Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 12, 2019, 17:29:59
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Prusznik  (Przeczytany 15586 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Madziara
Rezydent

« Odpowiedz #30 : Sierpień 26, 2015, 21:35:30 »

No i jednak postanowil zakwitnac Idea
Ciesze sie jak wariatka Smile Zaskoczyl mnie bardzo,bo kwiatostany ma strasznie wielkie,szczerze,pierwszy raz takie widze Very Happy Pare postow wyzej wstawialam fotki kolezanki Prusznika,mozecie porownac jaka jest roznica w wielkosci kwiatostanow  Very Happy Nie mam pojecia,czy to od gatunku zalezy,czy chcial mi wynagrodzic to wiosenne,nieudane kwitnienie Confused
Na pierwszej fotce jest na lewo od korzenia,szczepiony na pniu Very Happy

goll
Rezydent

« Odpowiedz #31 : Sierpień 27, 2015, 07:27:25 »

No , ten ma konkretne kwiatostany.
Nabyłam niedawno z pąkami, w doniczce , po tygodniowym pobycie u mnie zasuszył skutecznie wszystkie pąki. Sad
Zołza jedna i tyle.

Madziara
Rezydent

« Odpowiedz #32 : Sierpień 27, 2015, 09:18:19 »

Lucynko pewnie mial za sucho Cool
Ja zrobilam  dokladnie to samo wiosna.Mialam gorace dni i nie podlewalam go,zasuszyl wszysciutkie paki,jakie mial Sad.A mial ich naprawde duzo.Poobcinalam je wszystkie,z kawalkami pedow i postanowil zakwitnac jeszcze raz Very Happy
Ogolnie Prusznik kwitnie dwa razy w sezonie,z tym,ze to drugie nie jest tak obfite,chociaz moj ma teraz naprawde mnostwo pakow,wiec jak wszystkie rozwinie,to bedzie widok nieziemski Very Happy
Ale podlewam go regularnie teraz Smile

Madziara
Rezydent

« Odpowiedz #33 : Marzec 14, 2016, 17:59:29 »

Melduje,ze moj Prusznik przezimowal u mnie w gruncie  Cool.
Fakt,okrywalam go agrowloknina przy nizszych temperaturach.Ostatnio mam znow przymrozki w nocy,z tym,ze nie duze,ale juz go nie okrywam Smile.
Do polowy stycznia mialam typowo wiosenna pogode a moj Prusznik naprodukowal paki kwiatowe Shocked
Nie wrozylam mu dobrze i nie mialam nadziei,ze sie utrzymaja,a jednak sobie poradzil,paki ma do dzis i to cala mase,jak je wszystkie porozwija,to bedzie chmura niebieskiego kwiecia Very Happy

nerina
Aktywny
**

« Odpowiedz #34 : Marzec 22, 2016, 19:12:18 »

Ja miałam go parę lat temu, oczywiście okrywałam, rósł w zacisznym miejscu, ale to trwało 2 może 3 lata i kolejna zima dała mu radę. Mam teraz różowego , gubiącego liście na zimę, ( tamten miał liście zimozielone) okrywam go , do tamtego roku  żył , a teraz zobaczymy. Mam nadzieję, że będzie o.k  bo mrożnej zimy nie było. Kwitnie różowymi wiechami podobnymi trochę do wiązówki.
Krystyna
Gaduła

« Odpowiedz #35 : Kwiecień 17, 2016, 10:45:57 »

Madziu piękny a dodatkowo z takimi dużymi kwiatami.

W ogrodniczym są już pruszniki w donicach na taras lub balkon.Zauważyłam , że są różne odmiany.
Są z drobnymi , mocno marszczonymi listkami a kwiatostany są drobne i ciemniejsze.
Są też z większymi, gładkimi liśćmi i  kwiaty mają dłuższe i jaśniejsze.
Dostępne są w formie drzewka lub upięte jako pnącze.

Madziara
Rezydent

« Odpowiedz #36 : Kwiecień 21, 2016, 20:58:31 »

Paczuszki pecznieja Mr. Green
Juz nie moge sie doczekac........Rolling Eyes

Madziara
Rezydent

« Odpowiedz #37 : Maj 08, 2016, 22:01:26 »

No i jest  Very Happy
W tym roku kwiatostany troszke mniejsze,ale to nic i tak go uwielbiam za ten kolor i zapach Rolling Eyes

[/URL

Monia123
Gaduła

« Odpowiedz #38 : Maj 10, 2016, 18:23:23 »

Magda, przepiękny Twój krzaczek i w formie i w kwieciu  Very Happy Szczere gratulacje!

Serdecznie pozdrawiam,
Monia
Zielony misz-masz Moni
Madziara
Rezydent

« Odpowiedz #39 : Maj 10, 2016, 19:12:01 »

Monia dziekuje Very Happy

littlebee4magda
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #40 : Luty 24, 2017, 19:38:28 »

No i jest  Very Happy
W tym roku kwiatostany troszke mniejsze,ale to nic i tak go uwielbiam za ten kolor i zapach Rolling Eyes

[/URL

Jaka to odmiana? W jakim jest wieku?
Oniemialam - piękny!!!
Strony: « 1 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: