Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 16, 2019, 08:24:11
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak ładnie eksponować nie szkodząc storczykom  (Przeczytany 21686 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mee
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #30 : Luty 20, 2011, 10:19:42 »

Kupiłam drewniany regał za ok 30 zł pomalowałam, został złożony, teraz tylko przymocować ładnie żeby się trzymał i nowe lokum gotowe  Very Happy Jak już będzie z lokatorami zrobię zdjątko. 
Mee
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #31 : Marzec 02, 2011, 13:12:07 »

https://picasaweb.google.com/edyt96/DropBox?authkey=Gv1sRgCL2e3qLL3ui9Tw&pli=1#5579454193251094946 już wyposażony Very Happy 
Babcia_Wisia
Rezydent

« Odpowiedz #32 : Marzec 02, 2011, 13:40:21 »

Regał super ,tylko gdzie ja bym go postawiła? Confused Confused Confused

Nie wszystko złoto co się świeci....

Ps. Pozdrowienia z zielonego... Smile

MOJE DONICZKI
Mee
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #33 : Marzec 02, 2011, 14:02:09 »

Zadziwiający jest dla mnie fakt, że od kiedy go mam, mam miejsce na nowe storczyki, a tak cały czas musiałam upychać je po kątach  Smile 
Babcia_Wisia
Rezydent

« Odpowiedz #34 : Marzec 02, 2011, 18:09:36 »

U mnie by musiał służyć nie tylko storczykom.
Muszę coś pomyśleć Confused
No a także zdobyć dodatkowe fundusze ale gra jest warta świeczki Very Happy

Nie wszystko złoto co się świeci....

Ps. Pozdrowienia z zielonego... Smile

MOJE DONICZKI
danam
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #35 : Kwiecień 17, 2011, 08:54:55 »

Witam
Ja jako osłonek używam koszyczków po truskawkach. można je bajcolakierem zamalować na kolor jaki się podoba.  środek koszyczka wykładam folią i cienka warstwa zielonej gąbki do kwiatów ,która nawilżam. W czerwcu będą truskawki i koszyczki. Bardzo tani sposób . Do koszyczka wchodzą  2-3 doniczki  ze storczykami.
Pozdrawiam
justaaa24
Aktywny
**

« Odpowiedz #36 : Marzec 07, 2014, 13:50:16 »

Nie wiedziałam za bardzo gdzie się przykleić ze swoimi dylematami więc napiszę tutaj. Nie chodzi mi za bardzo o samo eksponowanie, bo dobro moich podopiecznych jest dla mnie pierwszorzędne niż ładna wystawa. Mam w mieszkaniu praktycznie same południowe okna na których łącznie stoi 36 storczyków. Idzie wiosna, słońce zaczyna świecić coraz intensywniej, a ja nadal nie mam nowego zabezpieczenia przed promieniami słonecznymi. Są to okna pokojowe, więc firanki zazdroski nie są na miejscu. Dodam, że mam zamontowane rolety pionowe czyli zwisające paski materiału. Kolejne montowanie nowych żaluzji to byłby spory wydatek Sad W poprzednich latach wieszałam na szyby samodzielnie wykonane kratki z brystolu, ale też nie wyglądało to ciekawie. Co więc mi radzicie, bo ja już nie mam pomysłu. Są może jakieś folie ochronne na szyby?

Justyna
Pozdrawiam wielbicieli Phalaenopsisów Smile
Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #37 : Marzec 07, 2014, 14:12:10 »

Justynko, są folie Smile
Np tego typu:

Są różniste wzory, albo nawet sam matowy. Na allegro i pewnie w większości sklepów z art. do wnętrz, typu LM.

justaaa24
Aktywny
**

« Odpowiedz #38 : Marzec 07, 2014, 15:02:54 »

O właśnie coś takiego miałam na myśli. Będę szukać , może znajdę jakieś dobre rozwiązanie, bo czasu coraz mniej.

Justyna
pacenka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #39 : Marzec 07, 2014, 15:30:18 »

Przeróżne folie do naklejania na okno widziałam w Leroy Merlin w dziale z tapetami  - miesiąc temu w CH Arkadia w Warszawie.
justaaa24
Aktywny
**

« Odpowiedz #40 : Marzec 07, 2014, 17:06:37 »

Niestety do najbliższego LM mam 120 km, a do Warszawy gdzieś ok. 500 km Smile Może w ofercie innych sieciówek znajdę coś podobnego.

Justyna
anicurka
Aktywny
**

« Odpowiedz #41 : Kwiecień 15, 2014, 10:11:30 »

Ja jestem fanką allegro więc tam bym popatrzyła na Twoim miejscu. Pierwsze lepsze co znalazlam to takie coś http://allegro.pl/naklejka-na-okno-folia-matujaca-piaskowane-szklo-i4128458278.html a myślę ze by spełniło swoją funkcję Smile

Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem.
kola
Aktywny
**

« Odpowiedz #42 : Kwiecień 15, 2014, 15:41:43 »

ja mam okna oklejone flizeliną - taką, jak w kwiaciarniach do bukietów. Kupiłam całą rolkę w sklepie z art. florystycznymi. wygląda to tak - sorki za kiepskie zdj.:

flizelina w kolorze ecru, przyklejona do szyby zwykłą taśmą klejącą. Drugi rok z rzędu tak cieniuję południowe okno w okresie wiosennym (balkon zadaszony, więc latem jak słońce wysoko to nie muszę cieniować). sposób tani, wygodny, bo flizelinę i taśmę w razie potrzeby można szybko usunąć bez szkody dla szyby. montaż też błyskawiczny - dłużej zajmuje chyba zestawienie z parapetu i ponowne ustawienie zieleniny Wink

a jak już jesteśmy przy "eksponowaniu", to mój salon wygląda tak:

Zielony kącik Koli

Kwiat jest uśmiechem rośliny Smile

pozdrawiam - Natalia
sylwia
Aktywny
**

« Odpowiedz #43 : Kwiecień 16, 2014, 18:22:02 »

Super kwiaty Kola. Jakie masz odmiany storczyków?
kola
Aktywny
**

« Odpowiedz #44 : Kwiecień 16, 2014, 18:40:16 »

głównie phalaenopsis i paphiopedilum. Do tego 1 vanda, oncidium, ze 2 cambrie, 3 dendrobia. Razem prawie 50 szt, do tego inne kwiaty. Ostatnio w mieszkaniu doliczyłam się 80 doniczek Wink

Zielony kącik Koli

pozdrawiam - Natalia
KosimkArt
Aktywny
**

« Odpowiedz #45 : Kwiecień 23, 2014, 08:57:40 »

Ja jestem fanką allegro więc tam bym popatrzyła na Twoim miejscu. Pierwsze lepsze co znalazlam to takie coś http://allegro.pl/naklejka-na-okno-folia-matujaca-piaskowane-szklo-i4128458278.html a myślę ze by spełniło swoją funkcję Smile

Kurcze jakie to śliczne i przy okazji pożyteczne dla storczyków...

NataS
Aktywny
**

« Odpowiedz #46 : Sierpień 12, 2014, 01:16:08 »

Kurcze jakie to śliczne i przy okazji pożyteczne dla storczyków...

Świetne rozwiązanie, można zrezygnować z firanek, wystarczy roleta. Kiedyś sobie tak zrobię Smile

pozdrawiam
Natka
sylwia
Aktywny
**

« Odpowiedz #47 : Sierpień 13, 2014, 13:21:20 »

Bardzo ładnie to wygląda. Chętnie sobie coś znajdę, mają ładne wzory i przykleimy na okienko. Będzie wyjątkowe okno.
kola
Aktywny
**

« Odpowiedz #48 : Luty 06, 2015, 12:33:30 »

Pomysł na poszerzenie parapetu - wiadereczka/doniczki powieszone na ściance przy oknie. Miejsce wg mnie w sam raz dla niewielkich roślin lubiących spadki temp zimą (od okna jednak zawsze trochę ciągnie). U mnie wylądowały tak od wczoraj 3 sabotki:

Widok z większej perspektywy:

To południowe okno latem ocienione daszkiem od balkonu. Jesienią, zimą i wiosną na tej ściance słońce jest w godz poranno-przedpołudniowych. Ta część okna jest otwierana tylko podczas mycia okien, więc te wiadereczka nie będą przeszkadzały w codziennym funkcjonowaniu Smile

Zielony kącik Koli

pozdrawiam - Natalia
Aniua
Aktywny
**

« Odpowiedz #49 : Maj 13, 2015, 15:30:08 »

Ja lubię używać osłonek.  Kiedy namaczam storczyki to każdego w swojej własnej osłonce, więc zachowana  jest higiena podlewania. Oczywiście osłonka  musi być trochę za duża aby podłoże łatwo przesychało.
Strony: « 1 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: