Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 09, 2019, 13:39:55
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Szczypiorek, pietruszka i inne warzywa w doniczkach  (Przeczytany 42230 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
lemonka
Rezydent

« Odpowiedz #30 : Maj 12, 2010, 13:38:36 »

Mój szczypiorek jeszcze nie jest specjalnie wyrośnięty, ale się kładzie i czasem w taki sposób, że korzonki wyskakują z podłoża. Czy można na to coś zaradzić bo się boję, że wszystko mi zmarnieje a już tak długo go hoduję...

kasia
Rezydent

« Odpowiedz #31 : Maj 12, 2010, 13:41:48 »

Do jakiej ziemi go posialas?Dobrej jakosciowo?Nie wiem czy szczypiorek tez mozna podsypac, ale ja swoje rzodkiewki i inne ziola po wschodach, jak widze, ze za plytko w ziemi sa podsypuje odrobina ziemi. Przewaznie wzmacniaja sie po takiej kuracji.

lemonka
Rezydent

« Odpowiedz #32 : Maj 12, 2010, 15:01:07 »

Chyba dobra ta ziemia w miarę. Podsypię w takim razie garścią nowej ziemi, tylko to będzie trudne zadanie żeby szczypiorku nie zasypać za bardzo. Dziękuję Kasiu Smile

małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #33 : Maj 12, 2010, 20:19:44 »

Szczypiorek w gruncie też się kładzie, po prostu ten typ tak ma.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #34 : Maj 12, 2010, 20:21:28 »

Malgosiu, mam w doniczce wielki krzak i kladzie sie tylko wtedy jak go dlugo nie scinam. Tak to stoi taki wyprostowany Smile Tylko nie zasyp go ta ziemia Smile

lemonka
Rezydent

« Odpowiedz #35 : Maj 13, 2010, 09:07:42 »

Ale ja nie mogę go ściąć bo to niteczki jeszcze  Smile

PaulinaS
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #36 : Maj 13, 2010, 09:09:07 »

Niestety pietruszka mi zgniła  Confused nie wiem czemu, podlewałam tylko wtedy jak było bardzo ciepło (u nas ostatnio dni pochmurne). Szczypior nawet nie drgnął.

Pietruszkę wywaliłam, a za to wykopałam sobie z ogródka zeszłoroczna i wsadziłam do tej samej ziemi i teraz mam "busz"  Smile Kupiłam wczoraj koperek i jak tylko znajdę chwilę czasu oraz skrzyneczkę to zasieję sobie i też na tarasik wystawię.
W prawdzie mam malutki ogródek koło domku, ale nie wyjdę zostawiając malutkie dzieci same choćby na 5 minut zwłaszcza, że ja jak wejdę do ogródka to potrafię w nim pół dnia przesiedzieć i plewić, wykopywać, siać itp  Razz
lemonka
Rezydent

« Odpowiedz #37 : Maj 13, 2010, 10:48:27 »

Zazdroszczę ogródeczka Smile

A ja mam problem z melisą. Dostałam niedawno sadzonki, kawałki z korzeniami oddzielone od matecznej rośliny rosnącej w ogrodzie. Wsadziłam w doniczkę, melisa sie przyjęła, zaczęła wypuszczać nowe listki, ale te starsze zaczynają od brzegów zasychać i całkiem więdnąć Sad   Jeszcze nie wiem czy nowe listeczki tez nie pójdą w ślady starszych :/   Czy ja coś źle robię czy to jakaś niefajna przypadłość melisy?  Czy ktoś miał podobnie?

małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #38 : Maj 13, 2010, 12:35:49 »

Melisa rośnie jak chwast, nie powinno być z nią problemów.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
lemonka
Rezydent

« Odpowiedz #39 : Maj 13, 2010, 14:12:46 »

Czytałam, że ona jak mięta się panoszy Wink   Mam nadzieję, że moja da radę, choć zeszłoroczna zimy na balkonie nie przetrwała pomimo okrycia Sad

Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #40 : Maj 13, 2010, 15:05:56 »

A ja mam problem z melisą. Dostałam niedawno sadzonki, kawałki z korzeniami oddzielone od matecznej rośliny rosnącej w ogrodzie. Wsadziłam w doniczkę, melisa sie przyjęła, zaczęła wypuszczać nowe listki, ale te starsze zaczynają od brzegów zasychać i całkiem więdnąć Sad   Jeszcze nie wiem czy nowe listeczki tez nie pójdą w ślady starszych :/   Czy ja coś źle robię czy to jakaś niefajna przypadłość melisy?  Czy ktoś miał podobnie?
A może odchorowuje transport. Poczekaj troszkę.

PaulinaS
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #41 : Maj 13, 2010, 15:18:44 »

Zasiałam koperek, zobaczymy czy coś będzie z tego ....
Mama zasiała w ogródki jakieś 2 tyg. temu i nawet nie ma ochoty wschodzić

Niestety co do melisy to ja nie mam bladego pojęcia
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #42 : Maj 13, 2010, 15:32:26 »

Koperek u mnie bardzo dlugo wschodzil. Ale teraz ladnie rosnie Smile

lemonka
Rezydent

« Odpowiedz #43 : Maj 13, 2010, 17:57:27 »

A ja mam problem z melisą. Dostałam niedawno sadzonki, kawałki z korzeniami oddzielone od matecznej rośliny rosnącej w ogrodzie. Wsadziłam w doniczkę, melisa sie przyjęła, zaczęła wypuszczać nowe listki, ale te starsze zaczynają od brzegów zasychać i całkiem więdnąć Sad   Jeszcze nie wiem czy nowe listeczki tez nie pójdą w ślady starszych :/   Czy ja coś źle robię czy to jakaś niefajna przypadłość melisy?  Czy ktoś miał podobnie?
A może odchorowuje transport. Poczekaj troszkę.

Pewnie, że poczekam. Nie wyrzucam nigdy roślinek za szybko. A tę melisę tak kocham już i byłoby mi strasznie smutno gdyby jej coś się stało. Tylko boje się, że jakieś świństwo ją zaatakowało bo była zdrowa i dopiero niedawno zaczęło się coś dziać z nią. No i nie wiem czy to nie moja wina Sad
Za to inne rośliny, np. trzmieliny rosną super Smile  

Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #44 : Maj 13, 2010, 18:33:25 »

Tylko boje się, że jakieś świństwo ją zaatakowało bo była zdrowa i dopiero niedawno zaczęło się coś dziać z nią. No i nie wiem czy to nie moja wina Sad
Za to inne rośliny, np. trzmieliny rosną super Smile 
Cieszę się,że trzmieliny fajnie rosną. Jeśli chodzi o melisę to przeglądnij listki, może ją coś zaatakowało  Confused Confused

Tifa
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #45 : Marzec 01, 2011, 09:37:26 »

Kupiłam nasiona szczypiorku, ale po poznaniu waszych doświadczeń, mam obawy, czy jest sens siać. Oczywiście, posieję, bo żal nasion. Całą zimę i wiosnę mam szczypior z cebul sadzonych do skrzynek. Stoją na parapecie i szczypior ze śmietaną to u nas przysmak z dzieciństwa. Pietruszka z korzenia, jakoś mi się nie udaje. Albo korzeń zgnije, albo natka bardzo szybko zwiędnie.
 Na balkonie świetnie rośnie mi ogórecznik lekarski, w dodatku jest bardzo dekoracyjny. W tym roku spróbuję posiać kolendrę.
aainniaa
Aktywny
**

« Odpowiedz #46 : Marzec 10, 2012, 18:51:56 »

Drugi rok uprawiam szczypiorek i koperek na parapecie. Nasionka wysiewam już w lutym. Po wysiewie przyspieszam wzrost rośliny, podlewaniem i trzymaniem pojemników na kaloryferze. W tamtym roku utrzymał się tylko szczypiorek, koper usechł.  Zobaczymy jak będzie w tym roku. Nasiona posiałam 3 tygodnie temu a już mam młode roślinki. Koper znacznie większy i szybciej rośnie niż szczypiorek.
Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #47 : Maj 18, 2016, 11:22:30 »

Kupiłam miętę jakiś czas temu w Lidlu, obcięłam co było mi potrzebne, resztę przesadziłam w większą doniczkę, podsypałam ziemi. Stoi w mieszkaniu i wyglada jakoś tak rachitycznie. Pędy odbijają, ale są słabe, wybujałe. Czy ma sens trzymanie jej wewnatrz (wygodniej mi, gdy mam ja pod ręką w kuchni), czy jedynie na powietrzu bedzie ładnie przyrastać?

mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #48 : Maj 22, 2016, 17:30:20 »

Andżeliko, mięta nie będzie dobrze rosła w mieszkaniu... A gdyby tak na balkon? W mieszkaniu jest za ciepło i za ciemno, nawet na oknie. A jaką masz?

Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #49 : Maj 22, 2016, 17:32:19 »

Jest już na balkonie, Mirko. Zrobię zdjęcie i wrzucę wieczorem, to jakis zwyklak pewnie.

Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #50 : Maj 22, 2016, 20:06:10 »

Oto ona:

mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #51 : Maj 24, 2016, 11:23:25 »

O, matko, Ty tak wysoko mieszkasz?! Już mi się kręci w głowie, od samego patrzenia  Confused Ale mięta ładna, tylko widać, ze tęskni za słońcem.
Jeśli byś chciała, ta za jakiś czas mogę Ci podesłać moją - jest grubsza, bardziej omszona, o łagodnym, "słodkim" smaku. Jak kiedyś sprawdzałam, 'okrągłolistna' albo 'jabłkowa', bo też podobna.

Strony: « 1 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: