiec 28, 2010, 12:25:52 »

Witam serdecznie
Mam taki mały problem z kosodrzewiną pinus pumilio. Otóż mam 2 sztuki posadzone dość blisko siebie ale na tyle daleko ze mają dużo przestrzeni. Zauważyłem że na obydwu na pędach pojawiły się takie brązowo-rdzawe "granulki" które oblepiają pęd na długości kilku centymetrów i w tym miejscu igły znikają. Jak zdjąłem ten granulkowaty kokon okazało się że w środku jest biała dość duża larwa. Czy ktoś wie co to jest za szkodnik i czym go potraktować? Na innych iglakach nic takiego nigdy nie miało miejsca.

Dziękuję za wszelkie informacje i pozdrawiam
venga2 
lesnik
Aktywny
**

Kotlina Kłodzka strefa 6a

« Odpowiedz #1 : Lipiec 28, 2010, 21:44:51 »

Te granulki to odchody wyprodukowane przez larwy ,które znalazłeś  na pędzie. Zbierz te larwy i zniszcz. Sosenki ten atak przeżyją.

venga2
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #2 : Lipiec 29, 2010, 08:01:35 »

Dziękuję za radę. Tak też robię z tym robactwem. A wiesz moze co to za robal i jaką ewentualnie chemią go potraktować?
lesnik
Aktywny
**

« Odpowiedz #3 : Lipiec 30, 2010, 18:02:07 »

Pokaż go, to może uda się go rozpoznać. Jeżeli zbierzesz larwy i zniszczysz to po co jeszcze chcesz stosować chemię? Pamiętaj ,że na drzewkach i w pobliżu nich występują również pożyteczne owady i ptaki, je też chcesz wybić?

venga2
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #4 : Sierpień 02, 2010, 07:51:11 »

Chodziło mi raczej o psiknięcie na zaatakowane pędy a nie o oprysk wszystkiego co jest w pobliżu, ale ok, skoro nie ma potrzeby to faktycznie lepiej się obejść bez chemi. Nie zrobiłem fotki. Robal ma długość ok. 2 cm, jest zielony i bardzo żarłoczny.

Pozdrawiam
lesnik
Aktywny
**

« Odpowiedz #5 : Sierpień 08, 2010, 10:21:27 »

To może być osnuja sadzonkowa,ale poszukaj zdjęć larwy i żerowiska w necie. Zielone larwy ma co najmniej kilka gatunków żerujących na sośnie.

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: