Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 06, 2019, 21:27:53
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Doświetlanie  (Przeczytany 4017 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Al_Inka
Gaduła

Suwałki, strefa klimatyczna 5b

« : Grudzień 27, 2009, 20:35:46 »

Nie wiem, czy w ubiegłym roku zima była bardziej słoneczna? Nie działo się nic złego z moimi storczykami.
W tym roku jest u mnie po prostu tragedia. Podlewam storczyki raz na 3 tygodnie i chyba wygląda to na zbyt częste.  Sad W dendrobium nobile pseudo bulwy zrobiły się wątłe i miękkie. Na parapecie najniższa temperatura to 18 stopni. W kiepskim stanie są Oncidium, Dendrobium nobile, Cambria i Miltonia. Phalaenopsisy wypuściły pędy kwiatowe, które bardzo wolno przyrastają, pąki kwiatowe przesychają. Sama nie wiem jak je podlewać w tej chwili. Czy doświetlacie swoje storczyki zimą? Jeżeli tak to w jaki sposób i jakie źródła światła stosujecie?

domowe
działka
"Natura to zielone schronisko okaleczonych dusz." Anne Louise Stael-Holstein
Pozdrawiam, Alina
Al_Inka
Gaduła

« Odpowiedz #1 : Styczeń 01, 2010, 23:03:30 »

Kochani. Mam je już zainstalowane - świetlówka Fluora firmy Osram. Mam nadzieję, że moje skarby będą teraz kwitły jeszcze piękniej.
Phalaenopsisy miały pędy kwiatowe już od końca października, cały czas stoją w miejscu. Kilka maleńkich pąków uschło i opadło. Zobaczymy czy teraz będą się miały lepiej. Na zdjęciu w tle mój zabudowany balkon (mieszkam w bloku na parterze) gdzie moje storczyki spędzają czas od maja do października.  To co pisałam o Oncidium, Dendrobium nobile, Cambrii i Miltonii, to moja wina. Ubiegłej zimy było wszystko ok. W tym roku na oknie mają dość chłodno i chyba podlewanie raz na 3 tygodnie było zbyt częste. Ich korzenie są jasne, ale nie jędrne, są miękkie w dotyku tak jakby wewnątrz były puste. Z korzeniami Phalaenopsisów jest wszystko w porządku.

domowe
działka
Pozdrawiam, Alina
Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #2 : Styczeń 02, 2010, 08:07:36 »

Ja nie doświetlam storczyków. Stoją sobie na północno-zachodnim oknie, tylko temperaturę mają wyższą ale i tak podlewam nie częściej niż raz na 2-3 tygodnie. Dodatkowo postawiłam bardzo gęsto pojemniczki z wodą. A mnie pąki zaschły jak dołożyłam za dużo do pieca  Sad Ale na szczęście pojawiają się następne  Smile

Być może zabudowany balkon zabiera więcej światła  Confused

Al_Inka
Gaduła

« Odpowiedz #3 : Styczeń 02, 2010, 21:27:33 »

Moje okno jest od południa, jest dość widne pomimo zabudowy. Lampa to prezent od brata mojego męża  - któremu bardzo podoba się moje schorzenie, co jaki czas wpada zobaczyć aktualne kwitnienia Smile. Narzekałam kiedyś przy nim, że pędy phalaenopsisów są już tak dawno i nie  mogę doczekać się kwiatów, że to chyba sprawa tej ponurej bezsłonecznej zimy. Wpadł więc na pomysł takiego prezentu  Smile . Mam okazję obserwować czy doświetlanie pomoże na usychające pąki falenopsisów. Wilgotność jest taka jak trzeba, doniczki są wstawione do skrzyneczek, w których jest zawsze wilgotny keramzyt. Strzałka na wilgotnościomierzu wskazuje 50 - 60 %. Temperatura na oknie w dzień nie przekracza 20, w nocy czasem spada do 16.

domowe
działka
Pozdrawiam, Alina
Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #4 : Styczeń 02, 2010, 21:31:24 »

U mnie temperatura jest ciutkę wyższa ale za to nie są doświetlane. Ciekawa jestem jaki efekt to przyniesie. Informuj o tym na bieżąco  Very Happy

Al_Inka
Gaduła

« Odpowiedz #5 : Styczeń 18, 2010, 21:38:58 »

Pierwszy zaobserwowany sukces.  Pąki przestały żółknąć i  usychać  Very Happy powiększają się w dość szybkim tempie, zakwitły pierwsze kwiaty na Phalaenopsisie.

domowe
działka
Pozdrawiam, Alina
Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #6 : Styczeń 18, 2010, 21:55:39 »

Czyli potrzeba szybko wiosny i słoneczka, bo u mnie niektóre pąki zasychają a na razie nie mam możliwości na doświetlanie  Sad Dzięki za spostrzeżenia  Very Happy

harpia4411
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #7 : Marzec 31, 2010, 08:23:45 »

ja postawiłam na parapecie lampkę nocną i tez pomaga Wink

Storczyki  http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=17808.0
fiołkihttp://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=17968.new#new
http://picasaweb.google.pl/eqsplosionyork/MojeKwiaty#
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: