Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Sierpień 11, 2020, 19:41:23
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Fiolki afrykańskie cz 15  (Przeczytany 74603 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
oslo
Gaduła

« Odpowiedz #90 : Styczeń 31, 2010, 09:37:17 »

Drodzy Forumowicze, proszę o wyjaśnienie pewnej fiołkowej sprawy.
Na którymś wątku przeczytałam, że listek fiołka posadzony zbyt głęboko w ziemi, będzie dłużej wypuszczał dzieciaczki. Mam w związku z tym pytanie: co stanie się, jeśli ukorzeniony liść posadzimy za płytko; czy dzieciaczki które się pojawią, jakoś na tym ucierpią, czy nie ma to znaczenia? To takie rozterki młodej fiołkomaniaczki (bynajmniej nie wiekiem Wink ).

Marzena Smile

Parapety
Ariadna
Moderator Globalny

W Polsce też rosną fiołki!

« Odpowiedz #91 : Styczeń 31, 2010, 09:52:56 »

Nie martw się, młode nie ucierpią  Smile
Korzenie są w stanie utrzymać płytko posadzony listek. Tylko pilnuj, żeby się nie przewrócił, najlepiej podeprzyj go czymś.

Fiołki to ciężka choroba, tylko czemu nie chce się wyzdrowieć?

Mój katalog

Slideshow
Dorotka255
Gaduła

« Odpowiedz #92 : Luty 07, 2010, 11:42:34 »

Very Happy Proszę pomóżcie  Very Happy
Nie mogę znaleźć następujących fiołków ( nazwy napiszę tak jak były opisane w aukcjach, bo cyrylica nie przechodzi przez mój komputer).Interesują mnie opisy, wielkość i nazwy pisane zwykłymi tzn. naszymi literkami (także po angielsku)

Amur - nie znalazłam nigdzie
Andżelika - j.w.
Gołubaja Laguna - j.w.
Letnie Sumerki - j.w.
Magija Lubvi - j.w.
Nebesnaja Lazur - j.w.
Equinox - j.w.

I żeby już było w jednym miejscu:
Petite Tod
Petticoat Promenade
Rococo Rose

Z góry przepraszam jeśli wykazuję się w poszukiwaniach zupełną ignorancją  Embarassed
A dcmiel niech tym razem się na mnie nie gniewa  Smile

Deirdre
Gaduła

Madrid, klimat podzwrotnikowy, kontynentalny suchy

« Odpowiedz #93 : Luty 07, 2010, 15:37:21 »

W temacie identyfikacja fiołków (http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=16283.150) może być tego sporo, ja kiedyś też dużo szukałam, min ten Letni zmierzch

Летние Сумерки - Letnie Sumerki - Summer Twilight – Letni zmierzch
http://dimetris.com.ua/forum/viewtopic.php?t=1468
http://www.violetka.ru/gallery/violets/1083/413/

Spróbuj poszukać tutaj (http://www.donnaflora.ru/main.cgi?act=catalog_search) - dużo tam fiołków... Nazwę trzeba wpisać w okienko z opisem "Название растения"   

Tylko podejrzewam że rosyjskie nazwy musiałabyś choć kopiować pisane cyrylicą, masz może jakąś listę??

A już wiem - tutaj masz spis wedle litrek i zachodnie i rosyjskie w dziale "Сенполии"- może trafisz to co szukasz?
http://dimetris.com.ua/forum/forum_view.php

Amur http://dimetris.com.ua/forum/viewtopic.php?t=1129
Andżelika http://dimetris.com.ua/forum/viewtopic.php?t=4842

itd....  miłego szukania! Smile

NIE MAM POLSKIEJ KLAWIATURY. Polskie litery w zakresie, li i jedynie, na jaki pozwala "poprawiaczka orto"

pozdrawiam, Didi    moje chwasty cz6 Wink    oraz SPIS moich saintpaulii
herbal3
Gaduła

« Odpowiedz #94 : Luty 07, 2010, 15:46:09 »

Голубая Лагуна http://www.donnaflora.ru/main.cgi?photo=29547
Небесная Лазурь http://www.donnaflora.ru/main.cgi?photo=29575
ЕК-Магия Любви http://dimetris.com.ua/catalog/senpolia-standart/ek_magiya_lubvi
Equinox http://www.avsa.org/Photographs/EquinoxLrg.jpg#http://../Photographs/EquinoxLrg.jpg#
Petite Tot http://www.avsa.org/Photographs/PetiteTotLrg.jpg#http://../Photographs/PetiteTotLrg.jpg#
Petticoat Promenade http://www.avsa.org/Photographs/PetticoatPromenadeLrg.jpg#http://../Photographs/PetticoatPromenadeLrg.jpg#
Rococo Rose http://www.nataly-violet.ru/rococo_rose.jpg
 Smile

Agnieszka
ayagalia
Gaduła

« Odpowiedz #95 : Luty 11, 2010, 22:10:03 »

Słuchajcie - mam poważne pytanie - ta strona którą mi malavi podała:
http://www.blossoms-birds-butterflies.com/african1.htm
Znana jest Wam osoba sprzedająca tam kwiatki? Macie jakieś opinie na jej temat??
To strona bardzo popularnego sprzedawcy - na ebay ma nick iceberg.
Ja tam nie kupowałam, ale opinie tych co kupowali są pozytywne (mam na myśli osoby z forum).

iceberg2000

Hodowczyni ma na imię Karin i jest jedną z posiadających w USA ogromną kolekcję roślin, w tym fiołków oczywiście. Kontakt mailowy taki sobie, kobieta jest zapracowana i na pocztę od niej trzeba czasem poczekać a czasem jeszcze raz się przypomnieć.

Kupowałam od niej sadzonki w zeszłym roku i mogę każdemu polecić. Sadzonki duże, rozrośnięte, często 2-3 w jednej. Jedyny minus to to, że bryła korzeniowa zawinięta w coś w rodzaju wilgotnej chusteczki, a sadzonki rosną chyba głównie w perlicie, więc jak owijka przez drogę wysycha to perlit się wysypuje i kaleczy listki. Ale i tak jestem zadowolona z tych zakupów. Wszystko pięknie rośnie.

ayagalia
Gaduła

« Odpowiedz #96 : Luty 11, 2010, 22:12:30 »

I jeszcze jedno, nie płaciłam za certyfikat - to jest opcjonalne. Paczka przyszła z opisem HOMEDECORE, co de facto jest jak najbardziej zgodne z prawdą.  Smile

bakcylla
Rezydent

Zachodniopomorskie - strefa 7a

« Odpowiedz #97 : Luty 12, 2010, 10:06:21 »

Nie wiem czy dobrze widać nowe listki ślicznie wybielone na potwierdzenie faktu że takie się robią w niższych temperaturach. Fiołek stoi w chłodnej kuchni.  Smile Frosty Spring

Deirdre
Gaduła

« Odpowiedz #98 : Luty 12, 2010, 10:33:34 »

iceberg2000

Hodowczyni ma na imię Karin i jest jedną z posiadających w USA ogromną kolekcję roślin, w tym fiołków oczywiście.

I jeszcze jedno, nie płaciłam za certyfikat - to jest opcjonalne. Paczka przyszła z opisem HOMEDECORE, co de facto jest jak najbardziej zgodne z prawdą.  Smile
Doskonałe wieści ayagalia! Ciszę się że mi podajesz opinię pozytywną! Dziękuję Smile
Ja już jestem po dwóch mailach z panią Karin, (nawet szybko mi odpisywała  Very Happy) i najbardziej zdziwiło/ubawiło mnie jej otwarte stwierdzenie że strony "od lat" nie uaktualniała bo czasu jej brak więc mam zrobić listę tego co chcę a ona mi na niej pozaznacza co jest możliwe do kupienia i w jakim stadium rozwoju. Szkoda że nie ma w sklepiku e-bayowym wszystkiego, zwłaszcza nietypowości tam u niej brak... Albo tak szybko znikają kupione że ja ich jeszcze nie widziałam tam  Laughing

Zaciekawiła mnie opcja bez papierów, z jednej strony ryzyko straty wszystkiego, z drugiej jednak ciut w kieszeni zostaje bo to fito na domowe rośliny to nie oszukujmy się, biurokracja postawiona na rogach i naciąganie na pieniądze.
Tę opcję wysyłki jako "homedecore" widzę na e-bayu jako propozycję opcjonalną na własne ryzyko, ciekawe czy często się udaje Wink
(btw, gdzie mieszkasz? No, ulica mnie nie interesuje Wink bardziej kraj  Cool Polska? Reszta Europy? Niech ja się dowiem gdzie pocztowcy tacy nieupierdliwi Very Happy )

NIE MAM POLSKIEJ KLAWIATURY. Polskie litery w zakresie, li i jedynie, na jaki pozwala "poprawiaczka orto"

JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #99 : Luty 12, 2010, 11:19:48 »

ayagalia mieszka w pomorskim, ma to w profilu Wink

Bakcylko, bardzo ładnie widać Cool Smile

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
Dorotka255
Gaduła

« Odpowiedz #100 : Luty 12, 2010, 11:46:16 »

Dziękuję Wszystkim za pomoc w szukaniu opisów fiołeczków.  Very Happy
 Oczywiście, że jestem BARDZO  WDZIĘCZNA. Zaszło nieporozumienie  Sad .  Podziękowałabym wcześniej, gdybym tylko zaznaczyła opcję "powiadamiaj mnie o odpowiedziach", ale widocznie tego nie zrobiłam   Embarassed i nie miałam sygnału, że się coś pojawiło.
 Ponieważ sama zajęłam się szukaniem w necie, strona po stronie, byłam tak zajęta, że tu nie zajrzałam i nie wiedziałam o Waszych postach.
Deirdre na pw zarzucasz mi brak kultury  Shocked , jest mi z tego powodu bardzo przykro, bo wynikło to z nieporozumienia. Wszędzie, gdzie umieściłam post starałam się być uprzejma. Nie jest to żadne przymilanie się o prezenty czy wymianę jak sugerujesz, tylko zwykła grzeczność. Poprosiłam tak naprawdę chyba tylko Mary-sienkę o listek kundelka, który mi się podobał. Pomyliłaś mnie chyba z kimś innym. Nie muszę się przymilać, bo sama mam w tej chwili ok. 70 odmianowych fiołków nie licząc kundelków ( oczywiście w przedszkolu). I jak na razie tylko jeden regalik i trochę parapetów  Smile
 Jeszcze raz wszystkich życzliwych przepraszam  Very Happy
A Moderatorki przepraszam, że zamieściłam tu moje uwagi do Deirdre, ale poczułam się bardzo dotknięta i nie chciałabym, aby i inne dziewczyny o mnie tak myślały jak ona  Sad . Obiecuję, że to się nie powtórzy.

herbal3
Gaduła

« Odpowiedz #101 : Luty 12, 2010, 11:56:43 »

Bakcylko Frosty Spring pod Twoją opieką urósł i wypiękniał  Very Happy
Dorotko tak jak w całym społeczeństwie tak i tu znajdują się różni ludzie i niekoniecznie wszyscy są mili i uprzejmi. Nieporozumienia się zdarzają. ale nie ma się co przejmować.  Cool  Smile

Agnieszka
Deirdre
Gaduła

« Odpowiedz #102 : Luty 12, 2010, 13:27:44 »

Dorotka255
Kotuś, pisałam do Ciebie pw żeby załatwić to sprawnie. Chcesz to rozdmuchać na forum, ależ proszę Cię bardzo!
Zaglądasz na forum codziennie, masz świeższe wpisy w innych postach niż w tym wątku. Nie mów mi że obserwując aukcję i zastanawiając się nad kupnem nie zajrzałaś tutaj żeby sprawdzić czy ktoś Ci podał jak tez wyglądają fiołki które Cię zainteresowały! Zadając pytanie raczej zerka się w dany temat 3x dziennie oczekując niecierpliwie odpowiedzi.
Mnie właśnie odrobinę zirytowało to ze pojawiasz się na FF, odzywasz gdzie indziej a tutaj cisza. I nie chodzi mi o jakieś dziękczynne pokłony bo ja i Herbal coś napisałyśmy tylko notkę żeś zobaczyła i że jest super bo już szukać nie musisz.
I nie żongluj słowami proszę, napisałam że grzeczność to podstawa a nie że brak Ci kultury! Ja nie mam na celu pokazania na siłę że ktoś gorszy ode mnie. Moje pw było raczej jak mały "szturch w bok" a nie napad i atak jak Ty to tu przedstawiasz.
I tyle. Jak dla mnie EOT

Kurka wodna, niech już ta wredna zima idzie sobie precz  Mad  i pogoda się poprawi bo mi się charakter psuje. Już tak dobrze było a tej zimy mam nawroty babskiego marudzenia. I chciejstwa doniczkowe okropniaste. Źle......  Mad

JeyDee - no popatrz, a ja nie mam nawyku zerkania w profil!  Laughing Muszę to zmienić bo widzę że chyba sporo osób tak ma - informacja o lokalizacji w profilu a nie pod avkiem. Ale dziękuję za wskazówkę!!
Znaczy że do Polski bez fito dochodzi.... No to teraz musze zdecydować - bawić się w te rosyjską fito ruletkę czy nie.... Zważywszy moje urocze doświadczenia z pocztą raczej powinnam sobie hazard darować  Laughing

ayagalia
Gaduła

« Odpowiedz #103 : Luty 12, 2010, 13:31:39 »

Deirdre - mieszkam pod Gdańskiem, a w Stanach zamawiałam już parę razy, zawsze na tzw. "własne ryzyko" i bez problemu wszystko dochodziło. Powiem więcej, koleżanka zamawiała kanałem oficjalnym i nie tylko zapłaciła za fito w Stanach to jeszcze nasi skasowali ją na drugie tyle. Paczka idąca z "papierami" jest otwierana przez naszych fitosanitariuszy a każda roślina oglądana i oceniana (czy jest zdrowa itp.).

W efekcie paczka idzie dłużej, poza tym nie ma gwarancji, że urzędnicy ją dobrze zabezpieczą na dalszą drogę. Tak, że nie jestem pewna, która opcja jest tak naprawdę bardziej "ryzykowna". O kosztach nie wspominając.

ayagalia
Gaduła

« Odpowiedz #104 : Luty 12, 2010, 13:35:43 »

I jeszcze, jak dobrze pamiętam, oni to gdzieś odnotowują, że sprowadzałaś rośliny i mają Cię potem na oku.

No to masz zagwozdzkę.

Deirdre
Gaduła

« Odpowiedz #105 : Luty 12, 2010, 13:54:11 »

Ano mam, chorroba. Mad

Już to otwieranie i przetrzymywanie dłużej paczki mnie zdenerwowało o dopłacie nie wspomnę!

I po co te łobuzy notują ze ktoś rosliny sprowadzał?? Co my? Dynamit z liści robimy czy inne cuda? Niech sobie obserwują inne grupy społeczne o innych, bardziej, ekhm, wybuchowych zainteresowaniach!  grrrrrrrrrrrrrrrrr

Oj będę teraz przez najbliższy miesiąc myśleć i się dowiadywać jak to "u mnie" bywa!

Dziękuję ayagalia, za info o loalizacji też, Polska znaczy. (już mi JeyDee podsunęła że masz to info w profilu, ja tam nie zajrzałam  Embarassed )

Dorotka255
Gaduła

« Odpowiedz #106 : Luty 12, 2010, 13:55:56 »

OK Deirdre  Smile
W pierwszej chwili myślałam, że twój mail nie trafił do właściwej osoby. Potem jak zrozumiałam o co chodzi, dotknął mnie bardzo następujący fragment:

"Przymilasz się do dziewczyn w wątkach, ja to rozumiem, liczysz na
sprzedaż/wymianę listków na wiosnę ale grzeczność nade wszystko!"

Oczywiście mogłaś mi zwrócić uwagę, bo poniekąd miałaś rację, choć ja zrobiłabym to w innej formie.
A na wątek nie zaglądałam tak niecierpliwie, bo ja już te listki mam. a niektórym już się dzieciaczki pokazują. Po prostu nie mogłam znaleźć informacji przy tworzeniu swojego domowego katalogu, a same zdjęcia mi nie wystarczają.  Smile

Uważam sprawę za zakończoną. Wink i jeszcze raz dziękuję za szybką pomoc.

A teraz zajmę się sprawdzaniem poleconych przez Was linków  Idea

Deirdre
Gaduła

« Odpowiedz #107 : Luty 12, 2010, 14:18:23 »

Aha!
Rozumiem.
No cóż. Od siebie mogę dodać tylko że pewnie i faktycznie przesadziłam z tym zdaniem. Rozdrażniona pogodą i zimą jestem, to i rozdrażnione wrażenie odniosłam.
Przepraszam!

Miłego "cierpienia" w czasie oglądania - sporo tam tego Very Happy

KarinaLeon
Aktywny
**

« Odpowiedz #108 : Luty 12, 2010, 16:06:45 »

Ja też pisałam z Panią Karin, oczywiście jak wszystkie Kariny jest bardzo miła, sympatyczna i same superlatywy można pisać  Wink
Chciałam z ciekawości wiedzieć jaki będzie koszt wysyłki, więc jakby ktoś był ciekaw, to za wysyłkę 40 listków wysyłka wynosiłaby ok 40 $.
Ma tyle pięknych odmian, że lista od niej długa mi się zrobiła, ale na razie muszę się powstrzymać, bo jestem już spłukana przez forumowe koleżanki  Wink i nie tylko forumowe, żeby nie było Smile

Serdeczne pozdrowionka od Karinki i Leonka Smile
ayagalia
Gaduła

« Odpowiedz #109 : Luty 12, 2010, 18:41:27 »

Ja kupowałam sadzonki, mniej więcej przez miesiąc, bo ona co 5-6 dni wystawia nowe cuda. Po każdej wygranej serii po prostu doliczała mi kilka dolców do kosztów, ale nie robiła żadnych limitów. W ostatecznym rozrachunku bardziej opłaciło mi się kupienie więcej pomimo wyższej opłaty. Za wysyłkę jednej rośliny zapłaciłam średnio $2,04. Czyli stosunkowo niedużo.

Deirdre, jako Nowicjusz niestety nie wiedziałam, że opis lokalizacji jakoś się ustawia specjalnie. Myślałam, że wskoczy automatycznie po wpisaniu w profil i będzie widoczny. Ja też bym nie wpadła, żeby go gdzieś specjalnie u kogoś sprawdzać. Jak się kiedyś naumiem dodatkowych forumowych umiejętności technicznych to ustawię, żeby był widoczny od razu.  Cool

KarinaLeon
Aktywny
**

« Odpowiedz #110 : Luty 12, 2010, 19:24:30 »

ayagalia - wszystkie roślinki dotarły do Ciebie zdrowe i przeżyły???

Wiecie co, swoją drogą to jednak jest jakaś paranoja, na paczkę z USA czeka się kilka dni, a z Ukrainy lub Rosji kilka tygodni, do tego duże prawdopodobieństwo że przegrzebią paczkę.

Dorotka255
Gaduła

« Odpowiedz #111 : Luty 12, 2010, 19:57:56 »

Dziękuję  Very Happy
poznajdowałam właściwie wszystko, tylko mój komputer nie chce kopiować opisów pisanych cyrylicą  Sad . Robi tak ??????????
Skopiowałam linki do stron i wstawiłam w tabelę, może kiedyś przetłumaczę  Confused

Czy ktoś mi może wyjaśnić czy Plum Pudding (Lyons) i Layons Plum Pudding to to samo, bo jakoś tak bardzo podobne do siebie. Jeśli wykazuję się wielką ignorancją to z góry przepraszam  Smile

Deirdre
Gaduła

« Odpowiedz #112 : Luty 12, 2010, 22:10:25 »

Karina mi się wydaje że ta różnica polega na (delikatnie mówiąc) kulturze obsługi poczty, różna bywa na wschodzie i zachodzie Laughing

ayagalia - ja tez nie wiedziałam że dane lokalizacji nie "wyskoczą" same, bo tak często właśnie na innych forach bywa. Dziewczyny mnie oświeciły że nie i jeśli chcę mieć lokalizację pod avkiem to muszę w profilu-> dane publiczne, w okienku tekst osobisty tę lokalizację wpisać. Najczęściej dziewczyny piszą strefa taka czy taka bo to pomocne są przy dyskusji o zimowaniu i porze kwitnienia roślin. Ja nawet nie wiedziałam o co chodzi z tymi strefami, zresztą nie tylko ja i Dziewczyny tutaj wyjaśniły:
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=16343.30 - drugi post na stronie - Ana i Ewka zapytały i Maga odpowiedziała, zresztą, miłego czytania Smile

A ja w rezultacie wpisałam sobie to co mam  Cool

Dorotko, z tą cyrylicą to dziwnie jakoś, ja mam teraz laptop z polskim windowsem i udaje mi się kopiować a nawet wysyłać w mailach bez wykrzaczania.  Może ktoś obcykany z zawiłościami działań komputerów Ci wyjaśni?  Confused
Ja stawiam że te dwa "puddingi śliwkowe" to jedno i to samo tylko komuś się literówka stała. Wink

JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #113 : Luty 12, 2010, 22:21:45 »

Też stawiam na literówkę i jeden pudding Wink. Może jak się tu Malena przewinie, to rozwieje wątpliwości ostatecznie.

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
malena100
Rezydent

Irlandia Płn, klimat umiarkowany wilgotny morski

« Odpowiedz #114 : Luty 13, 2010, 00:11:34 »

"Malena ante portas" - strzeżcie się, Madzia nadciąga.... Smile

Nie znalazłam informacji o odmianie Plum Pudding od selekcjonera L. Lyon. W FC2 są zarejestrowane tylko dwie odmiany o tej nazwie:

Plum Pudding (Wiesner) Semidouble plum/darker band, white edge. Plain. Standard (TX Hyb)

Plum Pudding (4548) 09/25/1981 (C. Powers) Semidouble large lavender/darker tips. Dark green/red back. Standard (TX Hyb)

Natomiast odmianę oficjalnie zarejestrowaną jako Lyon's Plum Pudding popełnił był Sorano (który notabene stworzył z Lyon'em sporo odmian):

Lyon's Plum Pudding (8250) 07/28/1995 (S. Sorano) Semidouble dark red-plum two-tone frilled star. Medium green, plain, pointed, serrated. Standard

Piękne, śliwkowe kwiatuszki.... Zdjęcie AVSA  Very Happy

Podsumowując:

Oficjalnie zarejestrowanym selekcjonerem odmiany Lyon's Plum Pudding jest S. Sorano  Very Happy

Cool Dorotka255 - na 97,86% to literówka!  Cool

I’m a tall green plant sitting in the sun, absorbing nutrients and having fun! You may think it’s boring, you may think it’s lame, but I’m a plant and that’s my name!
Dorotka255
Gaduła

« Odpowiedz #115 : Luty 13, 2010, 09:02:51 »

Dziękuję  Very Happy
ja znalazłam takie dwa opisy:

Plum Pudding  (Lyon's) Scrumptious,deep red-plum semidouble fluted and wavy stars.
A halo of medium green foliage encircles extremely
large blossoms that appear deeply blushed in velvet. Standard

*LYON'S PLUM PUDDING (8250) 07/28/1995 (S. Sorano)
 Semidouble dark red-plum two-tone frilled star. Medium green, plain, pointed, serrated. Standard

zabijcie mnie nie wiem skąd to skopiowałam. Pogrzebię to może znajdę. Niestety nie znam angielskiego  Embarassed (niemiecki, francuski, ciut rosyjski) i nie potrafię ocenić czy opis dotyczy tego samego fiołka. Ze zdjęć bardzo podobne

aneta_76
Rezydent

« Odpowiedz #116 : Luty 13, 2010, 09:08:29 »

zabijcie mnie nie wiem skąd to skopiowałam. Pogrzebię to może znajdę.

Plum Pudding  (Lyon's) Scrumptious,deep red-plum semidouble fluted and wavy stars.
A halo of medium green foliage encircles extremely
large blossoms that appear deeply blushed in velvet. Standard

http://www.lyndonlyon.com/AV%20List%20Standards%20NF.html

*LYON'S PLUM PUDDING (8250) 07/28/1995 (S. Sorano)
 Semidouble dark red-plum two-tone frilled star. Medium green, plain, pointed, serrated. Standard
http://www.lisasafricanviolets.com/page6.htm

Very Happy

Fiołki, fiołki, fiołki.
http:
http://picasaweb.google.com/africanviolet9
Dorotka255
Gaduła

« Odpowiedz #117 : Luty 13, 2010, 09:12:41 »

Anetko jesteś WIELKA    Very Happy
Teraz pozostaje ustalić na FF czy to to samo  Very Happy

ayagalia
Gaduła

« Odpowiedz #118 : Luty 13, 2010, 11:33:16 »

KarinaLeon - dotarło wszystko, w dodatku wiele roślin było zdublowanych, tak, że miałam dodatkowe sadzonki.
Oczywiście nie wszystko przeżyło później, ale to już osobna historia. Dwie sadzonki załatwiłam sama, ale to były miniaturki więc są zawsze trudniejsze i delikatniejsze w utrzymaniu. Dwie mi padły po kilku miesiącach ale też z mojej winy - wdało się jakieś choróbstwo a ja za późno zauważyłam. Za to jedną, która najbardziej ucierpiała w drodze udało się uratować. Ale i tak na tej transakcji jestem na plusie więc nie narzekam.

KarinaLeon
Aktywny
**

« Odpowiedz #119 : Luty 13, 2010, 12:01:21 »

To może i ja za jakiś czas się skuszę na zakupy u tej Pani Smile

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: