Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 11, 2019, 06:42:40
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Keiki cz.2  (Przeczytany 57815 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Czuhina
Gaduła

« Odpowiedz #180 : Wrzesień 29, 2013, 17:14:19 »

Chciałabym podważyć tezę, że keiki, pozostawione na roślinie matecznej, osłabia ją Smile

Kwitnienie wtórne na keiki:

Tu widać, że keiki cały czas siedzi sobie na pędzie kwiatowym, który był zresztą trzecim kwitnieniem na tej samej łodydze..

W lewym dolnym rogu widać fragment liścia rośliny matecznej ( liście są ogromne),

w którego kąciku kluje się właśnie nowy pędzik:

I błagam, nie zwracajcie uwagi na ten kurz.. tyle go osiadło w ciągu wakacji, kiedy mnie nie było i jakoś do tej pory nie miałam kiedy dopieścić listków Embarassed

" A przed nimi było wszystko.. "  Andrzej S. "Pani Jeziora"

Oo.Smile

balkon pod kogutkiem i małe 'conieco'
Czuhina
Gaduła

« Odpowiedz #181 : Październik 06, 2013, 23:20:58 »

Nikt nie zechciał ze mną polemizować Confused Sad

Trudno, zatem donoszę, że przekwitające keiki wypuszcza następny pęd kwiatowy Smile
Może uda się go dostrzec, bardzo trudno tego cudaka sfotografować..

" A przed nimi było wszystko.. "  Andrzej S. "Pani Jeziora"

Oo.Smile

balkon pod kogutkiem i małe 'conieco'
justaaa24
Aktywny
**

« Odpowiedz #182 : Październik 07, 2013, 17:07:33 »

Izo widać pędzik jak na dłoni Smile A co co poprzedniego Twojego postu, to niestety nie mogę zbytnio popolemizować, gdyż nigdy nie doczekałam się keiki na pędzie. Sad

Justyna
Pozdrawiam wielbicieli Phalaenopsisów Smile
pinka90
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #183 : Grudzień 29, 2013, 17:26:04 »

Hej Smile
Dawno na forum nie zaglądałam ale postaram się to nadrobić.

Teraz kwitną mi wszystkie trzy storczyki jakie mam, jak nie kwitły to żadne a teraz każdy ma już kwiat Very Happy oczywiście bardzo cieszę się z tego powodu. Na dodatek u dwóch z nich pojawiły się keiki.
Jeden ma już 3 listki i dwa korzenie więc chyba mogę go już oddzielić? I czy to nie osłabi pędów kwiatowych bo bardzo ładnie teraz kwitnie i nie chce nic uszkodzić.
U drugiego także pojawił się keik natomiast się chyba zastał Sad bo puścił zaledwie jeden listek i na tym koniec. Więc z tym chyba jeszcze trzeba poczekać? Mam nadzieję że jeszcze namyśli się i puści korzenie Wink
sweet-gosia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #184 : Czerwiec 27, 2014, 22:26:07 »

Dawno nikt tu nie pisał, wiec trochę odświeżę temat  Razz. Mam takie pytanie, kilka miesięcy temu zauważyłam, że na starym pędzie kwiatowym tak z rok po kwitnieniu chyba napęczniało najwyższe oczko, myślałam, ze to boczny Pędzik kwiatowy ale jak zaczęło rosnąć okazało się keiką. Na początku w miarę rósł ale od ok 3-4 miesięcy zatrzymał się w miejscu ma kilka małych listków i żadnego korzonka jest ładny zdrowy i zielony, ale zastanawia mnie czemu przestał rosnąć Sad wszystkim falkom w marcu dałam po pałeczce nawozowej nie wiem może to jakoś nakłoniło go do wytworzenia malucha, po 3 miesiącach wg instrukcji na opakowaniu pałeczek dorzuciłam kolejną, choć jak ostatnio przesadzałam innego falka to widzę, że ta 1 się nawet w połowie jeszcze nie rozpuściła, ale nie o tym chciałam pisać. Powiedzcie mi jak długo rośnie taka keika? To moja pierwsza wiec w tym temacie jestem kompletnie zielona, i czy powinnam jeszcze jakoś specjalnie traktować mamę falka żeby jej pomóc w wyżywieniu malucha? Co jakiś czas do wody dolewałam guano do storczyków i tak jak w normalnym podlewaniu namaczałam każdego po kolei minimum godzinę w tym roztworze, choć od marca jak wcisnęłam te pałeczki tylko raz im taką "kąpiel" dałam, żeby nie przedobrzyć. Czy to wystarczy i mam uzbroić się w cierpliwość czy co mogę jeszcze dla niego zrobić?
I wiem, że to nie ten dział, ale co wy robicie, że tak ładnie i obficie wam falki kwitną? Mi po przekwitnięciu jak dotąd tylko 2 zechciały wypuścić boczne Pędziki kwiatowe na starym pędzie, ale oba wytworzyły krótką łodyżkę tylko z 2 kwiatkami, zresztą na 1 z nich na razie czekam aż rozkwitnie, ale już widzę, że tylko 2 pączki ma  Sad
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #185 : Czerwiec 28, 2014, 06:47:39 »

Keik 'dojrzewa' bardzo różnie - wszystko zależy od samej rośliny matecznej i warunków. Moze trwać nawet ponad rok zanim keik wytworzy korzonki.
Guano do storczyków - masz na myśli te granulki ? Jeśli tak to one powinny być wymieszane z podłożem, choć u mnie guano do storczyków nie pomogło wcale .....
co do samego kwitnienia, to może za mało wilgoci mają ? Ja też namaczałem ostrożnie i efekty były takie, że zmarniały mi falki. Teraz pilnuję żeby podłoże i korzenie nie wyschły zbyt mocno i namaczam ok 3 godz (czasami się zdarzy że zapomnę i całą noc się moczy Smile ) i wszystko wraca do normy.

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
sweet-gosia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #186 : Czerwiec 28, 2014, 06:57:30 »

Nie nie guano płynne śmierdzi jak nie wiem i to się ileś ml rozpuszcza w 0,5l wody. No ja też namaczam ostrożnie czytałam, że lepiej przesuszyć trochę podłoże i falka niż zbyt często moczyć. Ja moczę gdzieś raz na 2 tyg jak już wszystkie maja srebrne korzenie, bo to u mnie różnie wygląda. Jedne mają po kilku dniach z powrotem srebrne korzonki a inne nawet po 2 tyg cały czas zielone. A czy macie jakieś sposoby na przyspieszenie wzrostu keiki? Właśnie jeszcze raz sprawdziłam ma 2 listy dopiero.
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: