Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 16, 2019, 06:15:11
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1 2 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak ładnie eksponować nie szkodząc storczykom  (Przeczytany 21685 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
anicurka
Aktywny
**

« : Sierpień 20, 2009, 15:22:08 »

Witam, chciałam wam pokazać jak łatwo, nie zajmując wiele miejsca i ładnie można hodować storczyki na parapetach, dodam że w duże ilości bo 10 sztuk.

Kupiłam specjalne tace barmańskie w kolorze brązowym imitującym drewno(takie z antypoślizgową powierzchnią), wysypałam keramzyt, i postawiłam storczyki normalnie w podstawkach beż żadnego odwracania. Nie potrzebuję żadnych dodatkowych podwójnych doniczek itp itd,dolewam do tacy wody mniej więcej co 2 dzień.
Nie chorują, miewają się zdrowo i są zadowolone i ciągle kwitną.
Na obydwu tacach mieści się w sumie 10 storczyków.

Wątek ten zaczynam ponieważ ręce mi opadają jak widzę  jak niektórzy z was (przepraszam jeśli ktoś poczuje się dotknięty) cuduje wkładając do dziesięciu doniczek jednego storczyka, co nie dość że brzydko wygląda to jeszcze szkodzi bo do tego keramzytu na dnie nie dociera powietrze....

Dla ładniejszego wyglądu można zamiast keramzytu wyłożyć tacę hydrożelem, (kulki do uprawy hydroponicznej) Dostępnym w różnych kolorach na allegro lub w centrach ogrodniczych.
Przy podlewaniu należy zachować kolejność, najpierw kąpiel wszystkich storczyków z tacy, potem dolewanie wody do keramzytu, ponieważ w innej kolejności puste podstawi zaczynają pływać, keramzyt dostaje się pod spód i trudno je później porządnie ustawić.
Dodam również ze tace kupowałam na wymiar parapetu, ale w takiej troszkę większej niż standardowej mieści się 5 doniczek:)
Może macie jakieś ciekawsze pomysły??

Tace są dwie, jedna mniejsza druga większa

Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem.
mulatka
Aktywny
**

« Odpowiedz #1 : Sierpień 21, 2009, 08:54:32 »

Bardzo mi sie podoba  Smile
liwias
Aktywny
**

« Odpowiedz #2 : Sierpień 21, 2009, 09:24:39 »

A ja się zastanawiam czy można wstawić kilka storczyków do takiej podłużnej skrzynki balkonowej z wikliny. Miałyby dostęp powietrza - tylko światła trochę mało.
Naprawdę ułatwiłoby mi to życie, bo w tej chwili wszystkie stoją na balkonie, ale za moment będę musiała je wnieść do domu. Po parapetach buszuje moje młode kocio, więc muszę znaleźć sposób, żeby nie mógł postrącać doniczek. Takie kosze byłyby bardziej stabilne niż pojedyncze doniczki.
Może ktoś już stosował podobne pojemniki i może się pochwalić zdjęciami?
arek
Zbanowany/usunięty
**

:)

« Odpowiedz #3 : Sierpień 21, 2009, 20:17:06 »

Widze białe plamy od kamienia na tacce na 1 fotce Razz

Ja nawet w zwykłych skrzynkach balkonowych bez dziur trzymam storczyki, na dno keramzyt na to w  skrzynkę doniczki, zapobiega wywalaniu i konieczności wielu podstawek:)

Jutro cyknę fote, dziś już za póżno i mi się nie chce. Smile

anicurka
Aktywny
**

« Odpowiedz #4 : Sierpień 22, 2009, 09:53:23 »

Arku, na tackę wlewam zwykłą kranówę, przecież wapń chyba nie paruje:)

Venus9
Gaduła

Ostatecznie jestem kobietą i bardzo mnie to cieszy

« Odpowiedz #5 : Sierpień 22, 2009, 10:15:52 »

Arku chętnie zobaczę jak wyglądają storczyki w skrzyniach balkonowych mam sam 2 skrzynki na razie trzymam tam kwiaty balkonowe, które nie zakwitły więc w przyszłym roku już się bawić nie będę z balkonowymi  Smile Smile Smile więc też na lato będą mogły stać w nich storczyki  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

"Sztuka jest sposobem wybaczania światu jego zła i chaosu "
Pozdrawiam Julita
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=12910.0
Al_Inka
Gaduła

Suwałki, strefa klimatyczna 5b

« Odpowiedz #6 : Sierpień 29, 2009, 17:46:54 »

Moje storczyki również stoją w skrzynkach balkonowych (bez dziurek), na dość grubej warstwie keramzytu. Podczas kwitnienia brzeg skrzynki zapobiega przed wywracaniem się doniczek.

domowe
działka
"Natura to zielone schronisko okaleczonych dusz." Anne Louise Stael-Holstein
Pozdrawiam, Alina
liwias
Aktywny
**

« Odpowiedz #7 : Wrzesień 07, 2009, 11:22:17 »

Myślałam, myślałam i wymyśliłam Smile
Koszyk - skrzynka z papierowej wikliny, w środku balkonowy pojemnik na kwiaty (bez dziurek). Docelowo stoi na parapecie. W miarę stabilny - kot mu nie zagraża Smile Tylko, że na razie same liście i korzonki wystają - nie mam nawet jednego storczyka, który by kwitł Sad

Mijun
Aktywny
**

« Odpowiedz #8 : Wrzesień 07, 2009, 15:48:54 »

Bardzo ładnie i estetycznie. Bardzo dobry pomysł:-)
werka
Aktywny
**

Zielone jest piękne

« Odpowiedz #9 : Wrzesień 07, 2009, 15:53:46 »

Ładny ten zielony koszyczek Smile. U mnie parę jeszcze kwitnie, ale większość jest już po, stoją na parapecie na tacach z keramzytem, ale zdarzają się też wisielce i myślę, że im to odpowiada.  Laughing

Trochę się rozrastają i chyba będę musiała je niedługo poprzesadzać Sad, a tego nie lubię Mad

Wiktor
Rezydent

Małopolskie, strefa 6b.

« Odpowiedz #10 : Wrzesień 07, 2009, 16:08:23 »

Ładnie to wygląda Smile
A te Falki w wiszącym koszu to jakieś botaniczne?
edzia
Nowicjusz
*

woj. lubelskie, strefa 6A

« Odpowiedz #11 : Listopad 16, 2009, 16:10:46 »

Kupiłam we "wszystko po 2,99" prawda, że ładne  Very Happy  Te cudaczne ozdóbki szklane miały być na świeczki a przysposobiłam je jako osłonki do phalaenopsis mini. Mam póki co jednego ale druga na następnego się przyda     Smile Smile Smile
anicurka
Aktywny
**

« Odpowiedz #12 : Listopad 16, 2009, 19:42:45 »

Ładne ładne, i jakie malutkie...A druga osłonka na pewno się przyda, a niedługo pewnie braknie Ci osłonek - storczyki są jak choroba Smile

kasia
Rezydent

« Odpowiedz #13 : Listopad 20, 2009, 22:53:04 »

Czy wie ktos gdzie i czy wogole mozna zakupic podobne ceramiczne azurowe doniczki jak w orchidsklepiku?Moze jakis niemiecki sklep? Szukam u siebie i nie moge takich doniczek znalezc a przy moich niskich temperaturach w mieszkaniu bardzo by sie przydaly.

wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #14 : Listopad 21, 2009, 07:10:27 »

W Polsce to wiem, gdzie są takie doniczki Kasiu - w Leroy Merlin.
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #15 : Listopad 21, 2009, 12:21:36 »

Czyli powinny byc tez we Francji Very Happy Jaka cena?

agac
Aktywny
**

Moje kwiatuszki

« Odpowiedz #16 : Listopad 21, 2009, 16:57:58 »

Kasiu ,wczoraj oglądałam w Łódzkim LM , ale ceny dokładnie nie pamiętam coś koło 30 zeta? Nie były duże, stojące i trójkątne ( dość płaskie wiszące).  Były też ładne storczyki więc im poświęciłam więcej uwagi  Mad
edzia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #17 : Listopad 23, 2009, 15:39:13 »

Kolejna osłonka zakupiona we "wszystko po 2,99"  polecam zwłaszcza do rozrośniętych storczyków w 13cm doniczkach  Very Happy

Sloneczko
Gaduła

« Odpowiedz #18 : Listopad 23, 2009, 15:42:18 »

edzia śliczna  Very Happy Długo szukam czegoś podobnego,ale nigdzie nie mogę znaleść(chyba że podobne,ale za 15 zł), mimo to że mieszkam w Krk. Sad

edzia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #19 : Listopad 23, 2009, 15:51:34 »

Słoneczko mnie też się spodobała, szukam ciągle czegoś innego i nie drogiego ponieważ mam 27 falków i do tej pory siedziały tylko w przeźroczystych doniczkach. Jutro pewnie dokupię parę bo widzę, że nieźle się prezentują. Jak chcesz to mogę i Tobie kupić i wysłać  Very Happy
Sloneczko
Gaduła

« Odpowiedz #20 : Listopad 23, 2009, 16:31:16 »

U mnie też do tej pory stoją w plastikowych doniczkach, i też stwierdziłam że muszę to zmienić  Smile Poszukam gdzieś w Krakowie sklepu "wszystko po 2.50 lub 2.99" i tam tez powinnam znaleźć podobne Wink Dzięki wielkie za dobre chęci  Very Happy

edzia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #21 : Listopad 23, 2009, 18:58:27 »

Nie ma za co Słoneczko, ew polecam się na przyszłość  Very Happy
Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #22 : Listopad 23, 2009, 19:21:39 »

U mnie też do tej pory stoją w plastikowych doniczkach, i też stwierdziłam że muszę to zmienić  Smile Poszukam gdzieś w Krakowie sklepu "wszystko po 2.50 lub 2.99" i tam tez powinnam znaleźć podobne Wink Dzięki wielkie za dobre chęci  Very Happy

Wiem,że podobne są w miasteczku pod Krakowem., w sklepie "wszystko po 4 PLN" ale w zależności od wielkości różnie kosztują. Bardzo duże są po około 10 PLN, jak dobrze pamiętam...

Al_Inka
Gaduła

« Odpowiedz #23 : Styczeń 18, 2010, 22:12:31 »

Cały czas główkuję co zrobić, żeby móc zmieścić na parapecie - jedynym jaki dla nich mam - jak najwięcej storczyków i stworzyć im jak najlepsze warunki  Smile Nie jest to może ładne eksponowanie jak w tytule, ale wg mnie będą miały dzięki temu również większą wilgotność powietrza niż te wstawione pojedynczo.
 Parapet z 15 cm został zmieniony na 25. Do tej pory kwiaty stały w skrzyneczkach balkonowych. Wg mnie za mało ich się tam mieściło. Wypatrzyłam w Kauflandzie pojemniki przezroczyste z pokrywą chyba do wstawienia w szafach. Zmierzyłam , że mi pasuje. Kupiłam dwa. Wymiary to długość 43 cm, szerokość 28 cm, wysokość chyba 15 cm.

Mieści się w nim około 9 doniczek  Very Happy
Tak wygląda na oknie.

Jutro pójdę kupić jeszcze dwa  Razz

I jeszcze informacja dla tych,  którzy maja szerokie parapety i odpowiada im coś takiego. W Lidlu (21 stycznia) w czwartek mają być podobne pojemniki o wymiarach 80 cm x 40 cm x 15 cm.

domowe
działka
Pozdrawiam, Alina
sbb28
Aktywny
**

17 marzec już nie razem :(

« Odpowiedz #24 : Styczeń 23, 2010, 20:49:33 »

Alinka moim zdaniem Bardzo fajne  Razz Laughing
pozdrawiam
Malgorzata

Per aspera ad astra - przez ciernie do gwiazd
pozdrawiam
Małgorzata
IwonaAnna
Rezydent

Kraków

« Odpowiedz #25 : Styczeń 24, 2010, 21:46:13 »

Oj, szkoda, że nie widziałam wcześniej... Byłam dzisiaj w Kauflandzie, ale nie przyszło mi do głowy popatrzeć na takie rzeczy. Następnym razem...

pozdrawiam serdecznie
Iwona

zapraszam
Al_Inka
Gaduła

« Odpowiedz #26 : Styczeń 24, 2010, 22:22:55 »

U mnie one stały długo, więc może jeszcze i u Was są. Oprócz tego dużego,  w Lidlu miały być jeszcze w kompletach mniejsze, bardzo podobne do moich. Dwie większe lub trzy mniejsze sztuki  po niecałe 25 zł za komplet.

domowe
działka
Pozdrawiam, Alina
myszorek
Gaduła

Kiełczów - strefa 7a

« Odpowiedz #27 : Październik 31, 2010, 11:26:39 »

Odświeżam temat  Cool

Kilka fajnych propozycji do podpatrzenia  Smile

http://forum.orchideenfreunde.eu/thread-1521.html

http://forum.orchideenfreunde.eu/thread-3274.html

kasia
Rezydent

« Odpowiedz #28 : Październik 31, 2010, 11:40:02 »

myszorek, widzialam juz te wazy na niemieckim forum. Ciekawe rozwiazanie Smile

Moje mam w oslonkach i w koszach.Dla oszczednosci miejsca przerzucam sie na kosze Smile

myszorek
Gaduła

Kiełczów - strefa 7a

« Odpowiedz #29 : Październik 31, 2010, 12:16:07 »

Kasiu, wkleiłam tylko wybrane linki Smile Żeby nie zginęły, a komuś mogą się przydać Smile Sama myślę nad oszczędnością miejsca  Razz No i nad efektem wizualnym  Confused  Twoje kosze pięknie wyglądają Smile

Strony: 1 2 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: