Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 11, 2019, 12:38:51
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Identyfikacja fiołków cz 4  (Przeczytany 49512 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
marangai
Rezydent

« Odpowiedz #30 : Październik 14, 2009, 12:14:39 »

Dcmiel, malavi - załamujecie mnie tym Ancient Lace... Macie, kurka, rację, wszystko w nim ok, tylko tej "lace" brak... Cały czas mi się czkawką odbijają te czeskie zakupy, może z 10 odmian rzeczywiście mi się zgodziło: Buckeysy, Crimson Ice, Emperor, Mickey Mouse, Champaigne Pink... Co mam powiedzieć - przepraszam, w najlepszej wierze się nimi dzieliłam... Bardzo Was proszę, dziewczyny - wszystkie, które "to" ode mnie dostałyście - przypomnijcie mi się, na wiosnę w ramach rekompensaty podrzucę Wam coś - już na pewno nie z Czech! Smile

Opór jest bezcelowy
Co by tu dosadzić...?
dcmiel
Aktywny
**

« Odpowiedz #31 : Październik 14, 2009, 15:44:11 »

Izuś, nie mam do Ciebie żadnych pretensji. Sory, że tak to odebrałaś. Chciałyśmy tylko wyjaśnić, czy on trzyma się wzorca. Tyle od Ciebie dostałam fiołków, coś Ty. To Ty pierwsza powiedziałaś nam o odmianowych. Jeszcze raz przepraszam, jeśli Cie uraziłam

marangai
Rezydent

« Odpowiedz #32 : Październik 14, 2009, 16:02:23 »

Donatko, absolutnie nie czuję się urażona, coś Ty! Po prostu mi strasznie głupio i zła jestem sama na siebie, bo się cieszyłam tymi fiołkami (i miałam nadzieję na więcej - wtedy jeszcze Ariadna się nie "ujawniła" i o żadnych szaleńczych zamówieniach ze Wschodu mowy nie było, a do Pragi zawsze łatwiej można byłoby skoczyć...) a wyszło... wiadomo, jak, i w dodatku Wam dałam takie badziewie. Po prostu czuję się za to jakoś odpowiedzialna, i tyle... Smile

Opór jest bezcelowy
Co by tu dosadzić...?
dcmiel
Aktywny
**

« Odpowiedz #33 : Październik 14, 2009, 16:58:15 »

Niech nie będzie Ci głupio, przecież to nie twoja wina. Nie opowiadaj, że badziewie jest ładny, czyli będzie NN.
Mam to samo z Irish Cream. Ewie też nie zakwitł poprawnie. Może jeszcze je znajdę.

marangai
Rezydent

« Odpowiedz #34 : Październik 14, 2009, 17:12:59 »

Aktualnie rosną mi dwa Irish Cream z listków z dwóch różnych źródeł - podeślę Ci wiosną...!

Opór jest bezcelowy
Co by tu dosadzić...?
malena100
Rezydent

Irlandia Płn, klimat umiarkowany wilgotny morski

« Odpowiedz #35 : Październik 14, 2009, 19:10:58 »

Czy ktoś widział, czy ktoś słyszał, czy ktoś wie...

Jak wygląda ten fiołeczek? МУР-МУР-МЯУ(Макуни)  I co właściwie znaczy jego nazwa?  Confused

I’m a tall green plant sitting in the sun, absorbing nutrients and having fun! You may think it’s boring, you may think it’s lame, but I’m a plant and that’s my name!
aneta_76
Rezydent

« Odpowiedz #36 : Październik 14, 2009, 19:15:37 »

http://www.donnaflora.ru/main.cgi?photo=70887

Fiołki, fiołki, fiołki.
http:
http://picasaweb.google.com/africanviolet9
cymric
Rezydent

« Odpowiedz #37 : Październik 14, 2009, 19:21:49 »

A nazwa oznacza dzwięk jaki wydają koty  Very Happy "Mur-Mur-Miau"

"Są dwie dro­gi, aby przeżyć życie. Jed­na to żyć tak, jak­by nic nie było cu­dem. Dru­ga to żyć tak, jak­by cu­dem było wszystko." A. Einstein
Pozdrawiam Asia Smile
malena100
Rezydent

« Odpowiedz #38 : Październik 14, 2009, 19:24:18 »

A nazwa oznacza dzwięk jaki wydają koty  Very Happy "Mur-Mur-Miau"

Wiedziałam!!!!!!!!  Very Happy Very Happy Very Happy Kruca, muszę mieć tego fiołasa! I żeby jeszcze Kota Leopolda dorwać...  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

I’m a tall green plant sitting in the sun, absorbing nutrients and having fun! You may think it’s boring, you may think it’s lame, but I’m a plant and that’s my name!
cymric
Rezydent

« Odpowiedz #39 : Październik 14, 2009, 19:33:25 »

The Martian  (Lyon) Single purple wasp; Medium green, bustled. Large

Znajdzie ktoś zdjęcie?  Confused Bo mnie nie wychodzi...

"Są dwie dro­gi, aby przeżyć życie. Jed­na to żyć tak, jak­by nic nie było cu­dem. Dru­ga to żyć tak, jak­by cu­dem było wszystko." A. Einstein
Pozdrawiam Asia Smile
aneta_76
Rezydent

« Odpowiedz #40 : Październik 14, 2009, 19:37:35 »

A proszę Smile

http://www.bluebirdgreenhouse.com/html/std12.htm

Fiołki, fiołki, fiołki.
http:
cymric
Rezydent

« Odpowiedz #41 : Październik 14, 2009, 19:45:52 »

Mr. Green Mr. Green Idea Dzięki Aneta.

Pozdrawiam Asia Smile
marangai
Rezydent

« Odpowiedz #42 : Październik 15, 2009, 09:22:01 »

Tylko przylistki słabo widoczne, nie? Smile A czy on na pewno jest Lyona?

Opór jest bezcelowy
Co by tu dosadzić...?
cymric
Rezydent

« Odpowiedz #43 : Październik 15, 2009, 10:15:50 »

Zauważyłam,że Lyon/ Dates często występują razem i niekiedy w opisach jest jeden lub drugi  Confused

Pozdrawiam Asia Smile
marangai
Rezydent

« Odpowiedz #44 : Październik 15, 2009, 10:28:59 »

A, słusznie! Bo ja mam właśnie zapisane, że to Dates. Już myślałam, że coś pokręciłam. Smile

Opór jest bezcelowy
Co by tu dosadzić...?
malena100
Rezydent

« Odpowiedz #45 : Październik 15, 2009, 12:03:03 »

Czy ma ktoś polski lub angielski opis odmiany Ek-Moroznaya Vishnya oraz ПЕ-МерилинConfused

caltagirone
Aktywny
**

« Odpowiedz #46 : Październik 15, 2009, 13:37:09 »

Malena czy chodzi Ci o Морозная Вишня (Морев)? Bo z oznaczeniem EK nie mogę znaleźć.
malena100
Rezydent

« Odpowiedz #47 : Październik 15, 2009, 13:52:15 »

A, czyli to nie Korshunowej?  Shocked Oki, dawaj tego Moreva  Shocked

Ariadna
Moderator Globalny

W Polsce też rosną fiołki!

« Odpowiedz #48 : Październik 15, 2009, 14:05:19 »

U Korszunowej jest tylko ЕК-Зимняя Вишня (EK-Zimowa Wiśnia).

Огромные полумахровые волнистые вишнёво-красные цветы с белой «заиндевелой» каймой по краю лепестков. Зелёная выставочная розетка. Очень яркие цветы! (Описание автора)
Olbrzymie półpełne wiśniowo-czerwone kwiaty z białym "oszronionym" obrzeżem płatków. Zielona wystawowa rozetka. Bardzo jaskrawe kwiaty (Opisanie selekcjonera).

Морозная Вишня
(Oszroniona Wiśnia)[Morev]

Махровые необычные белые звёзды с вишневым «размытым» пятном на каждом лепестке и волнистыми краями. Со временем цветок темнеет, становится более насыщенным. Зеленые стеганые листья. (Описание автора)

Pełne niezwykłe białe gwiazdy z pofalowanym brzegiem płatków i wiśniowym "rozmazanym" oczkiem na każdym płatku. Kolor kwiatka zmienia się z czasem na ciemniejszy o bardziej nasyconym kolorze. Listki zielone, pikowane (Opisanie selekcjonera).

ЛЕ-Мерилин (Lebiecka)
Крупные махровые и полумахровые волнистые белые звезды с розовыми тенями и сильно гофрированной зеленой бахромой. Сильная розетка слегка волнистых листьев. (Описание автора)

Duże pełne i półpełne pofalowane białe gwiazdy z różowymi cieniami oraz mocno pofałdowana zieloną obwódką. Mocna rozetka lekko pofalowanych listków. (Opisanie selekcjonera).

Fiołki to ciężka choroba, tylko czemu nie chce się wyzdrowieć?

Mój katalog

Slideshow
caltagirone
Aktywny
**

« Odpowiedz #49 : Październik 15, 2009, 14:06:46 »

Tylko dopiszę:
W jednym miejscu natrafiłam na sformuowanie EK Морозная Вишня, ale nie wiem o co chodzi (w pierwszym zdaniu):
http://www.fialki.ru/node/2971

malena100
Rezydent

« Odpowiedz #50 : Październik 15, 2009, 14:16:23 »

Zatem którą odmianę mam?  Sad

Liścia otrzymałam oznaczonego jako EK-Moroznaya Vishnya...  Sad

caltagirone
Aktywny
**

« Odpowiedz #51 : Październik 15, 2009, 14:20:25 »

ПЕ-Мерилин. Chodzi pewnie o ЛЕ-Мерилин lub o Ян-Мерилин (Пуминова Н.А.). Zdjęcia obu znajdziesz tutaj:
http://www.domfialki.ru/phpbb2_new/viewtopic.php?p=8386&highlight=&sid=8371d3565bd63c775e304c2a392b9620

ЛЕ-Мерилин - Крупные махровые и п/м волнистые белые звезды с розовыми тенями и сильно гофрированной зеленой бахромой. Сильная розетка слегка волнистых листьев.
malena100
Rezydent

« Odpowiedz #52 : Październik 15, 2009, 14:22:12 »

Tak wygląda liść-matka (spłowiały od słoneczka)

A tak młode:

caltagirone
Aktywny
**

« Odpowiedz #53 : Październik 15, 2009, 14:30:48 »

Морозная Вишня (К. Морев):
http://www.senpolia.ru/igra/photo/2008/russian/26/

ЕК-Зимняя Вишня (Коршунова):
http://www.senpolianata.narod.ru/ot/ekzimnyayavishnya.html

Jeżeli chodzi o liście to nie potrafię Ci pomóc. Moim zdaniem może być jedno, jak i drugie.
malena100
Rezydent

« Odpowiedz #54 : Październik 15, 2009, 14:44:42 »

Cosik mi się wydaje, że to Морозная Вишня (К. Морев) - liście tej drugiej odmiany są bardziej spiczaste i nie takie aksamitne jak mój listek. Ale trudno - będę czekać na kwiatki...  Smile

Bardzo Wam, kobitki, dziękuję!!!  Very Happy Very Happy Very Happy

zenia
Rezydent

« Odpowiedz #55 : Październik 15, 2009, 14:51:29 »

To i ja poproszę o pomoc. Dostałam listki fiołków z taką nazwą...EK-Krasoty Bogiyna, Konstajas Fantasty , i Frickle Flirt. Czy są fiołki o takich nazwach..ja niestety nie mogę znależć. Confused. Być może nazwy trochę przekręcone. Mad

caltagirone
Aktywny
**

« Odpowiedz #56 : Październik 15, 2009, 15:46:07 »

Są to:
ЕК - Богиня Красоты, Костина Фантазия, Fickle Flirt.
zenia
Rezydent

« Odpowiedz #57 : Październik 15, 2009, 16:14:19 »

Dzięki....może teraz znajdę zdjęcie  jak kwitnie. No i wiem co mam. Smile Smile

Wwwiola
Rezydent

« Odpowiedz #58 : Październik 16, 2009, 13:55:06 »

Pomocy, szukam zdjęcia fiołka Sad
Легкая Грусть (Лебецкая)

aneta_76
Rezydent

« Odpowiedz #59 : Październik 16, 2009, 14:04:13 »

Wiola, proszę Smile

http://dimetris.com.ua/forum/files/__ue_105.jpg

http://dimetris.com.ua/forum/viewtopic.php?t=2431&sid=4742156125abbe5ca34925c9fca86119

Fiołki, fiołki, fiołki.
http:
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: