Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Listopad 20, 2019, 07:42:31
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: CYMBIDIUM cz.2  (Przeczytany 69208 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ingga
Aktywny
**

« Odpowiedz #60 : Lipiec 14, 2010, 16:47:54 »

Mam dylemat co zrobić z moim cymbidium.
Powypuszczało ono sporo nowych odrostów (nie wiem - czy to są pseudobulwy?)
Zastanawiam się, czy powinnam je przesadzić?
Jeśli tak to jak to zrobić, bo nowe odrosty nie rosną pionowo tylko pod kątem ok. 45 stopni.

Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #61 : Lipiec 14, 2010, 20:17:53 »

To że nowe pseudobuwy rosną pod kątem może być wynikiem zbyt ciasnej doniczki. Ja swoje przesadziłam do doniczki o rozmiar większej i nowe pseudobulwy rosną już prosto, stare, przekrzywione już tak zostają Sad A czy wiesz jaki będzie kolor?

ingga
Aktywny
**

« Odpowiedz #62 : Lipiec 15, 2010, 11:15:58 »

A czy wiesz jaki będzie kolor?

Dostałam je kwitnące, więc wiem jaki ma kolor.
Niestety kwiatami cieszyłam sie krótko bo dostałam je jak był największy mróz i kwiatychyba zmarzły i szybko zmarniały.
W styczniu wyglądało tak:

dendrobiumB
Aktywny
**

To ja :)

« Odpowiedz #63 : Lipiec 15, 2010, 17:05:36 »

Proponuje 2 numery większą doniczkę o tego gruboziarniste podłoże- ewentualnie sam keramzyt i czekać na kwiaty zimową poro a tymczasem regularnie nawozić.

Kamil
---------
wierzę,że kluczem do zrozumienia świata jest obserwacja, eksperyment, debata a przede wszystkim wolna wola
sbb28
Aktywny
**

17 marzec już nie razem :(

« Odpowiedz #64 : Lipiec 23, 2010, 22:02:05 »

i to naprawdę dużo nawozić - nie jak u storczyków 1/4 dawki ale nawozić jak dla bardzo żarłocznych roślin balkonowych
pozdrawiam Małgorzata

Per aspera ad astra - przez ciernie do gwiazd
pozdrawiam
Małgorzata
JRZ
Aktywny
**

« Odpowiedz #65 : Lipiec 29, 2010, 05:22:55 »

opiekuję się takim oto cymbidium

co zrobić żeby roślinka ponownie zakwitła? do tej pory stała na północnym oknie, podlewana mniej więcej raz na tydzień-półtora

Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #66 : Lipiec 29, 2010, 06:54:10 »

Wywalić na balkon w lekko zacienione miejsce aż do wrześniowo-październikowych chłodów i dobrze nawozić. Może zakwitnie Confused Ja też na to liczę Very Happy mój na razie idzie pięknie w szczypior Smile

JRZ
Aktywny
**

« Odpowiedz #67 : Lipiec 29, 2010, 10:30:17 »

nawozić ale czym?  Confused nawóz do storczyków pełna dawka, zwykły florovit czy pałeczki nawozowe dla roślin kwitnących? może jeszcze coś innego? może mocznik w granulkach? Very Happy

Magda K.
Rezydent

« Odpowiedz #68 : Lipiec 29, 2010, 13:50:50 »

Nawóz do storczyków 1/4 dawki.

Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #69 : Lipiec 29, 2010, 13:52:52 »

Ja daję pełną dawkę tylko co drugie, trzecie podlewanie. Very Happy

Magda K.
Rezydent

« Odpowiedz #70 : Lipiec 29, 2010, 14:09:30 »

Tak, tak  Smile Zapomniałam dopisać, że 1/4 dawki do każdego podlewania  Very Happy

sbb28
Aktywny
**

17 marzec już nie razem :(

« Odpowiedz #71 : Lipiec 29, 2010, 15:08:33 »

Jak już pisałam kilka postów wyżej cymbidium w okresie wiosenno letnim wymaga naprawdę dużego nawożenia, niektórzy na wiosnę do podłoża w doniczce dodają wysuszone krowie łajno inni nawożą zwykłym nawozem dla roślin kwitnących w normalnej dawce przy każdym podlewaniu, jeszcze inni przefermentowaną gnojowicą
pozdrawiam
Małgorzata

Per aspera ad astra - przez ciernie do gwiazd
pozdrawiam
Małgorzata
dendrobiumB
Aktywny
**

« Odpowiedz #72 : Lipiec 29, 2010, 16:55:48 »

Joanno- potwierdzam to co napisała Małgorzata sbb28 i Merghen . Pełne dawki nawozów od wiosny do lata. Później tylko nawożenie fosforowo potasowe i na koniec dobrze by było by Cymbidium okres od majowych przymrozków do października spędziło na dworze.

Kamil
---------
wierzę,że kluczem do zrozumienia świata jest obserwacja, eksperyment, debata a przede wszystkim wolna wola
dendrobiumB
Aktywny
**

« Odpowiedz #73 : Lipiec 29, 2010, 16:56:35 »

Najlepiej przy uprawie storczyków stosować nawozy płynne.

Kamil
---------
JRZ
Aktywny
**

« Odpowiedz #74 : Lipiec 29, 2010, 20:26:30 »

Można teraz podlewać cymbidium nawozem? Nie jest za późno? Koniec lipca. Podopieczny stoi w ogródku Smile

Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #75 : Lipiec 29, 2010, 20:35:09 »

Jak najbardziej, jeszcze ma trochę czasu na zbieranie sił do kwitnienia Very Happy Ja używam oprócz nawozu do storczyków Hum-coś tam z dżdżownic kalifornijskich uniwersalny i do kwitnących. Stosuję zamiennie, a efekty jakie będą zobaczymy.
Można jeszcze potem po wniesieniu do domu powinno się go zostawić w chłodnym, widnym pomieszczeniu - przedłużysz wtedy jego zimowisko Very Happy

Magda K.
Rezydent

« Odpowiedz #76 : Lipiec 30, 2010, 10:54:46 »

No to ja zaraz powiem mamie, że może swój egzemplarz pełną dawką podlewać  Very Happy
Już się wkurzała przy odmierzaniu nawozu strzykawką  Smile

JRZ
Aktywny
**

« Odpowiedz #77 : Lipiec 30, 2010, 18:14:33 »

Podopieczny w ogródku, podleję go nawozem do storczyków jak będzie miał sucho. W zależności od pogody to tak w połowie przyszłego tygodnia. Jak nie zapomnę Cool

violkah
Rezydent

« Odpowiedz #78 : Sierpień 11, 2010, 14:02:48 »

Wybaczcie pytanie laika nawozowego, jakie to jest nawożenie fosforowo potasowe ? Jest jakiś tylko taki nawóz, czy trzeba kombinować  ?  Confused
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #79 : Sierpień 11, 2010, 14:21:06 »

Może chodzić o nawóz który zawiera tylko fosfor i potas, są takie nawozy.
Albo chodzi o nawóz ze zwiększoną ilością tych składników, takie też są

Ja we wrześniu przechodzę na nawóz wysoko/potasowy, podobno dobrze wpływa na zimowanie roślin
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #80 : Sierpień 11, 2010, 15:58:50 »

Na przykład taki, nie jest on typowo do storczyków ale w mniejszym stężeniu pewnie by się nadał

Bud Blood 0-39-25, 40 g

Bud Blood przeznaczony jest do stosowania w pierwszym tygodniu kwitnienia, aby przyspieszyć formowanie się kwiatostanów.

Sposób użycia:
Na litr roztworu dodać 0,5 g. EC podniesie się o około 0.4
(1 łyżeczka Bud Blood = 7 gramów)

Wskazówki:

a)  Zawsze używać świeżej wody
b) Nie stosować do spryskiwania.

Zawartość (gwarantowana):
Fosfor.............. 39%
Potas............................... 25%

Źrodło: Potassium Sulfate, Potassium Carbonate, Potassium Phosphate.
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #81 : Sierpień 11, 2010, 17:03:53 »

To jest nawóz do hydroponiki który może też być używany do gleby, dlatego uważam że do storczyków też się nada, sama używam podobnych ale jeszcze nie wiem jaki mają wpływ na roślinki
violkah
Rezydent

« Odpowiedz #82 : Sierpień 11, 2010, 17:25:04 »

Dzięki  Very Happy, teraz mam to bardziej unaocznione. Nie znoszę chodzić po sklepach i czytać etykiet, co i ile Sad. No już tak mam, jak mam nazwę to pędem na odpowiedni dział, szukam, biorę i po wszystkim  Smile
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #83 : Sierpień 11, 2010, 20:55:21 »

Tych nawozów raczej nie kupisz w zwykłym sklepie, z firmy hesi pojawił się ostatnio na allegro
http://allegro.pl/item1185766509_hesi_phosphorus_dodatkowy_kwitnienie_uprawa_hps.html

, ja zamawiam w sklepie internetowym
xxsyllxx
Aktywny
**

« Odpowiedz #84 : Sierpień 19, 2010, 17:34:21 »

2 lata temu dostałam kwitnące cymbidium i od tamtego czasu nawet nie zapowiada się na powtórne kwitnienie  Sad Już na prawdę nie wiem co robię źle. W połowie kwietnia wystawiłam je na balkon, niby wypuściło kilka nowych listków. Podlewam nawozem co tydzień. Nigdy nie przesadzałam. Jeszcze na dodatek ma dziwne plamki na liściach. Spryskałam preparatem grzybobójczym i nie wiem co dalej  Sad Rośnie w zwykłej czarnej doniczce, wsadzonej w drugą doniczkę żeby ładniej wyglądało  Confused

Domownicy
Cała reszta
Wymiana 2014

-----------------------------------------------------------

Well she was walking thru the clouds
With a circus mind that's running wi
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #85 : Sierpień 19, 2010, 18:04:12 »

Cymbidium by zakwitło trzeba chłodzić, ale Twoje wygląda na zabiedzone, wydaje mi się że błąd może tkwić w podlewaniu, za mało lub za dużo wody, wygląda jakby słabo rosło, jak miałam cymbidia to podlewałam jak podłoże przeschło z pełną dawką nawozu

ja bym je przesadziła do świeżego podłoża i do mniejszej doniczki niż ta w której teraz jest i może w przyszłym roku zakwitnie jak dojrzeją młode przyrosty
xxsyllxx
Aktywny
**

« Odpowiedz #86 : Sierpień 19, 2010, 18:13:31 »

Petra co ja bym bez Ciebie zrobiła  Very Happy? Już mi pomagasz z trzecią rośliną  Very Happy

Z pewnością przesadzę. Proponujesz ziemię do storczyków z worka, czy zrobić jakąś mieszankę lepiej? I jeszcze jaką doniczkę wybrać? Jakąś 'ozdobną' czy raczej z dużą ilością otworów, żeby było przewiewniej?

Domownicy
Cała reszta
Wymiana 2014

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #87 : Sierpień 19, 2010, 18:28:16 »

Doniczka może być zwykła, podłoże do storczyków najzwyklejsze wystarczy, takie z castoramy nawet fajne do cymbidium, na dnie troszkę grubszego podłoża by był lepszy odpływ
xxsyllxx
Aktywny
**

« Odpowiedz #88 : Sierpień 20, 2010, 12:39:41 »

Wyjęłam cymbidium z osłaniającej doniczki i zobaczyłam że dołem przez dziurki wychodzi dużo korzeni. Na pewno przesadzić to do mniejszej doniczki  Confused?

Domownicy
Cała reszta
Wymiana 2014

dendrobiumB
Aktywny
**

« Odpowiedz #89 : Sierpień 20, 2010, 13:41:58 »

Wyjęłam cymbidium z osłaniającej doniczki i zobaczyłam że dołem przez dziurki wychodzi dużo korzeni. Na pewno przesadzić to do mniejszej doniczki  Confused?
Przesadź je do większej doniczki-jak korzenie wyrastają z niej to normalne ze przesadzamy do większej doniczki. ja cymbidium przesadzam zawsze do większych pojemników.

Kamil
---------
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: