´╗┐ Storczyki i szkodniki - cz. 2

Strona glˇwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Sierpień 14, 2018, 09:23:16
Witamy, Go┼Ť─ç. Zaloguj si─Ö lub zarejestruj.

Zaloguj si─Ö podaj─ůc nazw─Ö u┼╝ytkownika, has┼éo i d┼éugo┼Ť─ç sesji
Aktualno┼Ťci:
Informujemy, i┼╝ na Facebooku zosta┼éa utworzona grupa o nazwie floraforum , kt├│ra umo┼╝liwi nam szybk─ů komunikacj─Ö.  Grupa ma status ÔÇ×tajnaÔÇŁ i ma przede wszystkim zrzesza─ç cz┼éonk├│w tego Forum. Ka┼╝d─ů osob─Ö ch─Ötn─ů do uczestnictwa prosimy o podawanie namiar├│w na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Wa┼╝ne merytorycznie tematy ro┼Ťlinne i Wasze cenne spostrze┼╝enia w tym zakresie nadal mi┼éo b─Ödziemy widzie─ç na forum, kt├│re pozostaje dla nas warto┼Ťciowym i d┼éugoterminowym ┼║r├│d┼éem informacji. ┼╗eby u┼éatwi─ç wrzucanie zdj─Ö─ç z fb bezpo┼Ťrednio na forum (z pomini─Öciem hosting├│w) podajemy instrukcj─Ö.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do do┼éu
  Drukuj  
Autor W─ůtek: Storczyki i szkodniki - cz. 2  (Przeczytany 43494 razy)
0 u┼╝ytkownik├│w i 2 Go┼Ťci przegl─ůda ten w─ůtek.
elmirka
Nowicjusz
*

Wiadomo┼Ťci: 39

« Odpowiedz #30 : Pa┼║dziernik 25, 2010, 08:53:50 »

Ulegaj─ůc wewn─Ötrznym namowom, uda┼éam si─Ö do obi po now─ů sierotk─Ö z odzysku... naby┼éam dwie, jedna zdrowa, druga c├│┼╝... Zobaczcie sami...

mi si─Ö to w pierwszej chwili skojarzy┼éo z poparzeniem chemicznym, takie to w moim odbiorze, to jakby co┼Ť kapn─Ö┼éo, zapieni┼éo si─Ö i tak zosta┼éo. Dodam, ┼╝e od spodu li┼Ťcia nic nie ma. Szuka┼éam po forum i po necie fotek chor├│b i szkodnik├│w, znalaz┼éam bia┼ée kropki ale z br─ůzow─ů otoczk─ů, a m├│j takowych nie posiada, wi─Öc to chyba nie to samo.
joannaS
Aktywny
**

Wiadomo┼Ťci: 363

« Odpowiedz #31 : Stycze┼ä 21, 2011, 09:46:03 »

Kochani.
nie mog─Ö sobie poradzi─ç z ziemi├│rkami(ostatnio mam  iwazie tego robactwa)
upatrzyły sobie mocno dendrobium nobile. Mad

Pozdrawiam Joanna
lilithbb
Rezydent

Wiadomo┼Ťci: 2393

« Odpowiedz #32 : Stycze┼ä 21, 2011, 10:42:09 »

U mnie te┼╝, ale ju┼╝ prawie je wyzabija┼éam  Smile
Lubi─ů siedzie─ç na oknie wi─Öc firank─Ö mam w czarne kropki Razz
Spryskuj─Ö te┼╝ ziemi─Ö i je "wybieram" wtedy im trudniej uciec Very Happy
Staram si─Ö obej┼Ť─ç bez chemii Smile

joannaS
Aktywny
**

« Odpowiedz #33 : Stycze┼ä 21, 2011, 13:20:49 »

Spryciulka Very Happy

Pozdrawiam Joanna
joannaS
Aktywny
**

« Odpowiedz #34 : Stycze┼ä 21, 2011, 13:23:16 »

Bardzo mnie denerwuj─ů

Pozdrawiam Joanna
Petra
Rezydent

Wiadomo┼Ťci: 2347

« Odpowiedz #35 : Stycze┼ä 21, 2011, 13:57:01 »

Ja kupiłam rajda na muchy do kontaktu i popadały
wyrak
Moderator Globalny

Wiadomo┼Ťci: 5488

« Odpowiedz #36 : Stycze┼ä 21, 2011, 14:34:44 »

Ale jak pryska─ç tym raidem? Po oknie, pod┼éo┼╝e z wierzchu? U mnie te┼╝ istna inwazja. Ganiaj─ů mnie nawet po ┼éazience. Mam lepy na oknach, ale to za ma┼éo.
Petra
Rezydent

Wiadomo┼Ťci: 2347

« Odpowiedz #37 : Stycze┼ä 21, 2011, 14:38:11 »

Wyraczku, do kontaktu go wk┼éadasz i czekasz, on zabija lataj─ůc─ů form─Ö a im tego mniej tym mniej jaj z┼éo┼╝─ů i w rezultacie wszystkie padn─ů po jakim┼Ť czasie, te z pod┼éo┼╝a te┼╝ w ko┼äcu si─Ö uskrzydl─ů a wtedy czeka je przykra niespodzianka
joannaS
Aktywny
**

« Odpowiedz #38 : Stycze┼ä 22, 2011, 11:36:48 »

Wzi─Ö┼éam odkurzacz i tam gdzie najwi─Öcej ich lata┼éo powci─ůga┼éam sam─ů rurka.

Pozdrawiam Joanna
kasiuniaap
Aktywny
**

Wiadomo┼Ťci: 520

« Odpowiedz #39 : Stycze┼ä 22, 2011, 16:50:01 »

Ja jak miałam muszki owocówki to to samo robiłam. Odkurzacz i wrz... Smile Mój ulubiony sposób na nie Smile
wyrak
Moderator Globalny

Wiadomo┼Ťci: 5488

« Odpowiedz #40 : Stycze┼ä 22, 2011, 16:53:26 »

Ja ju┼╝ si─Ö tak wprawi┼éam, ┼╝e w locie ┼éapi─Ö r─Ökoma a kiedy┼Ť mi si─Ö wydawa┼éo, ┼╝e za szybko lataj─ů  Smile

Z tym raidem to ┼Ťwietny pomys┼é. Nie wpad┼éam na to.
JRZ
Aktywny
**

Wiadomo┼Ťci: 909

« Odpowiedz #41 : Maj 03, 2011, 06:36:45 »

Jaki┼Ť bia┼éy owad przyw─Ödrowa┼é do jednego storczyka. Evil or Very Mad Jak si─Ö pozby─ç niechcianego go┼Ťcia? Confused

goska 1307
Aktywny
**

Wiadomo┼Ťci: 264

Chełm

« Odpowiedz #42 : Maj 03, 2011, 07:27:54 »

To jest we┼énowiec Walka z nimi jest do┼Ť─ç trudna , wydaje si─Ö ┼╝e ju┼╝ pokonane ,a tu po jakim┼Ť czasie taki stw├│r wychodzi i triumfuje . Przejrzyj wszystkie zakamarki w kwiatku bo one lubi─ů si─Ö chowa─ç
Spr├│buj przemy─ç ca┼é─ů ro┼Ťlin─Ö p┼éynem do naczy┼ä najlepiej ludwikiem a po paru minutach sp┼éucz.

Pozdrawiam Gosia Smile
yantee
Nowicjusz
*

Wiadomo┼Ťci: 93

« Odpowiedz #43 : Maj 03, 2011, 11:46:07 »

Je┼╝eli chcesz si─Ö szybko i skutecznie pozby─ç we┼énowca kup Provado Plus Ae. Srodek dzia┼éa natychmiastowo z tym, ┼╝e trzeba wtedy opryska─ç ca┼éa kolekcj─Ö, ┼╝eby nie by┼éo przerzut├│w z innych ro┼Ťlin. Provado Plus AE jest w aerozolu. Profilaktycznie mo┼╝na zastosowa─ç pa┼éeczki owadob├│jczo-nawozowe Provado Combi. Obydwa ┼Ťrodki stosowa─ç ┼Ťci┼Ťle wed┼éug instrukcji. W zesz┼éym roku mia┼éam zaatakowan─ů ca┼é─ů kolekcj─Ö, w ci─ůgu jednego dnia pozby┼éam si─Ö we┼énowca.
Provado dzia┼éa na mszyce, czerwce, we┼énowce i m─ůczlika szklarniowego. S─ůdz─Ö, ┼╝e jest to najbardziej skuteczny ┼Ťrodek chemiczny - to jest tylko moje zdanie.

Jeżeli chodzi o ziemiórki. http://www.przyjacielebonsai.home.pl/forum/viewtopic.php?t=162 Jest to forum, gdzie bardzo ładnie została opisana walka z nimi.
Pozdrawiam
yantee

pozdrawiam El┼╝bieta
Nie pozb─Ödziesz si─Ö swoich demon├│w, dop├│ki nie pogodzisz si─Ö z tym, ┼╝e wraz z nimi odfrun─ů r├│wnie┼╝ anio┼éy. (Sheldon Kopp)
joannaS
Aktywny
**

« Odpowiedz #44 : Maj 04, 2011, 19:34:21 »

Przędziorki znowu zaatakowały moje dendrobia.
Zrobiłam wczoraj oprysk.
Mam do┼Ť─ç ju┼╝ tych robali Sad

Ciekawe gdzie jeszcze si─Ö  czaj─ů Confused

Pozdrawiam Joanna
ajania
Gaduła

Wiadomo┼Ťci: 1867

« Odpowiedz #45 : Maj 05, 2011, 11:45:38 »

Na spodniej stronie li┼Ťcia jednego storczyka zauwa┼╝y┼éam takie kleiste punkciki. Wygl─ůda jak kropla rosy ale si─Ö klei jak ┼╝ywica na przyk┼éad. Co to jest? Jeszcze jedno pytanie : korzenie jednego storczyka na pewnym odcinku s─ů martwe - suche i br─ůzowe, dalsza cz─Ö┼Ť─ç korzeni jest zdrowa. Jak obci─ů─ç - na granicy zdrowej tkanki ?

JRZ
Aktywny
**

Wiadomo┼Ťci: 909

« Odpowiedz #46 : Maj 05, 2011, 13:42:00 »

Aniu, mo┼╝liwe ┼╝e to kleiste  jest od tarcznik├│w, ale nie jestem pewna. Spr├│buj umy─ç li┼Ťcie wod─ů z p┼éynem do mycia naczy┼ä. Korzenia radzi┼éabym uci─ů─ç nie na granicy zdrowego z suchym tylko na zdrowym, troch─Ö powy┼╝ej granicy, ┼╝eby usychanie (ewentualne choroby) nie rozprzestrzenia┼éo si─Ö. Zasyp w─Öglem aktywnym lub cynamonem i poczekaj chwil─Ö, zanim wsadzisz z powrotem do doniczki.

yantee
Nowicjusz
*

Wiadomo┼Ťci: 93

« Odpowiedz #47 : Maj 06, 2011, 17:18:16 »

Aniu, kleiste punkciki to gutacja, naturalna wydzielina przy nadmiarze soli mineralnych lub... ┼╝erowaniu szkodnik├│w. Kole┼╝anka poradzi┼éa Ci ju┼╝, ┼╝e nale┼╝y je zmy─ç, ┼╝eby nie prowokowa─ç szkodnik├│w. Sprawd┼║ przy pomocy lupy, czy rzeczywi┼Ťcie nie ma ma┼éych szkodnik├│w na spodzie li┼Ťci. R├│wnie┼╝ sprawdzi┼éabym, co si─Ö dzieje na korzeniach i w jakim stanie jest pod┼éo┼╝e.

pozdrawiam El┼╝bieta
Nie pozb─Ödziesz si─Ö swoich demon├│w, dop├│ki nie pogodzisz si─Ö z tym, ┼╝e wraz z nimi odfrun─ů r├│wnie┼╝ anio┼éy. (Sheldon Kopp)
2spanielki
Aktywny
**

Wiadomo┼Ťci: 454

« Odpowiedz #48 : Lipiec 18, 2011, 11:40:22 »

Zraziłam się do przecenionych storków.
Kupi┼éam sobie wczoraj 4 po 5 z┼é, dzi┼Ť si─Ö patrz─Ö a na nowym male┼äkim listku jest jaka┼Ť bia┼éa klucha... g┼éowy sobie uci─ů─ç nie dam ale by┼é to pewnie we┼énowiec, zgarn─Ö┼éam go paznokciem i potraktowa┼éam li┼Ťcie... whisky   Razz
A kilka minut temu wygna┼éam storki, razem 6, na taras, i zosta┼éy potraktowane bardzo obficie opryskiem Target (na mszyce, m─ůczniaka). Jestem w┼Ťciek┼éa  Evil or Very Mad i wpadam w jak─ů┼Ť paranoj─Ö, oblecia┼éam wszystkie doniczki i ka┼╝dy bia┼éek okruszek najmniejszy bior─Ö za we┼énowca  Sad

Musz─Ö kupi─ç Provado jak najszybciej i jeszcze profilaktycznie spryska─ç ca┼é─ů reszt─Ö kt├│ra siedzi w domku  Sad
dorotka_kk
Nowicjusz
*

Wiadomo┼Ťci: 3

« Odpowiedz #49 : Lipiec 20, 2011, 17:12:09 »

Witam!
jestem tu nowa, niewiele wiem  Smile
mam dobra rade je┼Ťli chodzi o prz─Ödziorki! woda z czosnkiem!!!  nie lubi─ů tego bardzo
ja kilka z─ůbk├│w zala┼éam wrz─ůtkiem, posta┼éo dzie┼ä, opryska┼éam ro┼Ťliny i wszystkie wygin─Ö┼éy.
Nie wiem jak z larwami, ale nie ma lataj─ůcego dziadostwa, my┼Ťl─Ö ┼╝e te┼╝ wymar┼éy.
Elen
Nowicjusz
*

Wiadomo┼Ťci: 113

« Odpowiedz #50 : Lipiec 20, 2011, 18:04:11 »

Dorotka- prz─Ödziorki to chyba nie lataj─ů, chyba ┼╝e o czym┼Ť nie wiem  Shocked Chodzi┼éo Ci mo┼╝e o ziemi├│rki?

dorotka_kk
Nowicjusz
*

Wiadomo┼Ťci: 3

« Odpowiedz #51 : Lipiec 20, 2011, 19:46:44 »

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
W┼éa┼Ťnie wr├│ci┼éam na forum ┼╝eby b┼é─ůd poprawi─ç a tu Elen ju┼╝ poprawi┼éa Smile :*

Elen - jasne ┼╝e o ziemi├│rki, pomyli┼éam  robactwo Smile

ale tak czy inaczej mo┼╝na spr├│bowa─ç czosnkiem , dzia┼éa nie tylko na ziemi├│rki ale te┼╝ na inne stworzenia zjadaj─ůce nasze pi─Ökno┼Ťci, a r├│wnie┼╝ dzia┼éa jako ┼Ťrodek grzybob├│jczy - a przede wszystkim jest naturalny!
Elen
Nowicjusz
*

Wiadomo┼Ťci: 113

« Odpowiedz #52 : Lipiec 20, 2011, 20:52:08 »

No!  Smile
U mnie niestety wywar z czosnku na ziemi├│rki nie pom├│g┼é, za┼Ťmierdzi┼é mi tylko potwornie mieszkanie.. Najbardziej sprawdzonym dla mnie sposobem by┼éo wsypanie piasku do doniczek + nomolt. Niestety nie bardzo widz─Ö to jako opcj─Ö dla storczyk├│w, ze wzgl─Ödu na pod┼éo┼╝e.

2spanielki
Aktywny
**

Wiadomo┼Ťci: 454

« Odpowiedz #53 : Lipiec 22, 2011, 12:51:37 »

Ale┼╝ si─Ö wkurzy┼éam. Dwa opryski na falki... i dzi┼Ť zagl─ůdam a tam bezczelnie siedzi sobie bia┼éa klucha na m┼éodym listku  Evil or Very Mad obrzydliwe, obrzydliwe, obrzydliwe we┼énowce!  Evil or Very Mad
B─Ödziemy dalej pryskali... albo ┼╝ycie falk├│w bez robal├│w albo unicestwienie z robalami  Twisted Evil trudno  Mad
ajania
Gaduła

« Odpowiedz #54 : Wrzesie┼ä 19, 2011, 10:27:13 »

Dzisiaj na przecenie kupi┼éam Cambri─Ö. Poniewa┼╝ ju┼╝ przekwit┼éa sta┼éa w┼Ťr├│d ro┼Ťlin przecenionych na 5 z┼é. Ucieszona okazj─ů przywlok┼éam do domu ┼éup. Kiedy wypakowa┼éam ro┼Ťlin─Ö okaza┼éo si─Ö, ┼╝e posiada gratisy w postaci ma┼éych, bia┼éych, d┼éugonogich robaczk├│w. Ro┼Ťlina jak p├│┼║niej zauwa┼╝y┼éam by┼éa ju┼╝ spryskana a 'gratisy' by┼éy martwe ale mimo wszystko wola┼éabym wiedzie─ç co to za robactwo i wykona─ç sobie oprysk jeszcze raz. Pioniewa┼╝ nie mog─Ö zrobi─ç zdj─Öcia, kt├│re pokaza┼éoby w miar─Ö wyra┼║nie szkodniki spr├│buj─Ö je opisa─ç: znajdowa┼éy si─Ö g┼é├│wnie na li┼Ťciach, by┼éy ma┼ée wielko┼Ťci─ů i kszta┼étem przypominaj─ůce nieco ziemi├│rki ale bia┼ée. Takie ma┼ée, bia┼ée, d┼éugonogie 'muszki'. Co to mog─ů by─ç za gagatki, poprosz─Ö o informacj─Ö, bo nie mog─Ö ich do niczego dopasowa─ç. Dodam jeszcze, ┼╝e opryskane by┼éy czym┼Ť ┼╝├│┼étawym i klej─ůcym, przypominaj─ůcym nieco mi├│d lub ┼╝ywic─Ö.

Al_Inka
Gaduła

Wiadomo┼Ťci: 1927

Suwałki, strefa klimatyczna 5b

« Odpowiedz #55 : Wrzesie┼ä 19, 2011, 14:51:39 »

Sprawd┼║ czy to nie m─ůczlik szklarniowy.
Wstrętne tatałajstwo, ciężko go się pozbyć w 100%.

domowe
działka
"Natura to zielone schronisko okaleczonych dusz." Anne Louise Stael-Holstein
ajania
Gaduła

« Odpowiedz #56 : Wrzesie┼ä 19, 2011, 15:15:55 »

No w┼éa┼Ťnie ju┼╝ sprawdza┼éam czy to nie m─ůczlik i wydaje mi si─Ö, ┼╝e to wygl─ůda┼éo nieco inaczej. Nie umiem tego opisa─ç dok┼éadnie - takie jakby bia┼ée komary. Wiem, ┼╝e to brzmi dziwnie ale tak to w┼éa┼Ťnie wygl─ůda┼éo. Robactwo by┼éo ju┼╝ martwe, co te┼╝ utrudnia por├│wnanie. Postawi┼éam ro┼Ťlin─Ö w gara┼╝u, ┼╝eby nie zarazi─ç innych. Jak d┼éugo musi tam sta─ç, aby mie─ç pewno┼Ť─ç, ┼╝e paskudztwa ju┼╝ nie ma?

Al_Inka
Gaduła

Wiadomo┼Ťci: 1927

Suwałki, strefa klimatyczna 5b

« Odpowiedz #57 : Wrzesie┼ä 19, 2011, 22:33:36 »

Ci─Ö┼╝ko cokolwiek doradzi─ç. C├│┼╝, trzeba obserwowa─ç czy nie pojawiaj─ů si─Ö ┼╝adne robale. Wydaje mi si─Ö, ┼╝e trzeba go mniej wi─Öcej na miesi─ůc odseparowa─ç od innych. Profilaktycznie mo┼╝esz popryska─ç czym┼Ť od owad├│w. Ja czasem podlewam swoje ro┼Ťliny naparem z tytoniu papierosowego.

domowe
działka
"Natura to zielone schronisko okaleczonych dusz." Anne Louise Stael-Holstein
dorotakow
Nowicjusz
*

Wiadomo┼Ťci: 4

« Odpowiedz #58 : Wrzesie┼ä 22, 2011, 19:04:00 »

Aniu, kleiste punkciki to gutacja, naturalna wydzielina przy nadmiarze soli mineralnych lub... ┼╝erowaniu szkodnik├│w.

Przeszuka┼éam forum w poszukiwaniu w┼éa┼Ťnie tej informacji, pami─Ötaj─ůc, ┼╝e kilka dni temu j─ů widzia┼éam.
W zwi─ůzku z tym zastanawiam si─Ö, czy mo┼╝liwe jest pojawienie si─Ö takowych kropli (nie s─ů kleiste) na li┼Ťciach zwi─ůzane mo┼╝e byc z przestawieniem storczyka w miejsce bardziej nas┼éonecznione (parapet okna p┼éd-wsch.)? Po s┼éonecznych ostatnich dniach zauwa┼╝y┼éam r├│wnie┼╝ zaparowane ┼Ťcianki doniczki, rano tego nie ma. Mo┼╝e za du┼╝o s┼éo┼äca? Podlany by┼é tydzie┼ä temu, tzn namoczony przez ok. 10 minut w odstanej wodzie z niewielk─ů ilo┼Ťci─ů nawozu.
anicurka
Aktywny
**

Wiadomo┼Ťci: 455

« Odpowiedz #59 : Listopad 01, 2011, 17:04:13 »

Witam, moj─ů kolekcj─Ö uparcie opanowuje we┼énowiec. Mimo ┼╝e go usuwa┼éam denaturatem i przemywa┼éam li┼Ťcie wg forumowej instrukcji to zacz─ů┼é pojawia─ç si─Ö na kwiatach i jest go co raz wi─Öcej. Obecnie na 4 z 50 ro┼Ťlin. Storczyk├│w mam oko┼éo 50, izolacja ro┼Ťlin ze szkodnikami niewiele da┼éa, obni┼╝enie temperatury i zwi─Ökszenie przewiewu te┼╝. Czy jest co┼Ť co mog─Ö zastosowa─ç na ca┼é─ů kolekcj─Ö?? Potrzebuj─Ö chemii  Very Happy  Oprysk jaki┼Ť mo┼╝e a je┼Ťli tak to jak i co - porad┼║cie, bo ten dziad ze┼╝re mi wszystko. Wszystkie storczyki nale┼╝─ů do grupy phalaenopsis.  I jeszcze jedno pytanie - czy to mo┼╝liwe ┼╝eby siedzia┼é te┼╝ w ziemi?? Je┼Ťli tak, to co tam zastosowa─ç, przesadzanie nie wchodzi w gr─Ö ze wzgl─Ödu na ilo┼Ť─ç ro┼Ťlin.

Gdybym by┼éa bardziej cierpliwa to bym pewnie wcze┼Ťniej znalaz┼éa - provado AE o kt├│rym wy┼╝ej mowa te┼╝ nie pomog┼éo bo zastosowa┼éam go na pierwszym storczyku na kt├│rym zauwa┼╝y┼éam we┼énowca. Mimo oprysku juz 3 krotnego dalej na nim siedz─ů i jak wspomnia┼éam wy┼╝ej - przenios┼éy si─Ö na inne. Chyba wi─Öc opryskam wszystko chyba ┼╝e mi kto┼Ť doradzi co jeszcze zrobi─ç... Confused

Tylko idiota ma porz─ůdek, geniusz panuje nad chaosem.
Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do g├│ry
  Drukuj  

Skocz do: