Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Listopad 14, 2019, 19:29:39
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: CYMBIDIUM cz.2  (Przeczytany 69135 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
sbb28
Aktywny
**

17 marzec już nie razem :(

« Odpowiedz #150 : Listopad 19, 2010, 19:37:12 »

Zgadzam sie w pełni z przedmówczynią
właśnie zastanawiam się nad powrotem do ich uprawy nadal sa to moje ukochane storczyki
pozdrawiam
Małgorzata

Per aspera ad astra - przez ciernie do gwiazd
pozdrawiam
Małgorzata
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #151 : Listopad 25, 2010, 18:03:27 »

A to moje "cymbidło" - bo cymbidium to go już nie nazwę  Confused Tylko rośnie i kwitnąć nie chce  Evil or Very Mad

Jak je kupiłem to miało 6 pseudocebul i kwitło. Po przekwitnięciu wypuściło następnych 6 pseudocebul. Ponieważ korzenie totalnie zniekształciły doniczkę, przesadziłem je do nieco większej doniczki z podłożem do storczyków firmy HARTMAN. Latem powędrowało na podworko, gdzie stało do pierwszych przymrozków. Później przywiozłem je do domu i regularnie wystawiałem na balkon na noc-  jak padał deszcz to stało wewnątrz. Od końca lata do chwili obecnej wyrosło kolejne 15 pseudocebul - niektóre mają jeszcze postać małych ząbków, inne mają liście ok 15cm długości. Co ma zrobić żeby zakwitło?

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
sbb28
Aktywny
**

« Odpowiedz #152 : Listopad 25, 2010, 20:34:17 »

Takie wielkie to tez bardzo żarłoczne jest musi dostawać dużo nawozu - koleżanki polecaja krowieńca od wiosny do późnej jesieni do kazdego podlewania -może Twoje tez tego potrzebuje ?
wyobrażasz sobie to cudo jak wreszcie zakwitnie z kazdej wykształconej ps.bulwy?  Very Happy
pozdrawiam
Małgorzata

pozdrawiam
Małgorzata
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #153 : Listopad 25, 2010, 23:35:59 »

Powinno się je porządnie schłodzić, przy takiej pogodzie jaka była do wtorku to moje by jeszcze stało na balkonie, a jak masz balkon wysunięty to ja bym je powiesiła do góry nogami by ewentualna woda nie dostała się między listki, proponuję wystawić je wczesną wiosną może wtedy je sprowokujesz i zakwitnie.
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #154 : Listopad 27, 2010, 06:35:50 »

wyobrażasz sobie to cudo jak wreszcie zakwitnie z kazdej wykształconej ps.bulwy?  Very Happy

Szczerze mówiąc to nie Smile Jeśli teraz nie zakwitło to w przyszłości też nie spodziewam się obfitego kwitnienia.

Petro, balkon mam wielkości 1x1m i na prawdę nie mam możliwości uczepienia tam doniczki do góry nogami Sad Ponieważ mieszkam na ostatnim piętrze to nie mam nad balkonem niczego. Dopiero na wiosnę jak będą blok ocieplać to mogę zrobić jakikolwiek stelaż z zadaszeniem.
 Będzie jak pisałem, kupię kwitnące za kilka zł - jeśli oczywiście znowu będą w takiej cenie Smile

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #155 : Listopad 27, 2010, 06:41:23 »

Ja do jednego powbijałam długie patyki zabezpieczyłam drucikiem by nie wypadło z doniczki i postawiłam je we wnęce do góry nogami, bałam się by wilgoć nie zalegała między listkami.
Sloneczko
Gaduła

« Odpowiedz #156 : Listopad 27, 2010, 10:42:41 »

A tak wygląda moje cymbidium teraz Smile Już nie mogę się doczekać kiedy pączki się otworzą Wink

Mam nadzieję że co roku będzie mi kwitło na Mikołaja  Very Happy

kasiaandkon
Aktywny
**

« Odpowiedz #157 : Listopad 28, 2010, 13:49:34 »

Słoneczko aż mi oczy na wierzch wyszły!
Musisz koniecznie pokazać zdjęcia jak rozwiną się kwiatuchy.
Gratuluje

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #158 : Listopad 28, 2010, 15:04:01 »

Śliczne cymbidium i aż 3 pędy Shocked
Gratuluję, możesz napisać jak długo je chłodziłaś?
Sloneczko
Gaduła

« Odpowiedz #159 : Listopad 28, 2010, 21:59:52 »

Kasiu dziękuję bardzo  Wink Jak pączki rozkwitną to też na pewno je pokażę:)

Petro  niestety nie pamiętam dokładnie od kiedy moje cymbidium stało na balkonie...ale podejrzewam ze od maja ( choć nie na pewno)do połowy października wtedy jeszcze nie było bardzo zimno...choć tej jesieni noce były dość zimne pomimo ciepłych dni...a może właśnie ta duża różnica temperatur spowodowała zainicjowanie kwitnienia  Confused  Myślę jednak, że dawanie rad osobie z takim doświadczeniem storczykowym jest niepotrzebne Wink

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #160 : Listopad 28, 2010, 22:17:25 »

Ja to tak pytam ogólnie  Very Happy wiesz mam 4 dendrobia i 2 z nich mają pąki po chłodzeniu a 2 wciąż się ociągają, z cymbidiami też może być podobnie, a jak nie mi to może innym się przydadzą takie informacje  Razz zresztą moje cymbidia z dawnej kolekcji też nie wszystkie chciały współpracować, choć może i by zakwitły gdyby nie głupota jaką zrobiłam, wywiozłam je do pracy do mojego chłopaka, stare budownictwo, nieogrzewane, duża wilgotność powietrza nawet do 96 procent co z dużymi mrozami i skraplaniem się wilgoci między listkami zrobiło swoje, jak się zorientowałam jaką gafę popełniłam było już za pózno, nawet nie było co ratować  Mad, białego cymbidium z różowym noskiem i  okrąglutkim płatkami z tamtego okresu szukam do tej pory, było śliczne i jak na razie nie trafiłam na takie ponownie, oj tak pięknie się rozrosło a jakby zakwitło to dopiero widok byłby oszałamiający

no cóż uczymy się na błędach, teraz cymbidium z balkonu przeniosłam do wnęki w pozycji do góry nogami, może to je uchroni przed gniciem i przetrwa do wiosny  Smile
Sloneczko
Gaduła

« Odpowiedz #161 : Grudzień 10, 2010, 13:27:17 »

Moje cymbidium postanowiło w końcu się otworzyć Wink a właściwie pąki na pierwszym z 3 pędów:

z lampą błyskową:

bez lampy:

Niestety jestem trochę zawiedziona kolorem...bo w tym roku jest takie brudno-różowe, a w tamtym było pięknie kremowe....co może być tego przyczyną?

Dla porównania w tamtym roku kwiaty wyglądały tak:

kasiuniaap
Aktywny
**

« Odpowiedz #162 : Grudzień 10, 2010, 14:15:50 »

ciekawa jest ta zmiana koloru kwiatów... Confused  no ale ja tam bym się akurat tym nie przejmowała za bardzo, bo cymbidium masz przepiękne i ten kolorek jest cudowny!!!! Moje dwa cymbidia kwitną tylko pojedynczo i to są sklepowe kwitnienia, ale za rok może już się doczekam swoich kwiatów Smile
sbb28
Aktywny
**

« Odpowiedz #163 : Grudzień 10, 2010, 21:41:38 »

Przyczyn może być wiele: ilość światła; długość dnia (oświetlenia padającego na pęd); czasem może to być wpływ pH gleby (choć z tym u cymbidium akurat nie spotkałam się)
Zazwyczaj barwa kwiatów, które dopiero się rozwinęły różni się od starszych może jak trochę "pokwitną" to upodobnią się do poprzednich  Confused
Ja tam bym cieszyła się, że w ogóle są i to w takiej ilości  Smile Very Happy Very Happy
pozdrawiam
Małgorzata

pozdrawiam
Małgorzata
Venus9
Gaduła

Ostatecznie jestem kobietą i bardzo mnie to cieszy

« Odpowiedz #164 : Grudzień 13, 2010, 10:58:22 »

Kasiu piękne Twoje cymbidium  Very Happy Very Happy a to że kolorek zmieniło to można się cieszyć bo najważniejsze, że takie obfite kwitnienie a poza tym nie wiadomo jak zakwitnie w przyszłym roku  Laughing Laughing

"Sztuka jest sposobem wybaczania światu jego zła i chaosu "
Pozdrawiam Julita
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=12910.0
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #165 : Grudzień 13, 2010, 11:20:07 »

Cymbidium śliczne  Very Happy
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #166 : Grudzień 13, 2010, 13:49:52 »

Śliczne bo kwitnące  Cool
A co do zmiany barwy kwiatów - to moje nie cymbidium, ale dendrobium nobile wykształciło na czubku młodej pseudobulwy kwiat który nie ma fioletowego kolorku na płatkach jaki miał przy poprzednim kwitnięciu.
 Ja myślę że kolor kwiatów zależy głownie od składników pokarmowych i nasilenia światła jakie dostarczane są roślinie.

Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
Sloneczko
Gaduła

« Odpowiedz #167 : Grudzień 13, 2010, 23:28:12 »

Dziękuję wszystkim za miłe słowa Razz Oczywiście bardzo się cieszę że zakwitło i liczę na to że będzie kwitło jak najdłużej Wink hmm...mniej więcej to wiedziałam od czego kolor kwiatów mógł się zmienić, tylko zastanawiałam się co dokładniej mogło być przyczyną. Confused Choć teraz zdałam sobie sprawę że to praktycznie niemożliwe do określenia...
Gosiu z tego co pamiętam to właśnie tamte białe zmieniały kolor na podobny do tych, ale dopiero gdy zaczynały przekwitać...
ehh...kwiaty są nieprzewidywalne...a może właśnie to w nich tak urzeka Confused

Andzia
Aktywny
**

« Odpowiedz #168 : Grudzień 17, 2010, 18:09:36 »

Kasiu , a mnie się ten kolorek bardzo podoba  Smile Dzisiaj w kwiaciarni widziałam też w takim kolorze  , kusiło mnie bardzo , ale było bardzo mrożnie i wolałam nie ryzykowac  Sad

A moje obecnie tak wygląda  Very Happy

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #169 : Grudzień 17, 2010, 19:08:49 »

A jaki będzie kolor kwiatów? zdradzisz nam tą tajemnicę  Smile
Andzia
Aktywny
**

« Odpowiedz #170 : Grudzień 17, 2010, 19:29:30 »

W  ubiegłym roku , gdy go dostałam to tak kwitł Smile

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #171 : Grudzień 19, 2010, 10:13:20 »

Bardzo ładne ma kwiaty, już się nie mogę doczekać jak Ci się rozkwitnie i pokarzesz nam nowe zdjęcia  Very Happy
bura4
Gaduła

Podkarpacie, strefa 6a

« Odpowiedz #172 : Grudzień 27, 2010, 09:04:54 »

Ja w końcu dopadłam cymbidełko w Klombie - zobaczymy czy podołam Smile Trzymajcie kciuki Smile Bo ładne zielone piórka ma i szkoda by było toto zmarnować...

M@rtulin@ pozdrawia
pio237
Aktywny
**

« Odpowiedz #173 : Grudzień 27, 2010, 21:16:02 »

Andzia wspaniałe kremowe kwiaty.  Very Happy
bura4 trzymam kciuki  Smile też mam cymbidium ale w tym roku nie raczyło zakwitnąć  Mad

Pozdrawiam Piotrek
Rośliny doniczkowe:
Część 1, Część 2, Część 3
Ogród:
Część 1
kasiuniaap
Aktywny
**

« Odpowiedz #174 : Grudzień 28, 2010, 00:19:54 »

bo te cymbidła to takie chyba wredne stworzonka Wink ale jakie piękne!! Wink
wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #175 : Styczeń 02, 2011, 19:01:44 »

Ten drań trenuje moją cierpliwość  Wink :

Pierwsze po kupnym kwitnienie - 4 pędy (jeden z tyłu) Smile
Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #176 : Styczeń 02, 2011, 19:38:07 »

4 pędy??? Very Happy Very Happy
To będzie piękne kwitnienie.
Liczę na fotograficzną relację. Very Happy

wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #177 : Styczeń 02, 2011, 19:40:35 »

Oczywiście sesja będzie  Smile.
Żeby tylko teraz było trochę słoneczka to może wkrótce rozkwitnie.

Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #178 : Styczeń 02, 2011, 20:21:24 »

Rozkwitnie Very Happy
One nie są aż tak chimeryczne i kwitną najczęściej zimą, kiedy słońca jest niewiele.
Moje też onegdaj zakwitło czterema pędami, gdzieś zamieszczałam zdjęcie na forum.
Widok jest świetny.
Czekam na Twoje! Razz

Tifa
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #179 : Styczeń 02, 2011, 21:12:15 »

Myślałam,że przeszła mi storczykowa choroba,ale jak zobaczyłam  zdjęcia waszych... Gratuluję!
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: