´╗┐ Storczyki i szkodniki - cz. 2

Strona glˇwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Sierpień 14, 2018, 09:23:49
Witamy, Go┼Ť─ç. Zaloguj si─Ö lub zarejestruj.

Zaloguj si─Ö podaj─ůc nazw─Ö u┼╝ytkownika, has┼éo i d┼éugo┼Ť─ç sesji
Aktualno┼Ťci:
Informujemy, i┼╝ na Facebooku zosta┼éa utworzona grupa o nazwie floraforum , kt├│ra umo┼╝liwi nam szybk─ů komunikacj─Ö.  Grupa ma status ÔÇ×tajnaÔÇŁ i ma przede wszystkim zrzesza─ç cz┼éonk├│w tego Forum. Ka┼╝d─ů osob─Ö ch─Ötn─ů do uczestnictwa prosimy o podawanie namiar├│w na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Wa┼╝ne merytorycznie tematy ro┼Ťlinne i Wasze cenne spostrze┼╝enia w tym zakresie nadal mi┼éo b─Ödziemy widzie─ç na forum, kt├│re pozostaje dla nas warto┼Ťciowym i d┼éugoterminowym ┼║r├│d┼éem informacji. ┼╗eby u┼éatwi─ç wrzucanie zdj─Ö─ç z fb bezpo┼Ťrednio na forum (z pomini─Öciem hosting├│w) podajemy instrukcj─Ö.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5   Do do┼éu
  Drukuj  
Autor W─ůtek: Storczyki i szkodniki - cz. 2  (Przeczytany 43495 razy)
0 u┼╝ytkownik├│w i 2 Go┼Ťci przegl─ůda ten w─ůtek.
Olis
Rezydent

Wiadomo┼Ťci: 2133

« Odpowiedz #120 : Czerwiec 08, 2014, 10:03:10 »

┼╗adnych robaczk├│w nie widac - paj─Öczynki, wciornastk├│w, nic?

ursa
Aktywny
**

Wiadomo┼Ťci: 201

« Odpowiedz #121 : Czerwiec 08, 2014, 21:12:32 »

Nic takiego nie dostrzeg┼éam.
Olis
Rezydent

« Odpowiedz #122 : Czerwiec 08, 2014, 21:14:39 »

To mo┼╝e to tylko gutacja.

ursa
Aktywny
**

Wiadomo┼Ťci: 201

« Odpowiedz #123 : Czerwiec 09, 2014, 16:33:55 »

Mo┼╝e poradz─Ö sobie sama.
Olis
Rezydent

« Odpowiedz #124 : Czerwiec 09, 2014, 17:05:31 »

Ja te┼╝ dziekuj─Ö  Very Happy.

Marszy2103
Nowicjusz
*

Wiadomo┼Ťci: 1

« Odpowiedz #125 : Lipiec 28, 2014, 17:19:07 »

Witam!
Ostatnio na moim storczyku pojawi┼éy si─Ö we┼énowce. Pozby┼éam si─Ö ich spryskuj─ůc ro┼Ťlin─Ö preparatem kupionym w kwiaciarni. Wydawa┼éo si─Ö, ┼╝e wszystko jest ju┼╝ dobrze...Wyr├│s┼é nawet nowy listek. Nagle pojawi┼éy si─Ö plamy i przebarwienia na li┼Ťciach. Co to oznacza? Czy ro┼Ťlina odbuduje nowe li┼Ťcie i ma szanse jeszcze zakwitn─ů─ç?
Dinda
Rezydent

Wiadomo┼Ťci: 2805

« Odpowiedz #126 : Sierpie┼ä 24, 2015, 08:29:44 »

Kupi┼éam preparat Kohinor 200 SL na wciornastki. Chcia┼éabym si─Ö spyta─ç, czy kto┼Ť wie jakie s─ů proporcje na podlanie i oprysk storczyk├│w?

doda07
Gaduła

Wiadomo┼Ťci: 1072

« Odpowiedz #127 : Sierpie┼ä 24, 2015, 08:43:20 »

Mo┼╝e spr├│buj wzi─ů─ç proporcje dla ozdobnych pod os┼éonami Confused Nie u┼╝ywa┼éam tego preparatu, ale przy innych ( stosuj─ůc dla storczyk├│w) kierowa┼éam si─Ö tymi wskaz├│wkami. Szczerze m├│wi─ůc przy ┼╝adnym u┼╝ywanym do tej pory preparacie nie widzia┼éam proporcji dla storczyk├│w Sad

Pozdrawiam,
Renata
Dinda
Rezydent

« Odpowiedz #128 : Sierpie┼ä 27, 2015, 21:47:33 »

Dzi─Öki za pomoc. Kierowa┼éam si─Ö wskaz├│wkami czyli ro┼Ťliny ozdobne pod os┼éonami, st─Ö┼╝enie na konkretnego szkodnika, czyli u mnie wciornastek. By┼éo podane od 75-125ml w 100 litrach, wi─Öc wzi─Ö┼éam 100ml. Nie by┼éo tylko napisane, ┼╝e zabieg trzeba powt├│rzy─ç. Kto┼Ť mi poradzi┼é o powt├│rzeniu zabiegu tylko PO JAKIM CZASIE Confused

doda07
Gaduła

« Odpowiedz #129 : Sierpie┼ä 28, 2015, 07:17:10 »

Nie wiem, jaki jest okres "wyl─Ögu" wciorniastk├│w. Mo┼╝e gdzie┼Ť w sieci s─ů jakie┼Ť informacje Confused Zaryzykowa┼éabym po 2 tygodniach Confused

Pozdrawiam,
Renata
Dinda
Rezydent

« Odpowiedz #130 : Sierpie┼ä 28, 2015, 08:13:12 »

No w┼éa┼Ťnie musz─Ö jeszcze poszuka─ç w necie... jak nic nie znajd─Ö to b─Öd─Ö co tydzie┼ä pryska─ç i podlewa─ç. My┼Ťl─Ö, ┼╝e trzy zapiegi w sumie wystarcz─ů Confused

doda07
Gaduła

« Odpowiedz #131 : Sierpie┼ä 28, 2015, 19:07:12 »

My┼Ťl─Ö, ┼╝e tak Smile Ale z we┼énowcem walczy┼éam ca┼é─ů zim─Ö Sad Wci─ů┼╝ gdzie┼Ť wy┼éazi┼é  Sad W ko┼äcu w sklepie ogrodniczym poradzili mi, ┼╝eby podla─ç pod┼éo┼╝e roztworem oprysku, poniewa┼╝ we┼énowiec ( mo┼╝e wciorniastek te┼╝ Confused ) siedzi w glebie. No i uda┼éo si─Ö Smile

Pozdrawiam,
Renata
Dinda
Rezydent

« Odpowiedz #132 : Sierpie┼ä 28, 2015, 19:18:03 »

Tak, tak, ja i podlałam i opryskałam, bo tak mi doradziła dziewczyna z innego forum. Powiedziała mi też, że oprysk powtarza się co 7-10 dni...kilka razy Confused

britvictango
Rezydent

Wiadomo┼Ťci: 3424

« Odpowiedz #133 : Sierpie┼ä 28, 2015, 19:32:03 »

Witam!
Ostatnio na moim storczyku pojawi┼éy si─Ö we┼énowce. Pozby┼éam si─Ö ich spryskuj─ůc ro┼Ťlin─Ö preparatem kupionym w kwiaciarni. Wydawa┼éo si─Ö, ┼╝e wszystko jest ju┼╝ dobrze...Wyr├│s┼é nawet nowy listek. Nagle pojawi┼éy si─Ö plamy i przebarwienia na li┼Ťciach. Co to oznacza? Czy ro┼Ťlina odbuduje nowe li┼Ťcie i ma szanse jeszcze zakwitn─ů─ç?

Ten li┼Ť─ç jest albo sparzony s┼éo┼äcem albo gnije - ze zdj─Öcia tego trudno powiedzie─ç.

Co do oprysk├│w - po wyst─ůpieniu szkodnika powinno si─Ö pryska─ç / przemywa─ç li┼Ťcie 3-4 razy w tygodniowych odst─Öpach.

"┼╗eby zdoby─ç wiedz─Ö - trzeba si─Ö uczy─ç. ┼╗eby zdoby─ç m─ůdro┼Ť─ç - trzeba obserwowa─ç"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
AgataD
Aktywny
**

Wiadomo┼Ťci: 357

« Odpowiedz #134 : Lipiec 12, 2017, 10:14:57 »

C├│┼╝ to jest moi drodzy??? Przyjecha┼é do mnie z tak─ů rank─ů w lutym bodaj┼╝e, wci─ů┼╝ jest taka sama, ale zaczyna mnie denerwowa─ç...

britvictango
Rezydent

Wiadomo┼Ťci: 3424

« Odpowiedz #135 : Lipiec 12, 2017, 12:42:32 »

Oparzenie s┼éoneczne. Jak denerwuje mo┼╝esz wyci─ů─ç - b─Ödziesz mie─ç li┼Ť─ç decor Smile

"┼╗eby zdoby─ç wiedz─Ö - trzeba si─Ö uczy─ç. ┼╗eby zdoby─ç m─ůdro┼Ť─ç - trzeba obserwowa─ç"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
AgataD
Aktywny
**

Wiadomo┼Ťci: 357

« Odpowiedz #136 : Lipiec 12, 2017, 18:53:42 »

Uffff
Strony: « 1 2 3 4 5   Do g├│ry
  Drukuj  

Skocz do: