Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Styczeń 22, 2020, 16:18:57
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Keiki cz.2  (Przeczytany 58051 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Magda K.
Rezydent

« Odpowiedz #120 : Kwiecień 05, 2011, 12:41:05 »

Jak ja bym zaczęła taki gąszcz rozdzielać... keiki oddzielnie, korzenie oddzielnie...  Very Happy
Kruche to się wydaje!  Confused

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #121 : Kwiecień 05, 2011, 12:48:01 »

One sobie chyba tak zostaną, podoba mi się ten krzaczek, póki maluchy i mama będą zdrowe to niech sobie żyją razem, nie będę rozbijać tak szczęśliwej rodzinki  Very Happy
kasiuniaap
Aktywny
**

« Odpowiedz #122 : Kwiecień 12, 2011, 22:15:28 »

Ewentualnie możesz całe szczęśliwe drugie pokolenie wsadzić razem. Tak ładnie będą wyglądać jak krzaczek w doniczce Smile
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #123 : Kwiecień 13, 2011, 08:12:59 »

Fajny pomysł Kasiu, ale jak tak sobie będą wisieć to będę miała wolne miejsce na parapecie na innego storczyka  Razz

ale może kiedyś je posadzę osobno  Very Happy
kasiuniaap
Aktywny
**

« Odpowiedz #124 : Kwiecień 13, 2011, 17:18:15 »

Hehehe.. Coś tak mi się właśnie się wydawało, że to o to miejsce na parapecie chodzi Wink
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #125 : Listopad 08, 2011, 08:24:31 »

Sie zastanawiam czy rozdzielic.Bo w sumie to ciekawie wyglada.Maly kwitnie juz 3 raz,tym razem 3 pedami  Smile

Uploaded with ImageShack.us

britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #126 : Listopad 08, 2011, 08:51:25 »

Osobiście bym oddzielił - młodziak jest na tyle duży i piękny że może być sam i nie obciążać mamusi która chętnie odpocznie Smile

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
dzika
Gaduła

« Odpowiedz #127 : Listopad 08, 2011, 22:50:17 »

Też bym oddzieliła. Młodziak tylko soki wypija z matuli.
Ale fajnie razem wyglądają Smile

dorotakol
Gaduła

Pozdrawiam Dorota!!!

« Odpowiedz #128 : Listopad 09, 2011, 09:10:02 »

zdecydowanie czas na oddzielenie Very Happy

pio237
Aktywny
**

« Odpowiedz #129 : Listopad 09, 2011, 10:21:15 »

Kasiu piękny storczyk, bardzo interesujący kształt płatków ma  Very Happy.

Pozdrawiam Piotrek
Rośliny doniczkowe:
Część 1, Część 2, Część 3
Ogród:
Część 1
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #130 : Listopad 09, 2011, 10:24:23 »

Pio,niestety nie wiem jaka odmiana,ale chyba jakis mini bo jest wielkosci mini marka.

stefka
Rezydent

« Odpowiedz #131 : Luty 09, 2012, 22:57:15 »

Witam,
Mam do Was pytanko. Poczytałam trochę na forum o paście do keiki. Jest tam link do niej, ale niestety już w archiwum. Czy jest taka możliwość abyście  podały mi namiary na tego sprzedawcę???
I jeszcze mam pytanko, nie zależy mi bardzo na keiki, bo samo mi się już trzy razy wytworzyło( niewiem czy się cieszyć czy płakać, bo przecież znaczy to że jestem słabym hodowcą Sad), ale czytałam że od tej pasty może też wytworzyć się pęd kwiatowy na czym bardziej mi zależy. Czy to rzeczywiście prawda?
Bardzo proszę o odpowiedź
Dzięki
Asia

kwiatolek
Gaduła

« Odpowiedz #132 : Luty 10, 2012, 04:16:40 »

Cieszyć się koleżanko. Very Happy To oznacza, że masz spore ciepełko w domu i nowe roślinki. Very Happy

Pozdrawiam Paulina Smile
Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #133 : Luty 10, 2012, 08:36:27 »

Asiu, pęd się wytwarza (a raczej odbicie z pędu) ale jest tak dziwnie zgrubiały i nieestetycznie wyglądający,że nie wiem czy to jest warte ceny. Poza tym moje doświadczenia z pastą skłoniły mnie do zaprzestania jej stosowania, rośliny zaczęły słabnąć, chorować i dopiero niedawno wyszły na prostą choć o jednego phalaenopsisa dalej walczę. Jeśli dalej będziesz chciała tę pastę to mogę Ci wysłać moją - nie używam jej i nie będę używać a wysmarowałam jej tylko troszeczkę bo i tak oszczędnie dawkowałam roślinom, mniej niż były zalecenia.

stefka
Rezydent

« Odpowiedz #134 : Luty 10, 2012, 12:47:43 »

Witam ponownie,
Dzięki kwiatolek, za miłe słowa  Very Happy, będę próbowała się cieszyć, choć wolałabym żeby te nowe roślinki dobrze się chowały, a z tym jest problem, bo keiki super mi rosną tylko na matce, a gdy je przesadziłam (2 szt) do oddzielnych doniczek to więdną  Sad. Jedno keiki ma nawet pęd kwiatowy( już od kilku miesięcy), na pędzie pączek kwiatu utrzymuje się też kilka miesięcy i niestety stanął i nic się z nim nie działo  Mad. Od jakiegoś miesiąca, pokazała się odnoga na tym pędzie i... niestety urosła do długości max. 1 cm i znowu się zatrzymała  Sad. Niewiem zupełnie co zrobić z tym keiki. Może spróbuję później zamieścić zdjęcia, to może ktoś mi pomoże plisss  Confused
A jeden keiki już niestety wyrzuciłam, bo totalnie zwiądł  Sad, a zresztą temu też już żółkną liście. Teraz mam na matce keiki i rośnie sobie super,dodatkowo matka mama pęd kwiatowy, który też usycha  Confused.

Merghen, jeśli chodzi o pastę to ja chętnie ją przyjmę  Very Happy Poeksperymentuję trochę  Very Happy
Napisze do Ciebie na priv jeszcze dzięki  Smile

Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #135 : Luty 10, 2012, 13:41:41 »

A jak duże korzonki miały keiki? Może warto je wstawić do jakiegoś dużego słoja, akwarium by miały większą wilgotność wokół i ciepło? Czekam na PW Smile

stefka
Rezydent

« Odpowiedz #136 : Luty 10, 2012, 15:02:48 »

Hej,
Merghen dostałaś ode mnie wiadomość na priva???

stefka
Rezydent

« Odpowiedz #137 : Luty 10, 2012, 15:10:53 »

A jeśli chodzi o keiki, to nie pamiętam jakie miały korzonki  Confused
Wsadziłam je do ziemi dla storczyków, ale z tego co teraz wyczytałam na forum być może, że zbyt płytko  Confused
Ten który jest teraz na matce ma około 3 cm korzonek, ale tylko jeden, no i przyjrzałam mu się dokładniej, chyba jest lekko podeschnięty. Potem dołączę zdjęcia , coś marnie to widzę  Confused

Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #138 : Luty 10, 2012, 16:51:17 »

Nie dostałam.

Keiki musi mieć conajmniej trzy 5 cm korzonki i w sumie dobrze jest je wsadzić do mieszanki storczykowej ze spagnum albo w samo spagnum. Opis listków wskazuje,że mają problem z systemem korzeniowym. Jeśli możesz to wstaw zdjęcia.

stefka
Rezydent

« Odpowiedz #139 : Luty 10, 2012, 21:06:10 »

Merghen wysłałam do Ciebie wiadomość przed chwila na priva, mam nadzieję że teraz dojdzie   Very Happy

Spagnum, a co to takiego, bo ja zupełnie niewiem  Confused
Gdzie to kupić w internecie,? Jeszcze nie szukałam, ale zaraz to zrobię  Very Happy
Zdjęć już dzisiaj niestety nie wstawię, zrobię to jutro.

stefka
Rezydent

« Odpowiedz #140 : Luty 10, 2012, 21:49:59 »

No i znalazłam spagnum w orchidgarden. Mam jeszcze pytanko, czy moge przesadzić wszystkie moje storczyki do tego spagnum, czy to tylko do keiki? Czy wymieszać spagnum z korą? A może jeszcze w czymś innym mam je posadzić??? Postanowiłam wziąść się za swoje storczyki i doprowadzić je do ładu, bo jak na razie to każdemu coś dolega  Sad

Teraz i tak ich nie poprzesadzam bo mają pędy kwiatowe, a z tego co wiem nie można przesadzać jak kwitną. Poczekam więc i może na wiosnę przesadzę, co o tym myślicie???

Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #141 : Luty 10, 2012, 22:04:27 »

Wstaw zdjęcia (np. w swoim wątku) to coś podpowiemy. Wysłałam PW w odpowiedzi na Twoje Smile

stefka
Rezydent

« Odpowiedz #142 : Luty 10, 2012, 22:19:34 »

Ok jutro dodam zdjęcia.

Ale wiadomości od Ciebie na PW niestety teraz ja nie dostałam  Confused
Ciekawe czy coś z moim kontem jest nie tak  Confused
Wyślij proszę jeszcze raz , dzięki

agnieszka strzelec
Aktywny
**

« Odpowiedz #143 : Luty 12, 2012, 17:27:37 »

Mam na pędzie dwa spore keiki czy chciałby się nimi ktoś zająć  Very Happy
Ja nieczuję się na siłach  Smile
aga44
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #144 : Czerwiec 24, 2012, 11:47:34 »

Witam!
podpowiecie mi może czy to jest basal keik?
aga44
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #145 : Czerwiec 24, 2012, 11:51:19 »

i nad tym też się zastanawiam... tylko nie wiem czy dobrze widać bo ciężko mi było zrobić zdjęcie (jest tak powykręcany) Smile
Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #146 : Czerwiec 25, 2012, 09:13:04 »

i nad tym też się zastanawiam... tylko nie wiem czy dobrze widać bo ciężko mi było zrobić zdjęcie (jest tak powykręcany) Smile

Ja widzę jedynie, że ped kwiatowy wychodzi ze stozka wzrostu. Czyli roslina nie wypusci nowych lisci, a zazwyczaj wypuszcza keiki.

justaaa24
Aktywny
**

« Odpowiedz #147 : Listopad 11, 2012, 15:57:05 »

Pomóżcie mi rozwikłać zagadkę. Ostatnio zakupiłam storczyka po bardzo atrakcyjnej cenie 9,99 (wspominałam o tym w swoim wątku) składającego się z trzech części z nadzieją, że są to keiki, ale teraz zaczynam w to wątpić, gdyż te niby keiki są już dosyć spore, a nie mają żadnych korzeni. W dodatku jeden wypuszcza pęd kwiatowy. Storczyk wygląda następująco

Justyna
Pozdrawiam wielbicieli Phalaenopsisów Smile
stefka
Rezydent

« Odpowiedz #148 : Listopad 11, 2012, 16:48:52 »

Wygoogluj sobie basal keiki. Zdjęcie nie ostre, ale wydaje mi się, że takie właśnie u Ciebie widzę. U mnie też ostatnio takie się urodziło  Smile

justaaa24
Aktywny
**

« Odpowiedz #149 : Listopad 11, 2012, 17:03:45 »

Wybaczcie za ostrość , ale jedynie takie zdjęcie mogłam wstawić. Poczytałam dosyć dużo o keiki zarówno na tym forum jak i na innych stronach, lecz dalej za bardzo nie wiem co zrobić z tym fantem :/ Boję się, że mogłabym zaszkodzić roślinie Sad Całościowo storczyk wygląda tak

Justyna
Pozdrawiam wielbicieli Phalaenopsisów Smile
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: