Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Czerwiec 25, 2019, 03:39:25
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Smithiantha  (Przeczytany 24358 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
cymric
Rezydent

« : Październik 12, 2009, 08:49:12 »

Kolejna piękność z rodziny Ostrojowatych.Ta mizernie wybarwiona i kwiaty małe,ale to niestety wynik póżnego kwitnienia.  Sad Niesamowite welurowe liście ,z fioletowymi włoskami.

Smithiantha "Little One"

"Są dwie dro­gi, aby przeżyć życie. Jed­na to żyć tak, jak­by nic nie było cu­dem. Dru­ga to żyć tak, jak­by cu­dem było wszystko." A. Einstein
Pozdrawiam Asia Smile
caltagirone
Aktywny
**

« Odpowiedz #1 : Październik 12, 2009, 09:30:06 »

Ciekawe, ciekawe... Liście jak u ginury. Fajny kwiatek cętkowany. Pewnie sprowadzany z zagranicy? Bardziej mi się podoba niż petrocosmea. Wink
chinanit
Rezydent

Nie możesz mieć wszystkiego! Gdzie byś to położył.

« Odpowiedz #2 : Październik 12, 2009, 13:08:33 »

Ładniutka Very Happy Moja ma jeszcze ciemniejsze liście, ale jest mniejsza. Jakiś pączek też się pojawił Smile

Rośliny domowe
Rośliny ogrodowe

" Piękne jest to, co podoba się całkiem bezinteresownie.''- E. Kant
teli
Rezydent

mazowsze 6b

« Odpowiedz #3 : Październik 12, 2009, 18:17:19 »

Very Happy Very Happy Very Happy
No no no..........śliczne kwiaty macie , moje panie  Smile Smile Smile

ajania
Gaduła

« Odpowiedz #4 : Listopad 05, 2011, 13:25:11 »

Moja Smithiantha - wielkie, spełnione chciejstwo  Rolling Eyes. Przyjechała z pakami i nic sie na razie nie zmieniło. Liczę, że zakwitnie wkrótce:

ruletka
Gaduła

okolice Wrocławia strefa klimatyczna 7a

« Odpowiedz #5 : Lipiec 17, 2012, 21:28:18 »

Poproszę o informacje, czy ktoś w tym roku hoduje smithiantę. Dostałam doniczkę z  małymi sadzonkami, teraz wybujała jedna, ale nie zdradza chęci do kwitnienia. Silnie wygięła się do światła.

goll
Rezydent

« Odpowiedz #6 : Lipiec 17, 2012, 21:41:52 »

Twoja to potwora.Moja ledwo  z ziemi wylazła, chyba nawet zakwitnąć nie zdąży.

ruletka
Gaduła

« Odpowiedz #7 : Wrzesień 28, 2012, 15:35:54 »

Oho

oho

jak się dobrze przyjrzeć, to moja ma pączki!

goll
Rezydent

« Odpowiedz #8 : Wrzesień 28, 2012, 22:17:29 »

Moja JESZCZE nie Mad

britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #9 : Październik 04, 2012, 09:00:03 »

A jak to to się mnoży i hoduje ? Bo jakieś ciekawe jest Smile

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
ruletka
Gaduła

« Odpowiedz #10 : Październik 04, 2012, 09:24:16 »

No to ostrojowate jest, ja mam gęste, to się moglibyśmy wymienić chyba - zdaje się, że ma takie rizomy jak kohleria, wiosną dostałam rosnącą roślinę, ale się zorientuję, na razie dam jej zakwitnąć.

britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #11 : Październik 04, 2012, 09:32:28 »

Szybko zerknąłem do mojej mądrej książki czy jest takie coś tam opisane. I jest. Napisali że można dzielić "silne kłącze" i rozmnażać z sadzonek liściowych. Na zimę część nadziemna zamiera.
Wychodzi na to że hoduje się jak gloksynię Confused

A wiosną chętnie przygarnę takie coś Smile

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
goll
Rezydent

« Odpowiedz #12 : Październik 04, 2012, 09:35:20 »

Eee, a ja się zniechęcam do niej coraz bardziej.Dwie łodyżki kilka liści-nie powiem ładnych i zero pączków.
Kiedy niby ona mi zamierza iść spać ,jak jeszcze nie zamierza nawet kwitnąć Confused

britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #13 : Październik 04, 2012, 10:45:25 »

Lucynko, może ona u Ciebie rośnie jak u mnie rosła gloksynia w zeszłym sezonie Smile
 Podlewana według "rad internetowych" prawie nie rosła. W tym rok wywaliłem na działkę bo prze rok  urosła raptem kilka centymetrów. Dostawała na działce porządną dawkę wody i dopiero wtedy zaczęła normalnie rosnąć i zakwitła. Teraz już ją zasuszam.

Może Twoja Sminantia miała za sucho?

Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
goll
Rezydent

« Odpowiedz #14 : Październik 04, 2012, 11:55:47 »

Chyba za sucho nie miała, też na zewnątrz siedziała cale lato, ale bulwki baaardzo późno wzrost podjęły, to nawet nie miały kiedy pączków wyprodukować.

ajania
Gaduła

« Odpowiedz #15 : Październik 29, 2012, 15:07:39 »

Zakupiona w maju ubiegłego roku od Dibley's jako sadzonka. Przećwiczyła moją cierpliwość ale w końcu jest :

kropka01
Aktywny
**

« Odpowiedz #16 : Listopad 01, 2012, 20:07:42 »

Piękne liście i śliczny kwiatuszek , tylko czy ona nie powinna teraz zacząć odpoczywać ?

pozdrawiam Krysia
ajania
Gaduła

« Odpowiedz #17 : Listopad 02, 2012, 10:33:34 »

Od początku mojej przygody z ostrojowatymi widzę, że te rośliny żyją własnym życiem.

czy ona nie powinna teraz zacząć odpoczywać ?
Powinna, powinna ale to ona zdecydowała, żeby teraz zakwitnąć, choć stworzyłam jej warunki do komfortowego odpoczynku  Laughing.

Frael
Aktywny
**

« Odpowiedz #18 : Listopad 02, 2012, 23:10:32 »

Najwyraźniej wypoczęta i spać jej się niechce.  Smile Bardzo ładna i niestety ciężka do zdobycia.  Sad

"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa"    J. Austen  "Duma i uprzedzenie"

Pozdrowienia - Ela Smile

Zapraszam
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=43501.0
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=45638.0
ruletka
Gaduła

« Odpowiedz #19 : Grudzień 21, 2012, 23:04:22 »

Moja "dostana" rosnąca na wiosnę zaczęła niedawno kwitnąć i zaraz potem wahała się, czy iść spać, jeszcze wydała pojedyncze kwiaty i w końcu padła znużona. Trzeba wcześniej sadzić. Była w niedobrej mieszance, a właściwie to chyba był sam torf i to podłego rodzaju, albo przemoczony i stęchły, albo jak przestałam podlewać -zbity na skałę. I śmierdział pleśnią, czego nie cierpię. Musiałam ją więc rozgrzebać i mam taki przychówek:

ajania
Gaduła

« Odpowiedz #20 : Grudzień 22, 2012, 12:11:27 »

Wygląda to całkiem obiecująco.
Z moją była podobna historia z tym, że moja "bujała" się ze wzrostem od maja ub. roku  Confused.
W końcu zakwitła jakoś na początku jesieni i też wkrótce potem padła. ja kłącza zostawiłam w ziemi i zaniosłam do piwnicy. Obudzę je dopiero na wiosnę razem z achimenesami. Mam nadzieję, że będzie co budzić.

goll
Rezydent

« Odpowiedz #21 : Grudzień 22, 2012, 22:15:29 »

Moja nawet nie raczyła zakwitnąć i zaschła niedawno.

ajania
Gaduła

« Odpowiedz #22 : Grudzień 22, 2012, 22:55:22 »

W przyszłym sezonie Goll, na pewno zobaczysz kwiatki. Ogólnie stwierdziłam, że są to trudne i kapryśne rośliny, szczególnie, że większość ostrojowatych rośnie bezproblemowo...

pronoia
Aktywny
**

« Odpowiedz #23 : Czerwiec 07, 2013, 21:33:13 »

Moja ma ładne, duże liście, ale na pąki przyjdzie mi jeszcze pewnie sporo poczekać Sad
ajania
Gaduła

« Odpowiedz #24 : Czerwiec 08, 2013, 10:59:09 »

Faktycznie ładne, zdrowe liście . Co to za odmiana Agnieszko, wiesz może, bo całkowicie inne od mojej ? Ja mam odmianę "little one". Na pąki to niekoniecznie będziesz czekać długo, w każdej chwili może je wypuścić. Pamiętaj tylko, że wymaga ona wysokiej wilgotności powietrza. Moja w poprzednim sezonie zakwitła dopiero jak ustawiłam ją na podstawce z mokrym keramzytem.

pronoia
Aktywny
**

« Odpowiedz #25 : Czerwiec 08, 2013, 11:45:15 »

To odmiana An's Sognare Firenze; powinna tak kwitnąć: http://www.dollyyeh.idv.tw/Smithiantha_Ans_Sognare_Firenze_vivian.jpg
Na zdjęciu dobrze tego nie widać, ale ma bardzo wyrazisty wzór na liściach i fajną, kudłatą, ciemno-różową łodyżkę Smile Stoi w szklarence, więc ma dość wilgotno, ale w ciepłe dni wlewam wodę na podstawek.
Czy da się ukorzenić liść smithianthy (jak np. w przypadku gloksynii), czy tylko łodyżkę?
ajania
Gaduła

« Odpowiedz #26 : Czerwiec 08, 2013, 12:56:24 »

Piękna jest Twoja odmiana  Very Happy. Uważam, ze powinno być można bez problemu ukorzenić listek. Chyba spróbuję też z mojej. Chirity ukorzeniałam z łatwością z listków. Jak byś miała ochotę na wymiankę to ja jestem chętna. Teraz już nie mam kłączy ale jesienią miałam 4 sztuki z niedużej roślinki.

pronoia
Aktywny
**

« Odpowiedz #27 : Czerwiec 08, 2013, 13:24:48 »

Piękna jest Twoja odmiana  Very Happy. [...] Jak byś miała ochotę na wymiankę to ja jestem chętna.  

Dzięki Smile Pewnie, że jestem chętna na wymianę, tylko musimy trochę poczekać, aż roślinka podrośnie, bo na razie mam tylko - co prawda całkiem dorodne - cztery liście Smile Jak będzie więcej listków to spróbuję ukorzenić, a może też "zrobi" się nowa "szyszka". Mam jeszcze jakąś seemanię (czy jakoś tak) - na razie ledwo wyściubiła się spod ziemi, ale jak podrośnie, to też jakiś liść się pewnie znajdzie Mr. Green Ma mieć fioletowe, spore kwiaty w ciemne kropki - ale jak faktycznie zakwitnie, okaże się za jakiś czas.
ajania
Gaduła

« Odpowiedz #28 : Czerwiec 08, 2013, 16:17:46 »

Seemania ma czerwone kwiatki podobne trochę do kohlerii a trochę do nagarbii. Zaskoczyłaś mnie tym kolorem kwiatów  Confused. koniecznie pokaż jak zakwitnie a co do Smithianthy to spokojnie - najpierw niech zdrowo rośnie i obficie kwitnie. Po prost miej mnie na uwadze jak przybierze trochę na "masie zieleni" albo zechce puścić kłącza.

pronoia
Aktywny
**

« Odpowiedz #29 : Czerwiec 08, 2013, 16:43:25 »

Mam taka seemannię:

http://www.odla.nu/kop-salj/72661

Mnie to bardziej na jasny fiolet wygląda, niż czerwień, ale może to zależy od ustawień monitora Confused Zresztą jak zakwitnie, to będzie całkowita pewność Smile

Strony: 1 2 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: