Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Październik 20, 2014, 10:42:18
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Do wszystkich Forumowiczów:

FORUM służy wymianie wiedzy. Nowicjusze nie mają dostępu do działów wymiany, gdzie zaufanie do innych Forumowiczów powinno być podstawą.

1. Prośba o wypełnienie w Profilu rubryk: płeć i miejsce zamieszkania. Nie jest to obowiązkowe, ale znakomicie ułatwia komunikację między Forumowiczami.

2. Na tym forum wymagamy używania poprawnej polszczyzny. Mający z nią kłopoty powinni korzystać z opcji 'sprawdź ortografię'. Tych, którym to się nie podoba prosimy  o nie rejestrowanie się. Jeśli ktoś się jednak zdecyduje dołączyć do naszej społeczności, a nie będzie reagował na zwrócenie mu uwagi przez poprawienie na niebiesko błędów, musi się liczyć z tym, że jego posty będą usuwane. Jeśli i to nie pomoże usuniemy taką osobę z naszej forumowej  społeczności.

3. Nie piszmy jednowyrazowych postów w stylu "piękne", "śliczne" i tym podobnych. Takie posty nic nie wnoszą. Posty jednowyrazowe będą kasowane.

4. W wątkach tematycznych piszemy wyłącznie na temat danej rośliny. Wszelkie dygresje na tematy innych roślin lub inne tematy będą usuwane.

Pozdrawiamy, Administratorzy
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Szafirki,hiacynty,narcyze -co robić po przekwitnięciu!  (Przeczytany 22103 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kubtit
Nowicjusz
*

« : Kwiecień 02, 2010, 22:19:04 »

Kupiłem te rosliny w sklepach. Kwitły zimą, teraz zasychają. Co zrobic aby zakwitły ponownie w domu w przyszłym roku.

Jak je podlewac?
czy trzeba je chłodzic w lodowce przez jakis czas?
jak i gdzie przechowywać?
czy może nie wyjmowac ich z doniczek w których się znajdują? 

Szczególnie chodzi mi o hiacynty. Proszę o fachową wypowiedz.
Wojtek D
Aktywny
**

"Życie płynie a my stoimy"

« Odpowiedz #1 : Kwiecień 11, 2010, 19:30:05 »

może na różach się nie znam ale na hiacyntach i narcyzach tak po 1 nigdy ale to nigdy nie miej ich w doniczkach one muszą być w ziemi bo tam czują się najlepiej i rozmnażają się.Jak one już przekwitły to śmiało przesadź wraz z ziemią bo mogą być tam dzieci a szkoda by było ich stracić. Jak przekwitły to nie podlewaj tylko raz jak przesadzisz to raz podlej i zostaw je w spokoju  Smile. bo jak przelejesz to aż strach myśleć  Sad. ok więc stosuj się do tego i pamiętaj nie podlewaj bo zgniją i posadź je najlepiej koło drzewa około 4-5 metrów obok niego to się korzenie oplotą po latach i w razie czego będzie miała taki jak by spichlerz.

"Jestem jak każdy a każdy jest inny" Smile

Moje rośliny:

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=18787.0
kubtit
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #2 : Kwiecień 15, 2010, 14:35:21 »

To mogę juz je teraz wsadzic do ogrodu ,w kwietniu, a nie na jesien. Może je lepiej przechowac w tych doniczkach do jesieni?
małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #3 : Kwiecień 15, 2010, 15:31:32 »

Napiszę, jak ja postępuję z cebulowymi.
Kiedy przekwitną wycinam pęd kwiatowy i przesadzam do większej doniczki ( z reguły kupujemy te rośliny posadzone w maciupeńkich doniczkach ). Ten okres dla cebul jest b. ważny, wtedy cebule regenerują się po kwitnieniu i zbierają siły na następny rok, więc należy im się dobra ziemia i nawóz. Trzymam doniczki w domu do czasu aż zrobi się cieplej i miną przymrozki - w tej chwili stoją już na balkonie. Kiedy liście zaczynają zasychać sadzę cebule z całą bryłą korzeniową do ogródka na miejsce docelowe. Można je też trzymać w ażurowych pojemnikach z torfem aż do jesieni i wtedy sadzić.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
salamandrra
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #4 : Kwiecień 17, 2010, 16:33:49 »

kochani ale takie cebule moga spokojnie kilka razy zakwitnac w domu bez wysadzania do ogrodu. moje hiacynty kwitly juz 4 razy.
ja robie tak: po przekwitnieciu wycinam ped kwiatowy, nastepnie co 2 tygodnie przez 2 mieisace podlewam dobrym nawozem np. florovitem, potem je zasuszam nie podlewajac przez kolejne2 miesiace i trzymajac w ciemnym chlodnym miejscu, a potem stopnjiowo pobudzam do wzrostu podlewajac sama woda 1 raz w tygodniu a gdy zaczna wypeszczac porzadnielistki dodatkowo co drugie podlewanie stosuje nawoz.
Wojtek D
Aktywny
**

« Odpowiedz #5 : Kwiecień 18, 2010, 12:19:26 »

Hiacynty najlepiej czują się w glebie więc jeśli trzymasz je w doniczce marnujesz je  Mad W glebie kwitną okazale i rozmnażają się a w doniczce do rozmnożenia dochodzi rzadko i mają mniej pąków kwiatowych.
Na dworze mają większe pole do wytwarzania korzeni  Very Happy u mnie w ogródku rosną rosną rosną przez wiele wiele lat jeszcze za czasów prababci.  Razz

Moje rośliny:

jacki
Aktywny
**

« Odpowiedz #6 : Kwiecień 18, 2010, 22:40:20 »

Ja wszystkie kupione do domu, wysadzam do ogrodu, kwitną - ale zrobiły się wszystkie w jednym kolorze, różowe - dlaczego?

Wojtek D
Aktywny
**

« Odpowiedz #7 : Kwiecień 19, 2010, 16:40:38 »

nie wiem, ale przeczytałem gdzieś tam kiedyś w książce że to zależy od gleby jaki kolor będzie miał kwiat jeśli rosną koło siebie to nic dziwnego.

Pozdrowionka ! Very Happy

Moje rośliny:

raflezja
Moderator Globalny

Kraków i okolice

« Odpowiedz #8 : Kwiecień 28, 2010, 21:00:15 »

nie wiem, ale przeczytałem gdzieś tam kiedyś w książce że to zależy od gleby jaki kolor będzie miał kwiat jeśli rosną koło siebie to nic dziwnego.

A czy to na pewno dotyczyło hiacyntów? Nie przypadkiem hortensji?

Pozdrowionka ! Very Happy

Wojtek D
Aktywny
**

« Odpowiedz #9 : Kwiecień 29, 2010, 12:46:05 »

nie pamiętam, ale czytałem że w jakiś tam kwiat właśnie zmienia kolor poprzez ziemie  Shocked Shocked

Moje rośliny:

anita041
Gaduła

hoje i storczyki strefa 6b

« Odpowiedz #10 : Kwiecień 29, 2010, 21:45:12 »

wojtku na pewno zmianą koloru  kwiatów reaguje hortensja Smile a ja mam problem z narcyzami Sad posadziłam je 3 lata temu, w pierwszym i drugim roku kwitły obficie lecz w tym roku w ogóle Sad  nawet jednego kwiatka nie było Sad dlaczego Confused czy po przekwitnięciu narcyza powinno się czekać aż liście same uschną czy uciachać je od razu Confused może tu był jakiś błąd?

Wiktor
Rezydent

Małopolskie, strefa 6b.

« Odpowiedz #11 : Kwiecień 29, 2010, 22:15:38 »

Oczywiście, że nie można uciachać liści po przekwitnięciu. Same mają zaschnąć, są Roślinie potrzebne do fotosyntezy. Po kwitnieniu odżywiana jest cebula, powiększa swój obwód a liście pobierają światło.
Dodatkowo trzeba je zasilać nawozami wieloskładnikowymi  Smile

Pozdrowienia!
Wiktor.  Smile
Mój album
ewka
Gaduła

strefa 6a, lubelskie

« Odpowiedz #12 : Kwiecień 30, 2010, 04:11:57 »

Powinno się obrywać przekwitnięty kwiat, zostawiając łodygę. Chodzi o to, by roślina nie wysilała się na nasiona.
Wojtek D
Aktywny
**

« Odpowiedz #13 : Kwiecień 30, 2010, 12:39:45 »

a moje 4 narcyzy mają nasionka widać jak chcecie to zamieszczę tu fotkę  Very Happy

Moje rośliny:

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: