Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Kwietnia 17, 2021, 04:30:33
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Coś dla wielbicieli roslin - AKWARIUM cz 5  (Przeczytany 60785 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
slonko511
Aktywny
**

lubuskie strefa 7a

« : Kwietnia 01, 2010, 11:27:17 »

poprzedni wątek http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=13173.0

Może ja pokażę swoje rybeczki, też mam problem z glonami na szybie i grysie. Akwarium 240 l

Sewerum Gold  ( 2 sztuki)

I jakaś pielęgnica tylko nie wiem jak się nazywa. Pan w sklepie powiedział że jest łagodna , ale chyba nie wiedział co mówi, bo nie jest . Sewerum akurat nie rusza ale skalary trochę mają płetwy poszarpane.

Przednią szybę mam już porysowaną od czyszczenie z glonów.

kasia
Rezydent

« Odpowiedz #1 : Kwietnia 01, 2010, 12:17:06 »

Moim zdaniem to pielegnica miodowa ( albo nikaraguanska), w dodatku samiec ale glowy nie dam sobie uciac Smile Hmm

Al_Inka
Gaduła

Suwałki, strefa klimatyczna 5b

« Odpowiedz #2 : Kwietnia 01, 2010, 13:25:24 »

Ja w swoim akwarium usuwam je starą kartą bankomatową, przynajmniej nie rysuje szyb  Smile

domowe
działka
"Natura to zielone schronisko okaleczonych dusz." Anne Louise Stael-Holstein
Pozdrawiam, Alina
slonko511
Aktywny
**

lubuskie strefa 7a

« Odpowiedz #3 : Kwietnia 02, 2010, 08:06:57 »

Ja w swoim akwarium usuwam je starą kartą bankomatową, przynajmniej nie rysuje szyb  Smile

Chyba też muszę spróbować

britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #4 : Kwietnia 02, 2010, 08:20:28 »

Moim zdaniem to pielegnica miodowa ( albo nikaraguanska), w dodatku samiec ale glowy nie dam sobie uciac Smile Hmm

Ocaliłaś swoją mądrą główkę Smile Pielęgnica nikaraguańska jest większa, ma masywniejszą głowę i jest koloru żółto-zielonego.

Pan w sklepie powiedział że jest łagodna , ale chyba nie wiedział co mówi, bo nie jest.

Herotilapia multispinosa jako pielęgnica zachowuje się jak malutka owieczka - w okresie godowym jedynie wzrasta jej agresywność i może atakować równe lub większe ryby. A że gania mniejsze - to wszystkie ryby tak mają - nie tylko pielęgnice.
Piel. miodowa brak kolorowego ubarwienia rekompensuje swoją niebywałą inteligencją - faktem jest że ryba ta potrafi rozpoznać swego właściciela/opiekuna i na inne osoby reaguje wyraźną płochliwością - osobiście potwierdzam ten fakt. Ryba nie wykazuje takich zachowań jeżeli przy zbiorniku często pojawiają się różne osoby. I niestety żeby ryba mogła przejawiać takie zachowanie musi upłynąć sporo czasu - u mnie  było to 1.5 roku.

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #5 : Kwietnia 03, 2010, 07:47:05 »

Czyli co to za ryba? Confused

Kurczak
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #6 : Kwietnia 03, 2010, 10:28:57 »

Według mnie to Piel. Ellioti.
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #7 : Kwietnia 03, 2010, 14:40:01 »

A to kurka Kurczak ćwieka zabił. Może to rzeczywiście Thorichthys ellioti?
Słonko, porównaj :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Thorichthys_ellioti

http://akwapodlasie.org/viewtopic.php?t=685

Jeśli to T. Ellioti to jest agresywna.

Oj Kasiu, biedne nasze główki Smile Ale na poważnie to nigdy nie słyszałem o takie rybie jak pielęgnica Eliota, stąd było moje przypuszczenie że to Herotilapia multispinosa.

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
slonko511
Aktywny
**

lubuskie strefa 7a

« Odpowiedz #8 : Kwietnia 06, 2010, 09:01:50 »

Eliota to na pewno nie jest. Moja ma czarną pręgę przez całość . Ma sporo niebieskiego i czerwony brzuszek. I wydaje mi się że ma malutkie ząbki.

Mam pytanie do posiadaczy dużego akwarium . Mój baniaczek ma 240 l  , bardzo mi się marzy większy taki 450 l , w związku z tym pytanie , czy takie akwarium wymaga jakiegoś specjalnego przygotowania miejsca, boję się o wagę takiego zbiorniczka. Boję się o nadmierne obciążenie stropów.
Z odpowiedzi z góry dziękuję.

Kurczak
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #9 : Kwietnia 06, 2010, 10:17:08 »

Zależy gdzie mieszkasz. Bo na przykład w domku który ma moce podłogi i fundamenty nic sie nie stanie. Ale np. w bloku tzw."wielkiej płycie" trzeba sobie skombinować plany budynku i sprawdzić wytrzymałość stropu. Takie akwa 450l będzie ważyć około 650 kg wiec może być kiepsko jeżeli strop nie wytrzyma. Ja np. mieszkam w kamienicy z 1936 r. i mam dostęp do akwa 500l z wyposażeniem, ale wiem że nie mogę sobie na nie pozwolić ponieważ strop jest drewniany i może nie wytrzymać (mieszkam na 3 piętrze).
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #10 : Kwietnia 06, 2010, 10:31:34 »

Eliota to na pewno nie jest. Moja ma czarną pręgę przez całość . Ma sporo niebieskiego i czerwony brzuszek. I wydaje mi się że ma malutkie ząbki.

To może Cichlasoma salvini? Jest sporo odmian regionalnych różniących się między sobą ilością koloru czarnego i żółtego. Istnieje też forma czerwono zielona tej ryby, znana tylko z jednego odcinka rzecznego. Niestety nie pamiętam nazwy też rzeki. Musiałbym poszperać w swoich archiwach Smile

Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
slonko511
Aktywny
**

lubuskie strefa 7a

« Odpowiedz #11 : Kwietnia 06, 2010, 13:15:18 »

Salvini , strzał w dziesiątkę. Właśnie mi się przypomniało , że sprzedawca mówił nazwę na S.
I na jednym ze zdjęć widać wyraźnie te ząbki.

slonko511
Aktywny
**

lubuskie strefa 7a

« Odpowiedz #12 : Kwietnia 07, 2010, 10:45:56 »

Mieszkam w domku dwu rodzinnym , na pierwszym piętrze . Na podłodze jest 10 cm styropianu i to zalane betonem. Jak dobrze pamiętam to też 10 cm betonu( ale nie jestem pewna). I tego też się boję.

harpia4411
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #13 : Kwietnia 13, 2010, 09:20:44 »

ja mieszkam w Bloku mam akwarium 400L już prawie 10 lat i jeszcze dom się  nie zawalił Wink  Kilka lat miałam Paletki DISCUS
. Pigieony,
Royale
Turkusy

Były u mnie 4 lata, któregoś dnia przyszła do mnie znajoma z dziećmi, myśmy rozmawiały a dzieci zabrały z kuchni kawę i nakarmiły rybki ;(Gdy po godzinie to zobaczyłam,było za późno aby ryby ratować ;( płakać mi się chciało ;(
teraz w akwarium pływa kilka  rybek. Pielęgnice papuzie,glonojady. Syn dostał od kogoś Molinezje balonowe,aby walczyły z glonami,myślałam ze papuzie je zjedzą i się myliłam Wink)) pielęgnice i molinezje zyją od roku w zgodzie Wink))

Storczyki  http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=17808.0
fiołkihttp://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=17968.new#new
http://picasaweb.google.pl/eqsplosionyork/MojeKwiaty#
Waldenburg
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #14 : Kwietnia 14, 2010, 19:10:54 »

Takie miałem akwaria:
3 aranżacje 124 l

oraz aranżacja 45 l:

Nigdy nie kupiłem żadnego korzenia. Z każdego wyjazdu coś przywoziłem i preparowałem gotując w wodzie z solą do utonięcia.
lesnik
Aktywny
**

Kotlina Kłodzka strefa 6a

« Odpowiedz #15 : Kwietnia 14, 2010, 19:55:39 »

To znaczy ,że już nie masz?

Waldenburg
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #16 : Kwietnia 14, 2010, 20:18:22 »

W związku z poważnymi zawirowaniami życiowym i awarią Eheima akwarium z szafką powędrowało do Nowej Rudy, a filtr po wymianie adaptera również zmienił właściciela w miejscu.
lesnik
Aktywny
**

« Odpowiedz #17 : Kwietnia 14, 2010, 21:13:35 »

Szkoda. Zawsze tak to odczuwam ,jak ktoś rezygnuje z akwarium.

Waldenburg
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #18 : Kwietnia 14, 2010, 21:26:35 »

Było sobie przez 10 lat... Sukcesy: rozmnożenie zbrojników i brzanek titteya.
lesnik
Aktywny
**

« Odpowiedz #19 : Kwietnia 14, 2010, 21:50:37 »

Dobry początek. Titeyek nigdy nie trzymałem, jakoś było z nimi "nie po drodze".

britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #20 : Kwietnia 15, 2010, 13:27:47 »

Sukcesy: rozmnożenie zbrojników i brzanek titteya.
Możesz się obrażać ale rozmnożenie ancitrusów jesli jest para to tylko kwestia ich dojrzałości płciowej a nie sukcesu. Innym jest fakt udanego rozmnożenia brzanek. Co prawda brzanek praktycznie nie hodowałem - jakoś nie za bardzo je lubię - więc nie wiem czy trudno jest  skłonić je do tarła.
   Do tej pory myślałem że rozmnożenie skalarów jest czymś z wyższej półki, ale teraz jak mam dobraną parę to widzę że nawet te ryby bez problemów się trą - wystarczy dobrana para i spokój.

Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
Waldenburg
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #21 : Kwietnia 15, 2010, 14:19:34 »

Dla mnie jest to sukces - sukces osobisty, którym nie chwalę się w specjalistycznej prasie na skalę światową. Sukces bywa sprawą subiektywną. To, że para od razu się połączyła po wpuszczeniu zakupionego samca, stanowiło dla mnie sensację i nic tego nie zmieni.
Co innego żyworódki, które się wszędzie rozmnażają. Poza tym tarło świadczy o tym, że zapewniałem rybkom odpowiednie warunki bytowe, żyły latami, nie wlewałem chemii i nigdy nie mialem plagi glonów, a to także jest ważne. Akwarystyczny etap życiowy przynosił mi dużo radości i satysfakcji. Amen.
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #22 : Kwietnia 15, 2010, 16:00:54 »

nigdy nie mialem plagi glonów, a to także jest ważne. Akwarystyczny etap życiowy przynosił mi dużo radości i satysfakcji. Amen.

ja też nie miałem glonów przez prawie 15 lat jak zajmuję się akwarystyką. Aż do teraz. Miałem niesamowity wysyp glonów nitkowatych, a później sinic. Do tego stopnia że zapalenie światła w zbiorniku nie robiło żądnej różnicy Smile jak udało mi się pozbyć sinic to miałem zakwit pierwotniaków w wodzie która wyglądała jak mleko Smile Smile na początku strasznie mnie to denerwowało bo po tylu latach nagle coś się nie udało. Nie pomagały żadne środki chemiczne, ani zaciemnianie zbiornika NIC! Po dwóch tygodniach machnąłem ręką na to wszystko i powiedziałem tak: "Niech się dzieje co chce - pozdychają ryby to wszystko wywalę". Po dwóch dniach od zostawienia zbiornika samemu sobie woda zaczęła się klarować i jest wszystko w porządeczku - widzę ryby nawet w kątach zbiornika Smile
 Oczywiście podmiany wody były regularne połączone z odmulaniem dna i czyszczeniem filtra.
Nawet nie zachodzę w głowę co zrobiłem nie tak, bo zbiornikiem opiekuję się od początku tak samo. :/

Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
Waldenburg
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #23 : Kwietnia 15, 2010, 22:18:24 »

Mogło być coś w wodzie. Widocznie zmienił się jakiś parametr.
oslo
Gaduła

« Odpowiedz #24 : Kwietnia 17, 2010, 13:42:45 »

Nie wiem czy to kogoś zainteresuje, ale co tam.
Akwarium po wpuszceniu rybek ma już ze 2 miesiące, to moje pierwsze. Jako jedne z pierwszych rybek poszły tam fantomy, o ktore ktoś pytał w poprzedniej części. Jeśli jest to jakiś wyznacznik czegokolwiek, to powiem jedynie, że rosną, pięknie się wybarwiają, żaden nie padł, nie chorował, itp. Jedzą tylko pokarm płatkowy. Wg mnie i moich obserwacji, to bezproblematyczna ryba, zważając na mój brak doswiadczenia, nowy zbiornik i wszystkie możliwe błędy popełniane przez początkującego. Więc polecam rybkę, tym bardziej że macie doświadczenie w akwarystyce. Mnie bardziej podoba się odmiana czarna niż czerwona, ale to rzecz gustu.

Marzena Smile

Parapety
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #25 : Kwietnia 18, 2010, 09:02:34 »

Jako jedne z pierwszych rybek poszły tam fantomy

Fantomami jest nazywanych kilka gatunków Barwieńców, czasami też Prystelki i niektóre Bystrzyki (te czasami nazywają też Neonami). Napisz dokładnie jaki gatunek masz.

Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
oslo
Gaduła

« Odpowiedz #26 : Kwietnia 18, 2010, 09:25:04 »

Mam: Barwieniec czarny - Megalamphodus megalopterus. Bardzo lubię, jak się "naczapierzają"  Very Happy , tzn. stroszą.

Marzena Smile

Parapety
lesnik
Aktywny
**

« Odpowiedz #27 : Kwietnia 18, 2010, 10:26:02 »

Moi drodzy, prawidłową nazwą polską rodzaju Megalamphodus jest  barwieniec. Ja znam 3 gatunki barwieńca: czarny ,czerwony i różowy, z tego 2 pierwsze hodowałem. Używajmy proszę nazw prawidłowych a unikniemy wielu nieporozumień.
Prof. Stefan Kornobis podaje ,że nazwa czarny fantom pochodzi od angielskiej nazwy  black phantom tetra i dotyczy tylko barwieńca czarnego. W 1997 r. ichtiolodzy zweryfikowali opisy gatunku i nadali mu nazwę  Hyphessobrycon megalopterus /Eigenmann,1915/ Weitzmann et Palmer 1997 /NASZE AKWARIUM nr 53 luty 2004/

oslo
Gaduła

« Odpowiedz #28 : Kwietnia 18, 2010, 10:53:41 »

W ramach wyjasnień, swoją rybkę weryfikowałam w oparciu o superakwarium.pl i tam taka nazwa łacińska jest podana.

Marzena Smile

Parapety
lesnik
Aktywny
**

« Odpowiedz #29 : Kwietnia 18, 2010, 11:19:11 »

Oslo nie mam pretensji, sam używam zazwyczaj nazwy Megalamphodus ,tak z przyzwyczajenia Smile.Dla niewtajemniczonego post Britvictanga może wnieść trochę zamętu i stąd mój apel.
Też lubię jak się naczapierzają. Pięknie "tańczą", a że występują w naturze w zacienionych wodach o brynatnym zabarwiniu ,odkrywcy skojarzyły się ze zjawami/fantom/.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: