Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Styczeń 26, 2020, 04:26:51
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Fiolki afrykańskie cz 15  (Przeczytany 72771 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
malena100
Rezydent

Irlandia Płn, klimat umiarkowany wilgotny morski

« Odpowiedz #150 : Marzec 09, 2010, 00:16:13 »

Czekam, Deirdre, czekam, a ze mną kilkoro naszych Forumowiczów i fiołkowo zakręceni hodowcy z zagramnicy...  Smile

Dziś grzecznie pokłoniłam się o liścia z tego frędzlowatego cuda i najprawdopodobniej już w połowie kwietnia stanę się jego właścicielką!  Very Happy

I’m a tall green plant sitting in the sun, absorbing nutrients and having fun! You may think it’s boring, you may think it’s lame, but I’m a plant and that’s my name!
Dorotka255
Gaduła

« Odpowiedz #151 : Marzec 09, 2010, 10:06:21 »

PRZECUDNY  TEN  OPTIMARA  BICOLOR  BLUE  ALASKA ,wygląda na to, że mam kolejne marzenie  Idea
Malenko zupełnie poważnie zapisuję się w kolejkę
Widziałyście pokój Arne Johanssona  Very Happy to jest to !!!!!!!!!

malena100
Rezydent

« Odpowiedz #152 : Marzec 09, 2010, 10:42:05 »

To nie jest pokój Arne Johanssona, to pokój Agnethy Widell (do której należy ta strona internetowa) - jeśli mamy na myśli te zdjęcia:

http://www.protopage.com/africanviolets#Click_here_for_more_pages/The_room

I’m a tall green plant sitting in the sun, absorbing nutrients and having fun! You may think it’s boring, you may think it’s lame, but I’m a plant and that’s my name!
Dorotka255
Gaduła

« Odpowiedz #153 : Marzec 09, 2010, 11:13:11 »

Oj TO mamy na myśli  Very Happy Analfabetyzm anglojęzyczny się kłania  Embarassed Ja jestem francuzko-  i niemiecko-języczna. Angielski czytam "domyślnie". Przez fiołki, na stare lata, coraz częściej myślę o nauce angielskiego  Smile

Mary-sienka
Gaduła

« Odpowiedz #154 : Marzec 09, 2010, 12:43:33 »

Ale pokój Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Kurcze, chyba zacznę myśleć o przystosowaniu strychu pod uprawę roślin, bo reszta chaty już zajęta  Smile

Przypuszczam że mając taki cudny roślinny kącik, właścicielka tylko tam przesiaduje Confused , ech, marzenia Rolling Eyes

ayagalia
Gaduła

« Odpowiedz #155 : Marzec 09, 2010, 16:56:25 »

Odetchnęłam z ulgą! Jeszcze mi daleko do tak zaawansowanej fiołkomanii. Ale pokazałam stronkę mężowi, niech wie co mu w przyszłości może grozić  Laughing  Laughing  Laughing

vanda
Aktywny
**

...prawie Cieszyn.

« Odpowiedz #156 : Marzec 09, 2010, 17:38:43 »

Właśnie cały czas chodzi mi po głowie gdzie i jak  Smile Smile
...........zaczyna brakować parapetów  Smile

Z takiego pokoju by mnie nie wyciągnęli Smile Wink

Dorotka255
Gaduła

« Odpowiedz #157 : Marzec 09, 2010, 18:15:33 »

ayagalia to wcale nie tak odległa przyszłość jak porządnie zafiołkujesz  Smile  Smile  Smile , ale tego mężowi już nie mów  Smile

Deirdre
Gaduła

Madrid, klimat podzwrotnikowy, kontynentalny suchy

« Odpowiedz #158 : Marzec 09, 2010, 23:07:40 »

Czekam, Deirdre, czekam, a ze mną kilkoro naszych Forumowiczów i fiołkowo zakręceni hodowcy z zagramnicy...  Smile

Dziś grzecznie pokłoniłam się o liścia z tego frędzlowatego cuda i najprawdopodobniej już w połowie kwietnia stanę się jego właścicielką!  Very Happy
No to jestem Laughing
Jutro sobie na spokojnie tam popatrzę kto jest kim etc.... I jak to, chorubcia, obsługiwać!

Ten pokoik p. Agnethy Widell bardzo mi się podoba! Sprytnie zagospodarowany, no i TE regały!!!!!!!!!!! "I'm in love" !!!!

NIE MAM POLSKIEJ KLAWIATURY. Polskie litery w zakresie, li i jedynie, na jaki pozwala "poprawiaczka orto"

pozdrawiam, Didi    moje chwasty cz6 Wink    oraz SPIS moich saintpaulii
malena100
Rezydent

« Odpowiedz #159 : Marzec 10, 2010, 09:12:45 »

Witome, koleżankę, już do Ciebie zerknęłam, zafiołkowana wariatko  Wink - widzę, że z koleżanką zachorowałyście na Yukako?  Smile Ja też cały czas myślę, żeby zamówić tę odmianę... Confused Czyli są dwa możliwe źródełka - Robinsonowie albo Lyon?  Confused Ktoś sprawdzał, kiedy ruszają z przyjmowaniem zamówień?

Z tego, co pamiętam Dibleys wysyła od połowy marca?  Confused Muszę zerknąć w katalog, dodali sporo nowych odmian  Smile

Deirdre
Gaduła

Madrid, klimat podzwrotnikowy, kontynentalny suchy

« Odpowiedz #160 : Marzec 10, 2010, 09:58:10 »

Em, ja tam nie bardzo czuję Yukako, za to kilka innych chimerek (Pixie Redhead, Calico Queen, czy Concord'zik np) i inszych cudeniek mnie po głowie chodzi.... Tak tylko Anecie zaproponowałam Embarassed Rob's i Lyndon przymuje zamówienie cały rok - teraz po prostu wysyłają super hiper szybką paczką.

Dibley dodał TERAZ nowości!!?? Jak ja już zakupy dawno zrobiłam?? Uduszę!! Letem sprawdzić co tam mają, od stycznia w katalogu mizeria z fiołkami (jak dla mnie - ledwo 10 wybrałam, liczyłam na Mermaid i inne cuda z zeszłego roku, ale znikły teraz  Sad )

EDIT - eeeeeeeee iiiiiiiiii taaaaaaaaam , to samo siedzi jak siedziało od połowy stycznie. A już mnie ciśnienie skoczyło Laughing

NIE MAM POLSKIEJ KLAWIATURY. Polskie litery w zakresie, li i jedynie, na jaki pozwala "poprawiaczka orto"

pozdrawiam, Didi    moje chwasty cz6 Wink    oraz SPIS moich saintpaulii
laura01
Aktywny
**

« Odpowiedz #161 : Marzec 10, 2010, 10:08:46 »

Witam zafiołkowane koleżanki Very Happy Smile
Pokoik rewelacja  Very Happy tylko dlaczego nie mogę powiększyć zdjęcia Confused
JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #162 : Marzec 10, 2010, 10:51:50 »

dlaczego nie mogę powiększyć zdjęcia Confused
Nikt nie może, na stronie Agnethy nie ma tej opcji.
(Może to i lepiej Razz Smile)

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
krysp50
Rezydent

Wielkopolska 7a

« Odpowiedz #163 : Marzec 10, 2010, 11:11:56 »

Oglądałam fiołki u Dibleys'a i i trochę "dziwny" jest chyba Favorite Child   Confused   Ja mam w swoich "zbiorach" inne zdjęcie tego fiołka i Avsa inne pokazuje Favorite Child....
http://dibleys.com/dibleys-shop/Standard.html

Pozdrawiam
Krysia
Ariadna
Moderator Globalny

W Polsce też rosną fiołki!

« Odpowiedz #164 : Marzec 10, 2010, 13:12:15 »

Listki ma trochę łyżkowate, a po za tym wszystko się zgadza.

Fiołki to ciężka choroba, tylko czemu nie chce się wyzdrowieć?

Mój katalog

Slideshow
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #165 : Marzec 13, 2010, 19:50:57 »

Co prawda ja nie fiołkowy jestem zupełnie (mimo 5 fiołków na parapecie Smile ), ale wklejam link do strony, na której inni, nie znający rosyjskiego, mogli obejrzeć odmiany według selekcji ukraińskiej 2010, należące do kolekcjonera Sanniego Artiema Anatoljewicza.

http://www.donnaflora.ru/main.cgi?catalog=1118

Jeśli ktoś zna rosyjski to znajdzie innych kolekcjonerów i ich kwiaty. Mam nadzieję że przyda się komuś ta stronka.
Można również znaleźć kolekcję gloksynii, streptokcarpusów, fuksji, pelargonii i kilka innych.

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
krysp50
Rezydent

Wielkopolska 7a

« Odpowiedz #166 : Marzec 13, 2010, 20:12:33 »

obejrzeć odmiany według selekcji ukraińskiej 2010, należące do kolekcjonera Sanniego Artiema Anatoljewicza.

http://www.donnaflora.ru/main.cgi?catalog=1118   

Aaaa kysz  Mr. Green

Pozdrawiam
Krysia
goll
Rezydent

« Odpowiedz #167 : Marzec 13, 2010, 22:49:39 »

Matko ,po coś ty to Leszku pokazał?

ayagalia
Gaduła

« Odpowiedz #168 : Marzec 13, 2010, 23:35:59 »

Żeby na pokuszenie wodzić!  Very Happy

Waldenburg
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #169 : Marzec 18, 2010, 11:37:17 »

Sępolię odkrył w górach Usambara w Tanzanii (Afryka Wschodnia) zarządca kolonii baron Adalbert Emil Walter Redcliffe Le Tan-neux von Saint Paul (od tego nazwiska > sępolia, a po niemiecku Saintpaulia lub Usambara-Veilchen ‘fiołek z Usambary’).
Pewnym letnim popołudniem w roku 1892 wybrał się wraz z narzeczoną na spacer na plantację kauczuku i wanilii. Z powodu upału para schroniła się w cienistym lesie, położonym wzdłuż rzeki. Tam natknęli się na nieznane kwiaty, a baron podarował narzeczonej bukiet fiołków afrykańskich.
Ojciec barona - marszałek dworu księstwa Hesji - Urlich le Tanneux von Saint Paul  miał posiadłość w miejscowości Karpniki (niem. Fischbach) w okolicach Jeleniej Góry (u podnóża Gór Sokolich). Mieszkał w Pałacu Dębowym. Ponieważ interesował się botaniką, jemu zawdzięczamy rozpowszechnienie sępolii w Europie i na świecie.

Karpniki:
http://www.duchgor2.hb.pl/index.php?show=node&node_id=n11&entry_id=12

A tu fiołki w naturze (trzeba wejść do galerii po prawej u góry):

Kamyczek
Gaduła

« Odpowiedz #170 : Marzec 18, 2010, 13:20:11 »

Bardzo ciekawe jest to, co napisałeś. Smile
Dorotka255
Gaduła

« Odpowiedz #171 : Marzec 18, 2010, 13:33:13 »

Bardzo dziękuję za ten mały wykład i zdjęcia fiołków w naturze, bo tam gdzie powinny być pokazane nie mogłam ich zobaczyć,wyskakiwał błąd.

Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #172 : Marzec 18, 2010, 19:52:43 »

Mam pytanie, może dziwne i może już ktoś je zadawał (starałam się prześledzić wszystkie wątki, ale to kopanie w kamieniołomie  Razz). Dziś dopiero zauważyłam taką rzecz na moim jedynym kwitnącym fiołku. Oto fotoleracja:
W ciągu dnia fiołek wyglądał tak

a wieczorem tak

Czy fiołki stulają płatki na noc?

aneta_76
Rezydent

« Odpowiedz #173 : Marzec 18, 2010, 19:54:17 »

U mnie niektóre fiołeczki wieczorem składają płatki, jakby szły spać  Smile

Fiołki, fiołki, fiołki.
http:
http://picasaweb.google.com/africanviolet9
Ariadna
Moderator Globalny

« Odpowiedz #174 : Marzec 18, 2010, 19:57:11 »

To jest normalne, szczególnie dla młodych, nie do końca rozwiniętych kwiatków. 

Mój katalog

Slideshow
Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #175 : Marzec 18, 2010, 20:14:13 »

A co oznacza sformułowanie "młode,nie do końca rozwinięte kwiatki"? Czy chodzi o te co dopiero się rozwinęły, zaczęły kwitnienie czy o takie, które generalnie nie rozwijają się całkowicie w czasie całego kwitnienia?

Ariadna
Moderator Globalny

« Odpowiedz #176 : Marzec 18, 2010, 20:27:16 »

Te co dopiero się rozwinęły  Wink

Mój katalog

Slideshow
ania s.
Gaduła

Podkarpackie

« Odpowiedz #177 : Marzec 18, 2010, 20:27:43 »

Mi się wydaje to całkiem normalne Smile nawet Phobos tak ma Smile
Merghen fiołeczki jak rozwijają pączusie to te kwiatki są nieduże-chociaż już otwarte Confused i jak one rosną, to popołudniu i wieczorkiem jeszcze się troszkę stulają a z czasem jak już kwiatuszek urośnie do swojego rozmiaru to twardo się trzyma otwarty nawet w nocy Smile
Także twoje kwiatuszki jeszcze pewno urosną Very Happy

ups nasza Ariadna już odpisała Embarassed

bajadera
Aktywny
**

Łódź

« Odpowiedz #178 : Marzec 18, 2010, 20:32:42 »

U mnie też tak mają i jakoś nigdy mnie to nie dziwiło.

Małgorzata
Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #179 : Marzec 18, 2010, 21:25:13 »

Dziękuję za wytłumaczenie. Z fiołkami dopiero zaczynam przygodę podłuższym okresie /kilkunastu lat/. Ciekawi mnie wszystko co ich dotyczy, np. nie wiedziałam,że kwiaty rosną nawet wtedy gdy już się otworzą i kwitną, nie mówiąc już o stulaniu płatków  Sad Wcześniej nie miałam zwyczaju obserwować zachowań fiołków, wystarczało mi,że kwitną. Teraz już wnikliwiej staram się podchodzić do tematu.  Very Happy Poza tym leżę chora i trochę się nudzę więc próbuję sobie jakoś urozmaicić życie obserwacją a potem męczę innych by odpowiadali na moje dziwaczne pytania  Razz

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: