Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Września 22, 2020, 21:41:19
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1 2 3 4 5 6 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Motylek Wisetona (Schizanthus wisetonensis)  (Przeczytany 55960 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
wyrak
Moderator Globalny

« : Maja 05, 2010, 16:16:15 »

Zafascynowana roślinami, które w zeszłym roku pokazywała makosz wysiałam w tym roku motylka. Najsłabsze siewki już wyleciały, ale zastanawiam się czy nadal nie jest za gęsto?

Szymka
Aktywny
**

« Odpowiedz #1 : Maja 05, 2010, 17:21:59 »

Ja też mam podobnie  i nie będę przerywać. Zastanawiam się tylko czy się je uszczykuje dla zagęszczenia  Confused Żeby  potem nie było pięć kwiatków na krzyż  Smile

Paprotki
Balkon
Działka

Zapraszam.  Kasia
bakcylla
Rezydent

Zachodniopomorskie - strefa 7a

« Odpowiedz #2 : Maja 06, 2010, 10:40:04 »

O jak fajnie że zapytałyście też jestem ciekawa. Specjalistki odezwijcie się.  Very Happy
 Moje nie są takie dorodne jak u Wyraka. Confused

Szymka
Aktywny
**

« Odpowiedz #3 : Maja 07, 2010, 10:59:05 »

Raz kozie śmierć. Dzisiaj rano uszczknęłam wszystkie motylki i przy okazji wszystko co mi pod rękę podeszło  Smile
Czytałam , że opóźnia to kwitnienie, ale wolę mieć więcej kwiatów później niż pięć na krzyż wcześniej.  Smile

Przed zabiegiem były bardzo wyciągnięte i wyglądały tak

Paprotki
Balkon
Działka

Zapraszam.  Kasia
makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #4 : Maja 07, 2010, 12:24:55 »

Ja nic nie uszczykuję i nie przerywam, staram się za gęsto nie siać i pamiętam, że nie lubi nagrzanego podłoża. Moje mają się bardzo gęsto i tak zostawiam, tak było w ubiegłym sezonie . Jak już roślinki tak duże to można wypełnić wierzch skrzynki/doniczki drobniutką korą albo grubym żwirem. Ja mam przygotowane resztki z podłoża - takie drobniutkie "śmiotki" w jakich hoja i storczyki rosną . Zaraz popędzę wózek na balkon i zajrzę do mojego bardzo późno sianego, zdam sprawozdanie i zdjęcie wstawię - jak się przez koty i  doniczki przekopię do motylków  Smile

Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto Ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #5 : Maja 07, 2010, 12:47:46 »

Tym razem posiany w spółce z wilcem ale wilca jest mało, jeden bardzo rzadki rządek, który 'opadnie ' bardziej ku dołowi balkonu gdy wystawię korytko na zewnątrz po 15 maja.

Ubiegłoroczny - bez uszczykiwań, przerywania itd czyli jak mnie posiano w korytku tak rosłem  Smile

Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto Ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #6 : Maja 07, 2010, 13:22:27 »

Jak ja się cieszę, że wysiałam sobie motylka  Very Happy Idea
Szymka
Aktywny
**

« Odpowiedz #7 : Maja 07, 2010, 13:51:22 »

Nie wiedziałam, że to takie cudne wyrośnie!!!! Mam nadzieję, że uszczykiwanie moim nie zaszkodzi  Mad
Ja to taka w gorącej wodzie kąpana  Mad

Paprotki
Balkon
Działka

Zapraszam.  Kasia
Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #8 : Maja 10, 2010, 13:36:25 »

Ależ to piękna roślinka Smile Gdzie kupujecie nasionka? Na All nie znalazłam.
Czy teraz to juz za późno na wysiew ?  Sad

Szymka
Aktywny
**

« Odpowiedz #9 : Maja 10, 2010, 13:46:00 »

Ja kupiłam jeszcze w OBI i dosiałam trochę do skrzynki ale podejrzewam, że nic już z nich nie będzie  w tym roku.
Też jestem ciekawa opinii motylkowego fachowca  Smile

Paprotki
Balkon
Działka

Zapraszam.  Kasia
makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #10 : Maja 10, 2010, 20:54:21 »

Coś będzie na pewno i w najgorszym wypadku zakwitnie nieco później - optymizm zawsze owocuje radością - motylki na pewno zakwitną  Very Happy

Szymka
Aktywny
**

« Odpowiedz #11 : Maja 21, 2010, 08:51:58 »

Cięcie motylkowi nie zaszkodziło. Wręcz przeciwnie. Ładnie się rozkrzewia i nie jest już taki wiotki. Dosiane nasionka już wzeszły.  Smile

Paprotki
Balkon
Działka

Zapraszam.  Kasia
Szymka
Aktywny
**

« Odpowiedz #12 : Czerwca 06, 2010, 17:20:48 »

Mój motylek zaczyna kwitnąć  Idea

Paprotki
Balkon
Działka

Zapraszam.  Kasia
Wiktor
Rezydent

Małopolskie, strefa 6b.

« Odpowiedz #13 : Czerwca 06, 2010, 18:02:36 »

Tak szybko? A gdzie zdjęcie? Wink
makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #14 : Czerwca 06, 2010, 19:06:57 »

Wytargane przez deszcze i wiatry zniosły zimno ... pierwsze w tym roku kwiatki  Smile
Trudno zrobić zdjęcie bo rośliny są na zewnątrz za szybami.

wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #15 : Czerwca 06, 2010, 19:40:00 »

Śliczne. U mnie jeszcze nie ma pączków, ale zastanawiam się czy nie powinnam przesadzić w większą doniczkę. Jutro postaram się wstawić fotkę to byś mi Jagódko doradziła, dobrze?
Szymka
Aktywny
**

« Odpowiedz #16 : Czerwca 06, 2010, 19:46:20 »

U mnie kwiatuszki są takie malutkie, że mój telefoniczny aparat ich nie uchwyci  Sad

Paprotki
Balkon
Działka

Zapraszam.  Kasia
makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #17 : Czerwca 06, 2010, 20:50:58 »

Ta roślinka lubi jeść dokładnie tak jak pelargonie więc trzeba karmić.

cattleya
Aktywny
**

« Odpowiedz #18 : Czerwca 07, 2010, 17:07:33 »

Piękne są Wasze motylki,żałuje,że nie posiałam  Embarassed
makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #19 : Czerwca 07, 2010, 18:17:25 »

Kasiu, jak doniczka przepełniona korzeniami to  należy się jej większa jak każdej roślinie. Dużo roślinek nad doniczką? W moich korytkach bardzo gęsto  Very Happy  więc trzeba będzie częściej podlewać  Smile

wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #20 : Czerwca 07, 2010, 20:23:30 »

Tak wygląda:

makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #21 : Czerwca 07, 2010, 21:26:49 »

Ma się zupełnie dobrze, ta doniczka jest wystarczająca  tylko trzeba go nakarmić - dla kwitnących. A co z resztą nasionek zrobiłaś?

Szymka
Aktywny
**

« Odpowiedz #22 : Czerwca 08, 2010, 09:37:49 »

A jak często zasilasz swoje motylki?

Paprotki
Balkon
Działka

Zapraszam.  Kasia
wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #23 : Czerwca 08, 2010, 10:27:36 »

A co z resztą nasionek zrobiłaś?
Wysiałam wszystkie nasionka z opakowania. Wrzuciłam tylko najsłabsze siewki, ale dosłownie kilka.
makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #24 : Czerwca 08, 2010, 12:23:47 »

Z jednego opakowania mam w sumie 1,4 metra  roślinek w 2  korytkach dość gęsto na dodatek więc siła kiełkowania nasionek u mnie była lepsza. Nie przerywałam roślinek. Na dodatek ziemia była z odzysku tzn z przesadzanych wcześniej roślin doniczkowych i tylko jakieś 2 l świeżej do kaktusów. Podlałam 2 razy odżywką do roślin zielonych gdy były wewnątrz balkonu.W połowie maja wystawiłam na balustradę bo Julka zaczepialska była, a balkon to takie małe kocie okno na świat. Między deszczami  podlałam odżywką dla roślin kwitnących i teraz do każdego podlewania będę dodawała kilka kropel tej odżywki. Dokładnie tak jak karmię pelargonie czyli do każdego podlewania ociupinkę odżywki dla roślin kwitnących.
Moje obecnie wyglądają tak:
1. te są wysiane 2 tygodnie później od tych już kwitnących na zdjęciu nr.2

2. kwitnace

Wybaczcie byle zdjęcia i paskudy stan balkonu, ale mąż poważnie choruje i w tym roku nawet szyby nie są dokładnie pomyte bo nie daję sobie rady ze wszystkim  Mad  Miało być malowanie na balkonie i wyszło jak jest i widać więc proszę patrzeć na roślinki  Smile

Szymka
Aktywny
**

« Odpowiedz #25 : Czerwca 08, 2010, 12:31:31 »

A na jakim stanowisku rosną? Zastanawiam się czy moje nie mają zbyt ostrego słońca . W porównaniu z Twoimi są jakieś sinokoperkowe  Smile

Paprotki
Balkon
Działka

Zapraszam.  Kasia
makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #26 : Czerwca 08, 2010, 12:42:48 »

To jest balkon wschodni, ale dość wietrzny. Na nim nie uchowają się żadne fuksje bo spali słońce i na dodatek ugotuje ziemię w doniczce. O dziwo motylki dają radę.

wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #27 : Czerwca 09, 2010, 17:12:08 »

Są pączki !!!
Szymka
Aktywny
**

« Odpowiedz #28 : Czerwca 09, 2010, 17:52:33 »

W końcu mogłam pstryknąć swoje  Very Happy Innym gratuluję pączków  Very Happy

Paprotki
Balkon
Działka

Zapraszam.  Kasia
makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #29 : Czerwca 09, 2010, 18:21:06 »

Pięknie zwisają i wówczas prezentują się naprawdę uroczo. Mnie dzisiaj napadło i zraszałam asahi wszystko co się nawinęło pod zraszacz nie tylko w mieszkaniu, na balkonie, ale i na balustradzie  Smile  może w końcu achimenesy ruszą bo w tym roku są bardzo opieszałe we wzroście.
Kasiu trzymam kciuki za pączki  Very Happy

Strony: 1 2 3 4 5 6 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: