Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Styczeń 22, 2020, 15:24:06
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Keiki cz.2  (Przeczytany 58049 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #90 : Grudzień 21, 2010, 21:35:41 »

Oczko zaczęło się powiększać już po tygodniu, pędy kwiatowe które wybiły rosły dość szybko a keiki bardzo wolno i jakieś 2 do 3 miesięcy nie byłam pewna co z tego w ostateczności wyrośnie,  z niektórych oczek posmarowanych gdzieś we wrześniu dopiero teraz keiki wyrosły
werka
Aktywny
**

Zielone jest piękne

« Odpowiedz #91 : Grudzień 27, 2010, 16:36:49 »

Petra mam pytanko, czy te keiki z "kieiki paste" mają korzenie, bo na zdjęciach ich nie widać Smile Wiesz jak moje samoistnie tworzą keiki, to korzenie pojawiają się równolegle z liśćmi

czasami są nawet szybciej Smile

Madziara
Rezydent

« Odpowiedz #92 : Grudzień 27, 2010, 17:52:39 »

Werka,czy pytasz o keiki ktore widac na zdjeciu?Jesli tak to oczywiscie,ze maja korzonek i to dobrze widoczny a po lewej stronie szykuje sie drugi.Ale sa to za male korzonki aby oddzielic od mamy,zreszta keiki tez.Musisz jeszcze poczekac.

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #93 : Grudzień 27, 2010, 18:12:13 »

Moje nie mają jeszcze korzonków, pewnie puszczą je później  Very Happy
olci@
Nowicjusz
*

[*]

« Odpowiedz #94 : Grudzień 28, 2010, 19:04:18 »

Dotarła moja pasta. Wszystkie możliwe oczka  na jednym zostały wysmarowane. Zobaczymy co dalej...

"Ratując jednego kota nie zmienisz świata. Za to zmienisz świat dla tego jednego kota. DAJ IM DRUGĄ SZANĘ. POZWÓL IM ŻYĆ" http://niekochane.org http://schronisko-katowice.eu/index.php
olci@
Nowicjusz
*

[*]

« Odpowiedz #95 : Styczeń 11, 2011, 16:59:31 »

No. Oczka ruszyły. Powiększyły się.

"Ratując jednego kota nie zmienisz świata. Za to zmienisz świat dla tego jednego kota. DAJ IM DRUGĄ SZANĘ. POZWÓL IM ŻYĆ" http://niekochane.org http://schronisko-katowice.eu/index.php
Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #96 : Styczeń 11, 2011, 22:10:54 »

Moje po tygodniu od  zastosowania pasty wyglądają tak (zdjęcie przykładowe)

A tu drugie doświadczenie
Jedną z miniaturek (kupioną z wyprzedaży) muszę reanimować - straciła prawie wszystkie korzonki więc z musiałam obciąć pędy kwiatowe,które wstawiłam do wazonu z wodą(deszczowką).
Na razie przedłuża pędy

A jedno z oczek posmarowałam pastą i jest taki efekt

Widać,że pasta działa ale na razie nie smaruję już tych oczek powtórnie. A jakie są Wasze doświadczenia. Czy po momencie jak oczka ruszyły smarowaliście powtórnie te same oczka Question

olci@
Nowicjusz
*

[*]

« Odpowiedz #97 : Styczeń 16, 2011, 17:24:15 »

Ja posmarowałam. U mnie też widać pierwsze efekty. Jedne oczka są większe od drugich... To ma znaczenie czy po prostu inne mogą się wolniej rozwijać..? Chwilowo nie mogę wstawić zdjęć. Tak za tydzień dam.

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #98 : Styczeń 16, 2011, 17:28:33 »

U mnie te co rozwijały się szybciej od innych okazały się pędami kwiatowymi a te co rozwijały się wolniej to z nich wyrosły keiki
kasiuniaap
Aktywny
**

« Odpowiedz #99 : Styczeń 16, 2011, 23:05:42 »

Hmm... coraz bardziej przekonuję się do wypróbowania tej pasty. Do tej pory miałam opory, że to jakieś hormonalne badziewie, ale widzę, że efekty są i roślinki tez chyba na tym bardzo nie cierpią... Wink no i któż z nas nie chciałby więcej storczyków Wink
olci@
Nowicjusz
*

[*]

« Odpowiedz #100 : Styczeń 22, 2011, 15:40:17 »

Teraz te większe mają jakby kulkę przy nasadzie. To będą pędy? Jeśli tak to mam 50/50.

Mock
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #101 : Styczeń 28, 2011, 22:29:15 »

Witajcie , nie powinno się smarować wszystkich oczek .ok 1/2 i zaraz w fazie zakwitnięcia ostatniego kwiatka . Pastę kaiki jest pastą która przez działanie biochemii wymusza wzrost kaika .To roślinę osłabia oraz może doprowadzić do tego że roślina nie zakwitnie i kaiki będą tak słabe że zakwitną za parę lat. Co i tak rzadko się zdarza bo zginą . Jest takie powiedzenie nie masa lecz rasa .
Oczywiście gdzie procesami steruje komputer lub warunki siedliskowe są idealne dzień i noc ,Tam tak
Nawet jak poświęcimy roślinkę "matkę" to keiki i tak będą marne.
Pozdrawiam.

Mock
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #102 : Styczeń 29, 2011, 00:39:55 »

Ja mam keiki dzięki tej paście i zapewniam że keiki jak i matka mają się znakomicie, są silne i zdrowe  Very Happy
werka
Aktywny
**

Zielone jest piękne

« Odpowiedz #103 : Styczeń 29, 2011, 07:33:25 »

Niestety muszę przyznać w części rację Mock, z moich skromnych doświadczeń wynika, że keiki tworzą się w końcowej fazie kwitnienia, najczęściej po skróceniu lub uszkodzeniu pędu kwiatowego. Moje phal. kwitnąc i keikując bardzo się osłabiają, tracą część liści. Niestety nie udało mi się utrzymać żadnego dłużej niż rok po keikowaniu, to samo dotyczy ich dzieciaczków.
Nie znaczy to że tracę nadzieję. Cool
Później załączę zdjęcie moich aktualnych keikowań, m.in. z hybrydy Brother ..., coś tam.

Sęk w tym, że w naturze tylko niektóre rodzaje phal. moją zdolność wytwarzania keiki bez uszczerbku dla zdrowia rośliny i nie są to bynajmniej potomkowie phal. hybryd sklepowych, które mają za przodków amabilisy lub aphrodyty, stuartiany i inne niezliczone krzyżówki w każdym kolorze. Z radością keikujące botaniki to Smile np: cornu - cervi,  equestris i pulchra. Jest więc bardzo prawdopodobne, że ich krzyżówki też zachowają tą zdolność do keikowania.

A co do pasty, to każda stymulacja hormonalna daje efekty i to nie tylko u roślin Very Happy. Biedne naszprycowane dwutygodniowe kurczaki z marketów, pomidory dojrzewające w ciemności, mleko które się nie kwasi, tylko zagrzybia bo nie ma odrobiny czegokolwiek, nawet wapnia - spójrzcie na skład mleka  Shocked- to będzie zdziwienie, cukier który nie ma w sobie cukru Confused
Niestety są to efekty świata, którym rządzi pieniądz. Cywilizacja już dawno zapomniała o szacunku dla Matki natury. Miejmy nadzieję, że ludzkość nie stanie się bezpłodna i nie wymrze.

A pasta musi faktycznie bardzo silnie stymulować, skoro daje efekty na hybrydach, które w naturze nie rosną, ich przodkowie nie keikowali, a teraz   Smile... no proszę są sukcesy.

olci@
Nowicjusz
*

[*]

« Odpowiedz #104 : Styczeń 29, 2011, 17:33:30 »

Posmarowałam inne roślinki. Trza było wcześniej! Dwie dopiero zaczynają kwitnąć! Inne skończyły. W każdym razie mam nadzieję, że nic im nie będzie.

stynka0207
Aktywny
**

Moja córeczka :)

« Odpowiedz #105 : Luty 14, 2011, 16:18:37 »

Zastanawiałam sie nad kupnem tej pasty,przyznam że miałam spore wątpliwości,ale po przeczytaniu waszych wiadomości,chyba jednak zaryzykuję Smile

olci@
Nowicjusz
*

[*]

« Odpowiedz #106 : Luty 25, 2011, 17:09:08 »

2 z keików/pędów zaczęły zasuszać końcówkę. Samą końcówkę.

ANUSIAK
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #107 : Marzec 06, 2011, 15:24:59 »

Witam.
Mam problem z moim falkiem , mianowicie wypuścił chyba keik(te dwa listki po prawo-tak mi się przynajmniej wydaje)i nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt , że wydaje mi się ,że to co widać na pierwszym zdjęciu to nowe łodygi-jest ich 3 z czego jedna wręcz wrasta w doniczkę.Nie wiem czy te łodygi to część "starej "roślinki czy może odchodzą już od tych nowych listków (tylko one nie mają korzeni więc chyba nie mogą od nich)jak mam pomóc kwiatuszkowi bo nie ukrywam , że mam go od 3 lat i zawsze pięknie kwitł i nie chcę go stracić. 
Proszę o wskazówki co z tym fantem zrobić .
kasiuniaap
Aktywny
**

« Odpowiedz #108 : Marzec 06, 2011, 15:52:24 »

Nie rozumiem czemu miałabyś go stracić... To że roślina wypuściła 3 pędy wcale nie wiąże się z tym, że masz ją stracić! Wink Mi też się kiedyś pęd kwiatowy wrastał w roślinę i rozwiązałam ten fakt w ten sposób, że odgięłam delikatnie najpierw wykałaczką pęd kwiatowy od łodygi rośliny, później patyczkiem, a potem to już dało się go już jakoś naprostować.
Spróbuj zrobić ze swoimi to samo, tak aby rosły w ten sposób w jaki sobie życzysz, albo po prostu je utnij jeśli Ci się nie podobają...
ANUSIAK
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #109 : Marzec 06, 2011, 16:03:31 »

Jakoś tak się zaniepokoiłam bo  mam kilka storków i pierwszy raz widzę coś takiego Wink Myślisz , że te łodygi mają szansę na przetrwanie? A czy te 2 listki wyrastające to keik?
Dzięki za odpowiedź
kasiuniaap
Aktywny
**

« Odpowiedz #110 : Marzec 06, 2011, 16:14:40 »

Łodyga rośliny to jest coś innego.. To o czym mówisz to pęd kwiatowy. I tak myślę, że mają szansę na przetrwanie. A te listki to keik. Pewnie wypuści niebawem korzonki...
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #111 : Marzec 08, 2011, 10:15:15 »

Dawno nie wstawiałam zdjęć moich maluszków

tak było
Moje maleństwa  Very Happy bardzo podoba mi się ten okrąglutki listeczek

a tak jest teraz ( roślina mateczna ponawia kwitnienie na 2 starych pędach kwiatowych, nie straciła żadnego listka i wypuszcza kolejny, nie zauważyłam by keiki miały na nią niekorzystny wpływ, keiki zresztą też puszczają już 3 listek i własne korzonki )

a tu maluchy mojej gwiazdeczki

ANUSIAK
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #112 : Marzec 08, 2011, 16:49:02 »

Wow jestem pod wrażeniem ;)Gratulacje potomstwa Wink
A ja dalej zaniepokojona swoim storczykiem bo to chyba jakieś "udziwnienie" jeśli pęd kwiatowy 2 cm ma pąki?
stynka0207
Aktywny
**

« Odpowiedz #113 : Marzec 09, 2011, 14:17:39 »

Dawno nie wstawiałam zdjęć moich maluszków

tak było
Moje maleństwa  Very Happy bardzo podoba mi się ten okrąglutki listeczek

a tak jest teraz ( roślina mateczna ponawia kwitnienie na 2 starych pędach kwiatowych, nie straciła żadnego listka i wypuszcza kolejny, nie zauważyłam by keiki miały na nią niekorzystny wpływ, keiki zresztą też puszczają już 3 listek i własne korzonki )

a tu maluchy mojej gwiazdeczki

Po jakim czasie doczekałaś się takich cudnych nowych roślinek ?

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #114 : Marzec 09, 2011, 15:18:59 »

Nie powiem Ci dokładnie bo smarowałam oczka u różnych storczyków, ale pierwsze zasmarowałam gdzieś we wrześniu zeszłego roku, u tego z pierwszego zdjęcia to nawet chyba później bo gdzieś w październiku
stynka0207
Aktywny
**

« Odpowiedz #115 : Marzec 09, 2011, 15:40:34 »

Warto  było czekać ,efekt imponujący Smile

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #116 : Kwiecień 05, 2011, 06:00:54 »

Tak było niedawno

Tak jest dziś

Venus9