Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Listopad 14, 2019, 20:24:38
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: CYMBIDIUM cz.2  (Przeczytany 69141 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
xxsyllxx
Aktywny
**

« Odpowiedz #90 : Sierpień 20, 2010, 13:56:33 »

Właśnie przesadziłam do większej ale raczej będzie jeszcze za mała, więc jutro przesadzę jeszcze raz  Confused

To normalne, że ma tak dużo korzeni i mało liści  Sad?

Domownicy
Cała reszta
Wymiana 2014

-----------------------------------------------------------

Well she was walking thru the clouds
With a circus mind that's running wi
dendrobiumB
Aktywny
**

To ja :)

« Odpowiedz #91 : Sierpień 20, 2010, 14:19:04 »

Korzenie rosną o wiele szybciej niż liście.Moim zdaniem to jest normalne.Tylko pamiętaj by podłoże było gruboziarniste-ewentualnie sam keramzyt:-)mój patent na cymbidium.

Kamil
---------
wierzę,że kluczem do zrozumienia świata jest obserwacja, eksperyment, debata a przede wszystkim wolna wola
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #92 : Sierpień 20, 2010, 19:09:23 »

Tak do większej doniczki, chyba spałam jeszcze że napisałam do mniejszej  Razz
ingga
Aktywny
**

« Odpowiedz #93 : Wrzesień 03, 2010, 10:16:59 »

Ostatnio tak padało że musiałam zabrać swoje cymbidium do domu, żeby troche przeschło
Dziś muszę je znów wynieść na balkon.
I cały czas korci mnie żeby je przesadzić  Embarassed

xxsyllxx
Aktywny
**

« Odpowiedz #94 : Wrzesień 03, 2010, 20:34:23 »

Przesadź, wydaje mi się, że świeże podłoże nie zaszkodzi Very Happy

Domownicy
Cała reszta
Wymiana 2014

-----------------------------------------------------------

Well she was walking thru the clouds
With a circus mind that's running wi
ingga
Aktywny
**

« Odpowiedz #95 : Wrzesień 04, 2010, 08:11:53 »

Tylko muszę poczytać jak to się robi  Smile
Czy mogę usunąć trochę korzeni?

Wy trzymacie jeszcze swoje cymbidia na dworze?
Mi wczoraj mąż po nocnej zmianie powiedział, że był lekki szron na trawie więc pojawiają się już pierwsze lekkie  przymrozki.

Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #96 : Wrzesień 04, 2010, 08:28:23 »

Możesz lekko podciąć ale nie wiem czy to jest dobra pora na obcieneie korzeni przed sezonem kwitnienia Confused Może tylko samo przesadzenie Confused
Moje jeszcze stoi na balkonie ale on jest dość wysoko więc przygruntowe przymrozki mu nie grożą Smile

dendrobiumB
Aktywny
**

To ja :)

« Odpowiedz #97 : Wrzesień 04, 2010, 09:01:36 »

Witam
ja swoje cymbidia przeniosłem na kilka dni już do domu. Stoją obok drzwi balkonowych. Co do korzeni nie sądzę czy to dobry pomysł na przycinanie korzeni. Ja osobiście bym tego cymbidium nie przesadzał przed wiosną. Korzenie można trochę przyciąć przy wiosennym przesadzaniu.

Kamil
---------
wierzę,że kluczem do zrozumienia świata jest obserwacja, eksperyment, debata a przede wszystkim wolna wola
goska 1307
Aktywny
**

Chełm

« Odpowiedz #98 : Wrzesień 04, 2010, 09:34:42 »

Również bym nie przesadzała być może zbiera się do kwitnienia

Pozdrawiam Gosia Smile
goska 1307
Aktywny
**

Chełm

« Odpowiedz #99 : Wrzesień 17, 2010, 07:30:28 »

Dzisiaj odkryłam ,, coś'' i niewiem czy to nowy przyrost czy może pędzik

Pozdrawiam Gosia Smile
Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #100 : Wrzesień 17, 2010, 07:44:19 »

Wyglda mi raczej na przyrost choć głowy nie dam sobie uciąć  Smile Smile

goska 1307
Aktywny
**

Chełm

« Odpowiedz #101 : Wrzesień 17, 2010, 07:47:43 »

To chyba z kwiatów nici

Pozdrawiam Gosia Smile
ingga
Aktywny
**

« Odpowiedz #102 : Wrzesień 17, 2010, 10:11:10 »

Ponieważ nie za bardzo wiedziałam jak zabrać się za to przesadzanie, więc sobie je odpuściłam w tym roku. Zgodnie z waszymi radami będę się tym martwiła wiosną.

Moje po deszczach wróciło na kilka dni do domu, ale po jakimś tygodniu doszłam do wniosku że jeszcze dam mu się nacieszyć świeżym powietrzem i znów wyniosłam na zadaszony balkon.

Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #103 : Wrzesień 17, 2010, 10:25:27 »

Ja już wniosłam do domu ale wszystkie zimnoluby są na chłodnym strychu więc wiele im się nie zmieniło Smile I tam pozostaną dopóki nie zakwitną Cool

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #104 : Wrzesień 18, 2010, 09:42:14 »

Wreszcie mam cymbidium i zastanawiam się czy je chłodzić czy może w tym roku dać mu spokój,  cała roślinka to zaledwie 2 psb, może nie ryzykować  i poczekać aż się troszkę rozrośnie  Confused
obuwik1
Aktywny
**

« Odpowiedz #105 : Wrzesień 18, 2010, 10:16:00 »

Moje cymbidia wylądowało w zimnej szklarni i tam zostanie pewnie do połowy października lub dłużej a później to się okaże,  może zacznie wypuszczać jakieś kwitki Smile
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #106 : Wrzesień 18, 2010, 10:45:00 »

Ja na taką zimną szklarnię będę adaptować wnękę okienną od strony balkonu, będą tam sobie stały dendrobia nobile i inne które wymagają chłodnych warunków zimą. Dziś idę kupić pleksi, nocne temperatury u nas już spadają w stronę zera a taka wnęka to dodatkowe miejsce na roślinki  Mad
obuwik1
Aktywny
**

« Odpowiedz #107 : Wrzesień 18, 2010, 11:19:49 »

Petra na pewno Twoje zimnolubne storczyki i cymbidia będą dobrze się czuły w takiej wnęce.
Sloneczko
Gaduła

« Odpowiedz #108 : Październik 12, 2010, 10:35:25 »

Powiedzcie mi czy to pędy kwiatowe? Confused Do tej pory myślałam że to nowe psb, ale teraz już nie jestem pewna...Psb zazwyczaj były całe zielone...to pierwsze wygląda mi na kwiatostan...nawet mam wrażenie że wyczuwam pąki po lekkim naciśnięciu, ale te 2 pozostałe...hmmm

A tak poza tym to wnieśliście już swoje cymbidia do domu? Moje stoi jeszcze na balkonie a temperatury są już naprawdę niskie, szczególnie w nocy.

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #109 : Październik 12, 2010, 10:36:39 »

Tak, śliczne pędy kwiatowe, gratuluję Very Happy
Sloneczko
Gaduła

« Odpowiedz #110 : Październik 12, 2010, 10:45:42 »

Jej jak się cieszę...gdy dostałam je miało tylko 3 psb i jeden kwiatostan...a było to w grudniu tamtego roku Wink
Wstyd się przyznać,ale po wystawieniu na balkon było traktowane po macoszemu, często zapominałam go podlać, a odżywkę dostawało dopiero od końca sierpnia.
Tak wyglądało gdy je dostałam:

Kiedy najlepiej będzie je wnieść do domu...tak żeby pędy się rozwinęły i nie przeszło szoku związanego ze zmianą temperatury?! Confused

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #111 : Październik 12, 2010, 10:52:40 »

Wydaje mi się że już je można zabrać do domku, na razie można je ustawić blisko szyby by się przyzwyczaiło
Sloneczko
Gaduła

« Odpowiedz #112 : Październik 12, 2010, 11:00:42 »

Dzięki Petra  Very Happy Pisałaś wcześniej że zastanawiasz się czy chłodzić w tym roku cymbidium które ma 2 psb, teraz wiem że odpowiedziałabym Ci żeby chłodzić, bo moje miało właśnie 2 dorosłe psb i 1 małą, a teraz rozrosło się dwukrotnie...jak tam będzie co roku to trzeba je będzie dzielić. A Ty co w końcu zrobiłaś?

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #113 : Październik 12, 2010, 11:44:57 »

Zostawiłam je w domu, jedna z psb wyglądała kiepsko okazało się że gnije więc ją obcięłam dlatego dam temu cymbidium spokój , niech się przyzwyczai i ponowi wzrost, to jest drobniutkie cymbidium i nie chciałabym go stracić a na chłodzenie będzie jeszcze czas

tu zdjęcie z falkiem miniaturką ( cymbidium elegans )

donama
Gaduła

« Odpowiedz #114 : Październik 12, 2010, 12:01:44 »

Moje stoi na razie w nieogrzewamym pomieszczeniu,zastanawiam się kiedy je wnieść do pokoju ?
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #115 : Październik 12, 2010, 12:07:13 »

Wydaje mi się że w takim pomieszczeniu może stać całą zimę, no chyba że wcześniej zechce zakwitnąć
donama
Gaduła

« Odpowiedz #116 : Październik 12, 2010, 12:09:47 »

Trochę się boję ,bo w tamtym roku też tak stało i dostał jakiś czarnych plam na liściach . Sad
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #117 : Październik 12, 2010, 12:25:10 »

Może było zbyt wilgotno co przy niskich temperaturach i braku ruchu powietrza mogłoby doprowadzić do gnicia (choć takie kropki obserwuję u większości cymbidiów więc może u Ciebie też nie są one niczym groznym ), ja tak załatwiłam swoje cymbidia kilka lat temu, wywiozłam je do pracy do mojego chłopaka gdzie jest w dzień 10 stopni a w nocy czasami poniżej zera i wilgotność dochodzi do 96 procent, katastrofa była nieunikniona. Teraz mam wnękę w której są wiatraczki i dodatkowo pochłaniacz wilgoci. Mam też termometr zewnętrzny który zapisuje minimalną i maksymalną temperaturę na dworzu i we wnęce oraz termometr pokojowy.
donama
Gaduła

« Odpowiedz #118 : Październik 12, 2010, 12:33:26 »

Może faktycznie tak było ,bo wtedy stał w nowo postawionej części domu na dodatek nie ocieplonej ,a mury jeszcze nie wyschły .Teraz jest w ocieplonej części ,no nic pozostaje mi go obserwować .Jeszcze u mnie nie kwitł.
JRZ
Aktywny
**

« Odpowiedz #119 : Październik 17, 2010, 20:07:25 »

Będę miała trojaczki   trojaczki Laughing  Laughing  Laughing  Idea Idea Idea Idea zastane w pokoju cymbidium wypuszcza 3 (trzy) Very Happy pędy kwiatowe   Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: