Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Listopad 17, 2019, 07:53:19
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: CYMBIDIUM cz.2  (Przeczytany 69174 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
xxsyllxx
Aktywny
**

« Odpowiedz #120 : Październik 17, 2010, 20:36:24 »

No to nieźle Very Happy Very Happy U mnie przez 3 lata nic, co tu dopiero mówić o trojaczkach Sad

Domownicy
Cała reszta
Wymiana 2014

-----------------------------------------------------------

Well she was walking thru the clouds
With a circus mind that's running wi
goska 1307
Aktywny
**

Chełm

« Odpowiedz #121 : Październik 18, 2010, 07:03:54 »

Joanna a możesz wstawić zdjęcia bo mój też coś wypuszcza i zastanawiam się Confused  czy to nowe przyrosty czy pędy kwiatowe

Pozdrawiam Gosia Smile
JRZ
Aktywny
**

« Odpowiedz #122 : Październik 27, 2010, 15:47:47 »

Tak wyglądają dwa pędy

Ten brązowy to trzeci pęd. Wcześniej wyglądał normalnie - był zielony, a teraz, po półtora tygodnia zbrązowiał mi, nie wiem czemu  Sad

Sloneczko
Gaduła

« Odpowiedz #123 : Październik 27, 2010, 16:53:07 »

Gosiu ja kilka postów wcześniej też pokazywałam jak wyglądają z bliska młode pędy kwiatowe. Wink

Joasiu Ten brązowy pęd wygląda niezbyt dobrze, ciekawe czy wszystko z nim w porządku. Confused

Wiktor
Rezydent

Małopolskie, strefa 6b.

« Odpowiedz #124 : Październik 27, 2010, 17:46:48 »

Gosiu - mnie Twoje "coś" które pokazywałaś na poprzedniej stronie wygląda na pęd kwiatowy.
Sloneczko
Gaduła

« Odpowiedz #125 : Październik 27, 2010, 22:51:33 »

Chociaż ja nie jestem znawcą mi również wygląda to na pęd,szczególnie biorąc pod uwagę bordowe zabarwienie. Confused

Sloneczko
Gaduła

« Odpowiedz #126 : Listopad 05, 2010, 17:50:17 »

Choć chyba mało osób tu zagląda, co widać po ilości wypowiedzi w tym temacie to chciałam się pochwalić moim cymbidium, które dostałam w tamtym roku na mikołaja...wtedy miało 2 wykształcone psb i jeden pęd. Teraz ma ich 3 razy tyle Wink Wiele czytałam na tym forum o cymbidium i zmartwiłam się nie na żarty gdy dowiadywałam się ilu osobom nie udaje się doprowadzić go do kwitnienia. Mi na szczęście się udało, choć nie znam żadnego magicznego sposobu, postępowałam według wskazówek wyczytanych w internecie Wink Jestem z niego bardzo dumna więc i wam chcę je pokazać:

Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #127 : Listopad 05, 2010, 18:13:23 »

Gratuluję  Smile To na prawdę osiągnięcie, aż trzy pędy Shocked Very Happy Very Happy Very Happy

Wiktor
Rezydent

Małopolskie, strefa 6b.

« Odpowiedz #128 : Listopad 05, 2010, 19:39:19 »

Ja również gratuluję. Skłonić Cymbidium do kwitnienia to już wielki sukces, sam w sobie...  Smile
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #129 : Listopad 05, 2010, 20:52:11 »

Widać nie taki diabeł straszny............
Moje cymbidium po pobycie na podwórku przez lato także wypuszcza "coś". Nie wiem tylko czy to pędy kwiatowe czy nowe pseudobulwy. Są jeszcze małe i ostro zakończone. Muszę jeszcze poczekać.

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
Sloneczko
Gaduła

« Odpowiedz #130 : Listopad 05, 2010, 20:55:48 »

Dziękuję Wink
Leszku ile cm ma to "coś". Podobno żeby odróżnić pęd od nowego przyrostu trzeba go delikatnie ścisnąć, jeśli jest lekko miękki i pusty to pęd, a jeśli twardy i pełny to przyrost. Wink Ja tak sprawdzałam moje pędy i wszystko się zgadzało...

Al_Inka
Gaduła

Suwałki, strefa klimatyczna 5b

« Odpowiedz #131 : Listopad 05, 2010, 21:26:12 »

Kasiu, pisz więc nam teraz instrukcję: Jak doprowadzić cymbidium do kwitnienia.  Very Happy   
Moje stoją jeszcze na balkonie, ale jest to zabudowana loggia. Nie podlewam ich teraz, bo chyba jak mają chłodno to nie trzeba. Jutro mam zamiar je oglądnąć czy nic nie wypuszczają.

domowe
działka
"Natura to zielone schronisko okaleczonych dusz." Anne Louise Stael-Holstein
Pozdrawiam, Alina
ingga
Aktywny
**

« Odpowiedz #132 : Listopad 05, 2010, 22:10:06 »

Choć chyba mało osób tu zagląda,

Zaglądamy, zaglądamy   Smile

Sloneczko
Gaduła

« Odpowiedz #133 : Listopad 06, 2010, 09:12:35 »

Al_inko Aż wstyd się przyznać ale nie robiłam nic nadzwyczajnego...stało sobie na balkonie południowym, choć w samym rogu żeby nie miało za dużo słońca. Podlewane było jak mi się przypomni, dodam jeszcze że dopiero pod koniec sierpnia zaczęłam zasilać je nawozami, czasem do zielonych czasem do kwitnących, zawsze pełną dawką. 12 października przyniosłam je do domu.
Sami widzicie że nic nadzwyczajnego nie robiłam, nie spryskiwałam go, nie przecierałam (przyznaję się bez bicia Sad, bo jak wróciło z balkonu było naprawdę strasznie zakurzone), nie dbałam specjalnie ani o odżywki ani o częstość podlewania.  Sad
Jestem skłonna uwierzyć w dawno przeczytane tu stwierdzenie, że storczyki im mniej się nimi zajmujemy i im bardziej traktujemy je po macoszemu tym lepiej rosną i kwitną. Confused
Choć z doświadczenia wiem, że to bardzo trudne, bo storczyki które rosną w domu najchętniej dotykałabym, oglądała i obracała kilka razy dziennie. O cymbidium po prostu zapominałam, bo w tym roku pierwszy raz miałam jakieś kwiaty na balkonie, a poza tym byłam niemal pewna że nie zakwitnie,w końcu tak na nie narzekacie Mad

Al_Inka
Gaduła

« Odpowiedz #134 : Listopad 06, 2010, 10:46:56 »

Very Happy Z tym doglądaniem to wiadomo, że czasem jest nadgorliwe.
Te pędy kwiatowe wypuścił Ci już w domu? Czy jeszcze stojąc na balkonie?

domowe
działka
Pozdrawiam, Alina
Sloneczko
Gaduła

« Odpowiedz #135 : Listopad 06, 2010, 11:04:51 »

Stojąc na balkonie...właściwie myślałam że to nowe przyrosty, ale tu takie miłe zaskoczenie Wink
Zapomniałam dodać że zawsze podlewane było wodą deszczową.

Venus9
Gaduła

Ostatecznie jestem kobietą i bardzo mnie to cieszy

« Odpowiedz #136 : Listopad 06, 2010, 22:27:12 »

Kasiu ale masz pędziorów na cymbidium  Shocked Shocked Shocked gratuluję ja ostatnio zrezygnowałam z zakupu tego storczyka ale u Ciebie wygląda cudnie jak rozwiną się kwiatuszki to proszę o zdjęcia  Mr. Green Mr. Green Mr. Green chociaż sobie popatrzę   Laughing

"Sztuka jest sposobem wybaczania światu jego zła i chaosu "
Pozdrawiam Julita
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=12910.0
Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #137 : Listopad 07, 2010, 07:51:47 »

A ja chciałabym prosić o zdjęcie dolnej części cymbidium, a dokładnie pseudobulwy gdzie wykluwa się pęd kwiatowy. Jestem ciekawa jak to wygląda  Smile

Al_Inka
Gaduła

« Odpowiedz #138 : Listopad 07, 2010, 10:29:06 »

Małgosiu, na poprzedniej stronie Kasia wstawiła bardzo ładne zdjęcia, na których widać jak wygląda młody pęd kwiatowy i z którego miejsca wyrasta. To jedno z nich:

domowe
działka
Pozdrawiam, Alina
Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #139 : Listopad 07, 2010, 16:00:38 »

Dziękuję Alinko Smile Jakoś to pominęłam Embarassed

Sloneczko
Gaduła

« Odpowiedz #140 : Listopad 08, 2010, 10:10:44 »

Małgosiu pokazuję specjalnie dla Ciebie zdjęcia na których lepiej to widać Wink czasem wyrastają bardziej "przytulone" do psb a czasem trochę odstają:

Mam nadzieję, że widać które to pęd kwiatowy Confused

Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #141 : Listopad 08, 2010, 17:58:47 »

Tak, i bardzo dziękuję Very Happy Very Happy Very Happy

Andzia
Aktywny
**

« Odpowiedz #142 : Listopad 08, 2010, 19:19:04 »

Moje też będzie  kwitło , ma  trzy pędy kwiatowe  Very Happy  Dostałam je w grudniu ubiegłego roku , więc długo nie musiałam czekac na kolejne kwiaty . Wiosną wystawiłam na zadaszony taras i tam stało do połowy pażdziernika . Pędy wypuściło po przeniesieniu do domu , troszkę się obawiałam , czy zechce zakwitnąc , bo je wiosną przesadzałam . Podlewane było deszczówką lub wodą z wodociągu , nie nawoziłam , bo zapominałam  Rolling Eyes

Tak wygląda jeden z pędów Smile

kasiaandkon
Aktywny
**

« Odpowiedz #143 : Listopad 18, 2010, 14:07:49 »

Niedawno kupiłam cymbidium i zastanawiam mnie czy to w czym rosną to zwykła ziemia ???

Zastanawiam się czy teraz można je przesadzić czy lepiej poczekać do wiosny .

Wiktor
Rezydent

Małopolskie, strefa 6b.

« Odpowiedz #144 : Listopad 18, 2010, 15:24:20 »

To pewnie torf, lub włókno kokosowe. Jeśli teraz kwitnie lub wypuszcza pędy kwiatowe to wstrzymałbym się póki nie przekwitnie. Jeśli nie to przesadziłbym, do przepuszczalnego podłoża.
kasiaandkon
Aktywny
**

« Odpowiedz #145 : Listopad 18, 2010, 15:32:44 »

Pedów kwiatowych to on niema wiec go przesadzę.
Dzięki

britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #146 : Listopad 18, 2010, 20:22:28 »

Fajnie że wam kwitną. Moje całe lato stało na podwórku i tak się rozrosło, że trudno nazwać je cymbidium, dlatego ja nazywa, je "cymbidło" Smile Do domu zabrałem na kilka dni jak były przymrozki, potem znowu wyniosłem na podwórko. Od ok dwóch tyg stoi w dzień w domu a na noc wynoszę na balkon o ile nie pada. Niestety tylko nowe pseudobulwy rosną w liczbie 7. Pędów kwiatowych nie ma  Sad

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #147 : Listopad 19, 2010, 09:23:25 »

Fajnie że wam kwitną. Moje całe lato stało na podwórku i tak się rozrosło, że trudno nazwać je cymbidium, dlatego ja nazywa, je "cymbidło" Smile Do domu zabrałem na kilka dni jak były przymrozki, potem znowu wyniosłem na podwórko. Od ok dwóch tyg stoi w dzień w domu a na noc wynoszę na balkon o ile nie pada. Niestety tylko nowe pseudobulwy rosną w liczbie 7. Pędów kwiatowych nie ma  Sad

Moje podobnie, niestety Mad Sad Teraz za karę siedzi na chłodnym strychu, może się przestraszy i jeszcze zakwitnie Confused

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #148 : Listopad 19, 2010, 09:54:42 »

Ja kupiłam jedno już przekwitające i wystawiłam je na balkon, ma jeszcze psb które nie kwitły więc może się jeszcze namyśli a że pogoda ładna to sobie tam jeszcze postoi
wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #149 : Listopad 19, 2010, 10:04:27 »

Moje przestało od wiosny do końca października na balkonie zachodnim. Po wniesieniu do domu wypuściło 4 pędy kwiatowe. W tej chwili widać już pąki. NIC z nim nie robiłam. A przepraszam, przesadziłam po otrzymaniu, bo połowa korzeni była zgniła i wycięłam.

Czytając o problemach z doprowadzeniem tego storczyka do kwitnienia przekonuję się, że dużo zależy od danego egzemplarza.
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: