Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 05, 2019, 16:06:16
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Co to za hoja? cz 9  (Przeczytany 52335 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Tryamour
Aktywny
**

« Odpowiedz #180 : Sierpień 04, 2010, 21:16:51 »

Aga - bardzo dziękuję Smile takie miałam podejrzenia, ale wygląda inaczej niż ta którą mam i dlatego wolałam zapytać Smile  Very Happy

Pozdrawiam, Ola Very Happy
Wiktor
Rezydent

Małopolskie, strefa 6b.

« Odpowiedz #181 : Sierpień 04, 2010, 21:31:57 »

Może Stoneana Anito. Meszek pod listkami by pasował Confused Nie widać dokładnie, bo niewyraźna fotka.
toska
Rezydent

« Odpowiedz #182 : Sierpień 05, 2010, 09:52:31 »

Dziewczyny co to jest za hoya ?

Chodzi o ta maleńką przy picta , ma maleńkie listki podobne do serpens ale bardzo malutkie w dotyku lekko szorstkie jak serpens .

NIE MOŻESZ MIEĆ WSZYSTKIEGO !!!
GDZIE BYŚ TO POSTAWIŁA  ???

probeta
Administrator

« Odpowiedz #183 : Sierpień 05, 2010, 10:22:28 »

Bo to jest serpens - wydaje mi się że są 2 klony tego gatunku bo te od schirleya są mniejsze zdecydowanie od tej kupowanej na wolnym rynku.  Wszystkie inne z drobnymi liśćmi to już "siostry" belli oraz jedna microphylla ale ona ma listki gładkie.
toska
Rezydent

« Odpowiedz #184 : Sierpień 05, 2010, 10:25:23 »

Beatko dzięki Tobie została wyjaśniona sprawa nieznajomej za co bardzo Ci dziękuję  Very Happy

NIE MOŻESZ MIEĆ WSZYSTKIEGO !!!
GDZIE BYŚ TO POSTAWIŁA  ???

ana
Rezydent

Podlasie

« Odpowiedz #185 : Sierpień 07, 2010, 15:48:12 »

Litości, co to za hoja, bo nijak nie umiem przeczytać nazwy z kartki Razz

i jeszcze tej imienia nie znam

Zapraszam na kawę
Ania
‎Kocham mój komputer, ponieważ moi przyjaciele w nim żyją
Lila2006
Rezydent

Kujawsko-pomorskie strefa 6b

« Odpowiedz #186 : Sierpień 07, 2010, 17:51:28 »

Ta pierwsza to nie mam pojęcia, ale bardzo fajna.  Very Happy A ta druga przypomina mi thomsonii.  Very Happy

Pozdrawiam Lidka
cymric
Rezydent

« Odpowiedz #187 : Sierpień 07, 2010, 17:59:06 »

W pierwszej wyrażniej widać krople wody,niż hoję  Razz ale pewnie hoya chinghungensis.Druga tak jak powiedziała Lila  Smile

"Są dwie dro­gi, aby przeżyć życie. Jed­na to żyć tak, jak­by nic nie było cu­dem. Dru­ga to żyć tak, jak­by cu­dem było wszystko." A. Einstein
Pozdrawiam Asia Smile
ana
Rezydent

Podlasie

« Odpowiedz #188 : Sierpień 07, 2010, 18:24:55 »

Dzięki dziewczynki Very Happy

Zapraszam na kawę
Ania
ursbak
Rezydent

Podlasie

« Odpowiedz #189 : Sierpień 07, 2010, 18:27:52 »

Andzia zahojowała...Andzia zahojowała.... Smile
Chcesz calyciny kawał?

„.. Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja. - O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika. - Skąd możesz wiedzieć, że ja mam? - Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj..."
ana
Rezydent

Podlasie

« Odpowiedz #190 : Sierpień 07, 2010, 19:04:15 »

Calyciny jeszcze nie mam, to mogę chcieć Cool lecę na pw Very Happy

Zapraszam na kawę
Ania
JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #191 : Sierpień 08, 2010, 15:25:16 »

pewnie hoya chinghungensis
Albo bella Razz Zależy jakiej wielkości są listki.

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
ana
Rezydent

Podlasie

« Odpowiedz #192 : Sierpień 08, 2010, 15:41:19 »

Jolu to na pewno jest chinghungensis, bo taki plus minus był napis na niej, tylko kilku literek brakowało i nijak nie mogłam doszukać jakich Smile I jak szukałam w googlach to ciągle się pojawiało że nie ma takiej nazwy i nie ma takiej nazwy Razz 

Zapraszam na kawę
Ania
JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #193 : Sierpień 08, 2010, 16:31:00 »

Ok, no to nie kłócę się Smile

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
Kerstin2309
Zrezygnował

« Odpowiedz #194 : Sierpień 11, 2010, 14:52:01 »

Jakiś czas temu otrzymałam w paczuszce Hojki, i są już co prawda podpisane, ale teraz coraz bardziej wątpię w ich właściwe nazewnictwo. Proszę,dziewczyny, pomóżcie!! Oto one:

probeta
Administrator

« Odpowiedz #195 : Sierpień 12, 2010, 13:45:33 »

Dwie pierwsze to multiflory , następna to może być balaensis choć zależy od kogo i za co ją masz Razz
Kerstin2309
Zrezygnował

« Odpowiedz #196 : Sierpień 12, 2010, 14:26:32 »

Balaensis oraz ta rzekoma coriacea i lasianta  kupiłam od nicca4 z All. Dziękuję Ci Beatko. Jestem w szoku! Tyle kasy poszło do śmietnika.  Sad Sad Sad
probeta
Administrator

« Odpowiedz #197 : Sierpień 12, 2010, 14:44:34 »

Tą balaensis zostaw pod tą nazwą co kupiłaś bo być może nią jest - ale jest to hoja tak mało charakterystyczna w liściach że może się okazać kiedyś parasiticą - dlatego postaw sobie przy nazwie znak zapytania.
Lulu
Rezydent

« Odpowiedz #198 : Sierpień 12, 2010, 15:09:23 »

Balaensis oraz ta rzekoma coriacea i lasianta  kupiłam od nicca4 z All. Dziękuję Ci Beatko. Jestem w szoku! Tyle kasy poszło do śmietnika.  Sad Sad Sad

A ile dałaś? I dlaczego do śmietnika? Przecież żyją.
probeta
Administrator

« Odpowiedz #199 : Sierpień 12, 2010, 15:30:56 »

Asiu - nie gniewaj się ale Twój post mógł być zarzewiem awanturki dlatego go usunęłam  Very Happy
Lulu ile dała to w sumie nieważne bo bardzo subiektywne - dla jednych duzo będzie 20zł dla innych 200, ale jak piszesz wywalać szkoda przecież rośliny żyją i całkiem przyzwoicie wyglądają chociaż zawsze szkoda że to nie te o których marzyliśmy Smile
cymric
Rezydent

« Odpowiedz #200 : Sierpień 12, 2010, 16:00:40 »

Jasne  Very Happy

"Są dwie dro­gi, aby przeżyć życie. Jed­na to żyć tak, jak­by nic nie było cu­dem. Dru­ga to żyć tak, jak­by cu­dem było wszystko." A. Einstein
Pozdrawiam Asia Smile
Lulu
Rezydent

« Odpowiedz #201 : Sierpień 12, 2010, 18:13:58 »

Probeta, jasne, że mało ważne. Chciałam tylko wiedzieć, jaką kasę dała za te rośliny, ze zwykłej babskiej ciekawości. Chodziło mi również o to, że nie można pisać, że kasa poszła do śmietnika, bo na zdjęciach rośliny wyglądają w dobrym stanie. Wiem, że jest jej przykro, ja byłabym wściekła, że to nie te, które chciałam.
Kerstin, jeżeli ich nie chcesz, to może spróbuj je sprzedać na allegro pod prawidłowymi już nazwami. Może uda Ci się chociaż trochę kasy odzyskać.

Aśka, coś tam wyskrobała?  Razz
Kerstin2309
Zrezygnował

« Odpowiedz #202 : Sierpień 12, 2010, 19:49:19 »

Lulu, to żadna tajemnica, tylko szkoda kasy straconej, bo dać za Multiflorkę 40 zł., to chyba lekka przesada. Za wszystko daliśmy z mężem prawie 140 zł., bez wysyłki licząc. Może to śmieszne się wyda, lecz bardzo długo oszczędzałam by sobie zaszaleć hojkowo . Przemyślałam tą sprawę i postanowiłam powtarzające się roślinki pozostawić do wymianki na inne interesujące mnie Hojki. Wtedy kasa choćby częściowo jakby do mnie wróci. Jestem dobrej myśli, choć nadal zła na siebie samą!
pepsi
Aktywny
**

strefa 6b

« Odpowiedz #203 : Sierpień 12, 2010, 20:14:16 »

Kerstin współczuję, niektórzy ludzie są straszni Mad

pozdrawiam, Agnieszka
cymric
Rezydent

« Odpowiedz #204 : Sierpień 12, 2010, 22:15:25 »

Ja chciałam popytać hojowych guru o hoya shepherdell .Rzekomo krzyżówka carnosa x shepherdi /jak minibell/.Niby ma dłuższe liście na fotach  Confused Jest ci takowa,czy to kolejny wymysł z wybujałą minibell ?

Pozdrawiam Asia Smile
JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #205 : Sierpień 12, 2010, 22:24:01 »

Jest ci.
Wedle mojej wiedzy liście powinna mieć szersze od minibelle, nie dłuższe.
http://www.lacunosa.se/gallery/view/sp/75

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
probeta
Administrator

« Odpowiedz #206 : Sierpień 13, 2010, 17:03:52 »

Shepherdell powinna mieć kwiaty bardziej białe a minibell różowe. Ogólnie hoja shepherdell bardziej poszła w sheperdii a minibel w carnosę. Czyli tu Jola się mylisz za bardzo zasugerowałaś się zdjęciem - liście sheperdell powinny być dłuższe i węższe od minibell Smile
To tak jak z matyldą i chouke - krzyż tych samych rodziców i matylda bardziej w serpens a chouke bardziej w carnosę Smile
mery
Rezydent

E=mc'kwadrat

« Odpowiedz #207 : Sierpień 17, 2010, 14:25:05 »

Będę wdzięczna za pomoc. Co to może być za hoja?

Liscie są wielkości listków h. stoneana, trochę grubsze, gładkie, bez widocznych nerwów, brak nakrapiania, dość jasne. Blaszka liściowa nie ma charakterystycznego wygięcia-wklęśnięcia jak u stoneana.
 Confused

Polityka to wahadło kołyszace się nieustannie pomiędzy anarchią i tyranią napędzane żywymi iluzjami. A.Einstein

Moje hoje
cymric
Rezydent

« Odpowiedz #208 : Sierpień 17, 2010, 17:45:39 »

Confused Moja stoneana nie ma wklęśnięcia,powiedziałabym nawet,że nerw główny jest wyniesiony nad pow.blaszki liściowej

Pozdrawiam Asia Smile
mery
Rezydent

E=mc'kwadrat

« Odpowiedz #209 : Sierpień 17, 2010, 18:16:51 »

Stoneana ma brzegi liścia wypchniete do przodu (w górę?) nie jak np. incurvula w tył ( pod spód? Razz). Nerw główny jest wyraźny, ciut ponad blaszkę, ale jednak ponizej lini brzegów. W przekroju blaszka  to coś jak litera w. Przynajmiej u mojej Very Happy. Nie mogę zrobić zdjęcia, bo baretie padły...

Polityka to wahadło kołyszace się nieustannie pomiędzy anarchią i tyranią napędzane żywymi iluzjami. A.Einstein

Moje hoje
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: