Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 06, 2019, 22:26:55
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Obniżanie PH (twardości) wody  (Przeczytany 7965 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
anicurka
Aktywny
**

« : Sierpień 19, 2009, 14:38:48 »

Witam, mam bardzo twardą wodę w mieszkaniu, zresztą zapewne jak większość z was. Chciałam się podzielić pewnym pomysłem mianowicie istnieją pewne środki akwarystyczne do zakwaszania i obniżania PH w akwariach. Jest to preparat Tropical Torfin ( ekstrakt torfu wysokiego,wprowadza do wody garbniki, kwasy humusowe, huminy, humiany, jak zapewnia sprzedawca) oraz Tropical Aquacid PH Minus (nie zawierający kwasu fosforowego)I tymi preparatami obniżam PH wody z kranu do ph 7 ( czyli neutralne) i tak podlewam moje storczyki. Narazie na "oko" bo nie mam jeszcze miernika PH.
Dodaję też trochę Torfinu ale to raczej do azalii i gardenii mi służy.
Jak myślicie czy w ten sposób obniżanie PH wody jest bezpieczne dla storczyków, bo przyznam szczerze nie wiem jak będą reagować?? ( podlewanie stosuję od miesiąca)

Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem.
sbb28
Aktywny
**

17 marzec już nie razem :(

« Odpowiedz #1 : Sierpień 19, 2009, 18:52:05 »

Anicurka
niestety pH wody  ma niewiele wspólnego z twardością wody Sad
pH mówi nam o odczynie zasadowym (powyżej 7) lub kwasowym (poniżej 7) wody

Natomiast twardość wody to:
1. obecność jonów wapnia (Ca) - ją można łatwo usunąć gotując wodę
- wytrąca się w postaci "kamienia" np w czajniku (rozpuszcza  go dodatek kwasów)
2.obecność jonów magnezu (Mg) tą "twardość" niestety usunąć można przede wszystkim poprzez skroplenie pary wody

pozdrawiam
Małgorzata

Per aspera ad astra - przez ciernie do gwiazd
pozdrawiam
Małgorzata
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #2 : Sierpień 19, 2009, 20:39:19 »

Mozna sprobowac z kwasem solnym.Ale trzeba bardzo uwazac. Poszperaj po watkach akwarystycznych.Np na litr wody dodaje sie od 0,2-1 ml kwasu solnego (uwaga na rece,zwierzeta,przedmioty!).Wapn zbiera sie na dnie, ph spada (zalezy od stezenia kwasu) twardosc rowniez.

anicurka
Aktywny
**

« Odpowiedz #3 : Sierpień 19, 2009, 21:35:44 »

Hmmm ale myślę że to też raczej nie zaszkodzi:)
Mam taką twardą wodę w mieszkaniu że nawet w zlewozmywaku wiecznie się osadza jeśli go nie wytrę do sucha...Mieszkam blisko jury krakowsko-częstochowskiej i to gotowanie wody to nie bardzo pomaga bo i tak pływają "oczy" ...

Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem.
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #4 : Sierpień 20, 2009, 06:53:19 »

Tu masz troche o roznych metodach,jest tez metoda o kwasie solnym.Ja kupilam swoj 30 % w markecie budowlanym.

http://www.zwierzoland.org/viewtopic.php?t=70

Ale powtarzam, trzeba zachowac ostroznosc.

Włodek
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #5 : Wrzesień 13, 2009, 23:28:19 »

Ja  używam wody do podlewania kwiatów, która jest filtrowana wkładem  dzbankowym Britta.
Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #6 : Wrzesień 14, 2009, 09:09:38 »

Był już podany ciekawy link do strony o kaktusach, gdzie m.in dyskutowano na temat obniżania twardości wody.
Podaję go zatem ponownie:
http://www.kaktusy.bydgoszcz.pl/forum_kaktusy/viewtopic.php?t=84&postdays=0&postorder=asc&start=0

Moim zdaniem może być przydatny! Very Happy

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: