Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Luty 17, 2020, 13:26:28
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Keiki cz.2  (Przeczytany 58315 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Martuchna
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #60 : Lipiec 06, 2010, 15:19:32 »

Witam:)
Mam storczyka w reanimacji, zalany i to dosłownie- wodą z powodzi. Byłam u znajomych, których podwórko wygląda jakby przeszło po nim tornado, ich dom stoi bardzo blisko wału w miejscu w którym zrobiła się wyrwa i cała ta wielka siła poszła na ich dom. Nie ma stodoły, stajni, piwnicy, asfalt porwało, sad. Pies się utopił na ich oczach. Ech masakra.
No i tak chodzę, oglądam to pobojowisko i widzę taką biedę całą w błocie ze zgniłym stożkiem wzrostu. Zrobiło mi się go żal, obiecałam że zrobię wszystko żeby go uratować. Miał dużo zdrowych korzeni więc dawałam mu duże szanse na przeżycie. I zobaczcie jaką mi zrobił niespodziankę Smile

pozdrawiam Marta
Madziara
Rezydent

« Odpowiedz #61 : Lipiec 06, 2010, 18:59:53 »

No to się odwdzieczyl Very Happy

Madziara
Rezydent

« Odpowiedz #62 : Październik 22, 2010, 17:37:41 »

Mam do Was pytanie,czy to jest keiki?Jezeli tak to sie niezmiernie ciesze,bo to pierwszy dzidzius w moim domu Very Happy 

Aga Z
Nowicjusz
*

Łódź

« Odpowiedz #63 : Październik 22, 2010, 17:50:07 »

Wygląda na to, że rośnie mały dzidziuś.  Very Happy Smile

Pozdrawiam Aga
Madziara
Rezydent

« Odpowiedz #64 : Październik 22, 2010, 18:12:39 »

Super,ciesze sie bardzo.Tymbardziej,ze to falek od mojego meza(chyba imieninowy)i ze srodka liscia mial ped a z tego co czytalam,to taki falek przesadzony jest na straty.A teraz bede miec drugiego Very Happy

kasia
Rezydent

« Odpowiedz #65 : Październik 23, 2010, 07:16:40 »

A ten moj keiek z kwiatkiem wlasnie wypuszcza ped kwiatowy Shocked

Pokaze wam, co ma w domu kolezanka z innego forum Very Happy Jak porozdzielac takie duze keiki? :)Maja spore korzenie.

http://wizaz.pl/forum/attachment.php?attachmentid=3482668&d=1287670066

http://wizaz.pl/forum/attachment.php?attachmentid=3482888&d=1287676500

sbb28
Aktywny
**

17 marzec już nie razem :(

« Odpowiedz #66 : Październik 24, 2010, 16:21:50 »

Niestety Kasiu nie mogę zobaczyć zdjęć - nie mam uprawnień do tego forum Mad a już nie chcę być uczestniczką następnego forum  :
Moje keiki na phalaenopsis Equestris wytwarza kolejny pęd kwiatowy  Laughing Very Happy Very Happy Smile natomiast "mamusia" wytwarza mnóstwo korzeni i następny listek  Very Happy
Phalaenopsis w pracy ma 3 keiki korzonki długie już są (najdłuższy ponad 20cm, najkrótszy 2 cm) ale tylko po 2 szt mają; o basai keiki na phalaenopsis po przejściach nie wspomnę - na razie są jak bąbel na wodzie może przeżyją i będzie nowa roślina
pozdrawiam
Małgorzata

Per aspera ad astra - przez ciernie do gwiazd
pozdrawiam
Małgorzata
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #67 : Październik 24, 2010, 16:34:55 »

Tak to wyglada
 Confused

sbb28
Aktywny
**

« Odpowiedz #68 : Październik 24, 2010, 16:44:25 »

Kasiu rozdielić i usamodzielnić keiki jakie przedstawiasz to żaden problem one nie mają zbyt dużego i "splątanego systemu korzeniowego  Very Happy (moja Equestris ma 5 korzonków naprawdę długich i rozczapierzonych na co najmniej 30 cm) Laughing Smile"
trzeba odciąć malucha z fragmentem łodygi na, której rośnie, dobrze przed zabiegiem zwilżyć korzenie - będą bardziej elastyczne i nie połamią się przy wsadzaniu do doniczki niewielkiej.
Odcięte dziecię wsadzić do małej max 6-8 cm doniczki, przesypać na ten czas drobnym podłożem np takim dla dendrobium i uprawiać jak Phalaenopsis  Laughing

pozdrawiam
Małgorzata
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #69 : Październik 24, 2010, 16:51:11 »

No wlasnie tak doradzilam kolezance. Tylko dla kogos nie w temacie moze byc to trudne i polamie korzenie Confused Choc roslina w takim stanie jakos interesujaco wyglada. Smile

Madziara
Rezydent

« Odpowiedz #70 : Październik 24, 2010, 16:52:14 »

Alez piekne i duze keiki.Ile czasu rosna do takiego rozmiaru,dluuuugo?

sbb28
Aktywny
**

« Odpowiedz #71 : Październik 24, 2010, 17:24:40 »

Kasiu Wcale nie musi lac może każde z osobna owinąć mokrą chusteczką jednorazową  Laughing Smile też spełni swoje zadane i uelastyczni korzonki  Cool
Takie keiki jak na zdjęciu rosną co najmniej 2 lata - moje są ciut mniejsze rosną coś ok roku
Takie też jest moje zdanie - roślina wygląda interesująco ale mateczna raczej nie kwitnie
pozdrawiam
Małgorzata

pozdrawiam
Małgorzata
Madziara
Rezydent

« Odpowiedz #72 : Październik 24, 2010, 17:28:29 »

No to ja sobie poczekam zanim bede oddzielac od mamy.Ale grunt,ze jest Cool

Venus9
Gaduła

Ostatecznie jestem kobietą i bardzo mnie to cieszy

« Odpowiedz #73 : Październik 25, 2010, 10:26:53 »

Kasiu nie źle normalnie to jest jakieś drzewko stworzone z keik  Very Happy Very Happy Very Happy

"Sztuka jest sposobem wybaczania światu jego zła i chaosu "
Pozdrawiam Julita
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=12910.0
edzia
Nowicjusz
*

woj. lubelskie, strefa 6A

« Odpowiedz #74 : Listopad 11, 2010, 12:29:59 »

A ja Wam pokażę moje keiki na storczyku matecznym, przy czym mamusia i keiki dobrze się mają. Storczykami a dokładnie phalaenopsis zaraziłam się w 2008 roku i bardzo szybko kolekcja od 3 szt. powiększyła się do 42. Kwiaty od roku kwitną po raz pierwszy u mnie, nie które czynią to bez spoczynku, większość z nich kupiona była po przekwitnięciu lub reanimacji. A ostatnio zauważyłam znaczna poprawę ich kondycji po moczeniu ich w wodzie z akwarium mojego męża, idzie zima a one budzą się do kwitnienia i przyrastają w nowe pędy, ciekawa jestem czy sobie poradzą. Oto one:

olci@
Nowicjusz
*

[*]

« Odpowiedz #75 : Listopad 17, 2010, 12:43:44 »

Wow. To gdzie ty je mieścisz? Chciałabym mieć taką kolekcję...

"Ratując jednego kota nie zmienisz świata. Za to zmienisz świat dla tego jednego kota. DAJ IM DRUGĄ SZANĘ. POZWÓL IM ŻYĆ" http://niekochane.org http://schronisko-katowice.eu/index.php
edzia
Nowicjusz
*

woj. lubelskie, strefa 6A

« Odpowiedz #76 : Listopad 17, 2010, 13:12:50 »

Olci@ 42 to i tak mało w porównaniu do innych zakręconych na tym forum, a no jakoś się uzbierało, większość kupiona w 2009roku, mąż protestował a po 10ciu przestał hmm mieszczę je na 4 parapetach, wokół akwarium, 2 sobie stoją na półce, jeden ma zaszczytne miejsce na stole kuchennym no i dwa maluchy na kuchennej półeczce, są to wyłącznie phalaenopsis tylko jeden jest mini dendrobium i niebawem pokaże swoje oblicze. Powiem szczerze, że wszystkiego o tych kwiatach dowiedziałam się z tego forum i wciąż się uczę, choć widzę, że to takie trudne nie jest  Smile Hmm szkoda, że mieszkam w bloku, no cóż może kiedyś się to zmieni i wtedy to dopiero będzie szaleństwo  Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Very Happy Very Happy Laughing
olci@
Nowicjusz
*

[*]

« Odpowiedz #77 : Listopad 17, 2010, 13:28:44 »

No, to zazdroszczę. U mnie to tylko 1 pokój jest zastawiony. Ten, do którego koty mają zakaz wstępu Wink . Inaczej się nie da. Nawet jak dostanę cięte kwiaty to muszą tam stać...

"Ratując jednego kota nie zmienisz świata. Za to zmienisz świat dla tego jednego kota. DAJ IM DRUGĄ SZANĘ. POZWÓL IM ŻYĆ" http://niekochane.org http://schronisko-katowice.eu/index.php
aleksandra
Aktywny
**

« Odpowiedz #78 : Grudzień 18, 2010, 14:53:52 »

Ale duże te wasze dzieciaki  Smile
To fajnie, że można je zostawić w spokoju i nie trzeba ich koniecznie odrywać i przesadzać do nowych doniczek Smile
 Bo tak fajnie i zabawnie wyglądają takie przyczepione Smile

Serdecznie pozdrawiam Smile
Aleksandra
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #79 : Grudzień 20, 2010, 10:10:34 »

Moja gwiazdeczka też puściła keiki z czego się ogromnie cieszę bo bardzo bym żałowała jakby się jej coś stało a nie miałabym jej potomka
tu zdjęcie gwiazdeczki

a tu jej potomstwo

a tu keiki na dwóch innych storczykach

olci@
Nowicjusz
*

[*]

« Odpowiedz #80 : Grudzień 20, 2010, 19:14:31 »

Przepraszam jeśli się powtarzam, ale... Mogę sprowokować storczyka do keiki..?

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #81 : Grudzień 20, 2010, 19:19:31 »

Moje keiki wypuściły po paście keiki z allegro
Magda K.
Rezydent

« Odpowiedz #82 : Grudzień 20, 2010, 19:29:12 »

Petra, jakby ta gwiazdeczka wypuściła więcej niż jedno keiki, a byłabyś zainteresowana wymianą, to ja chętnie ustawię się w kolejce  Smile

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #83 : Grudzień 20, 2010, 19:32:37 »

Ona ma na pędzie 6 keiki, 2 są dość silne a co będzie z resztą to się okaże, nie wiem czy zdoła wszystkie wykarmić choć na razie cała gromadka ma się dobrze  Very Happy, ogólnie drżę o całą roślinkę od momentu zakupu bo wydała mi się dziwna troszkę jakby chora, jak na razie nie widzę u niej nowych korzonków i listków, gdyby nie te keiki to bym się zastanawiała co się z nią dzieje a tak to chociaż wiem że żyje
Magda K.
Rezydent

« Odpowiedz #84 : Grudzień 20, 2010, 19:37:25 »

Nie martw się - już my będziemy trzymać kciuki, żeby się wszystkie przyjęły  Smile

Ta pasta to coś takiego? https://ssl.allegro.pl/keiki-paste-phalaenopsis-storczyk-rozmnazanie-i1353825130.html

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #85 : Grudzień 20, 2010, 19:39:23 »

Tak to ona i nawet ten sam sprzedawca, niektóre oczka wypuściły nowe pędy kwiatowe a z niektórych wyrosły upragnione maluszki
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #86 : Grudzień 20, 2010, 19:41:31 »

a niektóre zmutowały tak jak tu

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=8475.30

jakby się wszystkie utrzymały to zarezerwuję jedno dla Ciebie
Magda K.
Rezydent

« Odpowiedz #87 : Grudzień 20, 2010, 19:52:19 »

Dziękuję  Very Happy Very Happy Very Happy

kasiuniaap
Aktywny
**

« Odpowiedz #88 : Grudzień 21, 2010, 12:30:33 »

Fajna ta Twoja gwiazdka i obficie Ci się rozrodziła Smile chyba sama się zastanowię nad taką pastą... bo ja też mam jednego ulubionego falka
oto on

ale niestety gdy go kupiłam go w tesco, był w bardzo ubitym spaghnum, kompletnie przelany Sad stracił wszystkie korzonki.. teraz rosną mu już nowe, regeneruje się, więc mam nadzieje, że już niedługo (pewnie za rok najwcześniej) może znów zakwitnie. Strasznie chciałabym go rozmnożyć, by nie przeżywać znów takich chwil! Na razie muszę jednak czekać, aż się roślinka odbuduje...
olci@
Nowicjusz
*

[*]

« Odpowiedz #89 : Grudzień 21, 2010, 19:11:57 »

Zakupiłam sobie tego cósia... Zobaczymy jak przyjdzie... Petra a po jakim czasie doczekałaś się efektu..?

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: