Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maj 22, 2018, 17:00:19
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Do wszystkich Forumowiczów:

FORUM służy wymianie wiedzy. Nowicjusze nie mają dostępu do działów wymiany, gdzie zaufanie do innych Forumowiczów powinno być podstawą.

1. Prośba o wypełnienie w Profilu rubryk: płeć i miejsce zamieszkania. Nie jest to obowiązkowe, ale znakomicie ułatwia komunikację między Forumowiczami.

2. Na tym forum wymagamy używania poprawnej polszczyzny. Mający z nią kłopoty powinni korzystać z opcji 'sprawdź ortografię'. Tych, którym to się nie podoba prosimy  o nie rejestrowanie się. Jeśli ktoś się jednak zdecyduje dołączyć do naszej społeczności, a nie będzie reagował na zwrócenie mu uwagi przez poprawienie na niebiesko błędów, musi się liczyć z tym, że jego posty będą usuwane. Jeśli i to nie pomoże usuniemy taką osobę z naszej forumowej  społeczności.

3. Nie piszmy postów w stylu "piękne", "śliczne", " Laughing " . I tym podobnych. Takie posty nic nie wnoszą. Posty jednowyrazowe będą kasowane.

4. W wątkach tematycznych piszemy wyłącznie na temat danej rośliny. Wszelkie dygresje na tematy innych roślin lub inne tematy będą usuwane.

Pozdrawiamy, Administratorzy
Strony: « 1 2 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Storczyki i szkodniki - cz. 2  (Przeczytany 42432 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Olis
Rezydent

« Odpowiedz #120 : Czerwiec 08, 2014, 10:03:10 »

Żadnych robaczków nie widac - pajęczynki, wciornastków, nic?

ursa
Aktywny
**

« Odpowiedz #121 : Czerwiec 08, 2014, 21:12:32 »

Nic takiego nie dostrzegłam.
Olis
Rezydent

« Odpowiedz #122 : Czerwiec 08, 2014, 21:14:39 »

To może to tylko gutacja.

ursa
Aktywny
**

« Odpowiedz #123 : Czerwiec 09, 2014, 16:33:55 »

Może poradzę sobie sama.
Olis
Rezydent

« Odpowiedz #124 : Czerwiec 09, 2014, 17:05:31 »

Ja też dziekuję  Very Happy.

Marszy2103
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #125 : Lipiec 28, 2014, 17:19:07 »

Witam!
Ostatnio na moim storczyku pojawiły się wełnowce. Pozbyłam się ich spryskując roślinę preparatem kupionym w kwiaciarni. Wydawało się, że wszystko jest już dobrze...Wyrósł nawet nowy listek. Nagle pojawiły się plamy i przebarwienia na liściach. Co to oznacza? Czy roślina odbuduje nowe liście i ma szanse jeszcze zakwitnąć?
Dinda
Rezydent

« Odpowiedz #126 : Sierpień 24, 2015, 08:29:44 »

Kupiłam preparat Kohinor 200 SL na wciornastki. Chciałabym się spytać, czy ktoś wie jakie są proporcje na podlanie i oprysk storczyków?

doda07
Gaduła

« Odpowiedz #127 : Sierpień 24, 2015, 08:43:20 »

Może spróbuj wziąć proporcje dla ozdobnych pod osłonami Confused Nie używałam tego preparatu, ale przy innych ( stosując dla storczyków) kierowałam się tymi wskazówkami. Szczerze mówiąc przy żadnym używanym do tej pory preparacie nie widziałam proporcji dla storczyków Sad

Pozdrawiam,
Renata
Dinda
Rezydent

« Odpowiedz #128 : Sierpień 27, 2015, 21:47:33 »

Dzięki za pomoc. Kierowałam się wskazówkami czyli rośliny ozdobne pod osłonami, stężenie na konkretnego szkodnika, czyli u mnie wciornastek. Było podane od 75-125ml w 100 litrach, więc wzięłam 100ml. Nie było tylko napisane, że zabieg trzeba powtórzyć. Ktoś mi poradził o powtórzeniu zabiegu tylko PO JAKIM CZASIE Confused

doda07
Gaduła

« Odpowiedz #129 : Sierpień 28, 2015, 07:17:10 »

Nie wiem, jaki jest okres "wylęgu" wciorniastków. Może gdzieś w sieci są jakieś informacje Confused Zaryzykowałabym po 2 tygodniach Confused

Pozdrawiam,
Renata
Dinda
Rezydent

« Odpowiedz #130 : Sierpień 28, 2015, 08:13:12 »

No właśnie muszę jeszcze poszukać w necie... jak nic nie znajdę to będę co tydzień pryskać i podlewać. Myślę, że trzy zapiegi w sumie wystarczą Confused

doda07
Gaduła

« Odpowiedz #131 : Sierpień 28, 2015, 19:07:12 »

Myślę, że tak Smile Ale z wełnowcem walczyłam całą zimę Sad Wciąż gdzieś wyłaził  Sad W końcu w sklepie ogrodniczym poradzili mi, żeby podlać podłoże roztworem oprysku, ponieważ wełnowiec ( może wciorniastek też Confused ) siedzi w glebie. No i udało się Smile

Pozdrawiam,
Renata
Dinda
Rezydent

« Odpowiedz #132 : Sierpień 28, 2015, 19:18:03 »

Tak, tak, ja i podlałam i opryskałam, bo tak mi doradziła dziewczyna z innego forum. Powiedziała mi też, że oprysk powtarza się co 7-10 dni...kilka razy Confused

britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #133 : Sierpień 28, 2015, 19:32:03 »

Witam!
Ostatnio na moim storczyku pojawiły się wełnowce. Pozbyłam się ich spryskując roślinę preparatem kupionym w kwiaciarni. Wydawało się, że wszystko jest już dobrze...Wyrósł nawet nowy listek. Nagle pojawiły się plamy i przebarwienia na liściach. Co to oznacza? Czy roślina odbuduje nowe liście i ma szanse jeszcze zakwitnąć?

Ten liść jest albo sparzony słońcem albo gnije - ze zdjęcia tego trudno powiedzieć.

Co do oprysków - po wystąpieniu szkodnika powinno się pryskać / przemywać liście 3-4 razy w tygodniowych odstępach.

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
AgataD
Aktywny
**

« Odpowiedz #134 : Lipiec 12, 2017, 10:14:57 »

Cóż to jest moi drodzy??? Przyjechał do mnie z taką ranką w lutym bodajże, wciąż jest taka sama, ale zaczyna mnie denerwować...

britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #135 : Lipiec 12, 2017, 12:42:32 »

Oparzenie słoneczne. Jak denerwuje możesz wyciąć - będziesz mieć liść decor Smile

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
AgataD
Aktywny
**

« Odpowiedz #136 : Lipiec 12, 2017, 18:53:42 »

Uffff
Strony: « 1 2 3 4 5   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: