Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 14, 2019, 01:22:56
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Trawnik - jak zagęścić ?  (Przeczytany 5336 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
M10dy
Nowicjusz
*

« : Lipiec 31, 2009, 10:50:14 »

Witam,
ok. rok temu na boisku w mojej miejscowości została zasiana trawa (sportowa). Była ona siana siewnikiem i teraz widać tego skutki. Na trawie widać "pasy" po sianiu maszyną i trawa nie chce się zagęścić.
Oto stan owego boiska:

Proszę o poradę w jaki sposób zagęścić trawę tak, aby rosła jednolicie. Kilka osób podpowiadało mi, że powinienem zabronować kilkakrotnie trawnik w poprzek, lecz wydaje mi się to dziwne, bo trawa wyrwie się z korzeniami. Inni kazali mi często kosić trawnik bez kosza, a jeszcze inni wsiać nawóz. Proszę o konkretne odpowiedzi na mój problem, bo bardzo zależy mi na jakości tego boiska.
venga2
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #1 : Wrzesień 07, 2009, 13:57:18 »

Witam

Moim zdaniem to najlepiej zrobić ten trawnik na nowo. Mniej się przy tym napracujesz niż przy ratowaniu tego obecnego chociaż oczywiście mozna to zrobić. Musisz ziemię spulchnić i lekkie bronowanie by nie zaszkodziło, przewałować i dosiać trawy siewnikiem rozsypującym bo on równomiernie posypuje nasionami ziemię wkoło. Potem lekko przegrabić żeby nasiona okryć warstewką gleby, przewałować, podlewać, podlewać i jeszcze raz podlewać. A co do koszenia to owszem częste koszenie wzmacnia trawnik ale nie koszenie zbyt niskie. Próbowałem koszenia bez kosza (funkcja mulczowania w kosiarce) i odradzam. Chyba że chcesz po koszeniu zasuwac z grabiami i zbierać to co zostało ścięte. Inaczej ścięta trawa przykrywa źdźbła i robią się wysuszone place. Oczywiście należy dać nawóz fructus, florovit, biopon, ale to już wiosną, teraz jest już za późno.
Pozdrawiam
Bazylia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #2 : Kwiecień 07, 2014, 14:59:04 »

Ja miałam podobny problem - trawnik usiany był "gołymi plackami". Wyglądało to okropnie. Pomógł mi gotowy preparat ze sklepu: Super Renowacja + antymech. Ubytki ładnie się po nim "dosiały" i co najważniejsze kiedy nowa trawa odrosła całość prezentowała się równie elegancko, nie było widać, które miejsca były wcześniej ogołocone.
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: