Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Września 24, 2020, 13:26:27
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Co to za hoja? cz 9  (Przeczytany 54303 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kerstin2309
Zrezygnował

« : Kwietnia 16, 2010, 15:31:00 »

Część 8

Mój małżonek zakupił mi szczepkę H.Diversifolii. Weszłam w wątek z Diversifoliami,ale tamte okazy (nawet dorosłe) mają dość sporo mniejsze liście od mojej. Nie znam jeszcze wszystkich odmian,i dlatego proszę o rozpoznanie mojego szkraba (pomimo wsadzonej fiszki). Nadmienię, że największy liść tej Hojki jest ciut większy od wyprostowanej,mojej dłoni. Oto ta Hojka:

Kerstin2309
Zrezygnował

« Odpowiedz #1 : Kwietnia 16, 2010, 22:25:26 »

Może to głupie że proszę Was o pomoc w ustaleniu tej Hojki znając jej nazwę (pewnie tak myślicie?), ale sprzedawcy też potrafią się mylić. A amator, by rozwiać swoje wątpliwości-poprosi forumowiczów o potrzebną mu pomoc,by być pewnym tego,co zakupione zostało. Dlatego zwracam się z ponowną prośbą o potwierdzenie jej tożsamości, bo mam obawy względem niej.
JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #2 : Kwietnia 16, 2010, 22:52:26 »

Jeżeli twoje obawy wynikają tylko z wielkości liści to możesz przestać się martwić. Diversifolia znaczy różnolistna i ta hoja z pewnością zasługuje na taką nazwę - długość liści waha się od 6 do 16 cm.

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
Kerstin2309
Zrezygnował

« Odpowiedz #3 : Kwietnia 17, 2010, 09:06:12 »

Jolu,z nieba mi spadłaś. Dzięki serdeczne. Listek mojej ma aż 18,5 cm (nie licząc ogonka).
A już się bałam że nikt mi nie odpisze...
Kerstin2309
Zrezygnował

« Odpowiedz #4 : Maja 01, 2010, 22:15:41 »

Nie wiem co to za Hojka. Na liściach ma takie wgłębienia jak panna Krinklówna. Dostałam ją jako gratisik.

Wiktor
Rezydent

Małopolskie, strefa 6b.

« Odpowiedz #5 : Maja 01, 2010, 22:16:52 »

To nie jest po prostu Carnosa variegata? Smile
Kerstin2309
Zrezygnował

« Odpowiedz #6 : Maja 01, 2010, 22:34:29 »

Wiktorze, nie wiem. Co prawda mam carnosę variegatę, ale ona ma dłuższe i węższe liście. Zastanawiają mnie te jakby dołki na liściu  Confused Confused
probeta
Administrator

« Odpowiedz #7 : Maja 02, 2010, 07:53:22 »

Liście carnosy nie są wszystkie jednakowe - a to co dostałaś to jak napisał Wiktor jest po prostu carnosa variegata.
Kerstin2309
Zrezygnował

« Odpowiedz #8 : Maja 02, 2010, 10:02:32 »

aha,dzięki.
cymric
Rezydent

« Odpowiedz #9 : Maja 03, 2010, 10:19:34 »

Ta po lewej to diptera ale ta po prawej  Confused
Bardzo podobna,ale jednak inna.Liście grubsze i ciemniejsze,nieco inny kształt liści,młode przyrosty czerwone.Ma ktoś pomysł co to? Rosną w identycznych warunkach...

"Są dwie dro­gi, aby przeżyć życie. Jed­na to żyć tak, jak­by nic nie było cu­dem. Dru­ga to żyć tak, jak­by cu­dem było wszystko." A. Einstein
Pozdrawiam Asia Smile
JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #10 : Maja 03, 2010, 11:00:37 »

A przyszła z jakąś fiszką czy jako NN ? Bo równie dobrze może być innym klonem diptery, jak całkiem innym gatunkiem.

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
agac
Aktywny
**

Moje kwiatuszki

« Odpowiedz #11 : Maja 03, 2010, 12:25:51 »

Nie jestem znawcą ale mam bardzo podobną której młode listeczki są brązowawe i jest z fiszką Eitapensis .Mam ją od Lubosza Hojnego  Confused..
cymric
Rezydent

« Odpowiedz #12 : Maja 03, 2010, 12:40:06 »

One obie Luboszówki  Razz
Chyba to będzie to.Dzięki agac  Very Happy

"Są dwie dro­gi, aby przeżyć życie. Jed­na to żyć tak, jak­by nic nie było cu­dem. Dru­ga to żyć tak, jak­by cu­dem było wszystko." A. Einstein
Pozdrawiam Asia Smile
Madziara
Rezydent

« Odpowiedz #13 : Maja 04, 2010, 17:00:26 »

Ma ktos jakis pomysl,aby zidentyfikowac ta hoje :-?Moge dodac tyle,ze widac jej unerwienia a od spodu na lisciach ma delikatny meszek

cymric
Rezydent

« Odpowiedz #14 : Maja 04, 2010, 18:13:59 »

Hoya carnosa Rubra.

Pozdrawiam Asia Smile
Madziara
Rezydent

« Odpowiedz #15 : Maja 04, 2010, 18:30:00 »

Super dzięki Very Happy

Bombellotta
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #16 : Maja 05, 2010, 00:03:07 »

Witajcie! Jestem nowa i trochę się rozglądam po informacjach. Ale mam propozycję - dostałam od koleżanki z Australii skatalogowanych ok. 180 zdjęć hoji dla porównania jak ktoś szuka co ma i nie wie. Łatwo się przegląda. Są niestety tylko - nazwa i kilka zdjęć danej rośliny - łącznie z kwitnieniem. Nie ma opisów hodowlanych. Jak ktoś sobie życzy mogę przesłać mailem. Mi się ten katalog bardzo przydał bo zanim znalazłam to forum miałam problem z rozpoznaniem jednej roślinki ale porównałam i wiem. Nie wiem czy macie dostęp do mojego maila więc podaję: bombellotta@o2.pl. Katalog ma wielkość ok. 140 MB nawet po spakowaniu więc niektóre konta go nie przyjmą ale większość tak. Jak ktoś sobie życzy piszcie wyślę.
Kerstin2309
Zrezygnował

« Odpowiedz #17 : Maja 15, 2010, 11:50:53 »

Czy nie pogniewacie się jak znowu po przynudzam?
Ta Hojka została mi dana jako gratis, i ponoć to jest Ciliata. Sprawdzałam w necie jak wygląda Ciliata i to nie jest na pewno ona.

Ta natomiast, to miała być Pubicalyx Royal Hawain Purple. Spody jej liści powinny się zrobić pod wpływem słoneczka jakby purpurowe. O dziwo, stojąc na południowym parapecie spody są nadal zielone i nie ma w niej ani grama przebarwienia. Stary i młody liść znacznie się od siebie różnią. Sami zobaczcie:

stary liść:

młody liść:

JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #18 : Maja 15, 2010, 12:11:19 »

Kerstin, po jednym liściu, w dodatku mało charakterystycznym, naprawdę trudno zidentyfikować.
Co do Pubicalyx RHP - purpurowe powinny być młode liście i pędy. Starsze liście mogą być zielone i zmiana stanowiska na słoneczne nic tu nie zmienia.

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
Kerstin2309
Zrezygnował

« Odpowiedz #19 : Maja 15, 2010, 14:04:57 »

Jolu ten stary liść jest bardzo charakterystyczny, bo patrząc na niego, sprawia on wrażenie jakby był trójwymiarowy, a fotka tego niestety nie oddaje.
JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #20 : Maja 15, 2010, 14:06:47 »

Chyba nie rozumiem Confused
Mówisz o liściu pubicalyx czy tej drugiej ?
I w jakim sensie trójwymiarowy ? (w zasadzie wszystko w naturze takie jest Razz)

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
Kerstin2309
Zrezygnował

« Odpowiedz #21 : Maja 15, 2010, 22:06:31 »

stary liść:

młody liść:[/b]
O tą mi chodzi. Nie bardzo wiem jak Ci to wytłumaczyć. Jeśli widziałaś trójwymiarowe podkładki pod myszę komputerową, to na wierzchu widać rysunek,w środku odnosi się wrażenie jakby pustej/wolnej przestrzeni i na końcu w oddali znów rysunek.  Na liściu plamki, w środku jakby puste wnętrze (przeźroczystość wewnętrzna liścia) a potem widać jakby spód liścia. Pierwszy raz widziałam taki liść. Jakby ''trójwymiarowy''.

JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #22 : Maja 16, 2010, 00:01:57 »

Ok, rozumiem opis zjawiska, aczkolwiek w dalszym ciągu nie mam pojęcia czemu ten liść tak wygląda.
Czy ta sadzonka od początku stoi na południowym oknie ? Bo młode liście ma nieco blade Confused
http://www.hoyor.net/en/showsubspecies.php?id=209#
(Poradzisz sobie z opisem ?)

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
Kerstin2309
Zrezygnował

« Odpowiedz #23 : Maja 17, 2010, 16:24:59 »

Ok, rozumiem opis zjawiska, aczkolwiek w dalszym ciągu nie mam pojęcia czemu ten liść tak wygląda.

Jolu, ja właśnie też tego nie rozumiem? Od samego początku stoi na południowym oknie. Młode liście ma z wierzchu (jak i pod spodem) zielone, bez przebarwień, z plamkami srebrno-zielonymi.
JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #24 : Maja 17, 2010, 19:25:24 »

To młoda sadzonka, daj jej trochę czasu. Może musi podrosnąć zanim zacznie się wybarwiać na purpurowo Confused

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
cymric
Rezydent

« Odpowiedz #25 : Maja 17, 2010, 19:44:25 »

A może odpowiedz jest prosta-to nie Hawaian Purple tylko np Silver Pink.

Pozdrawiam Asia Smile
Kerstin2309
Zrezygnował

« Odpowiedz #26 : Maja 17, 2010, 22:57:36 »

Być może tu się nie mylisz! Więc przy zakupie zostałam oszukana.  Sad Confused
Majoki
Rezydent

6a - Mazury/ Mazowsze

« Odpowiedz #27 : Maja 20, 2010, 08:18:04 »

Bardzo proszę o identyfikację, najdłuższy listek 8cm natomiast szerokość do 1cm.

Są takie chwile w życiu żółwia,że musi komuś dać w mordę.
(Andrzej Mleczko)                            Jolka
JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #28 : Maja 20, 2010, 11:09:46 »

Sheperdii, kentiana ?

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
gajda266
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #29 : Maja 20, 2010, 13:37:20 »

Kerstin ,uważam że masz hoję Silver Pink ,to raczej nie jest Royal Hawaian.

pozdrawiam serdecznie - Aleksandra
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: