Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 15, 2019, 04:14:30
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Storczyk chory- pomóżcie cz. 2  (Przeczytany 75138 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ANAN7
Nowicjusz
*

« : Czerwiec 24, 2009, 12:23:22 »

Patrzcie kochani.....mój chory storczyk wypuścił listek Smile, ale też jeden zżółknął  Sad
Jak myślicie już mu dobrze? Przeżyje?
I takie pytanko przy okazji: czy storczykom na dno dawać keramzyt i na to podłoże dopiero?

ursbak
Rezydent

Podlasie

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 24, 2009, 12:31:32 »

Taka kolej rzeczy....rośliny tak mają.....listek nowy sie pojawia a najstarszy ginie....wydaje mi się to normalne.....

„.. Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja. - O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika. - Skąd możesz wiedzieć, że ja mam? - Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj..."
ANAN7
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #2 : Czerwiec 24, 2009, 12:41:42 »

no tak tylko, że ten storczyk był już na umarciu Smile, wyżej przeczytaj bo to o nim była mowa.Smile

A jak sprawdzić czy rosną korzenie?
Nucha
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #3 : Czerwiec 24, 2009, 13:39:42 »

Moim zdaniem jeśli liście nie robią się sflaczałe a tylko jeden zżółknął to jest wszystko ok. Będzie puszczał nowe korzenie i jakoś sobie poradzi, skoro miał siłę puścić nowego liścia. Odczekaj, nie grzeb przy nim niech rośnie spokojnie. Ja bym  też nie rosła jakby każdy co chwila mnie paluchem dotykał Wink
Pozdrawiam Smile

http://nucha.flog.pl/

Tutaj znajdziesz mnie i moje kwiatki Smile

Galeria
http://annarybacka.tk/
Buziaczek
Aktywny
**

Małopolskie - 6b

« Odpowiedz #4 : Czerwiec 24, 2009, 13:40:04 »

Musisz wyjąć trochę podłoża i sprawdzić.
Można dać keramzyt na sam dół doniczki.
Smile
ANAN7
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #5 : Czerwiec 24, 2009, 14:06:04 »

dziękuje ślicznie, zostanę przy obserwowaniu Smile i tak już strasznie się ciesze że puścił chociaż listek Smile. Zobaczymy za jakiś czas.
Ma keramzyt na spodzie i teraz zrobiłam mu jeszcze dodatkowa wilgoć....keramzyt z wodą w podstawce.
ANAN7
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #6 : Czerwiec 29, 2009, 14:09:50 »

Sad chyba z mojego storczyka nic nie będzie Sad, pomimo ze nowy liść wyrósł to pozostałe(stare) robią się pomarszczone i miękkie. Sad
dorotakol
Gaduła

Pozdrawiam Dorota!!!

« Odpowiedz #7 : Czerwiec 29, 2009, 14:33:01 »

to normalne Cool
Zwilżaj od spodu liście i delikatnie spryskuj podłoże - przeżyje trzymam kciuki Cool

ange
Aktywny
**

« Odpowiedz #8 : Lipiec 24, 2009, 14:52:02 »

Proszę o pomoc. Dostałam z prezencie storczyka i wydaje mi się, że coś jest nie tak z jego korzeniami. Korzenie powietrzne są suche i puste. Za to korzonki w doniczce są częściowo zgniłe pokryte pleśnią. Dużo ma korzonków zielonych i  grubych. Jak mu pomóc???

XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #9 : Lipiec 24, 2009, 15:49:03 »

Wyciac zgnile i puste korzenie.  Posypac weglem lub cynamonem(rany) i oczywiscie wstawic do nowego podloza. Gdzies na forum jest wszystko opisane wystarczy poszukac Smile

ange
Aktywny
**

« Odpowiedz #10 : Lipiec 24, 2009, 16:00:06 »

Takim normalnym sproszkowanym cynamonem?
XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #11 : Lipiec 24, 2009, 16:03:14 »

Tak.  Tu chodzi o to, zeby nie doszło do infekcji.

ange
Aktywny
**

« Odpowiedz #12 : Lipiec 24, 2009, 16:11:28 »

Dziękuje za pomoc
koroscik
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #13 : Lipiec 24, 2009, 17:31:52 »

Poczytaj w reanimacji - tam jest wszystko opisane.
ange
Aktywny
**

« Odpowiedz #14 : Lipiec 24, 2009, 17:32:42 »

Dobrze, dziękuje
ivy82
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #15 : Sierpień 01, 2009, 14:12:07 »

Witam. Mojemu falkowi uschło przy samej nasadzie większość liści  Sad. Zastanawiam się czy coś z niego jeszcze będzie. Może podpowiecie w jaki sposób można go odratować?

cattleya
Aktywny
**

« Odpowiedz #16 : Sierpień 01, 2009, 16:36:10 »

Witaj ivy82,Twój storczyk miał zalany stożek wzrostu dlatego go stracił.Ale ma zdrowe koezenie i liście,z których czerpie substancje odżywcze.Nie pozbyła bym się go tak łatwo,bo może wypuścić keiki.Storczyki są bardzo żywotne i on też się pewno o nie postara.Pielęgnuj go tak jak do tej pory i uzbruj się w cierpliwośc.To zawsze popłaca.Powodzenia!!
POzdrawiam serdecznie.
ivy82
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #17 : Sierpień 01, 2009, 17:37:58 »

Przeczytałam właśnie ze zalanie stożka wzrostu może być początkiem infekcji bakteryjnej kończącej się śmiercią storczyka Sad.Jak go przed tym uchronić ? Może zasypać cynamonem? Macie jakieś pomysły?
koroscik
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #18 : Sierpień 01, 2009, 18:35:05 »

Ivy82 z moim falkiem jest podobnie prawie od roku.Nic z tym nie robię, podlewam tak jak podlewałam. Falek zakwitł ponownie, wypuszcza kolejne korzonki i nową łodygę.
cattleya
Aktywny
**

« Odpowiedz #19 : Sierpień 02, 2009, 18:54:51 »

Możesz użyć sproszkowanego węgla drzewnego lub cynamonu.
edzia
Nowicjusz
*

woj. lubelskie, strefa 6A

« Odpowiedz #20 : Sierpień 02, 2009, 20:09:02 »

Ivy82 ja również postąpiłabym tak jak piszą moi poprzednicy, osobiście mam 4 zdechlaki które chciała wyrzucić moja teściowa i widzę, że powoli odżywają, jak tylko naucze się posługiwać narzędziami na tym forum to pokaże w jakim są stanie. Cierpliwości a zobaczysz jak się odpłaci Twój falek.
Lana
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #21 : Sierpień 06, 2009, 20:39:43 »

Ivy82 jeżeli boisz się infekcji bakteryjnej, możesz to miejsce potraktować Bioseptem, Biochikolem, Previkurem, a nawet alkoholem. Jeżeli korzonki i pozostałe listki są zdrowe, być może doczekasz się basal keiki. W ten sposób roślinka będzie chciała się uratować, czego serdecznie ci życzę  Smile.
dziubek
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #22 : Grudzień 11, 2009, 20:08:36 »

Witam,
kochani, stało się - pierwszy raz mój storczyk wypuścił nową gałązkę i czekam na kwiatki!:) Co ciekawsze, gałązka wyszła z tej samej łodygi, na której w czerwcu pojawił się keik!:) Ale z tej nowej roślinki to chyba nic nie będzie, poniewż do tej pory nie pojawiły się żadne korzonki, tylko listki tak jakby się powiększają

Serdecznie pozdrawiam
Beata
franek
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #23 : Grudzień 11, 2009, 20:21:29 »

Miałem to samo ze swoim felkiem – zalałem stożek wzrostu i zgnił wierzchołek ,
postawiłem go parapecie okna wschodniego ,i po pewnym czasie wypuścił z boku nowy pęd i teraz jest już wszystko w porządku , od dwóch lat kwitnie bez przerwy – odrodził się jak „Feniks z popiołów”
farmacysta
Aktywny
**

« Odpowiedz #24 : Lipiec 06, 2010, 18:48:12 »

Zaczęłam dopiero przygodę ze storczykami dwa tygodnie temu kupując falki. Szukałam w necie informacji na temat pielęgnacji i czegoś tam się dowiedziałam ale mam pytania odnośnie jednego storczyka: oba nie były podlewane od dnia zakupu, korzenie miały zielone i ładne (patrząc przez doniczkę, podłoże suche i jak dla mnie ładne), stały na wschodnim parapecie. Teraz korzenie mają szarozielone i krople wody na ściankach doniczki, wedle mojej wiedzy nie powinnam ich podlewać, jednak jednemu oklapły liście, wczoraj przestawiłam go dalej od okna a dziś spryskałam liście i wierzch podłoża. Zmian na razie nie widzę. Dodam tylko, że końcówka jego korzenia tak z 1 cm jest soczyście zielona, podczas gdy pozostałe jak już mówiłam szarozielone. Drugi storczyk ma twarde liście i dalej stoi na parapecie. Oba kwitną.
I tu pytania:
Co z tym fantem zrobić? Podlać czy nie podlać? Długo już nie był podlewany (co najmniej 10 dni) ale te zielone korzenie.
Proszę o radę

Madziara
Rezydent

« Odpowiedz #25 : Lipiec 06, 2010, 18:56:21 »

Jezeli wiekszosc korzeni jest szara(srebrna) to mozesz go smialo podlac.A te koncowki zielone to poprostu przedluzenie korzeni(swierze)dlatego maja kolor zielony.Ja mam tak samo ze swoimi falkami,koncowki sa zielone a cala reszta srebrna wiec podlewam tymbardziej,ze maja strasznie suche podloze az doniczka sie wywraca. Cool

farmacysta
Aktywny
**

« Odpowiedz #26 : Lipiec 06, 2010, 19:16:52 »

Dziękuję za odpowiedź. Jeszcze tylko pytanie czy w takim razie może wrócić na parapet i w porę podlewać czy lepiej niech sobie stoi z dala.
Moje się tak łatwo nie przewrócą, w szklanych osłonkach są Wink
A storczyś się moczy

Madziara
Rezydent

« Odpowiedz #27 : Lipiec 07, 2010, 21:06:24 »

Mysle,ze może wrocic na parapet,ale przy duzym słonku lepiej je cieniować,pomimo,ze to wschodnie okno ale jak temperatura wysoka i słonko grzeje to można je poparzyć.Powodzenia Very Happy

farmacysta
Aktywny
**

« Odpowiedz #28 : Lipiec 07, 2010, 21:50:38 »

Popił sobie troszeczkę i wrócił do normy ale nadal stoi na szafie i góruje w pokoju Wink A martwiłam się, bo kwiatuchy już mu nawet zwisały oklapnięte.

sbb28
Aktywny
**

17 marzec już nie razem :(

« Odpowiedz #29 : Sierpień 06, 2010, 20:06:29 »

Farmacysta
i tu w dalszej uprawie może pojawić się problem
Phalaenopsis w osłonkach zwłaszcza ciasnych (w stosunku do doniczki) uprawiany - podłoże bardzo wolno przesycha - to taka mała uwaga do osłonek "gustownych" stosowanych w uprawie storczyków zwłaszcza Phalaenopsis
wiem co mówię zrobiłam eksperyment z Phalaenopsis (mam ich mnóstwo więc z hybrydami mogę poeksperymentować )
podlałam storczyki Phalaenopsis i wstawiłam:
1.do ciasnej osłonki
2.do osłonki z zapasem ale bez keramzytu lub pianki kwiatowej od spodu
3.do osłonki z zapasem z keramzytam lub pianką kwiatową od spodu
4. bez osłonki doniczka wstawiona do wielkiej - mieszczącej kilka doniczek misy z pianką i keramzytem od spodu
przeżyły tylko 3 i 4 i tylko one dalej się rozwijają
zrobiłam też eksperyment z osłonkami  "tzw dla storczyków" czyli szkło i w środku uwypuklenie unoszące doniczkę - efekt - 3 keiki jedno z 2 korzeniami pozostałe rozwijają się na razie w liście
pozdrawiam
Małgorzata

Per aspera ad astra - przez ciernie do gwiazd
pozdrawiam
Małgorzata
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: