Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Kwietnia 17, 2021, 04:19:07
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Coś dla wielbicieli roslin - AKWARIUM cz 5  (Przeczytany 60784 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
slonko511
Aktywny
**

lubuskie strefa 7a

« Odpowiedz #180 : Września 02, 2010, 07:32:39 »

No to zdzierają z Was , ja kupowałam swoje sześć sztuk od braci Stendker  z Niemiec ( czyli rasowe) 8 cm płaciłam średnio po 70 zł. A 6 po Stendkerach brałam też 8 cm po 35 za sztukę.
Tylko że z paletkami to już inna bajka, miękka woda, zabawa w testy, mikroskop,  wyższa temperatura. Od prawie dwudziestu lat mam do czynienia z akwarystyką , ale dopiero teraz wiem , jak na prawdę należy się zajmować rybkami. Moje rybcie mają dopiero po 12 cm , przywiozłam je pod koniec maja .

kasia
Rezydent

« Odpowiedz #181 : Września 02, 2010, 08:05:03 »

W sumie nie tylko przy paletkach jest zabawa w testy Smile Przy holendru i prawidlowym nawozeniu tez sie tego nie uniknie.  Smile

Szymka
Aktywny
**

« Odpowiedz #182 : Września 02, 2010, 09:24:21 »

Przy holendru i prawidlowym nawozeniu tez sie tego nie uniknie.  Smile

Co miałaś na myśli?

Paprotki
Balkon
Działka

Zapraszam.  Kasia
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #183 : Września 02, 2010, 18:22:19 »

Zabawe w testy. Jak sie podaje co2 trzeba kontrolowac ph. Poza tym zawartosc skladnikow mineralnych w wodzie, by ocenic ewentualne braki.

Szymka
Aktywny
**

« Odpowiedz #184 : Września 02, 2010, 18:59:13 »

Powiem szczerze ,że nie kontrolowałam pH w moim akwarium. Dolewam codziennie co2 w płynie i mikroelementy w dawkach zalecanych przez producenta.  Confused Ale niedługo pokuszę się o jakieś testy .

Paprotki
Balkon
Działka

Zapraszam.  Kasia
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #185 : Września 02, 2010, 21:05:43 »

Ja podaje co2 z butli, do reaktora, 12 godzin na dobe. A tu latwo o przedawkowanie. Mam test staly ktory pokazuje ilosc co2 w danym momencie. Staram sie by bylo 30 ppm.

slonko511
Aktywny
**

lubuskie strefa 7a

« Odpowiedz #186 : Września 03, 2010, 07:21:06 »

Na pierwszym miejscu jest N02 i No3 potem pH, twardości. Na początku biegałam z tymi testami jak głupia , ale teraz już mam wszystko unormowane i sprawdzam parametry raz w tygodniu.

Ja dla roślin podaje CO2 w płynie i kulki gliniane pod korzenie.

kasia
Rezydent

« Odpowiedz #187 : Września 03, 2010, 17:16:24 »

Ja no3 i no2 juz dawno nie sprawdzam. Wszystko dziala jak powinno wiec nie widze potrzeby Cool

paolka
Rezydent

Zachodniopomorskie - 7a

« Odpowiedz #188 : Września 21, 2010, 14:56:29 »

Mój M. uparł się żeby posadzić jakąś roślinę domową na korzeń wystający z akwarium. No i na mnie spadło zadanie znalezienia takiej rośliny, która podołałaby rosnąć w ten sposób. Korzenie miała by bezpośrednio w wodzie lub tuż nad. Myślałam o ficusie pumila, ale nie mam z nim doświadczenia, więc nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Pomóżcie dobrać coś sensownego.

Pozdrawiam
Paulina
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #189 : Września 21, 2010, 14:58:32 »

pumila, hedera,scindapsus, ja bym dala zielistke, poniewaz to doskonaly filtr. Ma byc pnace?

paolka
Rezydent

Zachodniopomorskie - 7a

« Odpowiedz #190 : Września 21, 2010, 15:10:08 »

Niekoniecznie pnące. O! Ta zielistka mi się podoba. Nie pomyślałam o niej. Tak to jest, że czasami najprostsze rozwiązania najpóźniej przychodzą nam do głowy. Będzie ona tak rosła z korzeniami w wodzie bez problemu? To chyba muszę sobie załatwić sadzonkę, bo dorosła roślina się nie przyjmie.

Pozdrawiam
Paulina
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #191 : Września 21, 2010, 15:11:57 »

Wlasnie w hydro rosnie poprostu wysmienicie. I korzonki wypuszcza w 3 dni.Ma ladne, grube, biale korzenie.

paolka
Rezydent

Zachodniopomorskie - 7a

« Odpowiedz #192 : Września 21, 2010, 15:13:58 »

No i super. Dzięki Kasia za pomoc. Smile

Pozdrawiam
Paulina
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #193 : Września 21, 2010, 15:14:28 »

Prosze Smile

Waldenburg
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #194 : Września 22, 2010, 12:00:41 »

W akwariach z pielęgnicami amerykańskimi ludzie sadzą monstery (to z dzurawymi liśćmi) - tzn. korzenie monstery są zanurzone w wodzie, czerpią z niej związki mineralne i stanowią kryjówkę dla ryb.

http://www.grupy.otopr.pl/hodowla-hydroponicznaakwaponiczna-w-domu---prosba-o-porade,usn,6646949.html
donama
Gaduła

« Odpowiedz #195 : Września 27, 2010, 09:36:47 »

Może ktoś z was będzie miał nadmiar roślinek ? Chętnie wezmę ,pokryję koszty przesyłki lub znajdę jakieś fiołeczki na wymianę . Smile
Szymka
Aktywny
**

« Odpowiedz #196 : Września 27, 2010, 18:34:01 »

Chciałam zakomunikować,że moje neonki w końcu przestały się bunkrować i nareszcie pozwalają się obserwować . A poza tym dojrzewa mi drugie małe akwarium i znowu mam problem czym je zarybić  Confused

Zdjęcie kiepskie ale tylko na tyle pozwala mi sprzęt  Mad

Paprotki
Balkon
Działka

Zapraszam.  Kasia
lesnik
Aktywny
**

Kotlina Kłodzka strefa 6a

« Odpowiedz #197 : Września 28, 2010, 22:07:59 »

Donama ,mam kryptokoryny: affinis , pontederifolia, może znajdzie się aponogetifolia , kawałek  ludwigii,anubias chyba nana i mech jawajski.
Szymka , ładna dżungla i stadko neonków.

kasia
Rezydent

« Odpowiedz #198 : Listopada 09, 2010, 16:12:35 »

Uff zrobilam porzadek w akwarium.3 wiadra roslin wywalilam. W tym dwa pelne mikrozorium (to akurat znalazlo nowego wlasciciela)

kasia
Rezydent

« Odpowiedz #199 : Listopada 09, 2010, 16:27:44 »

A tu wczorajsze akwarium, ryby nie mialy juz gdzie plywac Embarassed

Bacopa monnieri zajela wiekszosc akwarium, ilosc wyrzucona- jedno pelne wiadro :shock:Zagluszyla rosliny ktore potrzebuja wiecej swiatla.Powinny teraz dojsc do siebie.

IwonaAnna
Rezydent

Kraków

« Odpowiedz #200 : Listopada 09, 2010, 17:40:56 »

Jakiś czas temu pisałam o moich problemach z roślinkami w akwarium: nie chcą rosnąć, marnieją im duże zdrowe liście, a potem nowe listki wyrastają mocno zminiaturyzowane...  Confused Wtedy nie miałam zdjęcia, ale udało mi się teraz uchwycić te zamierające liście.

Proszę zerknijcie co to może być?

pozdrawiam serdecznie
Iwona

zapraszam
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #201 : Listopada 09, 2010, 18:26:26 »

Moim zdaniem niedobory.(Potas, Magnez ale moze i nadmiar zelaza) Nawozisz? Musisz podac jakies informacje o zbiorniku, jak czesto wymieniasz wode,jaka masz obsade, oswietlenie,ile czasu swiecisz itp.Bez tego ani rusz.

IwonaAnna
Rezydent

Kraków

« Odpowiedz #202 : Listopada 09, 2010, 20:34:23 »

Kasiu, postaram się odpowiedzieć: zbiornik 200 litrów, wodę podmieniam teraz mnie więcej co 2 tygodnie ok. 1/3 zbiornika, obsada trochę w typie bigosu: 3 skalary, 3 neonki, 2 danio, 2 kiryśniki, 3 zbrojniki, duży glonojad, 6 kirysków, świecę ok. 12 godzin, dwie świetlówki 30 vat. A nawożę niestety sporadycznie.Sad

pozdrawiam serdecznie
Iwona

zapraszam
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #203 : Listopada 09, 2010, 21:02:24 »

A czym nawozisz?Podmieniaj raz na tydzien, raz na 10 dni, te 1/3. Rosliny po kilku dniach nie maja juz mikro i makroelementow a dodajac swieza wode, dodajesz i mikroelementy. Oswietlenie tez slabiutkie, choc zabienica powinna sobie poradzic. Co2 tez nie masz?

IwonaAnna
Rezydent

Kraków

« Odpowiedz #204 : Listopada 09, 2010, 21:15:39 »

Kasiu, nawożę nawozem w płynie EasyCarbo. CO2 niestety nie mam... A jakie oświetlenie powinno być dobre? Takie żarówki były już jak dostałam akwarium... Ale chętnie je wymienię na odpowiednie. Smile

pozdrawiam serdecznie
Iwona

zapraszam
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #205 : Listopada 09, 2010, 21:21:32 »

Dodajesz tylko co2 a makro i mikro nie? Swietlowki trzeba wyminiac co 6-8 miesiecy.Moga byc zwykle ale musza miec barwe odpowiednia dla roslin.Tu chodzi tez o ilosc swiatla. Dwie swietlowki to za malo na 200 l.Ale tez zalezy jakie rosliny masz w akwarium oprocz zabienicy.

IwonaAnna
Rezydent

Kraków

« Odpowiedz #206 : Listopada 09, 2010, 21:45:18 »

Widzę, że marny ze mnie akwarysta..Sad Nie dodaję niestety żadnego innego nawozu... a jaki byłby dobry? A zwykłe świetlówki to jakiej mocy? I czy do pokrywy będą możliwe? tzn. nie za mocne? A co oznacza odpowiednia barwa? A jeśli chodzi o roślinki to właściwie teraz mam tylko żabienice... Kasiu, wybacz za "głupie" pytania, ale jak wchodzę do sklepu to każdy sprzedawca ma "świetną" radę, tzn. taką żeby wcisnąć coś drogiego. A nie mam nikogo "w realu" z kim mogłabym porozmawiać i poradzić się. Dzięki...

pozdrawiam serdecznie
Iwona

zapraszam
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #207 : Listopada 09, 2010, 22:01:19 »

Najlepsze doswiadczenia mam z aqua rebell ale nie wiem czy jest w Polsce.Jezeli masz tylko zabienice, zadnych wymagajacych roslin to sprobuj narazie z tym oswietleniem ktore masz, tylko czesciej podmieniaj wode. Mozliwe ze juz to pomoze (u mnie wystarcza to w krewetkarium, rosliny rosna dobrze ale wolniej )Tylko jezeli dodajesz co2 a zadnych innych nawozow to masz nierownowage.Bo rosliny dostaja kopa po dodaniu co2 ale w wodzie nie znajduja makro ani mikro. A swietlowki: patrz na takie ktore emituja ok 6000k. Od 500 do 1500 luxow dla twoich roslin. Mozesz tez zastosowac SYLVANIA gro-lux i philips 865.Ja mam takie u siebie plus dwie zarowki energooszczedne. Zeby rosliny dobrze rosly musi byc rownowaga pomiedzy nawozem i swiatlem.Przy niskim swietle jezeli bedziesz nawozic to minimalna dawka.

IwonaAnna
Rezydent

Kraków

« Odpowiedz #208 : Listopada 09, 2010, 22:09:55 »

Kasiu, dzięki serdeczne Smile Będę zmieniała wszystko, żeby był OK. W razie problemów zapytam dalej. Dzięki!  Smile

pozdrawiam serdecznie
Iwona

zapraszam
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #209 : Listopada 09, 2010, 22:15:23 »

Mala rada- nie zmieniaj wszystkiego Laughing Najpierw swietlowki, czesciej wymieniaj wode i obserwuj. I poczytaj fora akwarystyczne Cool

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: