Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 15, 2019, 03:51:27
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rozmnażanie hoi - komentarz cz 3  (Przeczytany 77119 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Percia
Gaduła

Pozdrawiam Agnieszka :)

« : Listopad 30, 2009, 11:29:31 »

Częśc poprzednia: http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=12124.0

No to posadzone.
Z carnosą nie było większego problemu przy sadzeniu. Nie ukorzenił mi się tylko jeden pęd, ale i tak go wsadziłam do ziemi.

Z gracilis to się nagimnastykowałam i to nie mało Confused. Korzonki wyrosły jej na całej długości pędu. Zrobiłam coś podobnego, co maga, czyli położyłam pędy płasko na ziemi i przysypałam je.

I teraz oby się puszczały na prawo i lewo Very Happy

"...każde zdarzenie ma swą przyczynę, że nic, nawet najlżejszy podmuch wiatru nie jest przypadkowy, nie powstał sam z siebie. Aby zrozumieć to, co dzieje się dzisiaj, trzeba znaleźć tego przyczynę, która, choć może odległa, na pewno istnieje."
maga
Gaduła

Lilla My

« Odpowiedz #1 : Listopad 30, 2009, 11:42:01 »

Oby.
Pamiętaj jednak na wszelki wypadek, ze cierpliwość to podstawa.
Percia
Gaduła

Pozdrawiam Agnieszka :)

« Odpowiedz #2 : Listopad 30, 2009, 11:44:03 »

Wiem, już pisałyście, że hoje mogą przetrenować cierpliwość Smile. Ważne, żeby listki pozostawały w miarę jędrne i żeby nie opadały. Wtedy będę wiedziała, że z nimi jest wszystko w porządku. Very Happy

"...każde zdarzenie ma swą przyczynę, że nic, nawet najlżejszy podmuch wiatru nie jest przypadkowy, nie powstał sam z siebie. Aby zrozumieć to, co dzieje się dzisiaj, trzeba znaleźć tego przyczynę, która, choć może odległa, na pewno istnieje."
tellerka
Administrator

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #3 : Listopad 30, 2009, 12:20:45 »

Witamina B1 to tiamina Cool. Najprościej byłoby do ziemi lub wody dodawać kawałek wątróbki wołowiejej lub wieprzowej Smile no ewentualnie drożdży czy fasoli  Razz .

Drożdży mówisz? Confused A nie zagrzybią mi ziemi...?

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
ursbak
Rezydent

Podlasie

« Odpowiedz #4 : Listopad 30, 2009, 14:11:16 »

Moje 2 hoje właśnie się grzeją w słoju....bella varegiata puściła już korzonki a dostałam ją we środę...

„.. Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja. - O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika. - Skąd możesz wiedzieć, że ja mam? - Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj..."
zenia
Rezydent

« Odpowiedz #5 : Listopad 30, 2009, 14:44:36 »

Gratuluję tak szybkich korzonków. Moja ukorzeniająca bella...właśnie padła. A wydawało mi się że już, już. Mad

mery
Rezydent

E=mc'kwadrat

« Odpowiedz #6 : Grudzień 05, 2009, 19:20:33 »

Przetestowałam właśnie metodę polecaną przez novą (Tereskę) ukorzeniania w perlicie Mad. Dodałam trochę drobnego keramzytu, około czwartą część. Wee bella, bella variegata i kilka innych puściło korzonki po trzech dniach Cool Smile.

Polityka to wahadło kołyszace się nieustannie pomiędzy anarchią i tyranią napędzane żywymi iluzjami. A.Einstein

Moje hoje
agar
Gaduła

« Odpowiedz #7 : Grudzień 05, 2009, 21:34:03 »

No to tempo ekspresowe, zwłaszcza teraz. Mnie się jednak wydaje, że kluczem tu jest ciepełko, niekoniecznie podłoże. Gdzie trzymałaś swoje sadzonki?

Pozdrawiam Agnieszka
PEla
Rezydent

« Odpowiedz #8 : Grudzień 06, 2009, 08:25:43 »

Również jestem ciekawa, czy przede wszystkim nie chodzi o ciepełko w nóżki? Confused

Florki Peli cz. 1
Florki Peli cz. 2
uczę się, uczę          pozdrawiam
mery
Rezydent

E=mc'kwadrat

« Odpowiedz #9 : Grudzień 06, 2009, 11:47:39 »

Eksperyment przeprowadziłam w tym samym miejscu (na południowym parapecie) Mad na identycznych odmianach. Kilka w wodzie i kilka w agroperlicie. Weebella i variegata zaczęły gnić w wodzie, a lacunosie nawet ie śniło się wyprodukować nawet pypci korzeniowych. W tym samym czasie w agropelicie, w każdej sadzonce pojawiły się korzonki Smile.

Polityka to wahadło kołyszace się nieustannie pomiędzy anarchią i tyranią napędzane żywymi iluzjami. A.Einstein

Moje hoje
hanka55
Aktywny
**

« Odpowiedz #10 : Grudzień 06, 2009, 11:55:43 »

Mery, zmiłuj się proszę i zrób zdjęcia poglądowe.
 Tyle cierpienia kosztuje nas ukorzenianie, że każda nadzieja jest na wagę złota.
 I radości. Smile

cieplutko - hanka Smile
agar
Gaduła

« Odpowiedz #11 : Grudzień 06, 2009, 12:46:44 »

Hmm Confused... No to wygląda na to, że warto pójść w ślady autorki pomysłu i poeksperymentować z perlitem. Jeszcze jak wziąć pod uwagę Twój fachowo przeprowadzony eksperyment, Mery, może wreszcie okaże się, że Nova trafiła w dziesiątkę Cool
Ja właśnie próbuję nakłonić do wypuszczenia korzonków kilka uciętych gałązeczek serpensika. Na razie w wodzie i bez wyraźnej chęci współpracy z jego strony. Może przerzucę się na perlit?

Pozdrawiam Agnieszka
Tessa
Aktywny
**

« Odpowiedz #12 : Grudzień 06, 2009, 13:52:39 »

e ukorzeniałam w perlicie za rada szwedzkiego darczyńcy - On od lat ukorzenia w perlicie tylko a chyba trudni się rozmnażaniem hoi i przetestowałam to na różnych roślinkach np zrobiłam tak jak Mery we wrześniu z listkami fiołków - w perlicie ukorzenił się listek błyskawicznie a w wodzie zajęło mu to ok. 3 tygodni - listki z tej samej rośliny. A hibiskus który ledwo już żył a siedział w ziemi ze dwa miesiące i nic zero korzonków po włożeniu do perlitu wyprodukował je w tydzień. Ja kupuję w ogrodniczym agroperlit i  jest zdecydowanie tańszy od spagnum. Wiosną będę robić eksperymenty ze spagnum - coś nie mam zaufania zobaczymy pozdrawiam Teresa

praca jest balsamem życia, ale za życia nie należy się zbytnio balsamować - ot mądrość
Tessa
Aktywny
**

« Odpowiedz #13 : Grudzień 06, 2009, 13:53:58 »

Witam! coś zjadło początek postu

praca jest balsamem życia, ale za życia nie należy się zbytnio balsamować - ot mądrość
PEla
Rezydent

« Odpowiedz #14 : Grudzień 06, 2009, 13:58:56 »

Nie szkodzi Teresko, post jest czytelny.  Smile

A może to też chodzi m. in. o to, o czym kiedyś chyba Hania pisała, że korzenie lepiej rosną w ciemniejszym miejscu? Confused

Florki Peli cz. 1
Florki Peli cz. 2
uczę się, uczę          pozdrawiam
mery
Rezydent

E=mc'kwadrat

« Odpowiedz #15 : Grudzień 06, 2009, 14:08:44 »

Mery, zmiłuj się proszę i zrób zdjęcia poglądowe.
Confused nie wiem czy to wystarczy. To nowa sadzonka, przed chwilą włożona do ukorzeniania. Malutka doniczka 4cm i wilgotny perlit.

A może to też chodzi m. in. o to, o czym kiedyś chyba Hania pisała, że korzenie lepiej rosną w ciemniejszym miejscu? Confused
Sadzonki ukorzeniane w wodzie były w ciemnym naczyniu Cool .

Moje hoje
JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #16 : Grudzień 06, 2009, 14:30:55 »

Sadzonki ukorzeniane w wodzie były w ciemnym naczyniu Cool .
I dlatego byłabym za teorią, że zasługi ma przepływ powietrza  Cool

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
mery
Rezydent

E=mc'kwadrat

« Odpowiedz #17 : Grudzień 06, 2009, 14:49:41 »

I dlatego byłabym za teorią, że zasługi ma przepływ powietrza  Cool
Też tak myślę, zwłaszcza, że do perlitu dodałam keramzyt dla lepszego przewiewu. Trzeba tylko wyczuć jak mocno wilgotny powinnien być Confused.

Moje hoje
hanka55
Aktywny
**

« Odpowiedz #18 : Grudzień 06, 2009, 16:23:56 »

Mery, Tyś jak Napoleon - maleńka ale Wielka zarazem.  Smile
Może uda mi się jeszcze ocalić gnijącą w mchu bellę Louis Sad.

A tu, coś ciekawego.
Wiadomo, że najtrudniej ukorzeniają się Rh i iglaste, więc sukces sprowadził się do  doboru,
właściwego podłoża do ukorzeniania sadzonek ciętych:
 perlit+kompostowane trociny+zamgławianie

Jak samodzielnie zrobić mnożarkę dla sadzonek ?

cieplutko - hanka Smile
mery
Rezydent

E=mc'kwadrat

« Odpowiedz #19 : Grudzień 06, 2009, 17:11:25 »

Mery, Tyś jak Napoleon - maleńka ale Wielka zarazem.  Smile
Very Happy Haniu ja nie taka mała, prawie 170 cm Smile. A pomysł podrzuciła Tereska Smile.

Swoją Louis przytnij kawałek i do perlitu. Możesz dołożyć worek, aby utrzymać większą wilgotnność  Cool .

Moje hoje
Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #20 : Grudzień 07, 2009, 08:36:12 »

Po prawie dwóch tygodniach raczyła mi puścić korzonki smukła sheperdii.

Niestety, carnosa variegata zaczęła podgniwać, zgubiła trzy liście i wylądowała w ziemi.
Nie ma korzonków w ogóle Sad Nie wiem, czy dobrze zrobiłam ?

maga
Gaduła

Lilla My

« Odpowiedz #21 : Grudzień 07, 2009, 11:53:23 »

Andżeliko, wsadź do ziemi i nie rusz. Powinno byc dobrze.
Piszesz o tej ode mnie? Dałabym sobie co uciąć, że wysłałam Ci z korzeniami...

Jakby Ci zdechła na śmierć to pisz, coś tam jeszcze się chyba znajdzie...
Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #22 : Grudzień 07, 2009, 14:11:54 »

Tak mago, to ta od Ciebie.
Zero korzonków.

No nic, zobaczymy, moze się przyjmie.

koki
Rezydent

« Odpowiedz #23 : Grudzień 07, 2009, 18:39:28 »

kolejne naiwne pytanie  Razz jak opadnie ostatni liść,a łodyżka nie gnije i żyje tak sobie już ze 2 tygodnie,to jest szansa  Confused czy od razu ciapnąć do śmieci i robić miejsce na nową  Confused

maga
Gaduła

Lilla My

« Odpowiedz #24 : Grudzień 07, 2009, 18:52:11 »

Wcale nie naiwne.
Nie nastawiając się na sukces - trzymaj, zawsze może odbić z korzenia.
koki
Rezydent

« Odpowiedz #25 : Grudzień 07, 2009, 18:57:22 »

No tak Madziu,ale ona ten korzeń miała dostać właśnie  Smile a tu ani korzeni,ani listka ,sam badylek się ostał w kondycji,że pozazdrościć  Smile póki co w każdym razie z tym zazdroszczeniem  Cool

maga
Gaduła

Lilla My

« Odpowiedz #26 : Grudzień 07, 2009, 19:01:33 »

No własnie kiedyś bodajże Ania Cz. pisała, ze jej się puściło jednak coś takiego. Laughing
Z liśćmi na pewno byłoby lepiej...
Moze potrzymaj badylka w wodzie?
szondelka
Aktywny
**

« Odpowiedz #27 : Grudzień 07, 2009, 19:16:32 »

W wodzie z dodatkiem węgla doskonale ukorzeniają się hojki o zdrewniałej łodyżce  Smile

Sadzonki neoebudiki włożone tydzień temu do wody. Smile

Sadzonki archiboldiana ,moczące się w wodzie od 4 dni.

Sadzonki : lacunosy ,picty ,bilobaty w spagnum włożone do podgrzewanej mnożarki -gniją. Confused

DZIECI POWINNY CHOROWAĆ TYLKO NA ZABAWKI
Pozdrawiam Bożena
maga
Gaduła

Lilla My

« Odpowiedz #28 : Grudzień 07, 2009, 19:23:47 »

Mnie neoebudica padła...
Tak bym ją chciała - jesteś Bozenko zaklinaczką hoi...

Wczoraj wyjęłam swoje sadzonki erythrostemmy ze sphagnum i wsadziłam je w wodę  Cool
szondelka
Aktywny
**

« Odpowiedz #29 : Grudzień 07, 2009, 19:28:14 »

Maga , to są resztki uratowane z ogromnej rosliny ,sheperdii padła i stoneana /również wielgaśne /  nawet nie było z czego ciachać . Sad.Te zdjęcia nie świadczą o moim sukcesie tylko o klęsce. Sad

DZIECI POWINNY CHOROWAĆ TYLKO NA ZABAWKI
Pozdrawiam Bożena
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: