Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Październik 17, 2019, 16:47:15
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: CYMBIDIUM cz.2  (Przeczytany 68812 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
PEla
Rezydent

« Odpowiedz #210 : Maj 06, 2011, 17:57:50 »

Jestem za ścięciem ponieważ roślina wymaga "leczenia". Nie wiem co kryje się pod wierzchnimi listkami... Może będzie potrzebne moczenie, pryskanie, usunięcie części korzeni itp.. Jeśli tak, łatwiej będzie manipulować rośliną to raz, a dwa kwiaty ją jeszcze osłabią.

Florki Peli cz. 1
Florki Peli cz. 2
uczę się, uczę          pozdrawiam
necja
Rezydent

Pozdrawiam Aneta

« Odpowiedz #211 : Maj 06, 2011, 18:00:32 »

Mój ulubiony wątek  Very Happy
Uwielbiam oglądać Wasze Cymbidia  Very Happy
Sama nie mam odwagi go kupić. Obawiam się że nie potrafiłabym go ponownie zakwitnąć a nie jest tani i zajmuje sporo miejsca  Confused

Wyraczku jak ma się Twój piękniś?  Smile  Very Happy Czy jeszcze kwitnie?

Basiek7
Gaduła

Mazowieckie

« Odpowiedz #212 : Maj 09, 2011, 08:06:05 »

Moje cymbidium na razie wystawiłam na balkon.
Najpierw wyjmę je z doniczki i zobaczę, jak wyglądają korzenie. Na tej podstawie podejmę dalsze kroki. Muszę tylko się przygotować na wszelką ewentualność i kupić odpowiednią doniczkę.

Pozdrawiam,
Basia
Mirabella
Aktywny
**

Nigdy nie mów nigdy.. :)

« Odpowiedz #213 : Maj 25, 2011, 15:04:17 »

Ja swoje cymbidia też wyeksmitowałam na balkon. Już tydzień temu. W tym roku żadne nie kwitło wrrrrr A na dokładkę naczytałam się o chorobie, która (chyba) dopadła jednego żbika, wygląda to tak, że młody przyrost rozwija liście i zanim dojdzie do 30 cm cały środek gnije.. Oddzieliłam go od reszty i podlałam chemią.

Pozdrawiam. Agnieszka.
Basiek7
Gaduła

Mazowieckie

« Odpowiedz #214 : Maj 26, 2011, 08:01:17 »

Ja wczoraj w końcu się zabrałam za swoje. Oczywiście część korzeni była zgniła, podłoże prawie wrosło w korzenie, dokopałam się nawet do gąbki, która pewnie była pierwotnym podłożem. Rozplątywałam to wszystko prawie godzinę. Martwe korzenie usunęłam, zrobiłam dodatkowe dziurki w doniczce i dałam nowe podłoże. Mam nadzieję, że mu nie zaszkodziłam. No i stoi sobie na balkonie wśród szczypioru hipkowego Smile

Pozdrawiam,
Basia
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #215 : Sierpień 07, 2011, 08:23:35 »

W ub. tygodniu dotarło do mnie cymbidium - zdziwiłem się wielce gdy otworzyłem paczkę i zobaczyłem podłoże:

Jakby kto nie rozpoznawał to jest to wata szklana. Korzenie oczywiście suche i puste w środku. Zapewne roślina była porządnie podlewana, wata nasiąkała (jak to wata - porządnie) a później przesuszana i stąd efekt zgniłych suchych korzeni.
Po wydłubaniu waty okazało się że 99,9 % korzeni jest do odcięcia. W efekcie zostały tylko zaczatki korzeni na najmłodszych pseudobulwach.
Zobaczymy co z tego urośnie Sad

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
dendrobiumB
Aktywny
**

To ja :)

« Odpowiedz #216 : Sierpień 07, 2011, 08:49:35 »

Jak będziesz usuwał korzenie to zostaw część tych suchych i usuń z nich tylko welamen tak żeby rdzeń korzenia pozostał.

Kamil
---------
wierzę,że kluczem do zrozumienia świata jest obserwacja, eksperyment, debata a przede wszystkim wolna wola
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #217 : Sierpień 07, 2011, 20:42:50 »

A czemu ma służyć takie zostawianie rdzenia korzenia?Pytam bo z taką praktyką się jeszcze nie spotkałem Smile

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
dendrobiumB
Aktywny
**

To ja :)

« Odpowiedz #218 : Sierpień 07, 2011, 21:22:23 »

Czytałem na kilku innych forach i stronach,że tylko martwy welamen powinno się usuwać a zdrewniały rdzeń pomaga utrzymać roślinę zarówno w pionie jak i w dobrym stanie do momentu gdy wytworzy nowe korzenie.

Kamil
---------
wierzę,że kluczem do zrozumienia świata jest obserwacja, eksperyment, debata a przede wszystkim wolna wola
2spanielki
Aktywny
**

« Odpowiedz #219 : Sierpień 27, 2011, 07:31:40 »

A ja mam pytanie: otóż mam żółte cymbidium i muszę je przesadzić niedługo (po przekwitnięciu) ale ono w tej chwili ma ziemie... no właśnie, to takie jakby grudki normalnej ogrodowej ziemi. W jaką ziemię przesadzacie swoje cymbidia?
Mirabella
Aktywny
**

« Odpowiedz #220 : Sierpień 27, 2011, 09:30:50 »

Hodowcy radzą by podłoże dla Cymbidium było dobrze przepuszczalne. Podłoża powinno składać się rozdrobnionej kory zmieszanej z piaskiem, mchem i suchymi pokruszonymi liśćmi dębu. A moje Cymbi siedzą w normalnej storczykowej "ziemi" z masą keramzytu i włókna kokosowego.

Pozdrawiam. Agnieszka.
2spanielki
Aktywny
**

« Odpowiedz #221 : Sierpień 27, 2011, 10:40:00 »

Dziękuje Mirabella za pododpowiedź  Smile
Sloneczko
Gaduła

« Odpowiedz #222 : Sierpień 27, 2011, 14:25:51 »

hmm...a moje cymbidium siedzi w podłożu do storczyków zmieszanym z ziemią torfową i chyba mu tak dobrze bo w tamtą zimę kwitło...miałam wrażenie że cymbidium powinno raczej rosnąć w podłożu bardziej zbitym niż falki...ale może się mylę Confused

Mirabella
Aktywny
**

« Odpowiedz #223 : Sierpień 28, 2011, 00:54:31 »

Kasiu, każdy ma "inną szkołę" na hodowlę cymbi. Tak jak i na inne rośliny. Mama mojej koleżanki zwykłego falka hoduje w .. czarnoziemie i jest mu tam lepiej niż dobrze, rośni i kwitnie jak wariat!
Kasiu Twoje cymbidium jest teraz na świeżym powietrzu?

Pozdrawiam. Agnieszka.
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #224 : Sierpień 28, 2011, 06:22:37 »

Ja testowałem podłoża luźne tj. keramzyt, kora, trochę torfu - nie zdało egzaminu. Teraz siedzą w zwykłej ziemi i reanimują się. Zaglądałem do jednego - korzonki ładnie przyrastają bez śladów zalania czy jakiejś choroby. Podlewam raczej oszczędnie.

Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
bura4
Gaduła

Podkarpacie, strefa 6a

« Odpowiedz #225 : Sierpień 28, 2011, 09:53:08 »

Moje wisi na płocie, podlewam gnojówką z pokrzyw co jakis czas, na razie powypuszczało jakies takie nie wiem czy nowe pseudobulwy czy co innego - okaże się w zimie Very Happy

M@rtulin@ pozdrawia
Sloneczko
Gaduła

« Odpowiedz #226 : Sierpień 28, 2011, 12:05:45 »

Agnieszko moje cymbidium od wiosny siedzi na balkonie i chyba mu tam dobrze bo wypuściło już dużo nowych psb. Myślę jednak że o jego podłożu i mojej opiece nad nim będę mogła tak naprawdę wypowiedzieć się dopiero na przyszłą wiosnę gdy będę go przesadzać Smile

Bura jeśli już powypuszczało te "cosie" to okaże się za niedługo co z tego wyrośnie...nie trzeba będzie czkać aż do zimy Wink A może nawet jeśli już są w miarę duże to zrób zdjęcie i ocenimy Wink

Mirabella
Aktywny
**

« Odpowiedz #227 : Sierpień 28, 2011, 13:06:23 »

Kasia, to tak jak moje, skoro wiosna ląduje na balkonie i tam koczuje. Puszcza psb i chyba ma się nieźle. Smile

Pozdrawiam. Agnieszka.
bura4
Gaduła

Podkarpacie, strefa 6a

« Odpowiedz #228 : Sierpień 28, 2011, 16:28:56 »

Bura jeśli już powypuszczało te "cosie" to okaże się za niedługo co z tego wyrośnie...nie trzeba będzie czkać aż do zimy Wink A może nawet jeśli już są w miarę duże to zrób zdjęcie i ocenimy Wink

Na razie te cosie są za małe żeby cokolwiek oceniać ale jak się nieco powiększą to nie omieszkam ufocić.

M@rtulin@ pozdrawia
2spanielki
Aktywny
**

« Odpowiedz #229 : Wrzesień 08, 2011, 10:59:38 »

Mam pytanko: od kiedy można się spodziewać u Tomaszewskiego cymbidium?
Pod koniec września będę w Wawie i niewiem czy poczekać i liczyć na wybór cymbidium u Tomaszewskiego czy lepiej polować u siebie na taki okaz? Zaznaczam że nigdy jeszcze nie byłam w sklepie tego Pana i sie nie orientuje jak tam jest, ale z tego co słyszałam to jest chwalony.
Jest tam rzeczywiście taki wybór...? Proszę o radę: warto poczekać....?
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #230 : Wrzesień 08, 2011, 16:59:17 »

W obi się już pojawiły więc u Tomaszka też zaraz pewnie będą
2spanielki
Aktywny
**

« Odpowiedz #231 : Wrzesień 09, 2011, 08:22:19 »

Dziękuję Petra  Very Happy w niedzielę będę w Obi, mam nadzieję że tam też będą  Very Happy
A jak nie to trudno, nie znajdę to będę musiała poczekać  Smile
kasiuniaap
Aktywny
**

« Odpowiedz #232 : Wrzesień 09, 2011, 23:38:19 »

Ale u nas w obi jeśli się nie mylę były po 129zł!!! I do tego pędy były poobsychane lub/i więdnące...
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #233 : Wrzesień 10, 2011, 03:22:57 »

Kasiu nie wiem po ile były bo się nimi nie interesowałam, widziałam tylko że były
2spanielki
Aktywny
**

« Odpowiedz #234 : Wrzesień 10, 2011, 09:28:28 »

Ale u nas w obi jeśli się nie mylę były po 129zł!!!
Confused Confused Confused szokująca cena jak dla mnie  Confused Confused Confused
muszę sprawdzić jutro
bura4
Gaduła

Podkarpacie, strefa 6a

« Odpowiedz #235 : Wrzesień 10, 2011, 14:51:55 »

Moje cymbidło jest takie:

Na razie wisi na płocie. Nie wiem kiedy go mam zabrać....

M@rtulin@ pozdrawia
Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #236 : Wrzesień 10, 2011, 16:01:59 »

Można je nawet do końca października potrzymać, chyba żeby wcześniej rozszalała się zima (tfu, tfu!).

kasiuniaap
Aktywny
**

« Odpowiedz #237 : Wrzesień 11, 2011, 09:41:36 »

Z tego co czytałam to cymbidła przetrzymają nawet małe przymrozki, ale ja bym uważała na te przymrozki Wink więc jeszcze trochę na dworze spędzi czasu Wink
bura4
Gaduła

Podkarpacie, strefa 6a

« Odpowiedz #238 : Wrzesień 11, 2011, 18:13:13 »

A co myślicie o przyrostach?? Zielenina czy może coś z nich będzie?? Nawet jesli zielenina to i tak cieszą Smile

M@rtulin@ pozdrawia
Al_Inka
Gaduła

Suwałki, strefa klimatyczna 5b

« Odpowiedz #239 : Wrzesień 11, 2011, 18:18:53 »

Wygląda ładnie, te nowe przyrosty to raczej na pseudobulwy wyglądają. Zawsze jednak mogą jeszcze wypuścić pędy kwiatowe.

Część 3

domowe
działka
"Natura to zielone schronisko okaleczonych dusz." Anne Louise Stael-Holstein
Pozdrawiam, Alina
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: