Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 11, 2019, 12:35:04
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Identyfikacja fiołków cz 4  (Przeczytany 49511 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Wwwiola
Rezydent

« : Październik 09, 2009, 19:27:13 »

Część 3 wątku

Mam pytanie, czy istnieje taki odmianowy fiołek jak "Light & Shade", jeśli tak, to jak wygląda  Confused

malena100
Rezydent

Irlandia Płn, klimat umiarkowany wilgotny morski

« Odpowiedz #1 : Październik 09, 2009, 19:32:54 »

Na pewno jest Nightshades

Nightshades (R. Cox) Double lavender two-tone/dark purple edge. Variegated medium green and cream. Standard

I’m a tall green plant sitting in the sun, absorbing nutrients and having fun! You may think it’s boring, you may think it’s lame, but I’m a plant and that’s my name!
malena100
Rezydent

« Odpowiedz #2 : Październik 09, 2009, 19:35:16 »

Mam!

Свет и Тень (Svet i Ten) Light and Shade (Konstantin Morev). Single-semidouble-double blue-violet pansy/white eye, edge. Medium green, plain. Standard.

http://www.avsa.org/Russian/Pictures/KM-12LightandShadeMorev.jpg

I’m a tall green plant sitting in the sun, absorbing nutrients and having fun! You may think it’s boring, you may think it’s lame, but I’m a plant and that’s my name!
cymric
Rezydent

« Odpowiedz #3 : Październik 09, 2009, 19:42:43 »

Był ostatnio u czeskiego sprzedawcy na ebay"u

"Są dwie dro­gi, aby przeżyć życie. Jed­na to żyć tak, jak­by nic nie było cu­dem. Dru­ga to żyć tak, jak­by cu­dem było wszystko." A. Einstein
Pozdrawiam Asia Smile
Wwwiola
Rezydent

« Odpowiedz #4 : Październik 09, 2009, 20:02:46 »

Dziękuję bardzo  Smile

Ariadna
Moderator Globalny

W Polsce też rosną fiołki!

« Odpowiedz #5 : Październik 09, 2009, 20:17:56 »

Свет и Тень (Światło i Cień) - jest to nazwa ludowa fiołka Костя-моряк (Kostia-marynarz) (selekcja Moreva).
Jest w katalogu Julii.

Fiołki to ciężka choroba, tylko czemu nie chce się wyzdrowieć?

Mój katalog

Slideshow
malena100
Rezydent

« Odpowiedz #6 : Październik 09, 2009, 20:20:19 »

Ale w katalogu AVSA zapisali nazwę odmiany Свет и Тень - a nie Костя-моряк... Confused

Ariadna
Moderator Globalny

« Odpowiedz #7 : Październik 09, 2009, 20:23:50 »

Przepraszam, odwrotnie, Kostia-marynarz jest nazwą ludową. Jestem dziś całkiem rozkojarzona  Sad

Mój katalog

Slideshow
malena100
Rezydent

« Odpowiedz #8 : Październik 09, 2009, 20:25:02 »

Pewnie jakaś Madzia zasypuje Cię wiadomościami na prv...  Wink

Ariadna
Moderator Globalny

« Odpowiedz #9 : Październik 09, 2009, 20:36:41 »

Nie, kombinuję, ile świetlówek potrzebuję na regały do piwnicy  Smile 

Mój katalog

Slideshow
cymric
Rezydent

« Odpowiedz #10 : Październik 09, 2009, 20:45:50 »

Ja też muszę doświetlać.Wyciągają się  Mad

"Są dwie dro­gi, aby przeżyć życie. Jed­na to żyć tak, jak­by nic nie było cu­dem. Dru­ga to żyć tak, jak­by cu­dem było wszystko." A. Einstein
Pozdrawiam Asia Smile
caltagirone
Aktywny
**

« Odpowiedz #11 : Październik 10, 2009, 00:02:39 »

aneta_76
Jeden z fiołków, o które pytałaś przypomina Песня Сольвейг (Макуни) [Pesnya Solveig, Solveig's Song]. Czy Twojej znajomej ta nazwa coś mówi? Inaczej to zgaduj-zgadula.

http://www.retro-sort.ru/reestr/298/photo_3.html
herbal3
Gaduła

« Odpowiedz #12 : Październik 10, 2009, 13:30:55 »

Mam mały problem z identyfikacją tego fiołka. Jestem prawie pewna, że powinien zakwitnąć Rebel's Rhubarb Frost, a zakwitło takie coś. Istnieje możliwość że pomyliłam sadzonki i jest to Buckeye Cranberry Sparkler, ale kwitnienie też nie odpowiada wzorcowi. Proszę o pomoc bo zachodzę w głowę i nie daje mi to spokoju - co to jest - sport od Rebels'a czy sport od Buckeye, czy jeszcze inna możliwość  Sad Confused Confused ????

Agnieszka
caltagirone
Aktywny
**

« Odpowiedz #13 : Październik 10, 2009, 14:00:11 »

Rebel's Rhubarb Frost:

http://www.robsviolet.com/rebels_rhubarb_frost.htm

Liście inne, kwiat też, nawet na sporta nie wygląda. Skąd kwiat miałby taki kolor wziąć, chyba że zdjęcie przekłamuje kolory.  Confused

Buckeye Cranberry Sparkler:
http://www.avsc.ca/images2006/jt1087_Buckeye_Cranberry_Sparkler.JPG

Kwiaty z koloru nie te same. Liście też nie. Sport  Confused Też mi nie wygląda.

A co myślą inni?
Zjak
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #14 : Październik 12, 2009, 19:46:07 »

A ja nie mam problemów z identyfikacją bo nie wiem jak się do tego zabrać. Moje nie są chyba jakimiś wyszukanymi odmianami, bo zawsze u mnie w domu były. Czasem coś nowego nabywa się od znajomych.

Prezentuję kilka zdjęć i poproszę o jakąś podpowiedź:

Link do całego albumu: http://zjak.fotosik.pl/albumy/697123.html

Pozdr.
Ariadna
Moderator Globalny

« Odpowiedz #15 : Październik 12, 2009, 19:54:52 »

Podpowiedź może być tylko jedna - nie są to fiołki odmianowe, więc identyfikacja jest niepotrzebna  Very Happy

Mój katalog

Slideshow
Zjak
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #16 : Październik 13, 2009, 16:04:52 »

Podpowiedź może być tylko jedna - nie są to fiołki odmianowe, więc identyfikacja jest niepotrzebna  Very Happy

I tym pozytywnym akcentem kończę prezentację zdjęć fiołków skoro są nieodmianowe. Będą sobie rosły tam gdzie do tej pory rosły i są w stanie takim jak na zdjęciach.

Natomiast proszę mi powiedzieć, czym różnią się fiołki odmianowe od nieodmianowych i ewentualnie wskazać jakieś źródło wiedzy w tym temacie.

Teraz całą uwagę skupię na przygotowaniu hippeastrum do okresu zimowania, chociaż jeden zakwitł teraz we wrześniu: Odnośnik został usunięty w związku z regulaminem forum. Ariadna

Pozdr.
caltagirone
Aktywny
**

« Odpowiedz #17 : Październik 13, 2009, 18:25:57 »

Zjak... przejrzałam wątek fiołkowy i jakoś nie mogę znaleźć informacji podstawowej - co to sa fiołki odmianowe, wiem, że gdzieś widziałam... chyba malena100 o tym pisała. Już ktoś Ci odpowiedział w Twoim wątku fiołkowym w tym temacie. Niektórzy z nas mają tylko nieodmianowe, równie piękne jak odmianowe, a niekiedy nawet ładniejsze.
Źródło wiedzy - o to też pytasz - największe po polsku to właśnie to forum. Trzeba tylko się odnaleźć w tym dziale, połapać się o czym w którym wątku jest pisano.
Ja wiem, że to trochę dziwne, kiedy ma się piękne fiołki a okazuje się, że to nieodmianowe. Nie wiem czy się nie pomylę, jak powiem, że ze 3 lata temu w Polsce tylko nieliczne osoby mogły pochwalić się fiołkami odmianowymi. Teraz doganiamy naszych sąsiadów.  Very Happy

Pozdrawiam
ktoś
Aktywny
**

« Odpowiedz #18 : Październik 13, 2009, 18:46:11 »

Czy jest fiołek o nazwie Spring Glow ?

Danuta
Ariadna
Moderator Globalny

« Odpowiedz #19 : Październik 13, 2009, 19:27:31 »

Wśród zarejestrowanych nie ma. A coś bliższego - standard, mini? Jak kwitnie?

Mój katalog

Slideshow
Wwwiola
Rezydent

« Odpowiedz #20 : Październik 13, 2009, 19:50:49 »

Zjak - odmianowe czy nie, ważne czy ładne, zapraszam do mnie, ja na razie chwalę się samymi nieodmianowymi, brak nazwy, podobnie jak u Ciebie, nie przeszkadza im ładnie kwitnąć  Very Happy.

ktoś
Aktywny
**

« Odpowiedz #21 : Październik 13, 2009, 20:26:20 »

Ariadno , nie wiem jaki , kupiłam listek na allegro w  początkowym stadium  fiołkowego fioła .Nie zapisałam koloru , bo wierzyłam sprzedającym . Bardzo go pilnowałam , bo liczyłam ,że będzie kremowy . Zakwitł kwiatem białym z liliowymi plamami na końcówkach płatków . Taki jak kundelki w sklepach  Sad.

Danuta
malena100
Rezydent

« Odpowiedz #22 : Październik 13, 2009, 20:30:51 »

Można wiedzieć, kiedy go kupiłaś i od kogo?  Confused

caltagirone
Aktywny
**

« Odpowiedz #23 : Październik 13, 2009, 21:05:02 »

Pewnie chodzi o ЛЕ-Сияние Весны:

http://www.donnaflora.ru/main.cgi?photo=91427

PS: Spring Glow to po rosyjsku Сияние Весны.
ktoś
Aktywny
**

« Odpowiedz #24 : Październik 13, 2009, 21:45:09 »

No niestety , tak mi nie zakwitł  Sad.
Maleno tylko jedna osoba dwojga nicków miała w ubiegłym roku , jesienią najwięcej najładniejszych zdjęć  fiołków  na allegro  Very Happy

Danuta
malena100
Rezydent

« Odpowiedz #25 : Październik 13, 2009, 21:49:44 »

Już fersztejen....  Sad

caltagirone
Aktywny
**

« Odpowiedz #26 : Październik 13, 2009, 21:56:19 »

Być może sprzedająca zrobiła to specjalnie. Podała nazwę po angielsku licząc, że nikt nie znajdzie tej odmiany w internecie. A tym co się pytali w mailach (dociekliwym) podawała nazwę rosyjską. Sprytnie...
ktoś
Aktywny
**

« Odpowiedz #27 : Październik 14, 2009, 06:01:17 »

Nazwa nazwą , ale kwiat nie ten  Sad Mad

Danuta
Zjak
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #28 : Październik 14, 2009, 09:55:40 »

Wwwiola - kolekcję fiołków masz imponującą, tylko niektóre fotki trochę kiepskawe.

Dziękuję Paniom za próbę wyjaśnienia mi różnic między fiołkami i ich odmianami. Moje pozostawiam w spokoju i niech rosną tam gdzie do tej pory rosły, prawie  30 lat, na parapecie wschodniego okna. Są odmładzane wegetatywnie co jakiś czas przez moją żonę.

Na więcej zdjęć zapraszam na fotosik, pod moim nickiem jest ponad 100 albumów zdjęć, różnych /z wyjątkiem ludzi/. Ostatnio byłem na wystawie świnek morskich. To są ciekawe zwierzątka.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
malena100
Rezydent

« Odpowiedz #29 : Październik 14, 2009, 10:41:45 »

Zjak - jeżeli chcesz obejrzeć więcej odmian fiołków - zapraszamy do katalogu AVSA: http://www.avsa.org/Photographs.asp lub do naszego forumowego spisu fiołków: http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?board=38.0

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: